Як зв’язати шарф снуд спицями для початківців фото і відео уроки

Снуд – красивий і теплий шарф з сполученими краями. Ця так звана труба може бути самих різних розмірів, щільності, обсягу і виконана за допомогою безлічі візерунків: від простих гумок, до неймовірних по складності кос і переплетень. Замкнуте шарф, також званий хомутом, може бути щільним і теплим, а може бути ажурним і повітряним, в залежності від того, для якого часу року він підбирається.

Як зв’язати шарф снуд спицями для початківців фото і відео уроки

Снуди дуже популярні ось уже кілька холодних сезонів поспіль, і не дарма, адже вони виглядають гармонійно практично з усіма стилями одягу, відмінно підходить жінкам, чоловікам і дітям, а підібравши красивий колір і цікаву за текстурою пряжу, один тільки снуд буде працювати в якості найважливішого акценту на весь образ. Саме тому варто зв’язати собі спицями цей нескладний, але дуже корисний аксесуар. Ми розглянемо кілька способів в’язання хомута, в тому числі, і для початківців в’язальниць. Щоб зв’язати снуд спицями для початківців, схеми з описом будуть дуже до речі.

Пов’язаний гумкою

Візерунок гумка універсальний при в’язанні найрізноманітніших виробів, але особливо добре він виглядає на замкнутих речі. До того ж, великим плюсом цього візерунка є його простота виконання і універсальність: снуд-хомут пов’язаний гумкою підходить як жінкам, так і чоловікам. Тому початківцям майстрам варто звернутися саме до цього способу в’язання. В даному випадку мова піде про в’язання круговими спицями, якими так зручно в’язати хомути.

Матеріали для роботи:

  • 1 пара кругових спиць;
  • товсті нитки (склад на ваш смак: шерсть, напівшерсть, акрил);
  • гачок для в’язання;
  • ножиці.

Хід роботи:

Беремо спиці і набираємо петлі. Всього нам потрібно 98 петель. При бажанні зробити снуд ширше, наберіть більше петель, головне – щоб їх було парна кількість.

Після того, як ви набрали всі петлі, слід вийняти одну з спиць.

Першу (кромочную) петлю знімаємо.

Приступаємо до процесу в’язання. Зверніть увагу, що в лівій руці у нас буде спиця, на якій розташовані петлі, а в правій – спиця, на яку ми будемо одягати провязанные петельки. Отже, знімаємо першу петельку на праву спицю. Підчіплюємо наступну петлю за передню стінку рухом зліва направо, захоплюємо робочу нитку і втягуємо її разом зі спицею в петлю на лівій спиці. Переносимо петлю на праву спицю.

Наступна петля у нас буде виворітна: залишаємо робочу нитку перед спицею (з лівого боку), праву спицю вводимо справа наліво на лівій спиці під її передню стінку, кладемо праву спицю на робочу нитку. Після цього спицю з робочою ниткою втягуємо зворотним рухом в петлю на лівій спиці.

Продовжуємо чергувати петлі: лицьова, виворітна і т. д.

В’язати ми будемо по колу, так що перевертати в’язання нам не треба. Уважно дивіться, щоб петлі не перекручувалися, оскільки малюнка у нас поки немає, так що петлі можуть перекрутитися.

Ширина виробу буде близько 30 см. Якщо ви хочете розрахувати ширину індивідуально, можете використовувати наступну формулу: висота шиї*2+5 див.

Після того, як виріб набере необхідну ширину, потрібно закрити петлі. Для цього ми пров’язуємо 2 петлі лицьовий, знімаємо їх, а потім накидаємо назад на ліву спицю.

Якщо ваше в’язання надто щільне, в якості допоміжного інструменту можна використовувати гачок.

Коли залишиться всього 2 петлі, ми закриваємо ряд, пров’язуємо стовпчиком без накиду з допомогою гачка. Снуд гумкою готовий. Можна загорнути всередину або згорнути вдвічі.

Ажурний шарф

Ажурний снуд може бути легким, і прикрашати в теплу пору року, може бути щільним і зігрівати в холодну пору, а може бути ажурним, але щільним, і прекрасно захищати від вітру восени і навесні. До того ж, він буде виглядати оригінально і яскраво. Як в’язати ажурний снуд спицями, який буде прикрашати і захищати одночасно? Розглянемо докладний опис процесу в’язання.

Розмір:

Єдиний.

Матеріали для роботи:

  • пряжа в 8 додавань (75% вовни, 25% поліаміду, 320 м/150 г) — 300 г різнобарвною секційного фарбування і 150 г синьої;
  • комплект панчішних спиць;
  • кругові спиці №4,5 довжиною 60 див

Візерунки та схеми в’язання

Лицьова гладь

Лицьові ряди — лицьові петлі, виворітні ряди — виворітні петлі; в кругових рядах постійно провязивать лицьові петлі.

Візерунок для планок

Поперемінно 2 лицьові різнобарвною ниткою і 2 виворітні синьою ниткою, при цьому невикористану нитка вільно протягувати по виворітній стороні роботи.

Ажурний візерунок за схемою:

Число петель кратно 6. В’язати согл. схемою. На ній дано тільки непарні кругові ряди. У парних кругових рядах петлі провязивать по малюнку, накіди – лицьовими. Раппорт і 1-8-й кругові ряди постійно повторювати.

Щільність в’язання

21 п. х 33 р. = 10 х 10 см, пов’язаний ажурним візерунком;
20 п. х 28 р. = 10 х 10 см, пов’язано лицьовій гладдю.

Хід роботи:

Синьою ниткою набрати на кругові спиці 126 петель і замкнути петлі в кільце. Спочатку пров’язати 1 кругової ряд виворітними і 1 кругової ряд лицьовими, потім в’язати різнобарвною ниткою ажурним візерунком.

Через 24 см = 80 кругових рядів в’язати синьою ниткою на 51 п. трикутник наступним чином (решта петлі відкласти):

1-й ряд: кром., 2 п. пров’язати разом лицьовій з нахилом вліво, 1 накид, 2 п. разом лицьовій з нахилом вліво, дов’язати до останніх 5 п. лицьовими, потім провязать 2 п. разом лицьовою, 1 накид, 2 п. разом лицьовою, кром.;

2-й і виворітні ряди: всі петлі і накіди провязивать виворітними;

3-42-й ряди: 1-й і 2-й ряд постійно повторювати = 9 п.;

43-й ряд: кром., 2 п. пров’язати разом лицьовій з нахилом вліво, 1 накид, 3 п. разом лицьовою, 1 накид, 2 п. разом лицьовою, кром. = 7 п.;

45-й ряд: кром., 1 лицьова, 3 п. пров’язати разом лицьовою, 1 лицьова, кром. = 5 п.;

47-й ряд: кром., 3 п. пров’язати разом лицьовою, кром. = 3 п.;

49-й ряд: 3 п. пров’язати разом лицьовою.

Протягнути нитку через останню петлю і заправити.

Для планки набрати синьою ниткою по краях трикутника 97 п. і пров’язати відстрочені петлі снуда лицьовими = 172 п.

Тепер пров’язати 6 кругових рядів візерунком планок, при цьому петлі розподілити так, щоб у 1-му круговому ряду 2 лицьові припадали на кут трикутника.

У 2-му круговому ряду і ще 3 рази в кожному наступному круговому ряду вив’язати з обох сторін від 2 середніх петель 1 лицьову скрещенную петлю з протяжки і включити їх у візерунок для планок. Потім закрити петлі синьою ниткою.

Снуд вивернути так, щоб трикутник знаходився на зовнішній стороні. В будь-якому місці пришити на трикутник гудзик.

Для дівчинки

Загрузка...

Хорошою ідеєю буде зв’язати снуд спицями для дівчинки з широкою стороною. Такий хомут завжди буде захищати горло від вітру і морозу, а жакардова в’язка – акуратне прикраса у нордичному стилі, сподобається будь-якій дівчинці. Щоб зробити такий своїми руками, знадобиться лише схема в’язання та опис в’язання снуда спицями.

Розмір:

На вік 10-16 років.
Довжина по колу — 84 см, ширина — 36 см

Матеріали для роботи:

  • пряжа (100% вовни; 100 г/160 м) — 2 мотка чорної і 1 моток світло-сірої для шарфа;
  • кругові спиці №4,5 і №5 довжиною 40 см і 60 см

В’яжемо візерунки згідно з схемами

Гумка 1

Поперемінно 1 осіб. і 2 ізн.

Гумка 2

Поперемінно 2 осіб. і 2 ізн.

Гумка 3

Поперемінно 2 осіб. і 1 ізн.

Лицьова гладь

Лицьові ряди — лицьові петлі, виворітні ряди — виворітні петлі.
У кругових рядах всі петлі в’язати лицьовими.

Жакардовий візерунок

В’яжемо лицьовій гладдю згідно зі схемою.

Щільність в’язання

16 п. х 21 р. = 10 х 10 см, пов’язано лицьовій гладдю спицями №5.

Важливо:

Шарф-труба в’яжеться на кругових спицях по колу.

Хід роботи: На кругові спиці №5 вільно набрати чорною ниткою 140 п. і виконати по колу 5 р. гумкою 1.

Продовжити лицьовою гладдю, при цьому в 1-му р. рівномірно збавити 5 п. = на спицях 135 п.

Через 18 см від початкового ряду продовжити роботу жакардовим візерунком за схемою.

Закінчивши візерунок, в’язати лицьовій гладдю чорною ниткою. Виконати 4 р. і наступного ряду рівномірно збавити 3 п. = на спицях 132 п.

Перейти на кругові спиці №4,5 і в’язати 5 р. гумкою 2. У наступному ряду в’язати: *2 осіб., 2 п. пров’язати разом ізн.*, повторювати від * до *. Виконати ще 6 р. гумкою 3. В останньому ряду
гумки петлі закрити.

Широку гумку (звернена до обличчя) відвернути всередину, щоб приховати ізн. сторону виробу.

Дитячий снуд хомут для хлопчиків

Якщо в’язати шарфи-хомути для всієї родини, обов’язково потрібно зв’язати дитячий снуд спицями для хлопчика. Тут знадобляться нескладні візерунки, які чудово виглядатимуть на теплому круговому шарфику. Наприклад, відмінно буде виглядати чергування виворітних і лицьових петель.

Розміри:

Загальна ширина снуда 52 см, напівобхват відповідно 26 см;

Висота снуда 24,5 див

Матеріали для роботи:

  • пряжа Бебі Вул Газал (200м 50 гр) в 2 нитки, витрата трохи менше 100 гр;
  • кругові спиці на волосіні №4.

В’яжемо візерунок Рис/Путанка:

Кількість петель кратне 2.

Схема і словесний опис дано для кругового в’язання.

1 ряд. 1 лицьова, 1 виворітна, чергувати до кінця ряду.

2 ряд. 1 лицьова, 1 виворітна, чергувати до кінця ряду.

3 ряд. 1 виворітна, 1 лицьова, чергувати до кінця ряду.

4 ряд. 1 виворітна, 1 лицьова, чергувати до кінця ряду.

Далі повторювати з 1-го ряду.

Хід роботи:

На кругові спиці набрати 80 петель, наприклад так, як зображено на схемі:

В’язання замикається в коло, і в’яжуться перші 2 ряди. Щоб не втратити початок ряду, на спиці краще прикріпити маркер для в’язання.

Потім в’яжеться ряд 3 і 4: над лицьовими петлями в’яжуться виворітні, а над виворітними — особові. Тому цей візерунок називають путанкой.

Це чергування рядів повторюється до потрібної висоти. Снуд довязывается гумкою 2*2 (чергую 2 лицьові петлі та 2 виворітні петлі).

Висота полотна, пов’язаного візерунком «рис» дорівнює 21 див.

21 см — це 58 рядів.

Потім, не змінюючи спиць, в’яжеться ще 6 рядів гумкою 2*2, після чого закриваються петлі по малюнку. Снуд для хлопчика готовий!

Стильна новинка для жінок

Так як шарфи-хомути не виходять з моди вже кілька років поспіль, вязальщицам доводиться весь час чимось дивувати себе, поєднуючи самі незвичайні узори і схеми в’язання. Представлений нижче снуд — не виняток, адже він поєднує в собі смуги, ажур, щільний об’ємний візерунок і одинарну косу. А щоб створити такий гарний снуд спицями, схеми в’язання новинки 2017 будуть дуже до речі.

Розмір:

Єдиний.

Матеріали для роботи:

  • пряжа (51% овечої вовни, 49% поліакріл; 100 м/50 г) — 100 г помаранчевої;
  • спиці №4,5;
  • короткі кругові спиці №4,5.

Візерунки та схеми в’язання

Лицьова гладь

Лицьові ряди — лицьові петлі, виворітні ряди — виворітні петлі.

Платочная в’язка

Лицьові і виворітні ряди в’язати лицьовими.

Фантазійний візерунок на 20 початкових петлях за схемою

На схемі наведено лицьові і виворітні ряди. З 1-го по 24-й ряд зв’язати 1 разів, 9-24-й ряди постійно повторювати.

Щільність в’язання

20 початкових петель х 24 р. = 12 x 10 см, пов’язано фантазійним візерунком.

Хід роботи:

Набрати на спиці 38 п. і в’язати, распряделяя петлі наступним чином: кромочная, 2 п. платочної в’язкою, 6 п. лицьовій гладдю, 20 п. фантазійним візерунком, 6 п. лицьовій гладдю, 2 п. платочної в’язкою, кромочная.

Через 130 см від початкового ряду всі петлі закрити.

Набірний край та край з закритими петлями з’єднати між собою швом «петля в петлю».

Чоловічий шарф

Така красива і корисна річ, як снуд, дуже популярна і серед чоловіків. Цей шарф-труба добре виглядає з будь-яким видом верхнього одягу, і при цьому додає свою родзинку в образ. Розглянемо, як зв’язати чоловічий снуд спицями — схема в’язання допоможе в цьому розібратися. В даному випадку мова піде про нескладної моделі снуда гумкою.

Розмір:

Висота – 24 см;

Довжина кола — 57 см вгорі і 62 см внизу снуда.

Матеріали для роботи:

  • пряжа вовняна синього кольору Drops Karisma (50 г/100 м) – 2 мотка;
  • кругові спиці 4 мм діаметром, для роботи крр – круговими рядами.

Щільність в’язання:

з 21 пт (петлі) в’яжемо 28 крр лицьовою гладдю = 10х10 див.

В’язання основного візерунка

1-й крр: тільки лцпт (особові пт);

2-й крр: * 2 лцпт; 2 изпт (виворітні пт) *; повторюємо *-* по крр.

Для виконання Основного візерунка повторюємо 1-ї і 2-ї крр при в’язанні полотна по колу.

Звичайна гумка 2х2 виходить, якщо повторювати 2 лцпт; 2 изпт – і так до кінця крр.

У наступних крр однойменні пт розташовуються один під одним.

Хід роботи:

Набираємо вільно 120 пт і замикаємо їх у крр.

В’яжемо 3 см Звичайною гумкою 2х2.

Після цього переходимо на Основний візерунок, і так в’яжемо до 16 см висоти.

Приступаючи до наступного повтору Основного візерунка, у 2-му крр робимо додаток:

— додаємо 1 пт через кожні 3 пт, і так по всьому крр = 130 пт.

Далі в’яжемо по Основного візерунку, злегка його модифікуючи: замість 2х2 робимо 2х3, тобто повторюємо за крр так: 2 лцпт; 3 изпт.

І таким манером довязываем снуд до кінцевих 24 см висоти. Всі пт закриваємо вільно, йдучи по малюнку.

Відео урок

Щоб в’язання першого снуда не запаморочилось невдачами і помилками, краще перед початком роботи подивитися відео майстер-клас для початківців. Краще всього починати в’язати з нескладних візерунків, наприклад, англійська резинка, або візерунок рис. В даному випадку мова піде саме про нескладному візерунку — англійської резинці, ідеально підходить для початківців в’язальниць. Готовий шарфик підійде малюкам.

Відео для початківців — в’язання спицями снуда