Як в’язати гачком серветки: схеми з описом

В’язані гачком серветки — гарний аксесуар для будинку, який надає стильний, в чомусь класичний, забарвлення всьому інтер’єру. До того ж, в’язані серветки асоціюються з затишком, домашнім вогнищем, турботою близьких.

Такі серветки зовсім не є пережитком минулого, як думають багато хто. Їх можна побачити практично в кожному журналі про дизайні та інтер’єрі, більш того, їх досить активно в’яжуть у наш час, а крім того, що можливих моделей серветок існує незліченна безліч, регулярно придумують нові види цих красивих речей для дому. Все це під силу пов’язати як досвідченим, так і початківцям вязальщицам, головне, запастися терпінням і правильними схемами в’язання.

Як в’язати гачком серветки: схеми з описом

У пошуках цікавих схем в’язання гачком серветок можна знайти самі незвичайні різновиди цих виробів, які будуть не просто відрізнятися за своїми формами (круглі; овальні; квадратні; прямокутні; ромбоподібні), розміру (великі, як міні-скатертини; маленькі, як підставки для чашок; звичайні, середнього розміру), способам в’язання (маленька або велика в’язка; филейное в’язання; серветки з мотивів; ірландське мереживо), але і способами прикраси (соняшники, іриси, ананаси, метелики, троянди, виноград, геометричні фігури та багато іншого).

Так чи інакше, фінальний результат залежить від обраної техніки в’язання, ступеня володіння гачком, бажання в’язальниці і багато чого іншого. Але розглянемо різні моделі серветок і способи їх в’язання гачком, які можуть підійти майстриням самих різних рівнів.

Прості

Найпростіші гачком серветки виходять при виборі нескладних повторюваних візерунків і простої форми. Приміром, деякі прямокутні або круглі серветки в’яжуться легко і швидко, при цьому допомагають набити руку для більш складних і цікавих моделей в’язання.

  • Сонячне коло

Гарна серветка, яка буде відмінно виглядати в будь-якому кольорі, і навіть не в одному. Вона досить проста у в’язанні, а щоб було ще легше, знадобляться покрокові фотографії процесу роботи.

Матеріали для роботи:

  • котонові пряжа основного і контрастного кольору;
  • гачок відповідний до пряжі;
  • ножиці;
  • велика голка для вишивання з великим вушком.

Хід роботи:

Робимо кільце ниткою основного кольору і закріплюємо нитку.

1-й ряд: робимо дві повітряні петлі.

Обв’язуємо кільце одинадцятьма петлями з подвійним накидом.

З’єднайте кільце. Потягніть за нитку, затягнувши кільце, а потім провяжите петлю без накиду в першу петлю ряду.

2-й ряд: Зробіть три повітряні петлі. Провяжите петлю без накиду в той же ряд.

Провяжите по дві петлі з одним накидом в кожну петлю першого ряду. У вас тепер повинно бути 24 петлі. Провяжите петлю без накиду в першу петлю ряду, таким чином закривши його.

3-й ряд: зробіть три повітряні петлі. Провяжите дві петлі з одним накидом в наступний ряд, потім одну петлю з накидом в наступний ряд, і знову дві петлі з накидом в один ряд. Тепер у вас повинно вийти 36 петель. Провяжите петлю без накиду в першу петлю ряду, таким чином закривши його.

4-й ряд: Зробіть три повітряні петлі. Провяжите дві петлі з одним накидом в наступний ряд, потім одну петлю з накидом в наступний ряд, і знову дві петлі з накидом в один ряд.
Тепер у вас повинно вийти 48 петель. Провяжите петлю без накиду в першу петлю ряду, таким чином закривши його.

Заключний ряд: Зробіть ланцюжок з трьох повітряних петель. Пов’яжіть петлю без накиду в той же ряд. Зробіть дві повітряні петлі. Провяжите дві петлі з одним накидом в одну і ту ж петлю нижнього ряду. Пропустіть два ряди. Потім знову провяжите дві петлі з одним накидом в одну і ту ж петлю нижнього ряду. В’яжіть по колу. Закінчите в’язання, витягнувши нитку через петлю і обрізавши її.

Прикраса серветки

Беремо нитку контрастного кольору. Протягуємо гачок в один із рядів (ближче до зовнішнього краю серветки) і витягуємо повітряну петлю. Тепер протягуємо гачок в наступну петлю ряду пров’язуємо ще одну повітряну петлю. Повторюємо ці дії до тих пір, поки не доберемося до першої петлі. Протягуємо нитку через петлю, обрізаємо її. Вставте нитку в голку і протягніть нитку в першу петлю так, як показано на фото. Зробіть стібок в останню петлю і закінчите роботу. Проста серветка гачком готова.

  • Серветка-доріжка

Відмінним варіантом для початку будуть прості доріжки на стіл. Вони виконують роль серветок, але при цьому класно виглядають і як скатертини. Розглянемо ближче, як же їх в’язати гачком.

Розмір серветки:

36 x 120 див.

Матеріали для роботи:

  • пряжа (100% бавовни; 65 м/50 г) — 350 г жовтої, помаранчевої і бірюзовою;
  • гачок №5.

Ст. З/Н

Кожний ряд почати з 3 ст. п. підйому замість 1-го ст. з/н і закінчити 1 ст. з/н в останню в. п. заміни попереднього ряду.

Щільність в’язання

14 п. х 8 р. = 10 x 10 см

Хід роботи:

Для кожної серветки виконати ланцюжок з 50 в. п. + 3 ст. п. підйому і в’язати основним узором.

Через 120 см від початкового ряду закінчити роботу.

Овальні

Овальна форма в’язаних гачком серветок виглядає по-класично красиво. Зазвичай це великі серветки, які поміщають в собі цікаві складні тематичні малюнки, або типові для цих виробів квіткові силуети, геометричні фігури. Так чи інакше, в’яжуться цікаві овальні серветки гачком з описами та схемами, які ми і розглянемо нижче.

  • Святковий настрій

Велика серветка з малюнком різдвяних дзвіночків в філейної техніці здивує гостей і порадує всіх домашніх затишним святковим настроєм.

Розмір серветки:

Діаметр 49х84 див.

Матеріали для роботи:

  • пряжа (100% бавовни; 330 м/50 г) – 150 г червоної;
  • гачок №1,25.

Схема в’язання серветки:

Схема з 100 ряду по 143.

Схема з 50 ряду по 100.

Схема з 1 ряду за 50.

В’язати филейным візерунком. Кожна клітина візерунка складається з 3 п. Порожні клітини складаються з 1 ст. з/н (або патентного, або ст. з 2/м) і 2 ст. п. Заповнені клітини складаються з 3 ст. з /н (або патентного ст. з/н, або ст. з 2/н).

Щільність в’язання:

15 клітинок в ширину і 17 р. у висоту = 10 х 10 див.

Хід роботи:

Виконати початкову ланцюжок з 34 в. п. + 3 ст. п. підйому і в’язати за схемою.

Збірка

Доріжку розтягнути, зволожити і дати висохнути.

  • Ромбовая доріжка

Ромбовидна серветка може вважатися чимось середнім між виробами овальної і прямокутної форми. В інтер’єрі таке подобу скатертини буде виглядати досить цікаво і свіжо. Такий серветкою можна вкрити середину обіднього столу, або прикрасити комод. Розглянемо детально, як зв’язати гачком серветку такої незвичайної форми.

Розмір серветки:

33х55 див.

Матеріали для роботи:

  • пряжа(100% бавовни; 280 м/50 г) – 60 г рожевої і трохи білої;
  • гачок №1,5.

Схема філейної в’язання серветки:

Для 1 порожньої клітинки виконувати 1 ст. з/н та 2 в. п., для 1 заповненої клітинки – 3 ст. з/н Кожний ряд починати з 3 ст. п. підйому замість 1-го ст. з/н і закінчувати 1 додатковим ст. з/н в 3-ю ст. п. підйому попереднього ряду.

Стрілка на схемі позначає лінію середини, ряди закінчувати в дзеркальному відображенні.

Після 37-го ряду буде досягнута середина деталі. Далі читати схему у зворотному напрямку і виконати 37-1-й ряди. При цьому надбавки стають убавками.

Виконання надбавок і убавок див. в описі роботи.

Цифри на схемі позначають ряди.

Схема в’язання облямівки:

На схемі наведена частина облямівки, ряди продовжити за аналогією.

Кожен кругової ряд починати з 1 ст. п. підйому і закінчувати 1 соед. ст. Для наочності на схемі облямівки показано клітинки філейної візерунка. По закінченні в місцях, зазначених на схемі філейної візерунка червоним кольором, виконати по 3 ст. б/н білою ниткою. Для переходу від клітинки
до клітинці при необхідності виконувати ланцюжок з 3 в. п.

Хід роботи:

Виконати початкову ланцюжок з 19 в. п. + 3 ст. п. підйому і в’язати за схемою филейным візерунком.

Для збільшення 2 порожніх клітинок на початку ряду: виконати 11 ст. п. підйому, потім 1 ст. з/н в 9-ю в. п. від гачка, 2 ст. п., 1 ст. з/н в останній стовпчик попереднього ряду.

Для збільшення у кінці ряду: 2 в. п., 1 ст. з 4/н в петлю підстави останнього провязанного стовпчика, 2 ст. п., 1 ст. з 4/н на 3-е ланка ст. з 4/н.

Для убавки заповненої клітинки на початку ряду: убавляемые клітинки пропустити з допомогою соед. ст.

Для збільшення кінці ряду: убавляемые клітинки залишити не пров’язаними.

Готову деталь обв’язати круговими рядами за схемою облямівки, при цьому 1-й і 3-й кругові ряди в’язати рожевою ниткою, а 2-й ряд – білою ниткою. Для зміни кольору приєднати нову нитку біля стрілки з допомогою соед. ст.

Збірка:

Доріжку наколоти на підкладку, прихопивши шпилькою кожне піко, збризнути крохмалем і дати висохнути.

Квадратні

Загрузка...

Ніжно і красиво виглядають квадратні серветки в’язані гачком. Додати сюди гармонійні кольори і красиву в’язку, цікаві квіткові мотиви і інші декоративні елементи — вийде справжній витвір мистецтва.

  • Квіткова рамочка

Прекрасне поєднання елементів, а також цікавий об’ємний ефект по краях цієї серветки квадратної виділяє її серед безлічі інших в’язаних гачком схожих один на одного квадратних виробів.

Розмір серветки:

29х29 див.

Матеріали для роботи:

  • пряжа(100% бавовни; 387 м/50 г) – по 10-20 г білого, бузкового і блакитний;
  • гачок №1.

Схеми в’язання серветок:

Хід роботи:

Для центрального мотиву виконати бузковою ниткою початкову ланцюжок з 8 в. п. і замкнути її в кільце за допомогою соед. ст. Виконати 3 ст. п. підйому замість 1-го стовпчика, потім зв’язати 17 ст. з/н в кільце і закінчити 1 соед. ст. в 3-ю ст. п. підйому = 1-й ряд.

Продовжити роботу по схемі 1, при цьому кожен кругової ряд починати з вказаного числа ст. п. підйому і закінчувати 1 соед. ст. або 1 ст. з/н При необхідності переходити до початку наступного кругового ряду за допомогою соед. ст.

По закінченні 5-го кругового ряду прикріпити білу нитку і в’язати 6-12-й кругові ряди.

Потім кожен кут в’язати окремо рядами в прямому і зворотному напрямку білою ниткою, кожен раз приєднуючи білу нитку за допомогою соед. ст.

Виконати 13-27-й ряди (на схемі для наочності дані зеленим кольором).

Для кожної сторони квадрата зв’язати по 5 мотивів: виконати ланцюжок з 6 в. п., замкнути в кільце за допомогою соед. ст. і в’язати за схемою 4, 2 або 1 кругової ряд. При цьому в останньому ряду в зазначених стрілками місцях з’єднувати квітка з попереднім мотивом.

Для кожної сторони виконати 1 середній мотив бузковою ниткою і з обох боків від нього по 2 блакитних мотиву.

Мотиви кожної сторони додатково з’єднати білою ниткою 8 ланцюжками з в. п. (на схемі позначено а червоним кольором).

Потім кожну бічну деталь обв’язати білою ниткою поруч б, одночасно поєднуючи з центральною частиною в указаних стрілками на схемі місцях.

Для кожного кутового мотиву (4 деталі) бузковою ниткою виконати ланцюжок з 6 в. п. і замкнути в кільце за допомогою соед. ст. Виконати 3 ст. п. підйому замість 1-го стовпчика, потім зв’язати 15 ст. з/н в кільце і закінчити 1 соед. ст. в 3-ю ст. п. підйому = 1 кругової ряд.

Продовжити роботу по схемі, при цьому у 6-му круговому ряду приєднати деталь до центрального і бічних мотивів у місцях, указаних стрілками на схемі.

Потім кожен кутовий мотив зверху обв’язати бузковою ниткою, виконавши 3-й ряд схеми 2. Для кращої наочності 2-й ряд наведено на схемі 2.

Для більшої наочності наведена лише частина схеми, ряди продовжувати за аналогією. Цифри і букви на схемі позначають кругові ряди.

Збірка:

Готову серветку наколоти на підкладку, прихопивши шпилькою кожне піко, збризнути розведеним водою крохмалем і дати висохнути.

  • Філейні ромбики

Проста, але гарна серветка без складних малюнків підійде любителям мінімального стилю. В’яжеться вона легко, а основним акцентом служать колірні нюанси з яких виходять ромби.

Розмір серветки:

32х32 див.

Матеріали для роботи:

  • пряжа (100% бавовни; 265 м/50 г) – по 10-20 г білого, світло-зеленого, абрикосової і рожевої;
  • гачок №1,5.

Схема в’язання узорів:

Для кожної порожньої клітинки виконувати 1 ст. з/н та 2 в. п., для кожної заповненої клітинки – 3 ст. з/н.

Кожний ряд починати з 3 ст. п. підйому замість 1-го ст. з/н і закінчувати соед. ст. 7-й і 14-й ряди в’язати білою ниткою, 8-13-й ряди – зеленої, інші ряди в’язати рожевою ниткою.

Для зміни кольору приєднувати нову нитку з допомогою соед. ст.

Після 14-го ряду кожен сегмент в’язати окремо рядами в прямому і зворотному напрямку, при цьому кожен ряд починати з 3 в. п. замість 1-го ст. з/н і закінчувати 1 додатковим ст. з/н в 3-ю ст. п. підйому попереднього ряду.

15-й і 16-й р. в’язати ниткою абрикосового кольору, 18-й і 19-й р. – зеленою ниткою, 21-й і 22-й р. – рожевою ниткою, 17, 20 і 23-й р. виконати білою ниткою.

Для більшої наочності наведена лише частина схеми, ряди продовжувати за аналогією. Щоб було зрозуміліше, ці ряди позначені на схемі різними кольорами. Цифри на схемі позначають кругові ряди і ряди в прямому і зворотному напрямку.

Хід роботи:

Виконати рожевою ниткою початкову ланцюжок з 12 в. п. і замкнути її в кільце за допомогою соед. ст.

Виконати 3 ст. п. підйому замість 1-го стовпчика, потім взяти наступним чином: * 2 ст. п., 1 ст. з/н, 3 в. п., 1 ст. з/н в кільце, від * повторити ще 2 рази, закінчити 2 в. п., 1 ст. з/н, 3 в. п. і 1 соед. ст. в 3-ю ст. п. підйому = 1-й кругової ряд.

Далі в’язати за схемою филейным візерунком круговими рядами до 14-го р.

Серветку обв’язати ст. б/н, при цьому в кожну клітинку в’язати по 3 ст. б/н, на куточках виконувати по 5 ст. б/н, над кордоном кожної клітинки і на кожному куточку виконати за 1 піко (= 3 в. п., 1 ст. б/н в 1-ю в. п.).

Збірка

Готову серветку наколоти на підкладку, прихопивши шпилькою кожне піко, збризнути розведеним водою крохмалем і дати висохнути.

Великі круглі

Урочисто виглядають в інтер’єрі великі круглі серветки. Вони можуть бути великої в’язки або дрібної і ажурною — способів в’язання круглих серветок досить багато. Розглянемо докладніше, як зв’язати великі круглі гачком серветки зі схемами та описом.

  • Святковий квітка

Гарна серветка у нордичному стилі прикрасить не тільки святковий стіл, але і подарує гарний настрій у будні дні.

Розмір серветки:

Діаметр 54 див.

Матеріали для роботи:

  • пряжа (100% бавовни; 265 м/50 г) – 100 г темно-червоною;
  • гачок №1,5.

Схема в’язання серветки:

Схема з 16 по 30 ряди.

Схема з 1 по 15 ряди.

Хід роботи:

Виконати початкову ланцюжок з 10 в. п. і замкнути її в кільце за допомогою соед. ст. В’язати за схемою круговими рядами. Замість 1-го ст. з/н виконувати на початку кожного ряду зазначене на схемі число ст. п. підйому. Ряд закінчувати з допомогою соед. ст., ст. б/н або п/ст. При необхідності переходити до початку наступного кругового ряду за допомогою додаткових соед. ст.

Візерунок продовжувати за аналогією до кінця ряду (= 8 раппортов).

Після закінчення 28-го ряду кожен листочок закінчити роздільно рядами в прямому і зворотному напрямку.

Починаючи з 2-го листочка прикріплювати нову нитку біля стрілки. В кінці всю серветку обв’язати по колу поряд А.

Збірка:

Серветку розтягнути, зволожити і залишити до повного висихання.

  • Філейні клини

Філейний стиль у багатьох асоціюється саме з серветками і скатертинами, і виглядає дуже незвично. При створенні цієї моделі застосовуються квадрати в філейної техніці в’язання гачком, які перемежовуються з ажурними трикутниками. У результаті виходить гарне повітряне текстурне виріб.

Розмір серветки:

Діаметр 44 див.

Матеріали для роботи:

  • пряжа (100% бавовни; 280 м/50 г) – 60 г білої;
  • гачок №1,5.

Схема в’язання:

Схема в’язання круглої серветки 1 ч.

Схема в’язання круглої серветки ч. 2

Хід роботи:

Виконати початкову ланцюжок з 10 в. п. і замкнути її в кільце за допомогою соед. ст. Виконати 3 ст. п. підйому замість 1-го стовпчика, потім в’язати за схемою, при цьому кожен кругової ряд починати з вказаного числа ст. п. підйому і закінчувати соед. ст. При необхідності переходити до початку наступного кругового ряду за допомогою соед. ст.

Після 29-го ряду нитка залишити і кожен прямокутник в’язати окремо укороченими рядами від а до б (на схемі цей фрагмент виділений зеленим кольором). Кожен раз приєднувати нову нитку за допомогою соед. ст.

Потім залишеної робочої нитка виконати 30-й кругової ряд схеми.

Для більшої наочності наведена лише частина схеми, ряди продовжувати за аналогією.

Цифри на схемі позначають кругові ряди, букви – ряди в прямому і зворотному напрямку.

Збірка:

Готову серветку наколоти на підкладку, прихопивши шпилькою кожен куточок, збризнути розведеним водою крохмалем і дати висохнути.

Маленькі

В’язання гачком серветки досить швидке і захоплююче заняття, а вже вишивання маленьких серветок можна вважати окремим видом хобі. Ці симпатичні мініатюрні серветочки можуть стати підставками для гарячого, прихватками або просто виконувати свою основну роль — прикрашати. Як же проходить в’язання маленьких серветок гачком, розберемося на кількох цікавих прикладах в’язаних виробів.

  • Серветки-підставки

Гарні серветки з одиночних мотивів чудово будуть виконувати роль підставок під склянки і чашки, а крім того, це красиві і ніжні елементи декору, які завжди будуть прикрашати стіл, підвіконня або шафа. Розглянемо докладніше, як зв’язати таку красу гачком.

Розмір серветки:

Діаметр 13 див.

Матеріали для роботи:

  • пряжа х/б змішана (ок. 140 м/50 г) – по ок. 50 г блакитний (= А), яскраво-рожевої ( = ) і меланжевої блакитний ( = );
  • гачок № 4;
  • шматочки бузкового фетру для декору.

Схема в’язання:

Хід роботи:

Зв’язати по 3 рази нитками А, В і С мотив, при цьому виконати тільки 1-4-й коло.р. Крім того, в кожному 4-му коло.р. замість в. п. виконати по 1 ст. б/н на в. п. попереднього коло. ряду.

Збірка:

Посередині пов’язаних деталей пришити декор з фетру, як показано на фото або довільно.

  • Нестаріюча класика

Кругла серветка з ажурним квітковим мотивом — це перше, з чим асоціюється у більшості людей словосполучення «в’язана серветка». Такі вироби з пряжі прикрашають будинок до цих пір у пошані, тому що вони виглядають дуже цікаво, додають особливий колорит в загальний стиль житла. Спробуємо пов’язати одну з таких ніжних гачком серветок, розглянувши докладний опис і покрокові фотографії.

Матеріали для роботи:

  • тонка пряжа;
  • гачок підходить під обрану пряжу;
  • ножиці.

Скорочення в схемі:

ВП – 1 повітряна петля;
СБН – 1 стовпчик без накиду;
ССН – 1 стовпчик з одним накидом;
СС2Н – 1 стовпчик з двома накидами;
СС3Н – 1 стовпчик з трьома накидами.

Схема в’язання:

Хід роботи:

Круглі гачком серветки в’яжуться по колу з початком в’язання у вигляді замкнутої в коло ланцюжка з повітряних петель.

1 ряд: набираємо 18 ВП. З’єднуємо їх сполучної петлею.

Робимо 32 ССН в центр пов’язаного кола, на початку ряду робимо 3 ВП підйому. Замикаємо коло сполучної петлею. Далі кожен ряд замикається в коло.

2 ряд: пров’язуємо 6 ВП + *1 ССН через одну петлю + 3 ВП*. Повторювати від * .

3 ряд: набираємо 7 ВП + *1 СС2Н через три петлі +3 ВП + 4 СС2Н з однією вершиною + 1 СС2Н + 3 ВП*. Повторювати від * .

4 ряд: робимо 7 ВП + *через три петлі 1 СС2Н + 3 ВП + 4 СС2Н в арку попереднього ряду + 3 ВП + 4 СС2Н в арку попереднього ряду + 3 ВП + 1 СС2Н + 3 ВП*. Повторювати від * .

5 ряд: набираємо 7 ВП + *через три петлі 1 СС2Н + 3 ВП + 4 СС2Н з однією вершиною + 3 ВП + 4 СС2Н з однією вершиною + 3 ВП + 4 СС2Н з однією вершиною + 3 ВП + 1 СС2Н + 3 ВП*. Повторювати від* .

6 ряд: в’яжемо 7 ВП + *через три петлі 1 СС2Н + 3 ВП + 4 СС2Н з однією вершиною + 3 ВП + 4 СС2Н з однією вершиною + 3 ВП + 4 СС2Н з однією вершиною + 3 ВП + 4 СС2Н з однією вершиною + 3 ВП+ 1 СС2Н + 3 ВП *. Повторювати від *.

7 ряд: набираємо 12 ВП + *1 СС3Н + 5 ВП + 4 СС2Н з однією вершиною + 3 ВП + 4 СС2Н в ланцюжок з трьох петель попереднього ряду + 3 ВП + 4 СС2Н з однією вершиною + 5 ВП + 1 СС3Н + 7 ВП*. Повторювати від * .

8 ряд: набираємо 7 ВП + *(1 СС3Н + 2 ВП) повторюємо 8 разів + 3 ВП + + 4 СС2Н в ланцюжок з трьох петель попереднього ряду + 3 ВП + 4 СС2Н в ланцюжок з трьох петель попереднього ряду+ 3 ВП*. Повторювати від *.
9 ряд: Набираємо 9 ВП + *(1 СС3Н + 4 ВП) повторюємо 8 разів + 3 ВП + 4 СС2Н з однією вершиною + 3 ВП*. Повторювати від * .

10 ряд: Набираємо 5 ВП + *2 СБН в ту ж арку + 2 СБН в наступну арку + 4 ВП *. Повторювати від * .

Прямокутні

Любителям рукодільних настільних прикрас обов’язково припадуть до душі схеми в’язання гачком серветок прямокутних. Ці вироби можуть легко замінити скатертину, або стати декоративними елементами на святковому столі або звичайних полицях, сервантах, тумбах.

  • Ангельська доріжка

Розмір серветки:

Діаметр 30х85 див.

Матеріали для роботи:

  • пряжа (100% бавовни; 265 м/50 г) – 100 г білої;
  • гачок №1,25.

Схема в’язання основного візерунка:

В’язати за схемою филейным візерунком. Кожна клітина візерунка складається з 3 п. Порожні клітини складаються з 1 ст. з/н (або патентного, або ст. з 2/м) і 2 ст. п. Заповнені клітини складаються з 3 ст. з /н (або патентного ст. з/н, або ст. з 2/н).

Облямівка

В’язати круговими рядами за схемою 2. Кожний ряд починати з зазначеного на схемі
числа в. п. і закінчувати соед. ст. або п/ст.

Щільність в’язання:

13 клітинок в ширину і 14 р. у висоту = 10 х 10 див.

Хід роботи:

Виконати початкову ланцюжок з 100 в. п. + 3 ст. п. підйому + 2 в. п. і в’язати за схемою 1 рядами в прямому і зворотному напрямку. Виконати з 1-го по 40-й р., потім повернути схему і виконати з 39-го по 1-й р. (= 79 р.).

Облямівка:

Готову доріжку обв’язати по периметру круговими рядами за схемою 2. Візерунок продовжити за аналогією до кінця кожної сторони. В 4-му ряду в середині кожної сторони виконати 1 раз раппорт А.

Збірка

Доріжку розтягнути, зволожити і дати висохнути.

  • Легкість

Ще одна модель в’язаного гачком серветки в філейної техніці. Виглядає вона дуже акуратно за рахунок ніжного малюнка збоку і фігурного обрамлення по краях. В’яжеться серветка швидко, навіть якщо її захоче зробити самостійно починаюча рукодільниця.

Розмір серветки:

Діаметр 35х51 див.

Матеріали для роботи:

  • пряжа (100% бавовни; 560 м/100 г) – 50 г білої;
  • гачок №1,5.

Схема в’язання серветки:

Для 1 порожньої клітинки виконувати 1 ст. з/н та 2 в. п., для 1 заповненої клітинки – 3 ст. з/н.

Кожний ряд починати з 3 ст. п. підйому замість 1-го ст. з/н і закінчувати 1 додатковим ст. з/н в 3-ю ст. п. підйому попереднього ряду.

Цифри на схемі позначають ряди. Для більшої наочності наведена лише частина схеми облямівки, ряд продовжувати за аналогією.

Для облямівки провязать по відповідній схемі 1 кругової ряд по периметру серветки, при цьому приєднати нову нитку за допомогою 1 соед. ст. По кожній стороні в’язати ст. б/н, на кутах в’язати в напрямку, зазначеному стрілками.

Хід роботи:

Виконати початкову ланцюжок з 112 в. п. + 3 ст. п. підйому і в’язати филейным візерунком за схемою.

Кругової ряд почати 1 в. п. і закінчити 1 соед. ст.

Крайні клітини філейної візерунка наведено ще раз на схемі облямівки.

Збірка

Готову серветку наколоти на підкладку, збризнути розведеним водою крохмалем і дати висохнути.

Відео урок для початківців

Освоїти мистецтво в’язання серветок для будинку гачком допоможуть майстер-класи професіоналів. В’язання гачком серветки для початківців може здатися досить складним заняттям, але завдяки відео-уроків розібратися в цьому виді рукоділля стає куди простіше, швидше і приємніше. В даному випадку мова піде про великий круглої серветці ажурною текстури з цікавим візерунком «Павичеве перо».

Відео — серветка в’язана гачком: