В’язання пледа гачком зі схемами та описом

Гачком пледи виходять не менш цікавими, ніж спицями . Деякі майстрині воліють в’язати великі вироби тільки гачком, так як особливість цього способу дозволяє домогтися гарних ажурних візерунків на пледах, а тонка, практично ювелірна робота, дуже до душі любителям створювати з деталей красиві речі.

Пледи пов’язані гачком чудово будуть зігрівати дорослих і маленьких діток, головне, правильно підібрати пряжу. Іншою важливою функцією пледів є прикраса будинку і створення правильного настрою. Все це безпосередньо залежить від форми і способу в’язання гачком, ніж ми детально розберемося в цій статті.

В’язання пледа гачком зі схемами та описом

Різновидів в’язаних гачком пледів безліч, як і стилів в’язання цих зігріваючих покривал. Навіть самі прості узори виглядають на пледах цікаво, і обов’язково асоціюються з рідною домівкою, теплом і турботою.

Але бувалих рукодільниць простими візерунками не здивуєш, для них придумані цікаві ажурні мотиви, неймовірні за складністю і красою пледи в стилі печворк, тонкі і ніжні покривала для новонароджених, над якими так цікаво сидіти. В цьому виді рукоділля знайдеться робота на будь-який інтерес і запит. Але почнемо з вивчення азів — найпростіших моделей і схем в’язання пледів гачком.

Майстер клас для початківців

У будь-якій справі потрібно з чогось починати, щоб навчитися. А щоб навчитися в’язати плед гачком — майстер клас для початківців підійде ідеально. Такий ось пледик, повністю виконаний в стилі «бабусин квадрат», порадує і дорослих, і дітей. Розглянемо, як його в’яжуть на прикладі покрокової інструкції.

Інструменти:

  • Пряжа (в даному випадку яскраво-зелена, жовта, коричнева);
  • Гачок;
  • Голка.

Скорочення до схеми в’язання:

  • ПП — повітряна петля;
  • СБН — стовпчик без накиду;
  • ССН — стовпчик з накидом;
  • СС — з’єднувальний стовпчик.

Хід роботи з покроковими фото:

В’язати потрібно починати основним кольором пледа. Замикаємо в кільце шість петель, потім робимо три ВП і в колечко в’яжемо ще два ССН. Робимо дві ВП (фото 1). Після цього в’яжемо гачком три ССН в кільце і робимо дві ВП. Повторюємо ще два рази, в результаті чого вывязывается квадрат (фото 2).

Після цього робимо три ВП (це перший ССН) і в куточок в арку виконаємо три ССН, дві ВП і ще раз три ССН (фото 1). Це ж ми будемо в’язати залишилися арки. Останню закінчимо двома ССН і СС (пам’ятаємо, що перший стовпчик на самому початку був провязан у вигляді трьох ВП) (фото 2).

В’яжемо новий ряд квадрата і робимо з арочки, в якій у нас знаходиться гачок, три ВП. У неї ж в’яжемо два ССН. Далі переходимо до куточка. І в нього в’яжемо все те ж саме, що в’язали в попередньому ряді: три ССН, дві ВП і три ССН (фото 1). В наступну арку в’яжемо просто три ССН. І так по колу (фото 2).

В куточках завжди потрібно буде в’язати одне і те ж. І в арки, які знаходяться по сторонах квадрата, завжди в’яжемо просто по три ССН. В результаті виходить так званий бабусин квадрат . В’яжемо кілька рядів для потрібного розміру пледа. І, завершуючи бабусин квадрат, ми змінимо колір нитки на жовтий (фото 1). З’єднаємо два ряди жовтим кольором. І ще один ряд зеленим. А далі зробимо обв’язку країв. В одну арку ми будемо в’язати по сім ССН, в іншу один СБН. І так чергуємо обв’язку по всьому плед (фото 2). Закінчимо обв’язувати зеленим кольором. Ми будемо робити три ВП і в’язати по одному СБН в кожну петельку (фото 3).

Прикраса пледа

Щоб прикрасити цей простий, але, без сумніву, симпатичні плед, можна зв’язати гачком невеликий декоративний елемент, наприклад, метелика. Ось таким чином її можна створити:

  • В’яжемо п’ять ВП і замикаємо в кільце. Далі в’яжемо три ВП і ще один ССН. Робимо дві ВП. І ще два ССН. Всього нам потрібно провязать вісім разів. Тобто у нас вийде шістнадцять ССН.
  • Переходимо до арочке з ВП. СС В’яжемо три ВП і сюди ж виконуємо два ССН. Виконуємо три ВП і під цією ж ланцюжком в’яжемо три ССН. Так в’яжемо під всі арочки з ВП.
  • Тепер прикріпимо коричневу пряжу. Під ланцюжок з ВП ми в’яжемо шість ССН. Робимо одну ВП і сюди ж ми виконуємо ще шість ССН. Пропускаємо нижні три ССН і в’яжемо СБН.
  • І в наступну в’яжемо ланцюжок все те ж саме, що і в’язали до цього.
  • Обв’язуємо нашу метелика жовтої пряжею. Ми в’яжемо по одному СБН в шість нижчих петельок і один СБН під ВП. Робимо піко з трьох ВП. І так обв’язуємо всю метелика.
  • Складаємо його навпіл і фіксуємо ланцюжком з ВП коричневого кольору. Тепер її можна пришити до одного з кутів готового пледа.
  • Як зв’язати дитячий плед з простим візерунком

    Дуже часто люди вдаються до в’язання тільки щоб створити гачком плед дитячий з оригінальним малюнком для свого малюка. Багато намагаються пов’язати плед гачком з візерунком і забарвленням, який не буде схожий ні на які інші пледи. І це цілком здійсненне завдання, адже роблячи плед гачком в результаті обов’язково вийде цікаве і красиве виріб, нехай навіть виконане самим нескладним візерунком — приміром, рельєфними стовпчиками.

    Інструменти:

    • 8 мотків по 50 г напівшерсті або об’ємної синтетичної пряжі білого кольору (А);
    • 8 мотків по 50 г напівшерсті або об’ємної синтетичної пряжі синього кольору (Б);
    • гачок №3,5.

    Щільність в’язання: 20 петель х 11 рядів = 10 х 10 см (рельєфні стовпчики).

    Розмір: 75 х 100 см

    Основний візерунок

    Рельєфний стовпчик гачком в’яжеться так: робимо накид, вводимо гачок (спереду назад) під стовпчик (ніжку) попереднього ряду, витягуємо петлю, захоплюємо нитку і протягуємо її через 2 перші петлі на гачку. Знову захоплюємо нитку і протягуємо через решту 2 петлі.

    Хід роботи і схема в’язання

    Пряжею білого кольору в’яжемо початкову ланцюжок з 145 ВП.

    Ряд підстави: 1 ССН в 3 ВП від гачка, 1 ССН в кожну ВП до кінця, провязано 144 петлі. 1-й ряд: 2 ВП для підйому, *рельєф. ст. навколо петлі попереднього ряду, ССН в ССН попереднього ряду, повторити від * до останньої петлі, 1 рельєф. ст. навколо петлі попереднього ряду.

    Повертаємо роботу.

    Далі в’яжемо за схемою 7 рядів. Обріжте нитку (А). Ниткою (Б) пров’язуємо за схемою 8 рядів. Обрізаємо нитку (Б). Далі в’яжіть за схемою 8 рядів ниткою (А). Повторюйте виконання смуг до тих пір, поки не буде провязано 96 див.

    Обв’язка

    Для обв’язування краю готового виробу використовуйте нитка (Б).

    1-4-й ряди (зворотний бік): 1 ВП, СБН до кінця ряду. У кутах готового виробу провяжите по 3 СБН в СБН попереднього ряду.

    Потім провяжите 1 ряд «рачьим кроком» (СБН провязывается зліва направо, а справа наліво) навколо всього зовнішнього краю виробу.

    Закінчите в’язання ПБН (полуст. без накиду) в 1-й СБН. Закріпіть нитку.

    З м’якої пряжі для новонародженого

    Загрузка...

    Дуже відповідальна робота — зв’язати плед для новонародженого гачком. Тепле покривало для малюка повинен бути ніжним, зігріває і обов’язково гарним. Легкість і ажурність пряжі для новонародженого додасть виробу особливий вид, який запам’ятається молодим батькам на все життя, адже вони будуть згадувати малюка під час виписки з пологового будинку саме в цьому пледі, створеному дбайливими руками. Такий пледик підійде як для дівчинки так і для хлопчика. Його можна використовувати і вдома, і для прогулянок з коляскою.

    Інструменти:

    • 325 г білої пряжі для в’язання дитячого одягу;
    • гачок №3,5.

    Щільність в’язання: один мотив = 4,1 х 3,8 см (фантазійний візерунок в центральній частині).

    Хід роботи і схема в’язання

    Центральна частина в’яжеться наступним чином: набирається ланцюжок з 171 петлі і виконується 73 ряду фантазійним візерунком у відповідності зі схемою та поясненнями до супроводжуючим її символів.

    Обв’язка

    В кінці 73-го ряду, не відрізаючи нитка, зв’язати 6 коло. рядів черепашками (2 ССН (стовпчика з накидом), 3 ВП (повітряні петлі), 2 ССН), виконуючи в кожному кутку збільшення, як показано на схемі. Замінити 2 останні ВП 1-го і 2-го кола. рядів 1 ПСН (полустолбиком з накидом), провязанным в 3-ю з 3 ВП, замінюють 1-й ССН. Закривати 3-й — 6-й коло. ряди 1 СС (з’єднувальним стовпчиком) в 3-ю ВП від початку, і просуватися вперед, пров’язуючи дод. СС на арці 1-й черепашки.

    Після цього провязать 4 коло. ряди арок з 6 петель без додатків і убавленій, 1 коло. ряд простих черепашок (1 ССН, 5 ВП, 1 ССН), розділених арками з 5 петель. Виконати віяла з 13 ССН в кожній простий черепашці. Замінити 3 останні ВП 7-го — 9-го коло. рядів 1 ССН, провязанным на 1-му СБН, а останні 4 ВП 10-го коло. ряду — 1 С2Н, закрити 11-й і 12-й коло. ряди, як 3-й коло. ряд, і виконати ще один СС в 1-ю арку в кінці 11-го коло. ряду. Закінчити 1 коло. рядом узору «рачій крок» так, як сказано в поясненні, закрити 1 СС в 1-й СБН і відрізати нитку.

    Ажурний з мотивів

    Любителькам красивих дизайнерських речей до душі доведеться ажурний плед з мотивів гачком, працювати над яким захоплююче і цікаво. В результаті вийде дуже красиве виріб, який буде прикрашати диван у вітальні або ліжко в спальні, при цьому зігріваючи і даруючи тепло в холодні вечори. Наприклад, можна зв’язати плед з великих квіткових мотивів, які потім потрібно з’єднати в єдине ціле.

    Інструменти:

    • пряжа Novita Isoveli (75% вовна, 25% поліамід, 65м/ 50г) — 2300г жовто-зеленого кольору (334) або пряжа Novita Напко (50% бавовна, 50% акрил, 104м/100г) — 1800г синього кольору (013);
    • гачок №5-6.

    Розміри готового виробу: плед з пряжі Isoveli -140 х 210 см; плед з пряжі Напко -110 х 180 см

    Щільність в’язання: діаметр одного мотиву — 17 див.

    Хід роботи і схеми

    Плед складається з окремо пов’язаних повних і половинчастих мотивів. Для повного мотиву наберіть ланцюжок з 6 ВП, замкніть її в кольцоСС . 1-й ряд — наберіть 3 ВП підйому, в центр кільця ввяжите 1 ССН, 2 ВП, *2 ССН, 2 ВП* повторіть *-* ще 4 рази, замкніть ряд СС. Далі в’яжіть за схемою 1 з 2-го по 5-й ряди. Обріжте нитку і закріпіть. Зв’яжіть 104 мотиву ниткою Isoveli або 67 мотивів ниткою Напко.

    Для половинчастого мотиву наберіть ланцюжок з 4ВП , замкнути в кільце СС. 1-й ряд — ВП, 2 ССН, 2 ВП, 2 ССН. Далі в’яжіть прямими і зворотними рядами за схемою 2 з 2-го по 5-й ряди. Обріжте нитку і закріпіть. Зв’яжіть 8 таких мотивів ниткою Isoveli або 6 мотивів ниткою Hanko.

    Збірка

    Злегка отпарьте кожен мотив. З’єднайте мотиви один з одним у відповідності зі схемою 3 (мотиви з пряжі Hanko виділені сірим кольором). Для пледа з пряжі Isovely виконайте бахрому гачком. Для цього наріжте нитки довжиною 45 см, складіть з по 3 штуки і зав’яжіть по краях. Виконайте по 7 пензликів на кожен мотив.

    В’язаний плед з квадратів

    Дуже модне явище, яке люблять дизайнери і господині зі смаком — плед гачком з квадратів у стилі печворк . Є величезна кількість схем в’язання гачком самих різних геометричних фігур для печворк-вироби, більшість з яких виглядає дуже цікаво у своїй мішанині кольорів і візерунків, а інші елегантні в одній колірній гамі, але виконані різними складними мотивами. Подібний грайливий і піднімає настрій пледик буде добре виглядати не тільки в дитячій, але і у вітальні, і в кріслі на балконі. Крім того, його можна подарувати друзям або родичам — нехай теж порадіють.

    Розглянемо ось такий плед з квадратів, який легко зв’язати згідно покрокової інструкції.

    Інструменти:

    • пряжа — 200 г темно-синій SMC BRAVO;
    • по 100 г бежевою, помаранчевого, червоного, лілового, зеленою, блакитною, коричневою, жовтою і фісташкової пряжі SMC BRAVO;
    • гачок №3.

    Основний візерунок — квадрат

    Зв’язати ланцюжок з 6 ВП і замкнути її в кільце за допомогою 1 СС. В’язати коло. рядами. Кожне коло. ряд починати з 3 ВП підйому і закінчувати 1 СС у ВП підйому попереднього ряду. Увага! 2 ССН + 2 ВП + 2 ССН позначаються в інструкції як група з ССН.

    1-й коло. ряд: 3 ССН, 2 ВП, * ССН 4, 2 ВП, повторити від * ще 2 рази.

    2-й коло. ряд: 3 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 4 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази.

    3-й коло. ряд: 5 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 8 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 2 ССН.

    4-й коло. ряд: 7 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 12 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 4 ССН.

    5-й коло. ряд: 9 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 16 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 6 ССН.

    6-й коло. ряд: 11 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 20 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 8 ССН.

    7-й коло. ряд: 13 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 24 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 10 ССН.

    8-й коло. ряд: 15 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 28 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 12 ССН.

    9-й коло. ряд: 17 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 32 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 14 ССН.

    10-й коло. ряд: 19 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 36 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 16 ССН.

    11-й коло. ряд: 21 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 40 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 18 ССН.

    12-й коло. ряд: 23 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 44 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 20 ССН.

    Обрізати і закріпити нитку.

    Збірка мотивів у плед

    Зв’язати 54 різнокольорових квадрата. З’єднати краї квадратів між собою, виконавши за осіб. стороні 1 ряд СБН темно-синьою ниткою. Для пледа зібрати 6 х 9 квадратів в бажаному порядку.

    По периметру пледа виконати коло. ряд темно-синьою ниткою облямівку. Кожне коло. ряд починати з 3 ВП підйому замість 1 ССН (або 2 ВП підйому замість 1 СБН) і закінчувати 1 СС в останню ВП підйому попереднього ряду. Прив’язати нитку до початку кутового квадрата і в’язати наступним чином.

    1-й коло. ряд: ** 2 ССН, * 4 ВП, пропустити 2 петлі підстави, ССН 4, повторювати від *, перед наступним кутом пов’язати 4 ВП, пропустити 2 петлі підстави, 2 ССН, потім пов’язати групу ССН в арку з 2 ВП попереднього ряду, повторювати від ** по кожній стороні покривала.

    2-й коло. ряд: виконати 1 СС в наступну петлю, ** 4 ССН, * 4 ВП, пропустити 4 петлі підстави, ССН 4, повторювати від *, перед наступним кутом пов’язати 4 ВП, пропустити 4 петлі підстави, пов’язати групу ССН в арку з 2 ВП попереднього ряду, 4 СП, пропустити 4 петлі підстави, повторювати від **.

    3-й коло. ряд: ** 1 ССН, 4 СП, * ССН 4, 4 СП, пропустити 4 петлі підстави, повторювати від *, перед наступним кутом пов’язати 4 ВП, пропустити 2 петлі підстави, пов’язати групу ССН в арку з 2 ВП попереднього ряду, 4 СП, пропустити 2 петлі підстави, 3 ССН, повторювати від *.

    4-й коло. ряд: ** 1 СБН, * ССН 4, 4 СБН, повторювати від *, ССН 4, 2 СБН, 4 ССН в арку з 2 ВП попереднього ряду, 2 СБН, ССН 4, 3 СБН, повторювати від **. Обрізати і закріпити нитку.

    Відео урок

    Початківцям рукодільниця завжди краще попередньо переглянути кілька відео-інструкцій по роботі з гачком, особливо, коли справа стосується такого відповідального справи як плед для новонародженого дитини.

    Відео «плед для новонародженого гачком»: