В’язання гачком болеро для дівчинки — схема і опис

Болеро чудово допомагає маленьким модницям вирішувати питання регулярної зміни образів і стилів, адже одна і та ж річ буде виглядати абсолютно по-різному в дуеті з двома різними моделями болеро. Не кажучи вже про те, що ці красиві накидки не просто прикрашають, але і захищають від прохолоди у міжсезоння.

Сучасні моделі болеро давно вийшли за рамки свого класичного вигляду: з верхньої частини іспанського національного костюма вони трансформувалися в чисто жіночий обов’язковий атрибут гардероба. Тепер крої цих жакетів можуть різнитися: бути подовженими; схожими на жилетки; володіти абсолютно неймовірними візерунками або бути самою простотою і легкістю.

Вибір моделей болеро для жінок і дівчаток великий, проте більшість їх можна створити своїми руками, якщо підшукати відповідні схеми з описами в’язання спицями або гачком. У цій статті приділимо особливу увагу в’язання жакетів для дівчаток гачком.

Схема і опис в’язання болеро для дівчинки гачком

В’язати гачком болеро — одне задоволення, адже моделей цього виробу існує величезна безліч: на літо або на зиму; ажурні або щільні; короткі або довгі; із застібками, рукавами, комірцями, кокетками або без них. Ці в’язані жакети добре виглядають з більшістю нарядів — як повсякденних, так і урочистих. А в комплекті з іншими виробами, виконаними в тому ж стилі, болеро дівчаток виглядають дуже цікаво і стильно.

Проста модель для початківців

Почнемо з створення нескладного болеро дівчинці гачком — в’язання для початківців буде доступно завдяки покрокових фотографій. Ця стаття буде корисна тим, хто хоче спробувати свої сили, але не впевнений в знаннях. Зв’язати гачком болеро для дівчинки початківцям вязальщицам буде під силу, якщо скористатися докладним майстер-класом з покроковими фотографіями роботи.

Розмір болеро для дівчинки:

на 5-6 років, ріст 116.

Матеріали для роботи:

  • пряжа Пехорка «Дитячий бавовна» (330 м/100 гр) — 150 гр;
  • гачок №2.5;
  • атласна стрічка в тон, шириною 0,5 см близько 2,5 — 3 метрів.

Можна використовувати будь-яку пряжу аналогічної товщини, а для отримання утепленого варіанти болеро краще взяти полушерстяную пряжу.

Схема в’язання спинки:

Важливо: кінцевий результат в’язання виробу, може відрізнятися від представленого в залежності від щільності в’язання, фірми виробника гачків і спиць, тому важливо порівнювати ваше виріб не тільки з доданим описом, але і з розміром викрійки.

В’язання спинки

Набираємо ланцюжок з 82 повітряних петель + 3 повітряні петлі підйому і в’яжемо за схемою, починаючи з 1 повітряної петлі. Перший ряд з чергування стовпчиків з накидом (ССН) з повітряними петлями (ВП). Повинен вийти довгою 34 див. Другий ряд в’яжемо за схемою: 4 повітряні петлі, 5 стовпчиків з накидом. Виконати 2 повітряні петлі візерунка і пров’язати в 4 петлю нижнього ряду (пропустити 1 ст. з накидом дивимося нижній ряд) 3 стовпчики з накидом в одну петлю.

Виконати знову 2 повітряні петлі візерунка. Перший рапорт узору закінчений. Далі 5 «проміжних» стовпчиків. Дивимося схему. В’яжемо третій ряд за схемою, при цьому 3 стовпчика провязанных в одну петлю тепер пров’язуємо разом. Виходить «ромб». Пров’язуємо ряд стовпчиків з накидом/1 повітряна петля.

У наступному ряду зміщуємо візерунок на половину рапорту в шаховому порядку (див. схему візерунка). Потім пров’язуємо 6 ряд «ромбів». Далі в’яжемо візерунком за схемою, поки не досягнемо висоти спинки 8 см (при цьому контролюємо ширину виробу 34 см: розкладаємо виріб трохи в натяжку, щоб ширина склала 34 см, потім вимірюємо висоту). Закривати петлі для пройми можна просто прикладаючи виріб до намальованої в натуральну величину викрійці або ж робити це за доданою схемою.

Викрійка болеро для дівчинки.

Далі для закриття пройми провязываются три петлі. Робимо 3 повітряних петлі підйому, замінивши ними перший стовпчик з накидом в узорі «ромб». Потім необхідно в’язати за схемою. Не довязывая до кінця візерунка 3 петлі пров’язуємо в кінці ряду 2 стовпчики з накидом поспіль. У наступному ряду необхідно закрити з кожної сторони по одній петлі. Для цього в’яжеться 3 повітряні петлі підйому і відразу після них провязывается стовпчик з накидом, тим самим закривши 1 повітряну петлю знаходиться між стовпчиками з накидом. Ряд в’яжемо по узору, закривши з іншого боку 1 петлю (за схемою). На цьому виріз пройми готовий.

Далі необхідно в’язати по візерунку прямо поки висота виробу не досягне 21 див. Закріпити нитку, залишивши кінець достовірніше для зшивання плечового шва (близько 50 см не можу вказати точніше, краще залишити трохи більше). В’язання спинки на цьому завершено.

В’язання квітів і рукавів

Оберніть нитку на пальці один раз і пров’язати в отримане кільце 1 повітряну петлю, 1 стовпчик без накиду. Це буде початок ряду. Виконати 10 повітряних петель і пров’язати стовпчик без накиду в кільце. Вийшла основа для в’язання пелюстки. Виконати 6 таких кілець для пелюсток, при цьому останню ланцюжок закінчити сполучної петлею в перший стовпчик без накиду.

Пелюстка виконуємо за схемою: 3 стовпчика без накиду, 5 стовпчиків з накидом, 2 повітряні петлі, 5 стовпчиків з накидом, 3 стовпчика без накиду. Повторюємо схему для всіх шести пелюсток. Закриваємо ряд сполучної петлею, протягуємо нитку на виворітну сторону і обрізаємо залишивши 8-10 див. Стягаємо середину квітки за перший кінець нитки і пов’язуємо хвостики ниток разом. Перший квіточка готовий. Далі ми будемо в’язати квіти, з’єднуючи їх планку з 5 мотивів в процесі в’язання.

Виконуємо перший ряд квітки (абзац перший підпункту). Далі обв’язуємо перший пелюстка повністю і другий до початку повітряних петель.

Робимо одну повітряну петлю, одягаємо на гачок перший квітка лицьовою стороною до себе за арку з 2 повітряних петель, виконуємо другу повітряну петлю, тим самим з’єднавши 2 квітки за вершини пелюсток. Завершуємо обв’язку другого пелюстки.

Обв’язати третій пелюстка до середини і з’єднати його з наступним пелюсткою першого квітки. Закінчити в’язання всіх пелюсток другого квітки. Зв’язати таким чином планку з мотивів 5 квіток, з’єднуючи з між собою за 2 протилежних пелюстки. По краях залишається по одному вільному пелюстці.

Потім слід виконати таку саму планку для другої полички (ще один ряд по 5 сполучених кольорів). Схема обв’язки правої полички:

Обв’язка мотивів 1 ряд. Начитаем обв’язку з крайнього лівого мотиву. В арку з 2 повітряних петель третього вільного пелюстки (вважаємо знизу, справа наліво, див. фото і схему) вставляємо гачок і пров’язуємо 2 стовпчика без накиду. Виконуємо обв’язку мотивів уважно слідуючи схемою. В’язання йде по колу проти годинникової стрілки. Завершуємо ряд з’єднувальним стовпчиком в перший стовпчик без накиду.

Далі в’яжемо за схемою тільки по внутрішньому краю полички.

Схема обв’язки лівої полички:

Виконуємо обв’язку лівої полички так само починаючи з третього пелюстки, але починаючи від крайнього правого мотиву. Виконуємо перший кругової ряд обв’язки. Далі в’яжемо за схемою тільки по внутрішньому краю полички. У результаті виходить 3 готові деталі болеро. Відразу зшиваємо бічні і плечові шви, щоб подивитися, як болеро буде сидіти на дитину і щоб легше було контролювати необхідну довжину рукава і глибину пройми. Виконуємо перший ряд обв’язки краї виробу за схемою (стовпчик без накиду, 4 повітряні петлі, стовпчик без накиду в наступний стовпчик з накидом попереднього ряду, низ і горловина обв’язується через стовпчик див. фото і схему).

Другий ряд обв’язки краї виробу — черепашки з 4 стовпчиків з накидом у стовпчик без накиду попереднього ряду і сполучної петлі в арку з 4 повітряних петель попереднього ряду. В куточках горловини слід замість мушлі з 4 стовпчиків з накидом виконати по 1 стовпчику з накидом, щоб горловина рівно лягла і не вийшов комір-стійка.

Починаємо в’язання рукава, виконавши 3 квіткових мотиву, в процесі в’язання з’єднавши їх у кільце.

Як обв’язати рукав згідно схеми на покрокових фотографіях:

Далі потрібно в’язати рукав прямо за схемою круговими рядами, поки його довжина починаючи від краю мотивів не складе 28 см (або потрібну вам довжину).

Зверніть увагу, що в даній моделі болеро рукав по довжині доходить до фаланг пальців і великий палець просовується в квітковий мотив. Якщо ви хочете отримати класичний рукав — укоротіть в’язання основного візерунка на потрібну кількість сантиметрів (5-6 рядів — надіньте жилет і рукав на дитину, і прикладіть край рукава до краю пройми бічного шва). На цьому етапі закінчується круговий в’язання і далі ми будемо в’язати поворотними рядами, закриваючи по 1 петлі з кожної сторони в кожному ряду. Так в’яжемо 7 рядів, збавляючи в кожному ряду по 1 петлі з кожної сторони. Загальна довжина рукава становить 41 см не рахуючи обв’язки рукави, яка виконується в наступних пунктах. Ширина рукава становить 11 см (повний обхват 22 см). Обв’язуємо низ рукава по схемі вище.

Готове болеро необхідно злегка відпарити з виворітного боку в режимі «бавовна», при цьому не слід притискати праска, притримувати його злегка навісу щоб виріб зберегло свою плетену рельєфність. Так само можна відпарити виріб через марлеву тканину або білу пелюшку. В край виробу між черепашками протягуємо атласну стрічку, зав’язуємо вузликом, а потім ще одним вузликом через край планки, щоб стрічка «сиділа на місці» при зав’язуванні болеро. Також протягуємо стрічку в рукава.

Красивий виріб для дівчинки 3 років

Щоб порадувати дитину обновкою, можна прикласти невеликі зусилля, і зв’язати своїми руками ось такий гарний жакетик. Розглянемо докладніше, як зв’язати гачком болеро для дівчинки 3 років з описом і схемами. Цей виріб може підійти також малятку 3,5 років.

Матеріали для роботи:

  • 100 г ниток кольору топленого молока (92% акрил, 8% металік) 400 м / 100 г;
  • гачок № 3;
  • гудзичок в тон.

Схеми роботи:

Викрійка гачком болеро.

Перед роботою:

Перш ніж приступити до створення болеро необхідно зробити викрійку в повному розмірі з урахуванням індивідуальних параметрів і мірок дівчинки, якій болеро призначається. Далі необхідно пов’язати і відпарити зразок 10 х 10 см основним візерунком для попереднього розрахунку петельок.

Хід роботи:

В’язати болеро будемо знизу-вгору одним полотном. Набираємо необхідну кількість в. п.

Перший р. 3 в. п. п., 3 ст. з/н, *1 ст. п., 1 петлю пропустити, потім в’яжемо 4 ст. з/н*, продовжити від * до кінця ряду. Закінчити ряд ст. з/н.

Другий р. Весь ряд в’язати арками з 5 в. п., закріплюючи з 1 ст. б/н в 1 в. п. першого ряду

Третій р. В’яжемо аналогічно другому арками з 5 в. п., закріплюємо їх 1 ст. б/н в серединки арок другого ряду. Але почати треба з 3 в. п. п. і закінчити 1 ст. з/н.

Четвертий р. 3 в. п. п., в’яжемо арки з 4 в. п., закріплюємо їх ст. б/н в серединки арок третього ряду. Завдяки тому, що третій ряд ми почали і закінчили вищий, четвертий ряд у нас вийде рівним для в’язання п’ятого ряду.

П’ятий р. в’яжеться аналогічно першому. В кожні 4 в. п. ми в’яжемо ст. з/н, а над ст. б/н пров’язуємо 1 в. п.

Для візерунка повторюємо в’язання 4-х рядів.

Коли провязаны перші 4 ряди, необхідно далі в’язати з прибавками за другою схемою наступні 13 рядів, потім в’язати 8 рядів без надбавок і убавок. Далі потрібно розділити полотно на 5 частин. На викрійці у нас позначено по 19 см для правої і лівої поличок переду, по 10 см для пройми і 20 см на спинку. У Вас цифри можуть бути трохи іншими залежно від індивідуальних параметрів дівчинки. Позначення можна виконати ниткою контрастного кольору, булавочкой або спеціальним пластиковим маркером, який можна купити в магазинчику по рукоділлю.

Полички

В’яжемо ажурним візерунком. Убавки петельок робимо по зовнішньому краю в відповідності з викрійкою і першою схемою, на якій показано, як рівно зменшити петельки. У висоту вийде приблизно 23 ряду.

Спинка

В’яжемо прямо без надбавок і убавок на висоту 23 ряду.

Рукава

Потрібно прикріпити ниточку до 4-му рядку спинки, зв’язати 35 в. п. і закріпити на поличці. Тепер нам потрібно зв’язати 8 рядів візерунком без додатків і убавок на цих 35 в. п. Потім потрібно в’язати убавки за першою схемою до кінця рукава.

Зшити плечові шви і рукави.

Тепер по лицьовій стороні обв’язуємо всі болеро наступним чином (див. третю схему):

Перший р. *2 ст. з/н, 1 петлю пропустити, 1 ст. п.* продовжити від * до кінця.

Другий р. *2 ст. б/н, піко*. Продовжити до кінця.

Тепер за четвертою схемою обв’язуємо гудзик :

Перший р. В кільце з 3 в. п. зв’язати 6 ст. б/н.

Другий р. Кількість петельок необхідно подвоїти. У кожну пров’язуємо по 2 ст. б/н.

Третій р. Подвоюємо петлі в кожній другій.

Четвертий р. Подвоюємо петлі в кожної третьої петлі.

Далі в’яжемо за аналогією до тих пір, поки діаметр кола не досягне діаметра гудзики. Тепер потрібно докласти гудзик до виворітній стороні кола. Зв’язати 1 ряд без надбавок, а потім в’яжемо ряди з симетричними убавками петельок. Через останні 6 петельок протягнути ниточку і міцно затягнути.

Пришиваємо ґудзик на ажурною смузі. Арка з 5 в. п. на протилежній поличці буде служити петелькою. Болеро готово.

В’яжемо ажурне болеро

Загрузка...

Якщо говорити про способи в’язання моделей болеро, то не можна не згадати про короткі куртки для дівчаток. У поєднанні з довгими рукавами виріб виглядає дуже романтично. Розглянемо, як в’язати подібне ажурне гачком болеро для дівчинки 4-5 років.

Розміри готового болеро:

Довжина — 20 см, ширина — 26 см; довжина рукава — 23 див.

Матеріали для роботи:

  • 1 моток пряжі YarnArt IBIZA (60% віскоза — 40% акрил; 100г – 550м);
  • гачок № 3.

Схеми в’язання:

Схема в’язання основного візерунка для болеро.

Схема в’язання обв’язки рукавів болеро.

Хід роботи:

Набираємо потрібну кількість повітряних петель, кратне десяти.

Спочатку в’яжеться спинка основним візерунком за схемою 1, провязав сім сантиметрів, скорочуємо невеликі пройми для рукавів, десь по парі сантиметрів (висота пройми 13 сантиметрів). Провязав ще десять сантиметрів, необхідно зробити виріз для горловини і пров’язати ще три сантиметри.

Потім в’яжемо дві передні полички. Наберіть потрібну кількість петель, пров’язуємо десь вісім сантиметрів і починаємо з кожним рядом потроху скорочувати, для плавного вирізу горловини. Другу поличку в’яжемо в дзеркальному відображенні першої.

Коли всі частини пов’язані їх слід зшити. Спочатку верхні шви, потім бокові.

Рукав в’яжеться окремо і пришивається, або прив’язується гачком, що дозволяє виробу розтягуватися і тримати ідеальну форму. Спочатку в’яжеться 12 сантиметрів рукава, потім скорочується за розмірами пройми і пришивається. Після цього, рукав довязываем іншим візерунком за схемою 2. Спочатку плетемо з першого по п’ятий ряд, а потім повторюємо з другого по п’ятий.

Далі обв’язуємо горловину по колу, включаючи низ, рачьим кроком (стовпчик без накиду у зворотний бік). Слід зв’язати петельку на одній з поличок, під час обв’язки. Пришиваете ґудзик і виріб готовий.

Майстер клас по створенню річного болеро

Відмінною ідеєю буде зв’язати літній гачком болеро для дівчинки, адже ця універсальна штучка урізноманітнює гардероб маленької модниці. Допоможе в цьому майстер клас в’язання гачком болеро дівчинці зі схемами та описом. Це болеро підійде для дівчаток 5-6 років.

Розмір болеро:

122-128.

Матеріали для роботи:

  • гачок №1,5;
  • пряжа — DIVA 100% мікрофібра акрил ( 350 м, 100 р. ) рожевого кольору — 200 р., фіолетового кольору — 100 р.;
  • стрічка — 1 м.

Схема в’язання

Хід роботи

Спочатку плетемо спинку, потім полички, рукава.
Спинка: зв’язати ланцюжок з 89 повітряних петель і в’язати 15 р. Далі для пройм зменшити петлі з обох сторін в наступних п’яти рядах згідно схеми ( 73 петлі). Продовжити в’язати ще 7 р. (всього 27 рядів).

Права поличка:

Зв’язати ланцюжок з 13 повітряних петель. Далі в’язати 15 р., поступово додаючи петлі в кожному ряду з правого боку петлі. Потім з лівого боку зменшити петлі для пройми і одночасно з правого боку зменшити для вирізу горловини згідно зі схемою. Провязав 12 рядів закінчити в’язання ( 10 петель).

Ліва поличка:

В’язати симетрично правої полички.

Рукави:

Зв’язати ланцюжок з 49 повітряних петель і в’язати за схемою ( для болеро з довгим рукавом — 15 р., з коротким рукавом — 11 рядів). Далі зменшити петлі згідно схеми в шести рядах. Закінчити в’язання ( 13 петель).
Рукави і спинку обв’язати за схемою нитками фіолетового кольору. Деталі виробу випрати, зшити.

Прикраса болеро:

Зв’язати квіти. Вийшло 17 квіточок, які потрібно з’єднати разом.
Обв’язати праву і ліву полички, горловину спинки за схемою.
Пришити стрічку з квітів до поличках і горловини спинки. Болеро можна прикрасити на свій розсуд, наприклад, зв’язати маленькі квіти іншого кольору.

Відео урок

Щоб початківцям вязальщицам легше було розібратися в особливостях процесу в’язання дитячого гачком болеро, варто перед початком роботи подивитися кілька докладних відео майстер-класів від професійних рукодільниць.

Відео «болеро для дівчинки гачком»