В’язання гачком покривала — схеми з описом

Покривало — це предмет побуту, який не просто зігріває домочадців в негоду, а є важливим елементом декору, які відповідають за затишок і спокій обстановки в будинку. Тому так важливо поставитися з усією серйозністю до вибору покривала.

Найкращим варіантом буде зв’язати покривало своїми руками, беручи до уваги особливості інтер’єру вашого будинку і смакові пристрасті домочадців. Зробити це можна за допомогою спиць, зв’язавши, наприклад, красивий плед, а можна пов’язати покривало гачком. У другому випадку вийде дуже оригінальний виріб з гарним ефектом ажурності.

В’язане покривало гачком зі схемами та описом

В журналах і на сайтах ми знаходимо різні схеми в’язання покривал, однак вибирати виріб для будинку стоїть за певними критеріями. В’язати покривало потрібно у відповідності зі стилем кімнати, дизайн дивана або ліжка, враховуючи кольорову гаму приміщення та смаки людей, які найбільше часу у ньому проводять.

Це може бути покривало для новонародженого, тут потрібна особлива увага до підбору схем в’язання і пряжі, а може бути «чергове» покривало в спальні, вітальні або гостьовий кімнатах. В цілому, стилів в’язаних покривав багато, як і способів їх в’язання. У кінцевому підсумку все залежить від бажання та фантазії майстра.

Розглянемо деякі з безлічі схем в’язання покривав гачком, і детально розберемося в описах ходу роботи, щоб під час в’язання не виникло жодних проблем, а рукодільниця могла отримати задоволення від процесу й захват від результату.

В’язання з квадратів

Приємний оку стиль печворк, здається, ніколи не вийде з моди. Його до цих пір із задоволенням використовують в дизайнерській індустрії, тому що будь-яке його вкраплення в інтер’єр вмить додає затишку всьому навколо. Цього ефекту можна досягти, зокрема, за допомогою в’язання гачком ажурних мотивів самих різних форм. Розглянемо нескладний варіант того, як можна створити покривало гачком з квадратів.

Розміри ковдри:

148 x 116 див.

Матеріали для роботи:

 • пряжа Liska (50% натуральної вовни, 50% поліакріл; 80 м/50 г) — 650 г бежевою, 250 г білої, 200 г синювато-зеленого і 100 г кол. рожевого дерева;
 • пряжа Maya (63% поліаміду, 37% натуральної шерсті; 130 м/50 г) — по 100 г білої і синювато-зеленого і 50 г темно-рожевого;
 • пряжа Mila (70% поліакріл, 10% вовна, 10% вовни альпака, 10% поліамід; 100 м/50 г) — 100 г пісочної і 50 г білої;
 • гачок №5.

В’яжемо візерунки для покривала

Квадрат за схемою

Виконати ланцюжок з 8 в. п. і замкнути її в кільце за допомогою 1 соед. ст. В’язати согл. схеми в’язання візерунка гачком круговими рядами. Кожен кругової ряд почати з початкових в. п. согл. схемою і закінчувати 1 соед. ст. в останню початкову в. п. або 1 ст. з/н відповідно. Виконати 1 раз 1-6-й кругові ряди, дотримуючись чергування кольорів. Для цього закріплювати нову нитку за допомогою 1 соед. ст.

Послідовність смуг 1

По 2 кругових ряду бежевою ниткою Liska, пісочної ниткою Mila та бежевою ниткою Liska.

Послідовність смуг 2

По 2 кругових ряду синьо-зеленою ниткою Liska, Maya та Liska.

Послідовність смуг 3

По 2 кругових ряду ниткою кол. рожевого дерева Liska, темно-рожевою ниткою Maya і ниткою кол. рожевого дерева Liska.

Послідовність смуг 4

По 2 кругових ряду білою ниткою Liska, Maya та Mila.

Візерунок решітки круговими рядами

Поперемінно 1 ст. з 2/н, 1 ст. п. Кожен кругової ряд почати з 4 початкових в. п. замість 1-го ст. з 2/н і закінчити 1 соед. ст. в останню початкову в. п.

Щільність в’язання

 • 1 квадрат = 16 x 16 см;
 • 19 п. х 5,5 р. = 10 x 10 см, пов’язано гратчастим візерунком.

Викрійка

Хід роботи

Виконати 25 квадратів согл. послідовності кольорів 1, 9 квадратів согл. послідовності кольорів 2, 6 квадратів согл. послідовності кольорів 3 і 8 квадратів согл. послідовності кольорів 4.

Збірка

Розкласти квадрати согл. викрійці 1 (= 6 x 8 квадратів) і з лицьової сторони вільно з’єднати спочатку поперек, потім вздовж за допомогою соед. ст. бежевою ниткою Liska.

Для облямівки почати нової бежевою ниткою Liska і пов’язати з 2 кругових ряду бежевою і білою ниткою Liska і 1 кругової ряд бежевою ниткою гратчастим візерунком, при цьому в 1-му круговому ряду на кутах з обох сторін від кутового ст. з 2/н виконати 2 в. п. і в кожному наступному круговому ряду виконувати на 1 в. п. більше. В останньому круговому ряду виконати 3 ст. з 2/н в кутову петлю.

Потім зв’язати ще 1 кругової ряд «хвилями» (= * 1 ст. б/н, 1 ст. з/н, 3 ст. з 2/н, 1 ст. з/н, від * постійно повторювати, закінчити 1 соед. ст. у 1-й ст. б/н).

Для новонародженого

Найменші дітки заслуговують особливої уваги та турботи, тому так важливо оточити їх не тільки красивими, але і корисними речами. Саме такі вироби і потрібно створювати своїми руками. Наприклад, можна зв’язати гачком покривало. Воно стане в нагоді і для ліжечка дитини, і для коляски.

Призначені для новонароджених дітей речі важливо в’язати з ніжною м’якою зігріває пряжі, яка при цьому не буде дратувати і парити шкіру. Цей момент не можна упускати з уваги при виборі матеріалів для роботи.

Розглянемо докладніше, як зв’язати покривало гачком для новонародженого, а заодно і красиву наволочку на подушку для малюка. Стиль в’язання покривала — красиві різнокольорові трикутні мотиви гачком.

Розміри ковдри:

 • покривало – близько 66 x 66 см;
 • чохол на подушку – близько 20 x 24 см.

Матеріали для роботи:

 • пряжа (50% віскоза, 50% поліакріл, 106 м/50 г) – 200 г сірої, 100 г помаранчевої і 150 г рожевої;
 • гачки № 4 і 4,5;
 • подушка 24 x 20 див.

В’яжемо візерунки згідно з схемами

Стовпчики без накиду

Кожний ряд починати з в. п. підйому замість 1-го ст. б/н. і закінчувати соед. ст. у в. п. підйому.

Трикутники

В’язати за схемою, кругові ряди починати і закінчувати, як зазначено на схемі.
Повторювати з 1-го по 4-й ряд, при цьому в 4-му ряду деталі з’єднувати між собою, як описано нижче.

Половина трикутника

В’язати за схемою, ряди повертати, як зазначено на схемі.
Повторювати з 1-го по 4-й ряд, при цьому в 4-му ряду деталі з’єднувати між собою, як описано нижче.

Щільність в’язання

 • 16 п. х 20 р. = 10 x 10 см, пов’язано ст. б/н. гачком №4,5;
 • довжина сторони одного трикутника = 12 див.

Викрійка

Хід роботи

Покривало

1-й р.: зв’язати 5 рожевих трикутників гачком № 4,5 і розкласти поруч один з одним однаковою стороною вниз.

2-й р.: в проміжок між двома рожевими трикутниками ув’язати по трикутнику сірого кольору, а в 4-му ряду з двох сторін, по лінії від стрілки З до А та від стрілки А до В, з’єднати їх з рожевими трикутниками. Для цього в кожній арці в. п. замість середньої в. п. пров’язати 1 соед. ст., а також праворуч і ліворуч від одиночних ст. з/н між двома в. п. пров’язати 1 соед. ст., вводячи гачок в сусідній трикутник. Потім на обох зовнішніх сторонах пров’язати сірою ниткою по половинці трикутника і в 4-му р. з одного боку, від стрілки А до стрілки, з’єднати таким же чином з рожевими трикутниками.

3-й р.: зв’язати помаранчевої ниткою 4 трикутника і 2 половинки трикутників і в 4-му р./коло.р. з одного боку цілих трикутників по лінії від стрілки А до В і половинки трикутників по лінії від стрілки З до А з’єднати з сірими трикутниками.

4-й р.: між двома помаранчевими трикутниками ув’язати по 1 сірого трикутника і в 4-му р. з двох сторін, по лінії від стрілки З до А та від стрілки А до В, з’єднати з помаранчевими трикутниками.

5-й р.: зв’язати 5 рожевих трикутників і в 4-му коло.р. по одній стороні, по лінії від стрілки А до В, з’єднати їх з сірими трикутниками.

Повторити ще раз з 2-го по 5-й ряд, а потім – з 2-го по 4-й ряд.

Збірка

Покривало обв’язати по периметру гачком № 4 рожевою ниткою 4 коло.р. ст. б/н і 1 р. «рачиного кроку» (= 1 ст. б/н зліва направо), при цьому в 1-му коло.р. на кожному цілому трикутнику виконати по 19 ст. б/н, а на кожній половинці трикутника – по 15 ст. б./н, у кутах покривала завжди робити по 3 ст. б/н.

Чохол для подушки

Чохол в’язати гачком № 4,5 і з’єднувати трикутники між собою, як описано вище.

1-й р.: виконати 4 трикутника сірого кольору і розкласти поруч один з одним однаковою стороною вниз.

2-й р.: виконати 4 помаранчевих трикутника і кожен трикутник в 4-му ряду з двох сторін з’єднати з сірими трикутниками, при цьому 4-й помаранчевий трикутник буде з’єднаний однією стороною з 1-м сірим трикутником так, що вийде кільце.

3-й р.: зв’язати 4 трикутника сірого кольору і в 4-му коло.р. з’єднати їх з двох сторін з помаранчевими трикутниками.

4-й р.: зв’язати 4 рожевих трикутника і, як описано вище (для 2-го р.), з’єднати з сірими трикутниками.

Збірка

Виконати верхній шов. Відкритий край обв’язати сірою ниткою одним рядом ст. б/н, при цьому на кожному трикутнику вив’язати з 19 ст. б/н. Вкласти подушку в чохол і виконати залишився шов.

Покривало з мотивів для великої ліжка

Загрузка...

Звичайно, в наш час є різні стандарти розмірів ліжок та покривал для них, тому підібрати щось певне під запити окремої людини буде складно. Але так як в’язання пледів, покривал і чохлів на матраци — робота гнучка, завжди можна додати потрібну або зменшити зайве до фінального результату, спробуємо зв’язати гачком покривало на ліжко. Допоможуть в цьому схема і опис в’язання гачком покривала з мотивів. Це покривало в’яжеться дуже великими ажурними мотивами в поєднанні з більш дрібними.

Розміри ковдри:

Близько 140 х 175 див.

Матеріали для роботи:

 • пряжа (100% бавовна, ок. 140 м/50 г) – близько 950 р бузковою меланжевої;
 • гачок №4;
 • за бажанням — шматочки бузкового фетру для декору.

Схема в’язання мотивів

Хід роботи:

Спочатку зв’язати 12 мотивів II. Потім зв’язати 20 мотивів I, при цьому в 10-му коло.р. з’єднати їх у піко, позначених на схемі стрілками, з допомогою 1 соед. ст. з мотивами II, а також між собою.

В ширину виконати 4 мотиву I і 3 мотиву II, у висоту 5 мотивів I і 4 мотиву II, з’єднавши їх між собою.

Збірка

Посередині на мотиви II, як показано на фото або довільно, нашити декор з фетру.

Як зв’язати покривало для дитячого дивана

Коли підходиш до в’язання покривала з творчої сторони, обов’язково вийде виключне виріб, який сподобається і дорослим і дітям. Прикрашаючи плетеним покривалом дитячу кімнату, варто подбати про підбір цікавих фактур і поєднанні кольорів — так дитяча кімната відразу зміниться. Розглянемо докладніше, як зв’язати гачком дитяче покривало на диван, який чудово підійде для дівчинки. Це ажурна покривало буде складатися з круглих мотивів з квітами.

Розміри ковдри:

Близько 160 x 128 див.

Матеріали для роботи:

 • пряжа (96% бавовна, 4% поліестеру; 105 м/50 г) – 800 г сіро-блакитний і 700 г блакитний;
 • гачок №4.

В’яжемо візерунки згідно з схемами

Розетка

З блакитний нитки скласти 1 петлю і в’язати за схемою круговими рядами. Кожен кругової ряд почати з в. п. согл. схемою і закінчити 1 соед. ст.

Виконати 1 раз 1-7-й кругові ряди согл. послідовності кольорів.

Послідовність кольорів

1 кругової ряд блакитною ниткою,
по 2 кругових ряду сіро-блакитний, синій і сіро-блакитною ниткою.

Коло

З сіро-блакитний нитки скласти 1 петлю і в’язати ст. б/н круговими рядами. Кожен кругової ряд почати з 1 додаткової початкової в. п. і закінчити 1 соед. ст. у 1-й ст. б/н кругового ряду.

1-й кругової ряд: 8 ст. б/н.

2-й кругової ряд блакитною ниткою: подвоїти кожну петлю = 16 п.

3-й кругової ряд сіро-блакитною ниткою: подвоїти кожну 2-ю петлю = 24 п.

4-й кругової ряд блакитною ниткою: подвоїти кожну 3-ю петлю = 32 п.

5-й кругової ряд сіро-блакитною ниткою: подвоїти кожну 4-ю петлю = 40 п.

Щільність в’язання:

 • розетка = діаметр 16 см;
 • коло = діаметр 6 див.

Викрійка

Хід роботи

Виконати 80 розеток і 63 кола. Ми рекомендуємо спочатку розтягнути або злегка відпарити розетки і кола.

Розетки согл. викрійці зшити по позначених краях А. Потім пришити в отвори кола по краях Ст.

Відео урок для початківців

Почати роботу впевненіше будь-якому починаючому вязальщику допоможе відео майстер-клас. Візуальні уроки від професіоналів полегшать процес звикання до роботи з гачком і допоможуть уникнути можливих помилок новачків.

Відео урок в’язання гачком покривала: