Тапочки гачком: схеми і опис

В’язані гачком тапочки додають будинку затишку і акуратності, а його мешканцям дарують теплоту і зберігають здоров’я. До того ж, ця домашнє взуття не тільки рятує від холодної підлоги, але і чудово може підняти настрій. До того ж, вироби начебто тапочок гачком стануть прекрасним подарунком на різні свята, в тому числі й новорічні. Тому навчитися в’язати домашні тапочки гачком варто обов’язково.

Гарні тапочки гачком: схеми і опис

В’язані гачком тапочки зовсім не залишилися в минулому, як думають багато початківці в’язальниці! Цю домашню взуття з задоволенням в’яжуть у наш час для всієї родини, достатньо лише підібрати кожному найбільш підходящу модель і цікаву схему в’язання. Красиві і нескладні моделі тапочок гачком можна підібрати і для дівчаток з хлопчиками, і для жінок і чоловіків різного віку і смаків. Більше того, все це під силу виконати початківцям майстрам.

Домашні тапочки на повстяній підошві

Кімнатні капці в першу чергу повинні бути теплими. Є кілька способів утеплити підошву в’язаній взуття, наприклад, вибрати вже готову щільну чіп і пришити її до в’язаної верху тапочок, або ж починати шити верх від устілки. Ми будемо в’язати домашні тапочки гачком на підошві з повсті, але також можна скористатися шкіряними устілками або хутряними. Як же співвідносяться тапочки гачком на повстяній підошві — схеми і опис підкажуть, як з цим впоратися початківцям вязальщицам.

Матеріали для роботи:

  • пряжа (шерсть або шерсть з акрилом) — 150 грам;
  • гачок — 3,5 мм;
  • повстяні устілки.

Схема початку в’язання тапка:

Хід роботи:

Починаємо в’язати з носка. Візерунок може бути будь-яким, головне, щоб він був зручним для додавання. В’яжемо візерунком з стовпчиків з накидом. Робимо додавання до мізинця, тобто 4-5 див.

На рівні підйому переходимо на боковинки і починаємо в’язати за схемою. У результаті повинно вийти полотно схоже на букву П. Необхідна довжина визначається прикладанням до ноги або устілці.

Зшиваємо задній шов. Робимо це не обриваючи нитку, знизу вгору стовпчиками без накиду.

Продовжуємо в’язати по колу. Висота тапка може бути будь-який, яка вам подобається.

Прикладаємо верх до підошви, закріплюємо шпильками, щоб зручніше було пришивати.

Пришиваємо верх до підошви швом «через край». Краще взяти нитку міцніше.

Коли тапочок майже готовий, його можна прикрасити пір’ям, або залишити у вигляді спочатку — тоді його вже можна починати носити.

Прості чоловічі

Кожна починаюча в’язальниця включає в список обов’язкових виробів прості чоловічі тапочки гачком. Це може бути гарним подарунком і приємним знаком уваги всім дорогим чоловікам. Допоможе зв’язати ці нескладні тапочки гачком опис. Розрахунки підійдуть для розмірів 39 і 40.

Матеріали для роботи:

  • пряжа «Кабле» (100% бавовна, 430 м/100 г) – 200 г коричневого кольору;
  • гачок №4.

Позначення на схемі:

пп — повітряна петля;
зпс — повітряна петля підйому;
ссн — стовпчик з накидом;
с2н — стовпчик з двома накидами;
пс — пишний стовпчик (3 ссн разом в одну петлю підстави);
пс2 — пишний стовпчик з 2 накидами (3 с2н разом в одну петлю підстави).

Верхня частина в’язаних чоловічих тапочок

2 деталі. В’яжіть ниткою в 3 складання пишними стовпчиками з 2 накидами.

Наберіть 29 вп + 3 зпс (3 зпс набирайте в кожному ряду). В’яжіть, розгортаючи в’язання.

1 ряд: в 4-ю п. від гачка провяжите пс2, вп, пропустіть 1 п, пс2 і так далі до кінця ряду. Повинно вийти 15 пс2.
2-13 ряд: провязывайте пс2 між пс2 попереднього ряду, збавляючи в кожному ряду по 1 пс2. Повинно залишитися 2 пс2.

Обв’яжіть вийшов трикутник по всьому периметру 2 рядами пс2, пров’язуючи на кутах по 2 пс2 в одну петлю. Зв’яжіть по одній деталі для кожного тапочка.

Підошва в’язаних чоловічих тапочок

4 деталі. В’яжіть ниткою в два складання пишними стовпчиками.
Наберіть ланцюжок з 8 вп + 2 зпс (2 зпс набирайте в кожному ряду). В’яжіть, розгортаючи в’язання.

1-3 ряд: на початку і в кінці кожного ряду додайте по 1 пс (14);
4-12 ряд: в’яжіть прямо;
13 ряд: додайте в кінці ряду 1 пс (15);
14-16 ряд: в’яжіть прямо;
17 ряд: додайте в кінці ряду 1 пс (16);
18-20 ряд: в’яжіть прямо;
21 ряд: додайте в кінці ряду 1 пс (17);
22-26 ряд: в’яжіть прямо;
27-31 ряд: на початку і в кінці кожного ряду зменшіть по 1 п. (7).

Зв’яжіть по 2 деталі для кожного тапочка.

Складіть 2 деталі підошви, обв’яжіть по всьому периметру пишними стовпчиками. Всередину можна вставити шкіряну або тверду устілку.

Збірка в’язаних чоловічих тапочок

Голкою пришийте верхню частину до підошви потайним швом. Зв’яжіть ланцюжок з вп і пришийте у вигляді долара або рубля.

Красиві з квадратів

Загрузка...

Тапочки з мотивів — дуже красива і оригінальна домашнє взуття, яку з задоволенням будуть носити всі модниці в сім’ї. Мотиви можуть бути як квадратними, так і багатокутники. Оригінальніше всього виглядатиме саме останній варіант. Як же зробити своїми руками красиві домашні тапочки з квадратів гачком — розглянемо докладно прямо зараз.

Матеріали для роботи:

  • пряжа бавовна типу «Фіалка» — 150 грам;
  • гачок 3 мм;
  • устілки;
  • ножиці;
  • шило або товста голка.

Схема в’язання мотиву:

Хід роботи:

Пряжу потрібно поєднати в дві нитки, а якщо пряжа тонка — у три. В’язка повинна бути щільна, щоб тапочки тримали форму і були зручними. Спочатку обв’язуємо устілки, які попередньо проколюємо шилом, відступивши від країв 0,5 див. Відстань між отворами — 0,5 див.

При обв’язці використовуємо стовпчики без накиду, по два в кожну дірочку. Потім потрібно виміряти довжину перев’язаною устілки по периметру для того, щоб надалі розрахувати довжину мотиву.

Далі в’яжемо шість мотивів гачком (за три мотиву для кожного тапка). В’язати будемо за схемою зазначеної вище, але можна будь-який інший, головне, щоб мотив був шестикутний.

Важливо: довжина сторони мотиву, помножена на 8, повинна дорівнювати довжині устілки по периметру (при необхідності можна змінити схему, прибравши або додавши в неї ряди).

Збірка

Збираємо тапочок. Для цього беремо три готових мотиву і зшиваємо їх за наступною схемою: сторони, позначені цифрою 1 зшиваємо одним переднім швом. Сторони, зазначені цифрою 2 зшиваємо, отримуючи задній шов. Сторони під цифрою 3 надалі будемо пришивати до устілки. Сторони, зазначені цифрою 4 залишаємо не пришитими.

Можна зв’язати мотиви гачком з зовнішньої сторони, або скористатися голкою і зшити їх з внутрішньої сторони — кому як зручніше.

Деталі разом з устілкою сколоти шпильками або пришити, змістивши носик праворуч або ліворуч від центральної частини. Так вийде правий і лівий тапок. Прив’язуємо наш тапок до устілки. Вийшли зручні тапочки.

Жіночі в’язані балетки

Жіночність в домашніх умовах не можна ігнорувати! А краса і комфорт — це саме те, що пропонують в’язані гачком тапочки у вигляді балеток. Розглянемо детально, як своїми руками створити жіночі в’язані гачком тапочки-балетки.

Розміри:

S — 10 см завширшки і 20 см у довжину;
М — 11 см в ширину і 23 см в довжину;
L — 11 см в ширину і 25 см в довжину.

Матеріали для роботи:

  • 1 моток пряжі (шерсть, 200 м/100 г);
  • гачок №5.

Спосіб в’язання:

повітр. п., ст. б/н, соед. ст., полуст. з/н, опуклий ст. б/н.

Група (Гр):

утримуючи останні дуги кожної петлі на гачку, в’язати 2 ст. з/н, як вказано в інструкції, накид, протягнути його через всі петлі на гачку.

Важливо:

Відзначайте першу петлю на початку кожного коло. ряду, щоб не заплутатися в процесі роботи.

Не виконуйте петлі в соед. стовпчики в кінці коло. ряду.

На бічних сторонах, коли в інструкції зазначено в’язати у верхню частину групи на 2 ряди нижче, введіть гачок під 2 нитки, які виникають з верхньої частини групи.

2 повітр. п. на початку коло. ряду вважати як напівстовпчик з накидом, якщо не зазначено інше. Закінчувати коло. ряди соед. стовпчиками, якщо не зазначено інше.

Щільність в’язання:

4 ст. б/н і 4 ряди з ст. б/н = 2,5 х 2,5 см

Хід роботи:

1-й ряд (осіб.): 7 (7, 9) повітр. п., провязивать за задні дуги; ст. б/н у 2-ю повітр. п. від гачка і в кожну з слід.3 (3, 5) повітр. п., 2 ст. б/н у слід. повітр. п., ст. б/н у слід. повітр. п., робити з протилежного боку повітр. п., пропустити останню провязанную повітр. п., 2 ст. б/н у слід. повітр. п., ст. б/н в кожну з останніх 4 (4, 6) повітр. п., повернути. [13 (13, 17) ст. б/н].

2-й ряд: 1 повітр. п., ст. б/н в кожен з перших 4 (4, 6) ст. б/н, (2 ст. б/н у слід. ст. б/н, ст. б/н у слід. ст. б/н) 2 рази, 2 ст. б/н у слід. ст. б/н, ст. б/н в кожен з останніх 4 (4, 6) ст. б/н, повернути. [16 (16, 20) ст. б/н].

3-й ряд: 1 повітр. п., ст. б/н в кожен з перших 3 (3, 5) ст. б/н, (2 ст. б/н у слід. ст. б/н, ст. б/н в кожен слід. 2 ст. б/н) 3 рази, 2 ст. б/н у слід. ст. б/н, ст. б/н в кожен з останніх 3 (3, 5) ст. б/н, повернути. [20 (20, 24) ст. б/н].

4-й ряд: 2 повітр. п., полуст. з/н в кожен слід. 3 (3, 5) ст. б/н, (2 полуст. з/н в слід. ст. б/н, полуст. з/н в кожен слід. 2 ст. б/н) 4 рази, полуст. з/н в кожен з останніх 4 (4, 6) ст. б/н, повернути. [24 (24, 28) п/ст. з/н].

5-й ряд: 1 повітр. п., ст. б/н в перший полуст. з/н, Гр у ст. б/н на 2 ряди нижче, пропустити полуст. з/н в цьому ряду за групою, (ст. б/н у слід. полуст. з/н, Гр у слід. ст. б/н на 2 ряди нижче, пропустити полуст. з/н в цьому ряду позаду Гр) 1 (1, 2) рази, ст. б/н в кожен слід. 2 полуст. з/н, (Гр у ст. б/н на 2 ряди нижче, не пропускати полуст. з/н в цьому ряду позаду Гр, ст. б/н в кожен слід. 2 полуст. з/н) 2 рази (Гр у ст. б/н на 2 ряди нижче, пропустити полуст. з/н в цьому ряду позаду Гр, ст. б/н у слід. полуст. з/н) 2 рази, Гр у слід. ст. б/н на 2 ряди нижче, пропустити полуст. з/н в цьому ряду позаду Гр, (ст. б/н в кожен слід. 2 полуст. з/н, Гр у ст. б/н на 2 ряди нижче, не пропускати полуст. з/н позаду Гр) 2 рази, ст. б/н у слід. полуст. з/н, (Гр у ст. б/н на 2 ряди нижче, пропустити полуст. з/н в цьому ряду позаду Гр, ст. б/н у слід. полуст. з/н) 2 (2, 3) рази, повернути. [28 (28, 32) п.].

6-й ряд: 2 повітр. п., полуст. з/н в кожну з слід. 5 (5, 7) п., (2 полуст. з/н в слід. петлю, полуст. з/н в кожну з слід. 2 п.) 5 разів, 2 полуст. з/н в слід. петлю, полуст. з/н в кожну з останніх 6 (6, 8) п., повернути.

Тільки для розміру S і М. В кінці останнього ряду закріпити нитку відрізати.

Тільки для розміру L. 7-й ряд: 1 повітр. п., ст. б/н в кожну петлю. Відрізати і закріпити нитку.

Підошва в’язаних тапочок гачком (2 деталі):

1-й коло. ряд: 16(20, 24) повітр. п., провязивать за задні дуги; 2 ст. б/н у 2-ю повітр. п. від гачка, ст. б/н в кожну з слід. 4 (5, 6) повітр. п., полуст. з/н в кожну з слід. 3 (3, 4) повітр. п., ст. з/н в кожну з слід. 6 (9, 11) повітр. п., 5 ст. б/н в останню повітр. п.; провязивать на протилежній стороні ланцюжки з повітр. п. у обидві залишилися дуги, ст. з/н в кожну з слід. 6 (9, 11) повітр. п., полуст. з/н в кожну з слід. 3 (3, 4) повітр. п., ст. б/н в кожну з слід. 4 (5, 6) повітр. п., 2 ст. б/н в останню повітр. п., соед. ст. в перший ст. б/н. [33 (41, 51) п.].

2-й коло. ряд: 1 повітр. п., 2 ст. б/н в кожну із перших 2 п., ст. б/н в кожну з слід. 13 (17, 21) п., помістити маркер в останню провязанную петлю, (2 ст. б/н у слід. петлю, ст. б/н у слід. петлю) 2 рази, 2 ст. б/н у слід. петлю, ст. б/н в кожну з слід. 17 (21, 25) п., 2 ст. б/н в кожну з останніх 2 п., соед. ст. в перший ст. б/н. [40 (48,56) ст. б/н].

3-й коло. ряд: 1 повітр. п., 2 ст. б/н в першу петлю, 2 ст. б/н у слід. петлю, ст. б/н в кожну петлю до маркера, 2 ст. б/н у слід. петлю, ст. б/н у слід. петлю, помістити маркер в останню провязанную петлю, ст. б/н у слід. петлю, (2 ст. б/н у слід. петлю, ст. б/н в кожну з слід. 2 п.) 2 рази, 2 ст. б/н у слід. петлю, ст. б/н в кожну петлю до останніх 2 п., 2 ст. б/н в кожну з останніх 2 п., соед. ст. в перший ст. б/н. [48 (56, 66) ст. б/н].

4-й коло. ряд: 1 повітр. п., 2 ст. б/н в кожну із перших 2 п., полуст. з/н в кожну з слід. 13 п., ст. з/н в кожну петлю до маркера, 2 ст. б/н у слід. петлю, ст. б/н у слід. петлю, помістити маркер в останню провязанную петлю, ст. б/н у слід. петлю, (2 ст. б/н у слід. петлю, ст. б/н в кожну з слід. 2 п.) 2 рази, 2 ст. б/н у слід. петлю, ст. з/н в кожну з слід. 13 п., полуст. з/н в кожну з слід. 18 п., 2 ст. б/н в кожну з останніх 2 п., соед. ст. в перший ст. б/н. [56 (64, 74) п.].

Бокові сторони в’язаних тапочок гачком

5-й коло. ряд: 1 повітр. п., опуклий ст. б/н (за передню дугу) навколо кожної петлі до маркера, (ст. б/н у слід. петлю, опуклий ст. б/н навколо тієї ж петлі, опуклий ст. б/н навколо кожної з слід. 2 п.) 3 рази, ст. б/н у слід. петлю, опуклий ст. б/н навколо тієї ж петлі, опуклий ст. б/н навколо кожної по колу, соед. ст. в перший опуклий ст. б/н. [60 (68, 78) п.]

6-й коло. ряд: 2 повітр. п., полуст. з/н в кожну з слід. 25 (29, 34) п., (2 полуст. з/н в слід. петлю, полуст. з/н в кожну з наст 2 п.) 3 рази, 2 полуст. з/н в слід. петлю, полуст. з/н в кожну петлю по колу, соед. ст. в 2-ю з початкових 2 повітр. п., повернути. [64 (72, 82) п.].
7-й коло. ряд: 1 повітр. п., ст. б/н в кожну із перших 2 п., (ст. б/н у слід. петлю, Гр у ст. б/н на 2 ряди нижче, слід пропустити. петлю в цьому ряду позаду Гр) 16 разів, (ст. б/н в кожну з слід. 2 п., Гр у ст. б/н на 2 ряди нижче, пропустити петлю позаду Гр в цьому ряду) 5 разів, (ст. б/н у слід. петлю, Гр у ст. б/н на 2 ряди нижче, слід пропустити. петлю в цьому ряду позаду Гр) 16 разів, ст. б/н в останню петлю, соед. ст. в перший ст. б/н, повернути.

8-й коло. ряд: 2 повітр. п., полуст. з/н в кожну петлю по колу, соед. ст. в 2-ю з початкових 2 повітр. п., повернути.

9-й коло. ряд: 1 повітр. п., ст. б/н в кожну із перших 2 п., (ст. б/н у слід. петлю, Гр у верхівку групи на 2 ряди нижче, слід пропустити. петлю в цьому ряду позаду Гр) 16 разів, (ст. б/н в кожну з слід. 2 п., Гр у слід. Гр на 2 ряди нижче, слід пропустити. петлю в цьому ряду позаду Гр) 5 разів, (ст. б/н у слід. петлю, Гр у слід. Гр на 2 ряди нижче, слід пропустити. петлю в цьому ряду позаду Гр) 16 разів, ст. б/н в останню петлю, соед. ст. в перший ст. б/н, повернути.

Збірка в’язаних тапочок гачком

Останнє коло. ряд: соед. стовпчик в кожну з перших 13 (17, 22) п., за осіб. стороні деталі підйому, провязивать через обидва шари, соед. стовпчик в першу петлю біля правого краю деталі підйому і у слід. петлю на боковині одночасно, (соед. ст. у слід. петлю на деталі підйому і боковині) повторювати до приєднання деталі підйому повністю до бічним сторонам і миску, продовжити провязивать соед. стовпчики в кожну петлю навколо боковин, соед. ст. в перший соед. ст. Відрізати нитку і закріпити.

Тапочки гачком — відео

Ще однією популярною різновидом домашніх капців в’язаних гачком є следка. Вони в’яжуться з образом популярних зараз шкарпеток, і в результаті виходять легкими і акуратними, при цьому виконуючи основну функцію — зберігають ноги в теплі. Щоб початківцям вязальщицам було легше розібратися в тонкощах в’язання следков, варто перед початком роботи подивитися відео майстер-клас.

Як зв’язати тапочки гачком для початківців відео:

Майстер клас — дитячі тапочки гачком

Особливо популярні тапочки гачком серед діток. Можна зв’язати кілька різних моделей, щоб хлопчикам і дівчаткам не було нудно носити їх — зробити це нескладно, і багато часу це не займе. Зате радість принесе всім: і мамі, яка буде впевнена, що дитячі ніжки в теплі, і діткам, які будуть раді взувати яскраві смішні тапочки.

Дитячі тапочки можна зв’язати гачком не тільки в традиційному вигляді. Існує безліч цікавих моделей тапочок для дітей, що нагадують кеди, чобітки уггі, шльопанці, сандалі, балетки, шкарпетки і багато іншого. Завжди можна порадувати дитину об’ємними нашивками на тапочки з тваринами, на кшталт зайчиків, або з улюбленими героями мультфільмів, начебто міньйонів. Але в першу чергу варто подбати про зручність — тобто вибрати відповідну дитині модель капців, і вже потім братися за гачок.

Розібратися в тонкощах в’язання моделей кімнатній взуття для хлопчиків і дівчаток допоможе майстер клас з в’язання дитячих капців гачком.

Ажурне в’язання для дівчинки

Будь дівчинці сподобаються красиві ажурні тапочки гачком. Наприклад, можна вибрати модель у вигляді літніх легких балеток, щоб в’язання гачком тапочок для дівчинки перетворилося в цікаве заняття і для в’язальниці.

Розміри:

32/33-34/35-36/37-38/39-40/41.

Довжина підошви:

20-21-22,5-23,5-25,5 см (після першої шкарпетки балетки розтягуються на 1-1,5 см).

Матеріали для роботи:

  • 150-150-200-200-200 р ліловою пряжі Schachenmayr SMC Catania Grande (100% бавовни, 180 м/50 г);
  • гачок №5.

В’язання основного візерунка:

ст. б/н і ст. з/н. Якщо немає інших вказівок, виконувати по 1 ст. б/н або 1 ст. з/н в 1 п. попереднього р.

Подвоєння петлі:

виконувати 2 ст. б/н в 1 п. попереднього р.

Щільність в’язання, стовпчики б/н:

17 п. і 18 р. = 10 x 10 см

Хід роботи:

Підошва в’яжеться від п’яти до носка. Зв’язати ланцюжок з 6-6-6-7-7 повітр. п. і в’язати ст. б/н, 1 ст. б/н у 2-ю повітр. п. від гачка = 5-5-5-6-6 п. р. Кожен починати з 1 повітр. п. підйому і 1 п. в останню п. попереднього р. Повітр. п. підйому в наступних р. не провязывается. В обох наступних р. подвоїти 1-ю та останню п. = 9-9-9-10-10 п. В 9-9-10-10-11-му р. подвоїти 5-ю п. = 10-10-10-11-11 п. В 17-19-21-23-25-му р. і потім 2 рази в кожному 2-му р. подвоїти 1-ю та останню п. = 16-16-16-17-17 п. В 31-33-35-39-41-му р. пров’язати 2 перші і останні 2 п. ряду разом. Ці зменшення повторювати ще 3 рази в кожному р. = 8-8-8-9-9 п. Після 34-36-38-40-44-го р. повернути роботу і обв’язати підошву 1 круговим р. ст. б/н і замкнути кругової р. 1 соед. ст. = 80-84-88-94-102 п., відзначити 4-4-4-5-5-ю п. і 44-46-48-52-56-ю п.

Верхню частину почати новою ниткою з лівого боку підошви в 16-17-17-18-18-му р. і в’язати ст. з/н круговими р. замість 1-го ст. з/н в’язати 2 повітр. п. підйому і замикати кругової р. 1 соед. ст. У 1-му круговому р. вводити гачок за ст. б/н підошви так, щоб у зовнішнього краю були видні ланки ст. б/н. Цей кругової р. в’язати дуже туго. Потім повернути роботу і продовжувати в’язати ст. з/н В’язати до 8-8-8-10-10 п. перед зазначеної п. на носку, пров’язати 8-8-8-10-10 х 2 ст. з/н разом, далі в’язати ст. з/н, замкнути кругової р. 1 соед. ст. = 72-76-80-84-92 п.

Повернути роботу і на перших 37-39-39-42-42 п. в’язати п’яту прямими і зворотними р., решта п. пропустити. *Виконати 2 повітр. п. підйому, пропустити 2 п. попереднього р., обидва наступні ст. з/н провязать разом, зазначений ст. с/н на п’яті провязать разом з наступним ст. з/н разом, в’язати до 4-го ст. з/н від кінця, пров’язати 2 х 2 ст. з/н разом, повернути роботу. Повторити від * ще 2 рази = 22-24-24-27-27 п. Загальна висота п’ятки = 5 р.
Для квітки зв’язати ланцюжок з 5 повітр. п. і зімкнути кільце 1 соед. ст. Виконати 2-й і 3-й кругової р. схеми. В 4-му круговому р. виконати за арки перших 2 повітр. п. по 5 ст. б/н, за арки інших 6 повітр. п. з’єднати квітка з балеткой. Для цього від зазначеної петлі на носку відрахувати 16 п. в праву сторону балетки і з’єднати квітка 1 ст. б/н з цієї петлею (див. стрілку на схемі). Потім за арку кожної повітр. п. виконати 5 ст. б/н, вводити гачок за арку повітр. п. і у відповідну п. балетки. Початок кругового р. квітки також з’єднати з балеткой 1 ст. б/н. Потім на прямому краї і скосі п’яти в’язати ст. б/н. Для 1-ї зав’язки зв’язати ланцюжок з 27-28-29-30-31 повітр. п. і обв’язати ст. б/н. Далі в’язати ст. б/н на задньому краї п’ятки, 2-ю зав’язку зв’язати так само, скіс п’яти і прямий край до квітки обв’язати ст. б/н.

Кеди для хлопчика

Активному молодому людині можна пов’язати тапочки у вигляді кедів. Такий молодіжний аксесуар не тільки буде із задоволенням щодня використовуватися за призначенням, але і надійно захищати ноги хлопчика від холодної підлоги. Отже, розглянемо як зв’язати тапочки для хлопчика гачком.

Розмір:

39-40.

Матеріали для роботи:

  • напівшерстяна пряжа середньої товщини 150 гр чорної і 50 гр білої;
  • гачок №3;
  • білі шнурки.

Хід роботи:

Починаємо в’язання білою ниткою.
5 повітряних петель з’єднати в кільце соеденительной петлею.
3 петлі підйому, 14 стовпчиків з накидом в’яжемо в кільце,з’єднувальна петля.
3 петлі підйому, 2 стовпчики з накидом в нижележащий стовпчик , 1 стовпчик з накидом в нижележащий стовпчик( так в’яжемо чергуючи до кінця).
3 петлі підйому, 42 стовпчика з накидом, з’єднувальна петля.
3 петлі підйому, 42 стовпчика з накидом, з’єднувальна петля.

Тепер в’яжемо чорною ниткою. 3 петлі підйому. 42 стовпчика з накидом. Так в’яжемо 5 рядів.

В’язання язичка

3 петлі підйому,13 стовпчиків з накидом.

Так в’яжемо 14 рядів.

В’язання основної частини

Слвой частини язичка присоеденяем нитку і в’яжемо так:

3 петлі підйому і в цю ж петлю, 1 стовпчик з накидом, 29 стовпчиком з накидом, 2 стовпчики з накидом петлю нижнього стовпчика.

3 петлі підйому, 32 стовпчика з накидом.

3 петлі підйому іі 1 стовпчик з накидом в одну петлю, 31 стовпчик з накидом, 2 стовпчики з накидом в одну петлю.

3 петлі підйому, 34 стовпчика з накидом.

3 петлі підйому і 1 стовпчик з накидом в одну петлю, 33 стовпчика з накидом, 2 стовпчики з накидом в одну петлю.

3 петлі підйому, 36 стовпчиків з накидом.

3 петлі підйому і 1 стовпчик з накидом в одну петлю, 35 стовпчиків з накидом, 2 стовпчики з накидом в одну петлю.

3 петлі підйому, 38 стовпчиків з накидом.

3 петлі підйому і 1 стовпчик з накидом в одну петлю, 37 стовпчиків з накидом, 2 стовпчики з накидом в одну петлю.

3 петлі підйому, 40 стовпчиків з накидом.
— 18 ряди в’яжемо як 10 ряд.

Декор

В’яжемо білою ниткою.

4 повітряні петлі з’єднати в коло.

3 петлі підйому, 14 стовпчиків з накидом в’яжемо в коло, з’єднувальна петля.

3 петлі підйому , 2 стовпчики з накидом в кожну нижележащий стовпчик, з’єднувальна петля.

Таких деталей в’яжемо 2 штуки.

Збірка

Зшити задню частину. Обв’язати стовпчиками без накиду краю основної частини. Пришити декор на зовнішні сторони виробу. Зашнурувати і «кеди» готові.