В’язані моделі з мохеру спицями — схеми і опис

Мохер — улюблена пряжа багатьох модниць і справді нескорена вершина більшості шанувальниць в’язання, адже робота з цією пряжею досить складна і вимагає підвищеної уваги. Пуловери, кардигани, светри, шапки, палантини, жакети або снуди — все це буде виглядати оригінально, якщо вибрати для в’язання спицями саме мохер.

Ця пряжа приваблює початківців рукодільниць своєю красою і характерними візуальними і тактильними якостями — легкістю, м’якістю, невагомістю, а професійні в’язальниці люблять цю пряжу з вовни ангорської кози за можливість виконання цікавої роботи і складні моделі.

Універсальність мохеру полягає не тільки в багатій колірній палітрі , адже ця пряжа чудово вбирає фарби, але і в зручності носіння в холодну пору року, так і у тепле : взимку вона зігріває і не дає замерзнути, а влітку вбирає вологу і захищає від перегріву. А найприємніше якість пряжі, яку багато хто саме тому і вибирають для в’язання спицями, полягає в гипоаллергенності — вона не дратує навіть саму чутливу шкіру. Тут важливо знати, що найчастіше мохер включає в себе не більше 83% вовни ангорської кози, інша частина складу доповнюється овечою вовною, шовком, акрилом.

Цей м’який матеріал поділяється на три підвиди:

  • Кід Мохер (Kid Mohair) — ніжний тонкий мохер, якому віддають перевагу при в’язанні спицями ажурних виробів;
  • Гатлинг (Goatling) — більш щільна пряжа отримана у козенят до двох років, яку підбирають для щільних візерунків на різні моделі в’язаних речей;
  • Эдалт Мохер (Adult Mohair) — щільні товсті нитки, які гарні в роботі з нескладної великою в’язкою.

Саме від вибору пряжі залежить кінцевий результат, адже якщо підібрати для ніжних візерунків щільний мохер, виріб буде виглядати неорганічно, і носити його, швидше за все, не захочеться.

В’язані моделі з мохеру спицями — схеми і опис

Професіонали стверджують, що з мохеру можна пов’язати практично будь-яку модель одягу, варто тільки знайти правильні схеми і опис ходу роботи. В’язання спицями з мохеру можна значно полегшити, якщо користуватися золотим правилом: для тонкої пряжі використовувати тонкі спиці, для товстого — великі. Натяг мохерових ниток повинно бути постійним, інакше в результаті річ буде нерівною, пухкої і розтягнутою.

Принципово важливим моментом в цій роботі є правильно підібрана схема і опис в’язання з мохеру спицями. Спробуємо розглянути декілька варіантів схем різного ступеня складності для різних моделей одягу.

Шапка для жінки

Можливо, це не найкраща оригінальна модель шапки з мохеру спицями, зате це вже зарекомендувала себе класика, яка підходить і жінкам, і діткам, і навіть молодим людям, адже ця модель шапочки зараз популярна і серед чоловіків. В’язання з мохеру спицями для жінок не складе труднощів, варто лише уважно вивчити схему і опис роботи.

В’яжемо шапочку з жакардовим смужками на обхват голови 54-57 (57-60) см

Ширина і довжина шапки з мохеру: 22 (24) див.

Для цієї моделі знадобиться 2 види пряжі: 1) 1 моток сірої (основний колір), 1 моток білої (обробний колір 1) 100% вовни; 100 г/575 м; 2) 1 моток зеленої (обробний колір 2) 66% мохеру, 4% вовни, 30% поліаміду; 50 г/500 м; а також кругові спиці № 4 і 5,5 довжиною 40 див.

Процес роботи:

В’яжемо гумку поперемінно 1 осіб., 1 ізн.

Лицьова гладь: у кругових рядах в’язати тільки лицьові петлі.

Жакардовий візерунок: в’язати за схемою лицьовій гладдю. Розподіл кольорів зазначено в описі.

Щільність в’язання: 20 п. х 19 р. = 10 х 10 см, пов’язано жакардовим візерунком на спицях №5,5.

В’язати візерунок в 2 нитки = обробна нитка 1 + обробна нитку 2, взяті разом.

Схема і опис:

На спиці № 4 набрати ниткою основного кольору 72 (80) п. і в’язати по колу 18 р. гумкою.

Перейти на спиці № 5,5 і виконати 3 р. лицьовій гладдю, при цьому в 1-му р. ряду рівномірно додати 0 (4) п. = 72 (84) п.

Далі в’язати за схемою 1, потім виконати 3 р. ниткою основного кольору і роботу продовжити за схемою 2. Закінчити 3 р. ниткою основного кольору.

Убавки:

продовжити в’язати ниткою основного кольору, при цьому закрити кожну 6-ю п. (пров’язуючи по 2 п. разом лицьовій) = 60 (70) п.

Через 5 р., пов’язаних ниткою основного кольору, пров’язати 1 р., чергуючи 1 п. ниткою основного кольору і 1 п. ниткою оздоблювального кольору.

Далі в’язати до кінця обробної ниткою: в 4-му р. після убавок закривати кожну 5-ю п. = 48 (56) п., пров’язати 3 р. лицьовими, закриваючи кожну 4-ю п. = 36 (42) п., пров’язати 3 р. лицьовими, закриваючи кожну 3-ю п. = 24 (28) п., пров’язати 3 р. лицьовими, закриваючи кожну 2-ю п. = 12 (14) п.

Протягнути нитку через що залишилися петлі. Кінці ниток закріпити.

З оздоблювальної нитки виготовити помпон і пришити до шапочці.

В’язання светри

Светр з мохеру спицями може бути самих різних варіацій, від скромних і класичних, до сміливих і епатажних. Недарма дизайнерів і кутюр’є з усього світу люблять використовувати мохеровую пряжу при втіленні найсміливіших ескізів! При цьому, мохерові моделі светрів можуть виглядати і жартівливо, і кокетливо, і ніжно, і строго. Саме тому варто спробувати пов’язати спицями хоча б одну модель з мохеру.

В’яжемо светр на розмір : S (M) L (XL).

Ширина мохерового вироби по обхвату грудей: 05 (113) 121 (129) див.

Довжина складе: 65 (69) 73 (77) см відповідно.

Для виготовлення светри знадобиться: Пряжа 1 (100% бавовни; 50 г/220 м) — 4 (5) 5 (6) мотків ментолового кольору; пряжа 2 (70% мохеру, 30% шовку; 25 г/210 м) — 4 (5) 5 (6) мотків ментолового кольору; спиці №5 і 6; кругові спиці №5 довжиною 60 див

Візерунки та схеми:

Лицьова гладь: Лицьові ряди — лицьові петлі, виворітні ряди — виворітні петлі.
Гумку потрібно в’язати поперемінно: 1 осіб., 1 ізн.

Як в’яжемо візерунком «серце»:

16 п. х 22 р = 10 х 10 см, пов’язано лицьовій гладдю спицями №5 в 2 нитки (= з однієї нитки пряжі 1 і пряжі 2).

Виконання роботи:

Спина:

На спиці №5 в 2 нитки набрати 85 (91) 97 (103) п. і в’язати фігурної гумкою:
1-й ряд (= ізн. ряд): осіб. кром (по усіх рядах), *1 ізн., 1 осіб.*, повторювати від * до *, закінчити 1 ізн., 1 осіб. кром. 2-й ряд: лицьові петлі. Повторювати ці 2 р., все зв’язати 21 ряд. Потім перейти на спиці №6 і продовжити роботу лицьовій гладдю (1-й ряд = осіб. ряд).

Важливо:

Переходити на нитку з нового мотка на початку або в кінці ряду. Зав’язати вузлик і закріпити кінець нитки у кромочной.

Коли довжина деталі складе 42 см (відноситься до всіх розмірів), закрити з обох сторін для пройм з 4 п.

Потім збавляти з обох сторін по 2 п. в кожному 6-му р. (= осіб. ряди): кром., 3 п. пров’язати разом лицьовою, в’язати лицьовими до останніх 4 п. на спиці, зняти 2 п. по одній, як при особовому в’язанні, 1 п. пров’язати лицьовій і зняті петлі протягнути через провязанную, кром.

Виконавши убавки всього 6 (7) 8 (9), в’язати 4 р. прямо.

Потім закрити з обох сторін по 1 п. і залишилися 51 (53) 55 (57) п. перевести на допоміжну спицю.

Перед:

На спиці №5 набрати 85 (91) 97 (103) п. і в’язати фігурної гумкою.

1-й ряд (= ізн. ряд): кром., *1 осіб, 1 ізн.*, повторювати від * до *, закінчити 1 осіб., кром.

2-й ряд: лицьові петлі.

Повторювати ці 2 р., все зв’язати 21 р.

Потім перейти на спиці №6 і в’язати 18 (21) 25 (29) р. лицьовій гладдю (1-й ряд = осіб. ряд).

Потім в’язати візерунком за схемою (1 клітина = 1 п. х 2 р.).

Одночасно, коли довжина деталі складе 42 см (відноситься до всіх розмірів), закрити петлі для пройм так само, як описано для спинки. Закінчити перед, як спинку.

Рукави:

На спиці №5 набрати 33 (37) 41 (45) п. і пов’язати 21 р. фігурної гумкою, як описано для спинки.

Перейти на спиці №6 і в’язати лицьовій гладдю, додавши з обох сторін по 1 п. у 1-му р., потім по 1 п. в кожному 4-му р., всього надбавки виконати 14 (15) 16 (17) = 63 (69) 75 (81) п.

Далі в’язати прямо, поки довжина рукава до пройми не складе 37 (38) 39 (40) см (пам’ятати, що висота пройми досить велика).

Потім з обох сторін закрити за 4 п. Після цього збавляти з обох сторін по 1 п. в кожному 2-му осіб. ряду: кром., 2 п. пров’язати разом лицьовою, в’язати лицьовими до останніх 3 п. на спиці, 1 п. зняти, як лицьову, 1 п. пров’язати лицьовій і зняту петлю протягнути через провязанную.

Всього убавки виконати 20 (23) 26 (29), закінчити ізн. поруч і закрити в цьому ряду з обох сторін по 1 п.

Решту 13 п. (відноситься до всіх розмірів) перевести на допоміжну спицю. Другий рукав зв’язати так само.

Бейка горловини:
Залишені петлі всіх деталей перевести на кругові спиці №5 у наступній послідовності: рукав, перед, рукав, спинка і в’язати по колу фігурної гумкою:

1-й ряд: *1 осіб, 1 ізн.*, повторювати від * до * до кінця ряду.

2-й ряд: лицьові петлі.

Повторювати ці 2 ряду, виконати 8 р. і наступного ряду петлі закрити.

Збірка:
Виконати регланные шви (використовувати бавовняні нитки або бавовняну пряжу відповідного кольору). При переході на нову нитку спочатку зв’язати кінці ниток вузликом, потім закріпити. Виконати бокові шви і шви рукавів. Виріб злегка зволожити і залишити до висихання.

Кофта з ажурним візерунком

Загрузка...

Чим себе потішити перед настанням сезону холодів? Можна зв’язати цікавлю смугасту кофточку з ажурним візерунком! М’яка і ніжна кофта буде не просто нежить і прикрашати дівчину або жінку, але і зігрівати. Хіба не краса? Важливо: для цієї особливої моделі потрібно також уміння працювати гачком.

Кофта спицями з мохеру з ажурним візерунком підійде на розміри: S (M) L (XL) XXL.

Для роботи знадобиться:

Пряжа 1 (100% вовни; 50 г/225 м) — 3 (3) 4 (5) 6 мотків кольору лаванди;
пряжа 2 (70% мохеру, 30% поліаміду; 25 г/225 м) — 2 (3) 3 (3) 4 мотка світло-лілового; спиці №3,5 і 4; кругові спиці №2,5 і 3 довжиною 40 см; кругові спиці №3,5 і 4 довжиною 40, 60 та 80 см; гачок №2,5.

Лицьові ряди — лицьові петлі, виворітні ряди — виворітні петлі.

Важливо:

Виріб в’яжеться зверху вниз від горловини до пройм на кругових спицях по колу, потім від пройм в’яжуться по колу перед і спинка. Рукава в’яжуться від пройм рядами в прямому і зворотному напрямках на прямих спицях.

В’яжемо ажурний візерунок за схемою і описом:

1 убавка: 1 п. зняти, як лицьову, наступну петлю пров’язати лицьовій і зняту петлю протягнути через провязанную.
Смужки: В’язати на спицях №4 – 12 р. ажурним візерунком пряжею 2 в 1 нитку, потім на спицях №3,5 – 12 р. ажурним візерунком пряжею 1 в 1 нитку. Ці 24 низки постійно повторювати.
Щільність в’язання: 22 п. х 30 р. = 10 х 10 см, пов’язано ажурним візерунком (за схемою) з ефектом смуг.

Виконуємо роботу:

Почати від горловини. На кругові спиці №2,5 пряжею 2 в 2 нитки набрати 142 (150) 150 (158) 158 п. і провязать по колу 2 р. виворітними. Далі в’язати тільки в 1 нитку.

Перейти на кругові спиці №3. Відзначити початок регланных надбавок: справа наліво відрахувати 45 (47) 47 (49) 49 п. (= спинка), відзначити наступні 2 п., відрахувати 23 (25) 25 (27) 27 п. (= правий рукав), відзначити наступні 2 п., відрахувати 44 (46) 46 (48) 48 п. (= перед), відзначити наступні 2 п., відрахувати 23 (25) 25 (27) 27 п. (= лівий рукав), відзначити першу і останню петлі ряду.

Важливо:

Наступний кругової ряд виконати на кругових спицях №3, потім перейти на кругові спиці № 4 і виконати 1-ю смужку пряжею 2.

Далі в’язати по черзі на спицях №3,5 (пряжею 1) і на спицях № 4 (пряжею 2).

Продовжити в’язати по колу ажурним візерунком (візерунок розподіляти для кожної деталі окремо). 1-й р. ажурного візерунка починати і закінчувати (для спинки, переду і рукавів) згідно стрілками на схемі.

Одночасно виконувати регланные надбавки — по 1 надбавці з обох сторін від 2 зазначених петель = 8 надбавок в ряду.

Регланные надбавки повторювати в кожному 2-му р. На зазначених петлях в’язати лицьовій гладдю. Додані петлі включати в візерунок, як тільки це буде можливо (до цього на них в’язати лицьовій гладдю). Одночасно в’язати смуги, змінюючи спиці і пряжу (див. вище). Смуги продовжувати до кінця вироби.

Всього виконати 26 (28) 30 (32) 34 регланных надбавок з кожної сторони = 98 (104) 108 (114) 118 п. для спинки і переду і з 77 (83) 87 (93) 97 п. для рукавів. Кількість петель включає 2 зазначені петлі, які враховуються при підрахунку петель для кожної деталі.

Петлі рукавів тимчасово залишити і продовжити роботу на петлях спинки і переду.

Спина і перед:

В’язати на кругових спицях по колу. З обох сторін набрати по 3 (4) 6 (6) 8 п. для пройм = на спицях 202 (216) 228 (240) 252 п. та продовжити роботу по колу.

В’язати ажурним візерунком смуги на тих петлях, які можуть увійти в візерунок — з обох сторін можуть залишатися петлі, які візерунок не увійдуть, на них в’язати лицьовій гладдю. В’язати, поки від горловини всього не буде виконано 8 раппортов смуг (= 12 р. ажурного візерунка пряжею 2, 12 р. візерунка пряжею 1 = всього 24 р., провязанные 8 разів). Остання смуга в’яжеться пряжею 1. Петлі закрити.

Рукави:

Кількість петель = 77 (83) 87 (93) 97 п. і в’язати спицями № 4 рядами в прямому і зворотному напрямках. На початку і в кінці ряду набрати по 2 (2) 3 (3) 4 петлі для пройми = 81 (87) 93 (99) 105 петель.

Продовжити роботу рядами в прямому і зворотному напрямках. В’язати ажурним візерунком смуги на тих петлях, які можуть увійти в візерунок — з обох сторін можуть залишатися петлі, які візерунок не увійдуть, на них в’язати лицьовій гладдю. Ряди починати і закінчувати осіб. кром. петлею.

Через 2 см від пройми почати виконувати убавки на початку і в кінці наступного осіб. ряду: осіб. кром., 2 п. пров’язати разом лицьовою, в’язати до останніх 3 п. на спиці, 1 убавка, осіб. кром.

Повторювати убавки в кожному 10-му р. (8-му р.) почергово в кожному 6-му р. і в кожному 8-му р. (в кожному 6-му р.) почергово в кожному 4-му р. і в кожному 6-му р. — виконати 13 (16) 18 (21) 23 рази = 55 (55) 57 (57) 59 п.

В’язати, поки все не буде виконано 8 раппортов смуг (= 12 р. ажурного візерунка пряжею 2, 12 р. візерунка пряжею 1 = всього 24 р., провязанные 8 разів), як на спинці і фронті, + 1 додаткова смуга пряжею 2. Довжина рукава від пройми = 44 див. Всі петлі закрити.

Другий рукав в’язати аналогічно.

Збірка мохеровий кофти:

Виконати шви рукавів. Рукава на нижніх ділянках вшити в пройми. Горловину обв’язати 1 р. соед. ст. пряжею 2 в 1 нитку. Виріб випрати, розкласти і залишити до висихання.

Пуловер з мохеру — майстер клас для початківців

Нескладний у виконанні пуловер пов’язаний з мохеру завжди буде до речі. До того ж, цей вільний крій приховує будь-які недоліки фігури, а як він зігріває, незважаючи на ажурність!

Пуловер можна зв’язати наступні розміри: 38/42

Для цього потрібно: Пряжа (43% натуральної вовни, 22% шовку, 22% мохеру, 13% вовни яка; 150 м/25 г) — 200 г кол. рожевого дерева; кругові спиці №4.

Візерунки та схеми

Ажурний візерунок: Число петель кратно 18 + 11 + 2 кромочні = в’язати согл. схемою. На ній дані лицьові ряди. В виворітних рядах всі петлі провязивать виворітними або согл. інструкції, накіди постійно провязивать виворітними.

Почати з 1 кромочной і петлі перед раппортом, раппорт постійно повторювати, закінчити петлями після рапорту і 1 кромочной. Постійно повторювати 1-16-й ряди.

Патентний край: В особовому ряду 2 петлі пров’язати лицьовими, в изнаночном рядку 2 петлі зняти, як виворітні, при цьому нитка протягнути перед роботою.

Гумка: Парне число петель = в лицьових і виворітних рядах між кромочний робити поперемінно 1 лицьову, 1 виворітну.

Щільність в’язання: 20 п. х 33,5 р. = 10 x 10 см

Важливо: У зв’язку з великим числом петель рекомендуємо в’язати на кругових спицях рядами в прямому і зворотному напрямку. Пуловер в’язати єдиним полотном без плечових швів, починаючи зі спинки. Стрілка на викрійці = напрямок в’язання.

Викрійка

Виконуємо роботу:

Набрати на спиці 102 петлі для спинки і для планки зв’язати 7 см гумкою, при цьому закінчити 1 лицьовим поруч і в цьому останньому особовому ряду, рівномірно розподіливши, додати 19 п. = 121 п.

Потім спочатку зв’язати 1 виворітний ряд виворітними. Цей ряд не враховується в наступних розрахунках.

Продовжити роботу ажурним візерунком.

Через 15 см = 50 рядів від початкового ряду додати для бічного фаски з обох сторін 1 x 1 п., потім у кожному 2-му ряду 30 x 1 п. согл. узору = 183 п.

Через 55 см = 184 ряду від початкового ряду досягнута лінія плеча.

Після цього залишити останню 91 петлю для лівої полички і на перших 92 петлях ряду продовжити роботу для правої полички наступним чином: кромочная, 90 п. ажурним візерунком, з поперечної нитки додати 1 лицьову скрещенную і цю петлю, а також останню петлю ряду далі робити патентним краєм на 2 петлі = 93 п.

Через 54,5 см = 183 ряду від лінії плеча, тобто після лицьового ряду, залишити петлі.

Потім включити в роботу залишену 91 петлю для лівої полички і в’язати у дзеркальному відображенні, при цьому в 1-му ряду по правому краю (= край горловини) додати 2 п. = 93 п.

Через 54,5 см = 183 ряду від лінії плеча також залишити петлі.

Потім зв’язати 1 виворітний ряд єдиним полотном на обох поличках наступним чином: провязать 67 петель лівої полички, перші 26 петель правої полички помістити за останніми 26 петлями лівої полички і постійно робити по 1 петлі правої полички з 1 петлею лівої полички разом виворітними, потім провязать залишилися 67 петель правої полички = 160 п.

Через 55 см = 184 ряду від лінії плеча в’язати для планки гумкою, при цьому в 1-му ряду, рівномірно розподіливши, зменшити 58 п. = 102 п. При ширині планки 7 см закрити всі петлі по малюнку.

Збірка:

Виконати бокові шви, при цьому верхні по 22 см залишити відкритими для пройм.