В’язаний спицями топ зі схемами для початківців

В’язані спицями топи на літо були дуже популярними в цьому сезоні. Їх носили майже всі: і маленькі дівчатка і дорослі жінки. Вони дуже зручні та практичні, а головне – їх легко можна зробити самій своїми руками.

Найкраще в’язати спицями топи з бавовни – цей матеріал дуже хороший для одягу в теплу і холодну пору року. Тобто, річний топ з легкістю можна надіти і восени під піджак або кардіган. Отже, давайте навчимося в’язати такі речі зі схемами і докладним описом. Майстер – класами, а також — відео уроками!

В’язані топи спицями зі схемами та описом для жінок

Дуже модні цього літа були такі моделі як білий топ в’язаний спицями, в’язаний топ з відкритою спиною і топ без бретелей. Але зараз вже настала осінь, і вона вимагає більш стриманих моделей одягу. Тому ми представляємо Вам облягаючий топ з v — подібним вирізом, який буде відмінно поєднуватися з піджаком і вузькими джинсами. Це – універсальна річ в жіночому гардеробі. Його можна надіти на побачення. На роботу, на прогулянку з домашнім вихованцем або на концерт улюбленої групи. Його стриманий стиль дозволяє вибирати різноманітні аксесуари на шиї, руки.

Ця модель буде виконана спицями (4,5), а по периметру обв’язана гачком (4) з допомогою «рачиного кроку». Починається наша робота зі спинки: набрати 44 П., 7 Р. – Л. П. = 4 В. борозенок. Далі йде малюнок Л. Р. 8 см, після чого зменшити по 1 П.: 4 Л. П., 2 разом Л. П., продовжувати до останніх 6 П. Р., зняти одну П., пров’язати Л. П. у зняту, її ж протягнути через провязанную, 4 Л. П. Такий процес виконати в кожному 6 Р. полотна (загальна: 5 раз). 10 Р. – пряма в’язка.

З кожної зі сторін + 1 П.: 3 Л. П., П. Р. до останніх 5 П. Р., П. Р. 4 Л. П. П. Р – в кожному 8 Р. (всього три рази). На даний момент має залишитися 73 П. В’язати прямо 34 см. З двох сторін закриваємо 5 П. Для того, щоб зробити рівні і акуратні пройми: в кожному 2 Р.: за 3,3,1 П. = 49 П., далі 8 Л. П., де в 1 Р. зменшити 1 П. після цього, використовуючи схема, в’язати рельєфний візерунок. На висоті 49 см закриваємо середні 20 П. для горла. Кожну зі сторін майбутньої кофтинки закінчує окремо. З внутрішнього краю закриваємо П. – далі по С/Х. Закінчуємо спинку на 54 сантиметри.

Передню частину маєчки робимо аналогічним чином, але, тільки так перше борозенок! Р. зменшення (Л. П.) 48 П. У 2 Л. Н. П. в’яжемо до серединки, обидві сторони пряжі повертаємо і робимо окремо. Праворуч для вирізу: 2 Л. П., 1 П. знімаємо, Л. П., зняту П. протягуємо через провязанную. Повторювати так в кожному 2 Р. до 13 П. В перших 6 Р. останні 3 П. – Л. П. далі – рельєфний візерунок. В І. Р. останні П. В. П. Зліва для вирізу робимо: в’яжемо Р. до 4 П., 2 разом Л. П., 2 Л. П. Робимо далі кроки, аналогічні з правою стороною.
Щоб зібрати красиво жіночий топ – бічні, плечові шви, обв’язуємо по периметру. Цей варіант більше підходить для початківців, фото зі схемами та описом як зв’язати дуже допомагають у роботі. Можна зробити топ молочного кольору, з візерунком лист, але краще утриматися від того, щоб він був з відкритою спиною.

Топ в’язаний спицями з описом

Більш складний в’язаний спицями топ з поєднанням відразу декількох візерунків для жінок і дівчат. Він відмінно підійде на літо: його можна одягти на прогулянку з коханою людиною і на романтичне побачення. Річний в’язаний топ спицями буде відмінно виглядати з шортами на завищеної талії, з джинсами скінні або повітряної спідницею.

Отже, візьміть пряжу шоколадного або будь-якого іншого відтінку, бажано з бавовни, близько 350 грамів на розмір 34/36. У схемі поєднуються близько семи різних візерунків, які ми докладно опишемо (дамо опис) нижче:

 • Лицьова гладь: Л. Н. – Л. П., В. Р. В. П.
 • Платочная в’язка: Л. Н., В. Р. в’язати Л. П.
 • Дірковий візерунок: необхідно набрати число кратне П. 4+1+2 кром. В’яжеться цей узор/Х 1, але не забувайте, що тут вказані лише Л. Р. В І. Р. всі петлі і все накіди виконувати І. П. З 1 кром. – повторювати раппорт. З 1 Р. на 6 Р. зробити 1 разів, з 3 Р. по 6 Р. = повторювати.
 • Спущені петлі (візерунок): кожний Р. потрібно почати і закінчити з допомогою 1 кром. 1 і 2 Р.: платочная в’язка, 3 Р.: (накид, Л. П.) = повторювати до кінця Р. 4 Р.: Л. П. (накіди попереднього Р. спустіть, П. витягніть). З 1 по 4 Р. *1, 3 і 4 Р. = повторювати.
 • Ажурний: число кратно П. 11+1+2 кром. За схемою 2 (тут тільки Л. Н.), починати з кром. І П. від стрілки А (Б), повторювати його постійно, закінчити з допомогою П. до стрілки З (Д) + кром. Повторювати візерунок з 1 по 12 Р.
 • «Хвилі»: число П. кратно 17+2 кром. За схемою три, де тільки Л. Н. М/у кром. Повторити раппорт (1 – 4 Р.).
  Спинку і перед у цій одягу в’язати однаково, тобто аналогічно. Набираємо 71 П., робимо 1,5 см платочної в’язки. Цей крок робиться для того, щоб з’явилася планка.
 • Далі в’язати за схемою:

  • 12 см (30 Р.) – дірковий візерунок.
  • 1,5 см (4 Р.) – лицьова гладь. Тут в останньому Р. зменшити 10 П. = 61 П.
  • 5 см (10 Р.) – спущені П.
  • 4 см (10 Р.) – лицьова гладь. У 1 Р. додати 8 П. = 69 П.
  • 11 см (24 Р.) – ажурний.
  • 4 см (10 Р.) – лицьова гладь. В останньому Р. П. Р. 1 П = 70 П.
  • 5,5 см (12 Р.) – «хвилі».
  • Кром., 17 Л. Р., 34 «хвилі», 17 Л. Р., кром.

  Для того, щоб скосити рука: через два сантиметри від початку візерунків з двох сторін У. Б. 1*1 П., далі 7 П. в кожному 2Р., 6 П. в кожному 4 Р., 1 П. – особливим способом зменшення.
  Л. Р. на всі П. після 15,5 див. Щоб красиво закінчити планку, яку ми почали в’язати: 10 Р. від ост. зміни візерунка на 42 П. і додайте 4 см платочної в’язки.
  Всі деталі після провязки злегка намочити водою, висушити, зшити деталі, щоб верхня планка лежала на задній.

  В’язані топи спицями зі схемами та описом для початківців

  Модні в’язані топи вирвалися в лідери в цьому сезоні. В інтернеті безліч фото різних моделей, як для струнких дівчат, так і для повних дам. Особливо смаки молоді припали в’язані жилети, в’язаний короткий топ спицями – кроп топ, речі в сіточку. Саме таку ми зараз з Вами навчимося в’язати. На перший погляд може здатися, що зв’язати такий ажурний предмет гардероба досить складно. Але це тільки здається!

  Отже, давайте почнемо створювати стильну маєчку з кос. Ми вибрали 6/7 мотків білого кольору, Ви ж може взяти осінній: помаранчевий, коричневий, бордовий або жовтий. Гумка 1*1: Л. П., В. П. Косу для нашого розміру (XS — S) робимо/Х 1. З 1 по 26 Р. * 1, 9 – 26 Р. – повторювати.

 • На спиці № 4 – 73 П., 6 см гумкою. Міняємо інструмент на № 4,5, роблячи кожну косу окремо. Перша коса: на перших 8 П. + 1 Р. 2 П.: 1 Л. П., з поперечної нитки – 1 Л. П. скрещенную (К. ЗК.), 6 Л. П., з поперечної нитки 1 Л. СК., 1 Л. П.
 • Відкласти зліва 65 П.
 • Через 50 см від краю закрити 10 П.
 • На наступних 8 П. – друга коса. Аналогічним чином, як і першу.
 • На слід. 8 П. – 3 коса, як 1 коса. Через 48 сантиметрів закриваємо 10 П для горловини.
 • Четверта, п’ята, шоста і сьома коси – як третя. Восьма – як друга.
 • 9 коса: П. Р. на останніх 9 П. в 1 Р. 1 П.: 1 Л. П., з поперечної нитки 1 Л. СК.П., 8 Л. П.
 • Через 128 Р від набірного краю – закриваємо 10 П.
 • Перед майки: 73 П., 6 см гумкою.

 • Перша і друга коси як на спинці. На наступних 8 П. починаємо косу номер три, як першу.
 • Через 40 см закриваємо в кожному 2 Р. 2*3 П., 1*4 П.
 • На слід. 8 П. 4 коса як перша.
 • Через 102 ряду від початку полотна – зліва в кожному 2 Р. закриваємо 2*5 П.
 • На слід. 8 П. 5 коса як 1.
 • Через 102 Р. від початку закрити П.
 • 6 коса як перша.
 • Через 39 см від початку праворуч закрити в кожному 2 Р. 2*5 П.
 • 7 коса як 1.
 • Через 104 Р. від краю – закрити праворуч у кожному 2 Р. 2*3 П.
 • 8 і 9 коси зробити аналогічним чином, як на спині.
 • Можна зробити комір круглою кокеткою, але ми вибрали інший шлях: 97 П., 10 Р. гумкою. Для пройм: 55 П., 10 Р. гумкою.
  Зшиваємо всі коси між собою швами в 4 Р., плечові шви, пришиваємо комір, планки до проймам і закінчуємо бічними швами.

  Як зв’язати ажурний топ спицями з відео

  Загрузка...

  Як зв’язати топ спицями: відео:

  В’язані спицями топи з ажурно рельєфними візерунками:

  І багато іншого:

  Топ для дівчинки в’язаний спицями

  Річний в’язаний топ спицями з бавовняної пряжі – найкращий вибір для маленької дівчинки. Можете зробити топ на бретелях спицями на більш жарку погоду.

  А ми приступаємо до виробу для дівчинки 4 років. Довжина 32 см, обхват грудей 72 сантиметри. Ми будемо використовувати платочную в’язку з хустковими ажурними мотивами.

  Набираємо 94 П. і в’яжемо 16 см платочної в’язкою. Після чого, в кінці кожного з наступних 2 Р. набираємо по 10 П. ці петлі потрібні для майбутніх рукавів. Виконати цю операцію з двох сторін. Тут має бути 114 П. коли полотно досягне розміру в 25 сантиметрів, закриваємо 12 П. в центрі, щоб була можливість зробити горловину. Кожну з бічних частин буде робити окремо.

  Права сторона: закрити 1 П. на початку кожного нового Р., потім на початку кожного 2 Р. 2* 1 П. після того. як полотно досягне 32 см – у слід. Р. по лінії плічка робимо позначку. В кінці кожного Р. з внутрішньої сторони набираємо 3 П. для закруглення, закінчуємо на В. Р.

  В’язаний спицями топ має і ліву сторону, яку потрібно зробити в дзеркальному відображенні. Але тут не відрізаємо нитку, як у випадку вище. Закінчуємо на В. Р., петлі з двох сторін з’єднуємо в слід. Р., набираючи м/у ними 22 П. Зв’яжіть після позначки таку ж кількість Р., закриваємо 10 П. з двох сторін. Центральні 94 П. в роботі. Довязываем спинку до довжини переду і закриваємо. Зшиваємо бічні шви і рукавчиків.

  Робимо бейку горловини: спиці 2,5 мм – набираємо з особи полотна по краю горловини: 1 П. з кожної закритій П. Зліва до 2 закритих П. набираємо по 1 П. з кожного 2 Р., 1 П. кожної закритої П. Праворуч – повторюємо як було ліворуч. Робимо 1 Р. В. П., закриваємо виріб Л. П.

  За бажанням можна обв’язати виріб по периметру візерунком під назвою «черепашки»: С. Б. Н., 3 В. П., в ту ж петлю 3 С. С. Н., Піко, 3 С. С. Н.. пропустити 2 П., С. С. сліду. П., (пропускаємо 2 П., в наступну 3 С. С. Н., піко, 3 С. С. Н., пропустити 2 П., С. С. слід петлю) = повторювати до кінця Р. Р. закрити С. С. в 3 В. П.

  Топи і футболки в’язані спицями

  Представляємо Вам самі модні моделі в’язаних топів, тут і ажурні, і в’язаний топ спицями зі спущеним плечем, на бретелях тощо.

  В’язаний топ з круглою кокеткою спицями

  Схема і опис в’язання топа з круглою кокеткою. У схемі вказані тільки Л. Н. (схема з листочками). Всі В. Р. робимо по малюнку! При круговій в’язці – Л. П., при двосторонній – виворітними. Ще важливий пункт, С/Х починається з 3 Р.

  Топ в’язаний спицями для повних жінок

  Для повних жінок (розмір XXL) зробить топ патокової в’язкою, яка дозволить шкірі добре дихати, щоб не було жарко ні влітку, ні восени. Беріть 9 мотків пряжі (білий, синій, помаранчевий кольори на вибір).
  Спинка і передня частини в’яжуться аналогічно. На спиці розміром 5,5 набираємо 91 П.

 • 1 Р. Л. С.: Л. П., (В. П. Л. П.) = до кінця Р.
 • 2 Р. В. С.: В. П., (Л. П., В. П.) = до кінця Р. таким чином, у нас сформувалася гумка. В’яжемо ще 8 сантиметрів і закінчуємо в І. Р.
 • Далі по С/Х: 1 Р. Л. С. спицями 6,5 Л. П., 2 Р. В. С.: інструментами 8 мм Л. П. Це вийшла платочная в’язка. Зробити 59 см і закінчити Л. Н. Далі 6 Р. платочної в’язкої (6,5 мм), останній Л. П. Р. Все закриваємо як Л. П. І. Р. Друга частина – за аналогією.
 • Щоб добре зібрати топ потрібно злегка відпарити всі отримані деталі. І як зазвичай: бокові шви, 34 см для горла, плечові шви.