Як зв’язати палантин спицями — схеми і опис для початківців

Палантин – предмет жіночого гардеробу, захищає від холоду і прикрашає дам починаючи з далекого 17-го століття. Це широка шаль прямокутної форми до двох метрів у довжину і півтора метрів в ширину. Роблять її в наші дні з самих різних матеріалів і різними способами, але звернемо особливу увагу на в’язку палантину спицями.

Як зв’язати палантин спицями — схеми і опис

Відмінна новина в тому, що в 2018 році палантини знову в моді. Тому в’язальниці шукають найцікавіші варіанти схем, щоб своїми руками зробити зігріваючу і красиву шаль до початку сезону холодів.

Палантин під силу зв’язати початківцям, а для професіоналів схеми та описи в’язання спицями палантину обіцяють цікаве проведення часу і по-справжньому гідний результат. Розглянемо кілька варіантів в’язання палантину для новачків і бувалих рукодільниць.

В’язання для початківців

Для початку розглянемо варіант того, як своїми руками зробити красиву шаль недосвідченим рукодільниця. Відразу скажемо, що це робота неважка, головне, запастися терпінням, і заздалегідь уважно вивчити як зв’язати палантин спицями — схеми для початківців у цьому допоможуть.

Палантин «арочний»

Розмір майбутнього палантину складе 56х172 див.

Для палантину потрібно: пряжа (54% бавовни, 46% віскози; 110 м/ 50 г) – 400 г абрикосової; гачок № 5.

Для основного візерунка потрібно: Число петель початкового ряду кратно 14 + 2 + 3 ст. п. підйому. В’язати за схемою в’язання без ряду ст. з/н, тобто починати з 1-го ряду за початковою ланцюжку з в. п.

Кожний ряд починати з 3 ст. п. підйому замість 1-го ст. з/н або з 1 ст. п. підйому замість 1-го ст. б/н.

1-8-й ряди зв’язати 1 разів, потім постійно повторювати 3-8-й ряди.

Щільність в’язання: 1 раппорт х 6,5 р. = 14 см завширшки і 10 см у висоту, пов’язано основним візерунком.

Для виконання роботи потрібно: Зв’язати початкову ланцюжок з 58 в. п. + 3 ст. п. підйому, далі в’язати арочним візерунком = 3 рапорту + з обох сторін по ½ раппорта.

Через 172 см = 112 р. від початкового ряду роботу закінчити.

Палантин спицями ажурний

Прикрасити будь-який образ, від класичного до казуального, допоможе пов’язаний спицями ажурний палантин. Така шаль стане в нагоді не тільки в холодну пору року, її легко можна накидати на плечі літніми вечорами або доповнювати святковий образ на урочистостях ноткою ажурною теплоти.

Така річ завжди стане в нагоді, тому так приємно буде пов’язати її для себе коханої або для улюблених навколо. Допоможуть зробити ажурний палантин спицями схеми і опис на нашому сайті.

Ажурні візерунки палантину

Розмір майбутнього палантину складе 50×200 див.

Для палантину потрібно: пряжа (100% льону; 110 м/50 г) — 450 г пісочної; спиці №5.

Візерунки та схеми

Лицьова гладь: лицьові ряди — лицьові петлі, виворітні ряди — виворітні петлі.

Основний візерунок: число петель на початку кратно 21 + 2 + 2 кромочні = в’язати согл. схемою. На ній дані лицьові і виворітні ряди. Почати з 1 кромочной, раппорт постійно повторювати, закінчити петлями після рапорту і 1 кромочной. Постійно повторювати 1-12-й ряди. Число петель варіює в межах рапорту у висоту. Наша щільність в’язання виходить з початкового числа петель.

Щільність в’язання: 17,5 п. х 22 р. = 10 x 10 см

Для виконання роботи потрібно: Набрати на спиці 88 петель і для планки зв’язати 1,5 см = 1 виворітний ряд лицьовими і 2 ряду лицьовій гладдю.

Продовжити роботу основним візерунком.

Через 196,5 см = 432 ряду від планки зв’язати для замикає планки 1,5 см = 2 ряди лицьовій гладдю і 1 лицьовій ряд виворітними. В наступному изнаночном ряду закрити всі петлі, як виворітні = 200 див.

Гарна модель із мохеру

Загрузка...

Палантин з мохеру спицями — дуже популярний спосіб в’язання шалей. Він дійсно гарний, елегантний, романтичний, і підходить як жінкам, так і зовсім юним модницям.

Мохеровий палантин

Розмір майбутнього палантину складе 200х60 див.

Для палантину потрібно: пряжа (70% мохер, 30% шовк, 210 м/25г ) – 150 г кольору іржі; прямі спиці №4,5 і №5; гачок №4,5.

Візерунки та схеми

Ажурний візерунок: В’язати за схемою. Почати з 11 п. перед 1-ї стрілкою, в’язати 7 разів раппорт = 16 п., закінчити 12 п. після 2-й стрілки.
В ізн. р. всі петлі в’язати виворітними.
Постійно повторювати ряди 1 — 14.

Облямівка: *1 ст. б. н., пропустити 1 кром., 5 ст. до н. у 1 п., пропустити 1 кром., постійно повторювати від *.

Щільність в’язання: 22 п. х 23 р. = 10 х 10 см, пов’язано ажурним візерунком спицями №4,5.

Для виконання роботи потрібно: Набрати 135 п. на спиці №5 і в’язати 1 р. (= ізн. р.) ізн. п.

Перейти на спиці №4,5 і в’язати ажурним візерунком, розподіляючи петлі слід. чином: 2 кром., 9 п. перед правою стрілкою, в’язати 7 разів раппорт з 16 п. між зовнішніми стрілками, закінчити 10 п. після лівої стрілки, 2 кром.

Через 200 см (=462 р.) ажурного візерунка закрити п. спицею №5.

Збірка: Обв’язати облямівкою правий і лівий краю палантину.

Відео

Якщо у схемах важко розібратися, і справа зовсім не йде, то можна скористатися наочними видеопособиями з в’язання палантину спицями.

Відео урок «Як зв’язати палантин спицями»