В’язання пледа гачком зі схемами та описом

Гачком пледи виходять не менш цікавими, ніж спицями. Деякі майстрині воліють в’язати великі вироби тільки гачком, так як особливість цього способу дозволяє домогтися гарних ажурних візерунків на пледах, а тонка, практично ювелірна робота, дуже до душі любителям створювати з деталей красиві речі.

Пледи пов’язані гачком чудово будуть зігрівати дорослих і маленьких діток, головне, правильно підібрати пряжу. Іншою важливою функцією пледів є прикраса будинку і створення правильного настрою. Все це безпосередньо залежить від форми і способу в’язання гачком, ніж ми детально розберемося в цій статті.

В’язання пледа гачком зі схемами та описом

Різновидів в’язаних гачком пледів безліч, як і стилів в’язання цих зігріваючих покривал. Навіть самі прості узори виглядають на пледах цікаво, і обов’язково асоціюються з рідною домівкою, теплом і турботою.

Але бувалих рукодільниць простими візерунками не здивуєш, для них придумані цікаві ажурні мотиви, неймовірні за складністю і красою пледи в стилі печворк, тонкі і ніжні покривала для новонароджених, над якими так цікаво сидіти. В цьому виді рукоділля знайдеться робота на будь-який інтерес і запит. Але почнемо з вивчення азів — найпростіших моделей і схем в’язання пледів гачком.

Майстер клас для початківців

У будь-якій справі потрібно з чогось починати, щоб навчитися. А щоб навчитися в’язати плед гачком — майстер клас для початківців підійде ідеально. Такий ось пледик, повністю виконаний в стилі «бабусин квадрат», порадує і дорослих, і дітей. Розглянемо, як його в’яжуть на прикладі покрокової інструкції.

Інструменти:

 • Пряжа (в даному випадку яскраво-зелена, жовта, коричнева);
 • Гачок;
 • Голка.

Скорочення до схеми в’язання:

 • ПП — повітряна петля;
 • СБН — стовпчик без накиду;
 • ССН — стовпчик з накидом;
 • СС — з’єднувальний стовпчик.

Хід роботи з покроковими фото:

В’язати потрібно починати основним кольором пледа. Замикаємо в кільце шість петель, потім робимо три ВП і в колечко в’яжемо ще два ССН. Робимо дві ВП (фото 1). Після цього в’яжемо гачком три ССН в кільце і робимо дві ВП. Повторюємо ще два рази, в результаті чого вывязывается квадрат (фото 2).

Після цього робимо три ВП (це перший ССН) і в куточок в арку виконаємо три ССН, дві ВП і ще раз три ССН (фото 1). Це ж ми будемо в’язати залишилися арки. Останню закінчимо двома ССН і СС (пам’ятаємо, що перший стовпчик на самому початку був провязан у вигляді трьох ВП) (фото 2).

В’яжемо новий ряд квадрата і робимо з арочки, в якій у нас знаходиться гачок, три ВП. У неї ж в’яжемо два ССН. Далі переходимо до куточка. І в нього в’яжемо все те ж саме, що в’язали в попередньому ряді: три ССН, дві ВП і три ССН (фото 1). В наступну арку в’яжемо просто три ССН. І так по колу (фото 2).

В куточках завжди потрібно буде в’язати одне і те ж. І в арки, які знаходяться по сторонах квадрата, завжди в’яжемо просто по три ССН. В результаті виходить так званий бабусин квадрат. В’яжемо кілька рядів для потрібного розміру пледа. І, завершуючи бабусин квадрат, ми змінимо колір нитки на жовтий (фото 1). З’єднаємо два ряди жовтим кольором. І ще один ряд зеленим. А далі зробимо обв’язку країв. В одну арку ми будемо в’язати по сім ССН, в іншу один СБН. І так чергуємо обв’язку по всьому плед (фото 2). Закінчимо обв’язувати зеленим кольором. Ми будемо робити три ВП і в’язати по одному СБН в кожну петельку (фото 3).

Прикраса пледа

Щоб прикрасити цей простий, але, без сумніву, симпатичні плед, можна зв’язати гачком невеликий декоративний елемент, наприклад, метелика. Ось таким чином її можна створити:

 • В’яжемо п’ять ВП і замикаємо в кільце. Далі в’яжемо три ВП і ще один ССН. Робимо дві ВП. І ще два ССН. Всього нам потрібно провязать вісім разів. Тобто у нас вийде шістнадцять ССН.
 • Переходимо до арочке з ВП. СС В’яжемо три ВП і сюди ж виконуємо два ССН. Виконуємо три ВП і під цією ж ланцюжком в’яжемо три ССН. Так в’яжемо під всі арочки з ВП.
 • Тепер прикріпимо коричневу пряжу. Під ланцюжок з ВП ми в’яжемо шість ССН. Робимо одну ВП і сюди ж ми виконуємо ще шість ССН. Пропускаємо нижні три ССН і в’яжемо СБН.
 • І в наступну в’яжемо ланцюжок все те ж саме, що і в’язали до цього.
 • Обв’язуємо нашу метелика жовтої пряжею. Ми в’яжемо по одному СБН в шість нижчих петельок і один СБН під ВП. Робимо піко з трьох ВП. І так обв’язуємо всю метелика.
 • Складаємо його навпіл і фіксуємо ланцюжком з ВП коричневого кольору. Тепер її можна пришити до одного з кутів готового пледа.
 • Як зв’язати дитячий плед з простим візерунком

  Дуже часто люди вдаються до в’язання тільки щоб створити гачком плед дитячий з оригінальним малюнком для свого малюка. Багато намагаються пов’язати плед гачком з візерунком і забарвленням, який не буде схожий ні на які інші пледи. І це цілком здійсненне завдання, адже роблячи плед гачком в результаті обов’язково вийде цікаве і красиве виріб, нехай навіть виконане самим нескладним візерунком — приміром, рельєфними стовпчиками.

  Інструменти:

  • 8 мотків по 50 г напівшерсті або об’ємної синтетичної пряжі білого кольору (А);
  • 8 мотків по 50 г напівшерсті або об’ємної синтетичної пряжі синього кольору (Б);
  • гачок №3,5.

  Щільність в’язання: 20 петель х 11 рядів = 10 х 10 см (рельєфні стовпчики).

  Розмір: 75 х 100 см

  Основний візерунок

  Рельєфний стовпчик гачком в’яжеться так: робимо накид, вводимо гачок (спереду назад) під стовпчик (ніжку) попереднього ряду, витягуємо петлю, захоплюємо нитку і протягуємо її через 2 перші петлі на гачку. Знову захоплюємо нитку і протягуємо через решту 2 петлі.

  Хід роботи і схема в’язання

  Пряжею білого кольору в’яжемо початкову ланцюжок з 145 ВП.

  Ряд підстави: 1 ССН в 3 ВП від гачка, 1 ССН в кожну ВП до кінця, провязано 144 петлі. 1-й ряд: 2 ВП для підйому, *рельєф. ст. навколо петлі попереднього ряду, ССН в ССН попереднього ряду, повторити від * до останньої петлі, 1 рельєф. ст. навколо петлі попереднього ряду.

  Повертаємо роботу.

  Далі в’яжемо за схемою 7 рядів. Обріжте нитку (А). Ниткою (Б) пров’язуємо за схемою 8 рядів. Обрізаємо нитку (Б). Далі в’яжіть за схемою 8 рядів ниткою (А). Повторюйте виконання смуг до тих пір, поки не буде провязано 96 див.

  Обв’язка

  Для обв’язування краю готового виробу використовуйте нитка (Б).

  1-4-й ряди (зворотний бік): 1 ВП, СБН до кінця ряду. У кутах готового виробу провяжите по 3 СБН в СБН попереднього ряду.

  Потім провяжите 1 ряд «рачьим кроком» (СБН провязывается зліва направо, а справа наліво) навколо всього зовнішнього краю виробу.

  Закінчите в’язання ПБН (полуст. без накиду) в 1-й СБН. Закріпіть нитку.

  З м’якої пряжі для новонародженого

  Загрузка...

  Дуже відповідальна робота — зв’язати плед для новонародженого гачком. Тепле покривало для малюка повинен бути ніжним, зігріває і обов’язково гарним. Легкість і ажурність пряжі для новонародженого додасть виробу особливий вид, який запам’ятається молодим батькам на все життя, адже вони будуть згадувати малюка під час виписки з пологового будинку саме в цьому пледі, створеному дбайливими руками. Такий пледик підійде як для дівчинки так і для хлопчика. Його можна використовувати і вдома, і для прогулянок з коляскою.

  Інструменти:

  • 325 г білої пряжі для в’язання дитячого одягу;
  • гачок №3,5.

  Щільність в’язання: один мотив = 4,1 х 3,8 см (фантазійний візерунок в центральній частині).

  Хід роботи і схема в’язання

  Центральна частина в’яжеться наступним чином: набирається ланцюжок з 171 петлі і виконується 73 ряду фантазійним візерунком у відповідності зі схемою та поясненнями до супроводжуючим її символів.

  Обв’язка

  В кінці 73-го ряду, не відрізаючи нитка, зв’язати 6 коло. рядів черепашками (2 ССН (стовпчика з накидом), 3 ВП (повітряні петлі), 2 ССН), виконуючи в кожному кутку збільшення, як показано на схемі. Замінити 2 останні ВП 1-го і 2-го кола. рядів 1 ПСН (полустолбиком з накидом), провязанным в 3-ю з 3 ВП, замінюють 1-й ССН. Закривати 3-й — 6-й коло. ряди 1 СС (з’єднувальним стовпчиком) в 3-ю ВП від початку, і просуватися вперед, пров’язуючи дод. СС на арці 1-й черепашки.

  Після цього провязать 4 коло. ряди арок з 6 петель без додатків і убавленій, 1 коло. ряд простих черепашок (1 ССН, 5 ВП, 1 ССН), розділених арками з 5 петель. Виконати віяла з 13 ССН в кожній простий черепашці. Замінити 3 останні ВП 7-го — 9-го коло. рядів 1 ССН, провязанным на 1-му СБН, а останні 4 ВП 10-го коло. ряду — 1 С2Н, закрити 11-й і 12-й коло. ряди, як 3-й коло. ряд, і виконати ще один СС в 1-ю арку в кінці 11-го коло. ряду. Закінчити 1 коло. рядом узору «рачій крок» так, як сказано в поясненні, закрити 1 СС в 1-й СБН і відрізати нитку.

  Ажурний з мотивів

  Любителькам красивих дизайнерських речей до душі доведеться ажурний плед з мотивів гачком, працювати над яким захоплююче і цікаво. В результаті вийде дуже красиве виріб, який буде прикрашати диван у вітальні або ліжко в спальні, при цьому зігріваючи і даруючи тепло в холодні вечори. Наприклад, можна зв’язати плед з великих квіткових мотивів, які потім потрібно з’єднати в єдине ціле.

  Інструменти:

  • пряжа Novita Isoveli (75% вовна, 25% поліамід, 65м/ 50г) — 2300г жовто-зеленого кольору (334) або пряжа Novita Напко (50% бавовна, 50% акрил, 104м/100г) — 1800г синього кольору (013);
  • гачок №5-6.

  Розміри готового виробу: плед з пряжі Isoveli -140 х 210 см; плед з пряжі Напко -110 х 180 см

  Щільність в’язання: діаметр одного мотиву — 17 див.

  Хід роботи і схеми

  Плед складається з окремо пов’язаних повних і половинчастих мотивів. Для повного мотиву наберіть ланцюжок з 6 ВП, замкніть її в кольцоСС . 1-й ряд — наберіть 3 ВП підйому, в центр кільця ввяжите 1 ССН, 2 ВП, *2 ССН, 2 ВП* повторіть *-* ще 4 рази, замкніть ряд СС. Далі в’яжіть за схемою 1 з 2-го по 5-й ряди. Обріжте нитку і закріпіть. Зв’яжіть 104 мотиву ниткою Isoveli або 67 мотивів ниткою Напко.

  Для половинчастого мотиву наберіть ланцюжок з 4ВП , замкнути в кільце СС. 1-й ряд — ВП, 2 ССН, 2 ВП, 2 ССН. Далі в’яжіть прямими і зворотними рядами за схемою 2 з 2-го по 5-й ряди. Обріжте нитку і закріпіть. Зв’яжіть 8 таких мотивів ниткою Isoveli або 6 мотивів ниткою Hanko.

  Збірка

  Злегка отпарьте кожен мотив. З’єднайте мотиви один з одним у відповідності зі схемою 3 (мотиви з пряжі Hanko виділені сірим кольором). Для пледа з пряжі Isovely виконайте бахрому гачком. Для цього наріжте нитки довжиною 45 см, складіть з по 3 штуки і зав’яжіть по краях. Виконайте по 7 пензликів на кожен мотив.

  В’язаний плед з квадратів

  Дуже модне явище, яке люблять дизайнери і господині зі смаком — плед гачком з квадратів у стилі печворк. Є величезна кількість схем в’язання гачком самих різних геометричних фігур для печворк-вироби, більшість з яких виглядає дуже цікаво у своїй мішанині кольорів і візерунків, а інші елегантні в одній колірній гамі, але виконані різними складними мотивами. Подібний грайливий і піднімає настрій пледик буде добре виглядати не тільки в дитячій, але і у вітальні, і в кріслі на балконі. Крім того, його можна подарувати друзям або родичам — нехай теж порадіють.

  Розглянемо ось такий плед з квадратів, який легко зв’язати згідно покрокової інструкції.

  Інструменти:

  • пряжа — 200 г темно-синій SMC BRAVO;
  • по 100 г бежевою, помаранчевого, червоного, лілового, зеленою, блакитною, коричневою, жовтою і фісташкової пряжі SMC BRAVO;
  • гачок №3.

  Основний візерунок — квадрат

  Зв’язати ланцюжок з 6 ВП і замкнути її в кільце за допомогою 1 СС. В’язати коло. рядами. Кожне коло. ряд починати з 3 ВП підйому і закінчувати 1 СС у ВП підйому попереднього ряду. Увага! 2 ССН + 2 ВП + 2 ССН позначаються в інструкції як група з ССН.

  1-й коло. ряд: 3 ССН, 2 ВП, * ССН 4, 2 ВП, повторити від * ще 2 рази.

  2-й коло. ряд: 3 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 4 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази.

  3-й коло. ряд: 5 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 8 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 2 ССН.

  4-й коло. ряд: 7 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 12 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 4 ССН.

  5-й коло. ряд: 9 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 16 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 6 ССН.

  6-й коло. ряд: 11 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 20 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 8 ССН.

  7-й коло. ряд: 13 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 24 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 10 ССН.

  8-й коло. ряд: 15 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 28 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 12 ССН.

  9-й коло. ряд: 17 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 32 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 14 ССН.

  10-й коло. ряд: 19 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 36 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 16 ССН.

  11-й коло. ряд: 21 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 40 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 18 ССН.

  12-й коло. ряд: 23 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, * 44 ССН, в арку з 2 ВП пов’язати групу з ССН, повторити від * ще 2 рази, 20 ССН.

  Обрізати і закріпити нитку.

  Збірка мотивів у плед

  Зв’язати 54 різнокольорових квадрата. З’єднати краї квадратів між собою, виконавши за осіб. стороні 1 ряд СБН темно-синьою ниткою. Для пледа зібрати 6 х 9 квадратів в бажаному порядку.

  По периметру пледа виконати коло. ряд темно-синьою ниткою облямівку. Кожне коло. ряд починати з 3 ВП підйому замість 1 ССН (або 2 ВП підйому замість 1 СБН) і закінчувати 1 СС в останню ВП підйому попереднього ряду. Прив’язати нитку до початку кутового квадрата і в’язати наступним чином.

  1-й коло. ряд: ** 2 ССН, * 4 ВП, пропустити 2 петлі підстави, ССН 4, повторювати від *, перед наступним кутом пов’язати 4 ВП, пропустити 2 петлі підстави, 2 ССН, потім пов’язати групу ССН в арку з 2 ВП попереднього ряду, повторювати від ** по кожній стороні покривала.

  2-й коло. ряд: виконати 1 СС в наступну петлю, ** 4 ССН, * 4 ВП, пропустити 4 петлі підстави, ССН 4, повторювати від *, перед наступним кутом пов’язати 4 ВП, пропустити 4 петлі підстави, пов’язати групу ССН в арку з 2 ВП попереднього ряду, 4 СП, пропустити 4 петлі підстави, повторювати від **.

  3-й коло. ряд: ** 1 ССН, 4 СП, * ССН 4, 4 СП, пропустити 4 петлі підстави, повторювати від *, перед наступним кутом пов’язати 4 ВП, пропустити 2 петлі підстави, пов’язати групу ССН в арку з 2 ВП попереднього ряду, 4 СП, пропустити 2 петлі підстави, 3 ССН, повторювати від *.

  4-й коло. ряд: ** 1 СБН, * ССН 4, 4 СБН, повторювати від *, ССН 4, 2 СБН, 4 ССН в арку з 2 ВП попереднього ряду, 2 СБН, ССН 4, 3 СБН, повторювати від **. Обрізати і закріпити нитку.

  Відео урок

  Початківцям рукодільниця завжди краще попередньо переглянути кілька відео-інструкцій по роботі з гачком, особливо, коли справа стосується такого відповідального справи як плед для новонародженого дитини.

  Відео «плед для новонародженого гачком»: