Плести з гумок фігурки на рогатці і верстаті

Плетіння фігурок з гумок — дуже популярний вид рукоділля серед дорослих, і, особливо, серед дітей. Наявність великої кількості різнокольорових гумок, а також спеціальної рогатки, великого райдужного верстата, компактного верстата Монстер Тейл (Monster Tail) або навіть звичайної вилки дозволяє сплести самі незвичайні речі, іграшки, фігурки, які не тільки стануть в нагоді в побуті, але і стануть прекрасним пам’ятним подарунком. Ми вже розглядали в деталях способи плетіння з гумок браслетів різної складності. Інший великий підрозділ даного мистецтва — плетіння з гумок фігурок.

Тут теж можна насолодитися різноманітністю способів в’язання, спробувати працювати з різними інструментами і схемами плетіння різної складності. Великим плюсом цього виду рукоділля можна вважати можливість миттєвого занурення в процес, адже плетіння з гумок не вимагає великого досвіду або спеціальних пізнань, тут головне слідувати інструкціям і отримувати від процесу задоволення. Тому спробуємо розібратися детальніше в кожному способі плетіння фігурок з гумок, паралельно вивчаючи деякі популярні способи і схеми плетіння абсолютно безкоштовно.

Як плести з гумок фігурки на рогатці

Рогатка — один з основних інструментів, з якими працюють як початківці майстра плетіння з гумок, так і професіонали. Робити фігурки як на верстатах, так і без них виходить швидко і просто. Плетіння на рогатці вважається одним з найбільш простих і доступних серед розмаїття способів, так як в роботі задіяні лише два стовпчики. Тому можна вважати це підготовкою до більш складних способів в’язання, наприклад, на верстатах Rainbow Loom або Monster Tail.

Прості фігурки для початківців

Для початку варто освоїти прості фігурки з гумок. Плетіння для початківців передбачає способи в’язання на пальцях, вилках, двох паличках і багато іншого, а головне — на рогатці. Новачкам не варто боятися труднощів, так як більшість нескладних виробів з гумок робиться за стандартною схемою: перший крок, другий крок, повторення другого кроку до отримання необхідної форми, завершення роботи.

 • М’ячик-стрибунець без верстата

Така проста фігурка як кульку знадобиться для гри з домашніми тваринами, наприклад. Розглянемо ближче, як зробити гарний м’ячик з гумок своїми руками без верстатів.

Матеріали для роботи:

 • ватний диск/шматочок вати;
 • 200-250 гумок одного або кількох поєднаних кольорів.
 • Хід роботи:

  Згинаємо диск навпіл, потім ще раз навпіл, сминаем диск так, щоб вийшло подобу кульки.

  Беремо першу резиночку, і тричі обертаємо її навколо диска, щоразу повертаючи середину вісімкою. В результаті має вийти три ряди. Другу також оборачиваете в три ряди, але вже поперек першої гумки — щоб вийшов хрестик.

  Всі наступні гумки слід намагатися розташовувати на порожні місця ватного диска. Продовжуємо обертати вату резиночками.

  В процесі плетіння стрибунця своїми руками з гумок є одна хитрість: чим більшою буде кількість оборотів однієї резиночки навколо основи, тим більше «прыгучим» він буде в результаті. Це означає, що варто затягувати кожну резиночку тугіше, щоб вийшло обернути більш щільно.

  Коли обсяг кульки стане великим, гумки можна надягати без перекручень. Таким чином продовжуємо працювати до завершення запасу гумок. Важливо пам’ятати, що сам процес досить довгий і забирає багато часу, проте це відмінний спосіб набити руку перед початком роботи над більш серйозними моделями фігурок.

  • Банан-брелок на рогатці

  Ще один нескладний предмет, який під силу зв’язати початківцям — навіть дітям. До речі, фігурки з гумок у вигляді фруктів дуже популярні. В’язати їх легко і весело, а найбільша їх перевага — це можливість набити руку для плетіння більш складних фігурок.

  Матеріали для роботи:

 • рогатка;
 • в’язальний гачок або пластиковий гачок з райдужного набору;
 • чорні гумки — 4 шт.;
 • жовті стрічки — 20 шт.
 • Хід роботи:

  Візьміть рогатку таким чином, щоб виїмки були повернені до вас. Надіньте першу резиночку чорного кольору на правий стовпець наступним чином: її треба акуратно обернути навколо стовпчика тричі.

  Далі на стовпчики надіньте дві гумки жовтого кольору, ніяк їх не перекручуючи.

  Тепер потрібно взяти гачок і скинути всі три витка чорної гумки на середину вже надягнутих поверх неї жовтих гумок, згідно фотографіям нижче.

  Поверх потрібно знову надіти чотири гумки жовтого кольору.

  Акуратно підніміть дві нижні петлі, на яких вже є чорні резиночки і переведіть на самий верх, перекиньте через стовпчики рогатки і відпустіть, щоб вони лягли поверх всіх, надягнутих на рогатку гумок.

  Знову нанизуємо на рогатку рівно чотири жовті гумки, як і в кроці 4, щоб вони лежали прямо — одна над іншою.

  Продовжуємо скидати гумки за допомогою гачка, переводячи їх через стовпці, рамки. Точно такі ж дії потрібно повторити і ще рівно двічі, щоб вийшло довгасте тіло нашої майбутньої іграшки.

  Востаннє потрібно обмежитися не чотирма, а двома жовтенькими гумками, на які потрібно надіти попередні чотири.

  Далі потрібно надіти на рогатку дві чорні гумки.

  Скидаємо на чорні або коричневі гумки ті самі дві жовті, які надягали в кінці плетіння тіла іграшки.

  Залишається накинути на рамку ще одну, останню гумку чорного кольору, а потім скинути на неї дві нижні, а щоб закріпити роботу. Але спершу скидаємо обидві чорні петельки однієї і тієї ж гумки на одну сторону рогатки. Далі залишиться тільки простягнути нижню петлю, за допомогою все того ж гачка крізь верхню, і зняти іграшку з міні-рамки. Маленький банан з гумок готовий!

  • Брелок-полуниця на рогатці

  Діткам та дорослим, які тільки починають освоювати мистецтво плетіння з гумок, дуже сподобається процес виготовлення різних брелоків у вигляді яскравих фруктів. Саме тому варто звернути увагу на таку цікаву фігурку, як ця полуниця.

  Матеріали для роботи:

 • рогатка;
 • гумки червоного кольору;
 • гумки зеленого кольору;
 • гачок.
 • Хід роботи:

  На праву частину рогатки надягаємо на три оберти резиночку червоного кольору. Накидаємо на обидва кілочка подвійну червону гумку. Скидаємо на неї попередні петельки. Знову нанизуємо дві гумки.

  Скидаємо нижню праву петельку до центру. Перекидаємо лівий край гумки на правий кілочок. Нанизуємо дві червоні резиночки. Знімаємо ліву петлю.

  Повторюємо попередні дії: нанизуємо дві червоні гумки і знімаємо ліву петлю. Знімаємо верхню пару петель з правої частини рогатки і одягаємо її на ліву. Нанизуємо пару червоних гумок. Скидаємо праву верхню подвійну гумку на середину.

  Верхню червону петельку надягаємо на лівий стовпець. Надягаємо червону гумку і знімаємо на неї петлю з правого краю. Тепер беремо подвійну гумку зеленого кольору і одягаємо її на рогатку. Верхню червону резиночку з лівого краю знімаємо на зелену. Ліву петлю зеленого кольору одягаємо на правий кілочок.

  Надягаємо зелену пару. Знімаємо всі петлі, які знаходяться на лівій частині рогатки. Накидаємо одинарну резиночку на обидва кілочка. Знімаємо на неї всі петлі зеленого кольору. Гачком акуратно знімаємо дві петельки. Затягуємо петлю, скинувши одну гумку на іншу. Брелок з гумок у вигляді полунички готовий.

  Плетіння тварин

  Окремим видом мистецтва може вважатися плетіння з гумок тварин, так як вони можуть грати роль не просто іграшки або брелока, але і веселого прикраси для ручок або олівців. Плетіння на рогатці тварин — це цікавий процес, який захоплює всіх без винятку.

  • Мила сова

  Спробуємо сплести такий милий символ знань з гумок за допомогою рогатки. Вона прекрасно буде виглядати в якості брелока або прикраси на ручці шафки.

  Матеріали для роботи:

 • рогатка;
 • гачок;
 • ножиці;
 • золотисті гумки — основний колір тіла — 44 шт.;
 • білі гумки — черевце — 8 шт.;
 • помаранчеві гумки — лапи і дзьоб — 4 шт.;
 • чорні гумки — вічка — 2 шт.
 • Хід роботи:

  Плетіння сови будемо виконувати в два етапи. Спочатку підготуємо резиночки у вигляді схеми для тулуба сови та сплетемо його, а потім перейдемо до голови, як показано на покрокових фото нижче.

  Починаємо з золотого кольору. Першу гумку накидаємо в три оберти на правому стовпчику. Потім нанизуємо дві рудих на два штирі.

  Початкову з трьох обертів скинемо в центр.

  Потім звільнимо правий стовпчик, перенісши гумки на ліву сторону.

  Тепер зробимо лапку сови. Одну помаранчеву гумку обертаємо чотири рази на правій стороні рогатки. Нанизуємо дві рудих зазвичай.

  Помаранчеву з чотирьох обертів спускаємо на гумки. З лівого стовпця відправляємо в центр нижні дві пари так, щоб помаранчева залишилася праворуч від них.

  Знову накидаємо дві рудих, а нижні відправляємо в середину.

  Потім другу пару рудих одягнемо на два стовпці, а нижні відправимо на них.

  І третю пару накинемо на обидві частини рогатки, нижні скинемо в центр.

  Перенесемо резиночки з лівої на праву.

  Гачок введемо в початкову гумку з трьох обертів і накинемо її на лівий стовпець.

  Тепер будемо плести черевце сови з білих гумок. Накинувши перші дві білі гумки, відправимо потрійну резиночку в середину.

  Другу білу пару надягаємо аналогічно попередній і нижні білі спускаємо зі стовпців.

  Також проплетаем і третю, а потім і четверту пару гумок.

  Перенесемо з лівої сторони білі гумки на праву.

  Ще раз введемо гачок всередину початкової потрійний гумки і одягнемо її на лівий стрижень.

  Знову плетемо рудими резиночками. Нанизуємо дві на обидва стовпці.

  Три обороту зліва відправимо в центр.

  Перенесемо ліві резиночки на право, а на лівому штырьке накрутимо 4 обороту з помаранчевої гумки.

  Накидаємо ще пару рудих і помаранчеву спускаємо з штыречка.

  З правого стовпчика скинемо дві верхні пари рудих таким чином, щоб помаранчева залишилася ліворуч.

  Ще нанизуємо дві руденьких, а попередні відправимо в центр.

  Знову пару руденьких одягаємо і спускаємо попередні з обох стовпчиків.

  Наступну пару надягаємо також і попередні скинемо зі стовпців.

  З допомогою наступної пари рудих гумок з’єднаємо всі разом т. е. надівши пару на обидві частини рогатки, всі нижні гумки з рогатки відправляємо в середину плетіння.

  Далі переходимо до плетіння голови сови. Підготуємо резиночки, розкладемо у вигляді схеми, як на фото.

  Надівши звичайним способом кілька рудих з правого ряду схеми, нижні скинемо в середину.

  Потім одягнемо чергову пару, а нижні знову відправимо в центр. Перенесемо ліві гумки направо.

  Тепер сплетемо око сови. Чорну резиночку накинемо у чотири оберти на лівий стрижень.

  Знову нанизуємо зазвичай руденьку пару і знімемо на неї чорні 4 обороту.

  А також відправимо обидві нижні пари з правій частині, але так, щоб була чорна ліворуч.

  Накинемо ще дві руді резиночки, а нижні відправимо в серединку.

  Звільнимо лівий стовпець, перенісши гумки з нього на правий.

  Гачок введемо в петельку з якої ми почали плетіння голови і накинемо на гачок дві оранжеві. Протягнемо через петлю і другу частину теж накинемо на гачок.

  І вже з гачка спускаємо помаранчеві на лівий стрижень.

  Надягаємо на обидва стовпчика пару руденьких і на них знімаємо помаранчеві резиночки.

  Переносимо з лівої частини гумки на право.

  Гачок знову вводимо в петлю, з якої починали. Накидаємо на гачок пару рудих, витягуємо один бік, а другу надягаємо на гачок.

  Спускаємо резиночки з гачка на лівий стовпець.

  Знову на обидва стовпчика нанизуємо дві руді резиночки. Дві пари рудих зліва спускаємо в центр плетіння.

  На правому стовпці чіпляємо верхні дві гумки і переносимо на лівий. Чорну одинарну резиночку накидаємо в чотири оберти на правій частині рогатки.

  Одягнемо пару рудих на обидва стовпці і спустимо чорні обертів.

  Слідом скинемо з лівої частини рогатки всі резиночки так, щоб була чорна праворуч від них.

  Продовжимо рудими. Надівши пару, попередні відправляємо в серединку.

  Тепер з’єднуємо всі резиночки на рогатці. Нанизуємо одну руду на два стовпчики. Всі резиночки з рогатки відправимо в центр.

  Переносимо одну з гумок на стовпчик по сусідству. Нижню з них спускаємо в центр. Добре затягуємо петлю.

  Тепер зробимо пензлика нашої сові. Введемо гачок у верхню ліву петельку голови і протягнемо через неї одну руду.

  Зробимо петельку, вже відомим Вам способом.

  Аналогічним чином зробимо з правого боку.

  Тепер візьміть ножиці і відтягнувши кожну з підготовлених гумок, обріжемо приблизно половину. Сова з гумок готова.

  • Зайчик

  Ще один класний вихованець, якого можна буде носити зі зв’язкою ключів. Брелок-зайчик вийде, якщо дотримуватися наступні інструкції з плетіння із гумок.

  Матеріали для роботи:

 • рогатка;
 • гачок для плетіння;
 • гумки жовтого кольору — 58 шт.;
 • гумки чорного кольору — 3 шт.
 • Хід роботи:

  Рогатку тримаємо в руці поглибленнями в штирьках до себе, щоб комфортно було захоплювати гачком резиночки.

  На правій частині накручуємо одну жовту гумку, обернувши її три рази, а потім дві накидаємо на обидва штыречка.

  Першу резиночку (3 обороту) відправляємо в серединку і одягаємо наступну пару.

  Тепер попередні резиночки спускаємо в центр з обох сторін і ще третю парочку накинемо на стовпчики.

  Проплетаем, скинувши нижні, а потім одягнемо четверту пару жовтих.

  Скинувши нижні у черговий раз, заготовочку перенесемо на правий стовпець, а гачок введемо в потрійну початкову гумку.

  Спускаємо потрійну з гачка на лівий штыречек, а слідом надягаємо ще пару (це перша пара наступній заготовочки).

  Спустимо потрійну резиночку в центр з кожної зі сторін, а потім накинемо ще дві жовті гумок.

  Попередні відправляємо в центр з кожної зі сторін, а потім накинемо ще дві жовтих гумки.

  Знову спускаємо нижні (попередні) резиночки, а потім переносимо і другу заготовочку на праву частину рогатки.

  Знаходимо потрійну резиночку і накидаємо знову на лівий стрижень.

  Наступну заготовочку робимо тим ж способом, проплетая 4 пари гумок в техніці «риб’ячий хвіст».

  Тулуб зайчика практично готове, залишилося лише з’єднати сплетені ланцюжка. Для цього нанизуємо ще дві жовтих і все резиночки на рогатці відправимо на них.

  Тепер приступаємо до плетіння голови зайчика. Нанизуємо дві жовтих зазвичай, а попередні скинемо.

  Ще кілька жовтих накинемо на рогатку. Попередні скидаємо, а гумки з лівої сторони переносимо на праву.

  Робимо око зайчику. На лівій частині рогатки обертаємо три рази одну чорну. А потім дві жовтих одягнемо на обидва стовпці.

  Спускаємо три обороту чорної зліва і обидві нижні пари жовтих з правого боку, а потім переносимо гумку на ліву сторону.

  Тепер плетемо вушко зайчика з жовтих гумок. Починаємо з накручування резиночки тричі на правому стовпчику. А потім одягнемо першу пару на обидва стовпчика.

  Три обороту спускаємо в центр і продовжуємо «риб’ячим хвостом» плести ще дві пари гумок.

  З’єднуємо елементи, накинувши ще парочку жовтих. Скинемо всі нижні резиночки так, щоб вушко було справа.

  Продовжуємо плетіння голови. Вводимо гачок в петельку з якої починали плетіння голови і накидаємо цю петельку на ліву частину рогатки.

  А потім накидаємо парочку жовтих.

  Спускаємо петельку ліворуч.

  Тепер намотуємо чорну резиночку в 4 обороту на правому стовпчику.

  Одягнемо пару жовтих на рогатку.

  Спускаємо чорну гумку і попередні жовті.

  Накинемо ще кілька гумок жовтого кольору, а попередні зліва відправляємо в центр.

  Перенесемо гумки на праву сторону.

  Гачок знову заводимо в петельку, з якої почали робити голову зайчика і одягаємо на лівий штыречек.

  Проплетаем пару жовтих «риб’ячим хвостом» і робимо другий очко.

  Чорну намотуємо на правому стовпці, а потім накинемо пару жовтих на рогатку.

  Спускаємо чорні обороти і дві пари жовтих з лівого боку.

  Перенадеваем ліві резиночки на праву сторону і плетемо друге вушко.

  На лівій стороні рогатки накручуємо тричі жовту резиночку, а потім плетемо так само, як і перше вушко. Проплетаем три пари гумок, а потім з’єднуємо елементи за допомогою ще однієї одягненою парочки жовтої.

  Спускаємо зліва пару резинок, а праворуч 3 пари верхніх жовтих.

  Накидаємо останню одинарну гумку, на яку відправляємо всі нижні гумки з рогатки. Переносимо одну з них на сусідній стовпець, а потім нижню спускаємо. Петельку затягуємо і знімаємо фігурку з рогатки.

  Поправляємо очі, вушка і витягуємо рівненько носик. Зайчик готовий.

  Відео-урок

  Складно, але цікаво, може бути і при створенні фігурок з гумок за допомогою рогатки! Наприклад, якщо вибрати такий цікавий спосіб плетіння фігурки з гумок, як докладно показано в цьому відео-уроці. Майстер-клас з в’язання фігурки ще одного зайчика допоможе створити іграшку, яка сподобається діткам, а також зможе стати пам’ятним подарунком для дорослих.

  Відео-урок — плетіння з гумок фігурки на рогатці:

  Як плести фігурки з гумок на верстаті

  Загрузка...

  Плетіння фігурок на верстаті — дуже захоплюючий процес, що дозволяє втілити самі неординарні і складні задумки майстрів цього виду рукоділля. Райдужний верстат допоможе зробити з простих гумок іграшки, речі, аксесуари і багато іншого. Але і нескладні фігури виходять за допомогою верстатів цікавими і красивими. Наприклад, можна зв’язати іграшки в різній техніці — від простого плетіння до лумигуруми, а також цікаві об’ємні брелки з гумок різної складності. Розберемо кілька цікавих прикладів в деталях.

  Брелки

  Плетіння брелків з гумок — дуже популярний вид рукоділля серед підростаючого покоління. Це нескладний і приємний спосіб зробити собі та близьким симпатичні пам’ятні дрібнички, які вони зможуть завжди носити з собою.

  • Ейфелева вежа

  Спробуємо сплести таку нехитру вежу у формі літери А за допомогою райдужного верстата.

  Матеріали для роботи:

 • резиночки одного або двох кольорів — до 40 шт.;
 • верстат.
 • Хід роботи:

  Ставимо на робочу поверхню верстат розгорнувши виїмки від себе, а центральний ряд помістити трохи ближче, ніж два крайніх.

  Важливо: кожен раз ми будемо накидати відразу по три резиночки. Нам треба накинути на крайні ряди три рази по три колечка, захоплюючи чотири стовпчики в кожному рядку. Далі треба буде використовувати вже дві штуки rainbow loom кожен раз. П’ять пар треба накинути на лівий крайній рядок, ще одну пару ми накинемо від крайнього до центрального рядку. По правій стороні ми будемо накидати лише три пари кілець, після чого ще 2 колечка накинути з крайнього на центральний.

  Після цього треба двома парними з’єднати по центральному рядочку, потім надіти ще парочку по центру. Наступне одне колечко скрутити вдвічі і продовжити центровий. Продовжуємо освоювати, як плести брелки з гумок.

  • Пика

  Нескладна об’ємна фігурка з гарним настроєм, яка прикрасить набір ключів.

  Матеріали для роботи:

 • жовті резиночки;
 • чорні резиночки;
 • верстат;
 • гачок.
 • Хід роботи:

  Візьміть верстат. Розташуйте ряди таким чином, щоб середній ряд був на один стовпчик вище нижнього і верхнього.

  Смайлик плетемо двома гумками, тобто на стовпчики одягаємо не по одній жовтій резинці, а по дві. Так виріб буде більш міцним. Отже, одягаємо резиночки на перший стовпчик середнього ряду, поєднуючи його з нижнім і верхнім рядом.

  Додаємо на перший і третій ряд по 4 пари гумок.

  Потім на середній ряд – 5 пар.

  З’єднуємо всі ряди двома парами гумок.

  На крайній стовпчик середнього ряду(6 по рахунку) накручуємо гумку в три шари. Основу ми підготували.

  Тепер нам необхідно зробити так, щоб смайлик набув округлу форму. Для цього візьміть вільні стовпчики на верстаті. Одягніть на чотири з них три пари жовтих гумок. На кінці закріпіть однієї резиночкою. Продублюйте.

  Перекидаємо резиночки з крайнього стовпчика на попередні.

  Знімаємо заздалегідь підготовлені смужки і одягаємо їх на 1 і 5 стовпчики верхнього ряду. А другу заготовку на 1 і 5 стовпчики нижнього ряду.

  Тепер приступаємо до плетіння вічко. Візьміть дві чорні резиночки. Обмотайте їх навколо гачка три рази.

  Просуньте очі крізь жовту резиночку, і накиньте на перші стовпчики верхнього і нижнього ряду.

  Тепер посмішка. Візьміть ще одну чорну гумку. Накиньте її на другі стовпчики.

  Проплетаем верхній і нижній ряд.

  Потім середній ряд.

  Закріплюємо виріб петелькою.

  Акуратно знімаємо смайлик з верстата. Брелок з гумок готовий.

  Відео-уроки по Лумигуруми

  Лумигуруми створені з гумок за допомогою гачка.

  Цікава назва цього способу в’язання на увазі під собою можливість плетіння іграшок з гумок особливим способом, схожим по специфіці з японським амігурумі — в’язанням іграшок спицями або гачком.

  В’язання амігурумі, схоже на плетиво з гумок лумигуруми.

  Фігурки з гумок лумигуруми, пов’язані за допомогою гачка, також виходять об’ємними, а полотно в результаті залишається щільним, ребристими та структурним — відмінна «развивашка» для пальчиків зовсім маленьких діток! Якщо ж плести фігурки в цьому стилі на верстаті, то в результаті виходять менш об’ємні предмети, які не можна набивати синтепоном — все буде залежати від обраного майстер-класу.

  Спосіб плетіння улюбленого всіма міньйона з гумок в техніці лумигруми на райдужному верстаті:

  Докладна інструкція з в’язання об’ємного слоника з гумок на верстаті:

  Милі об’ємні фігурки кроликів, які виходять з гумок за допомогою верстата:

  Деяким подобається плести не фігурки, а плоскі фрески з силуетами фігур. Для них підійде ось цей спосіб в’язання, показаний на відео:

  Ось відмінний спосіб плетіння об’ємної красивою сови, за допомогою одного тільки гачка. Докладний відео урок допоможе впоратися із завданням навіть майстриням і майстрам з невеликим досвідом плетіння.

  Ще один спосіб в’язання лумигруми гачком, на цей раз кумедний єдиноріг:

  Відео-урок в стилі «Монстр хай»

  Дуже популярним серед молодих людей є плетіння з гумок в стилі Монстр Хай. Найчастіше мова йде про плетінні браслетів в стилі мультфільму Монстр Хай. Але також часто можна зустріти інструкції з в’язання тих чи інших предметів одягу в стилі головних героїнь мультика, які підійдуть лялечкам. Деякі майстри навіть плетуть з гумок самих героїнь. Плетіння з гумок на верстаті фігурки в стилі «монстриків» зазвичай виконується в темних і яскравих контрастних тонах.

  Відео-урок — фігурки з гумок на верстаті в стилі Монстр Хай:

  Ось ще один майстер-клас з в’язання з гумок на верстаті іншої фігурки з мультика: