Схеми в’язання жакардових візерунків спицями

68965b1b953b4c0de598a670350934f3 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Жакардові візерунки — дуже популярний стиль в’язання спицями теплого одягу, який старше покоління згадує з ностальгією, а молоді люди із задоволенням доводять, що це нестаріюча класика на всі холодні часи.

Особливість жакардового візерунка — повторення виконаного в контрастній кольоровій гамі одного і того ж малюнка на протязі всього в’язання. Крім того, візерунок в цьому стилі може бути один на весь виріб, як часто буває в дитячому варіанті в’язання.

У в’язанні жакардового візерунка немає «хитрих» петельок і надскладних сплетень, хоча деякі орнаменти бувають дійсно складні у виконанні, особливо для початківців рукодільниць. Досвідчені майстри в’язання спицями люблять жакардові візерунки за можливість поєднувати різні мотиви, і часто складають свої, унікальні, орнаменти.

Класичний орнамент відомий всім: олені, ялинки, сніжинки, ромбики і коси. Професіонали називають це норвезьким візерунком і орнаментом меандр. Тому жакардові візерунки часто вибирають для теплих светрів, шкарпеток, шапок, рукавиць, пуловерів, шарфів. «Веселі» мотиви з тваринами і рослинами однаково добре виглядають і на дорослих, і на підлітків, і на діток. А як вони піднімають настрій і доповнюють святкову атмосферу у передноворічній суєті!

Схеми в’язання жакардових візерунків спицями зі схемами та описом

Жакардові візерунки в’яжуться з рахунковим схемами, в яких одна клітина — це одна петля, а кожен знак — певний колір нитки. Візерунки в’яжуть згідно зі схемою знизу вгору.

Які особливості в’язання жакардових візерунків спицями? В’яжуться вони лицьовій гладдю, а нитки потрібного кольору необхідно застосовувати як в особових, так і виворітних петель. Таким чином на лицьовій стороні буде проявлятися потрібний нам малюнок, а на виворітній будуть з’являтися характерні протяжки і переплетення пряжі. Кромочні петлі в різнокольорових рядах провязываются двома кольорами одночасно.

Є і спосіб, що описує як в’язати жакардовий візерунок спицями без протяжек. Розглянемо його на прикладі простого жакардового візерунка.

Класична сніжинка спицями без протяжек

9a08f43560deb179dbd7ddcbdf6e9244 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Для роботи знадобиться:

Беремо 2 нитки контрастують за кольором один з одним.

Нитки по всій довжині повинні бути виконані з однаковою пряжі високої якості. Важливо заздалегідь переконатися, що кольори ниток не линяють.

Хід роботи:

Набираємо спицями 23 петлі і ще дві кромочні, в підсумку вийде 25. Перший ряд схеми провязывается виворітнім способом, тільки синій пряжею. Завершальна кромочная петля провязывается синхронно двома кольорами ниток. Далі, коли буде відбуватися робота з наступними рядами, необхідно обов’язково робити кромочні петлі таким способом, як описано вище.

Такий спосіб дозволить зберегти натяжку ниток по краях виробу і не дасть можливості утворюватися вертикальним протяжкам. Починаючи в’язати спицями лицьовій ряд, необхідно зняти кромочную петельку. Тепер будуть задіяні одночасно дві нитки, які повинні чергуватися.

073dff9c0f0c00d95a2eaf8aeb203ded Схеми вязання жакардових візерунків спицями

На малюнку схеми можна побачити, що перша петелька провязывается жовтим кольором. Щоб в’язання вийшло без протяжек, цю нитку захоплюють з іншого боку, імітуючи обв’язування синьою пряжі, хоча вона і розташована ближче. Пров’язуємо цю петельку і підтягуємо дві нитки, щоб виріб було хорошою щільності.

deeb93e435d0a0705cd010380ffc1bae Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Потім починаємо в’язати синім кольором. Ця нитка розташована трохи далі від спиці, ніж пряжа жовтого кольору. Для створення даної петлі, необхідно провести спицю правіше під жовту, захопивши синю і провязав її. Після кожного освіти петельки, слід підтягувати нитка.

Такі дії будуть прості, спираючись на малюнок схеми та уникаючи протяжек, дійте за тими ж правилами, які описані вище по тексту. Обов’язково провязывайте кромочні петлі двома нитками відразу. Дотримуючись такі не хитрі правила, ви зможете зв’язати прекрасне і щільне виріб з гарним візерунком. На представлених фото, можна подивитися виворітну і лицьову сторону в’язки.

Прості візерунки для початківців

Загрузка...

Жакардові візерунки вважаються досить простими серед інших способів в’язання спицями, але навіть серед них є окрема спеціальна категорія для новачків — прості. Щоб початківцям вязальщицам було легше, ми зібрали прості жакардові візерунки спицями, схеми і опис до яких більш ніж доступні.

Жакардовий зигзаг

6d4f5b324ed70a79dd9bf06251dd8245 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Цей двоколірний зигзаг в’яжеться згідно наступного простого опису:

Раппорт з 16 петель + 2 кромок.
У висоту візерунок поаторять з 3 по 14 ряд.

90fdc04387f92de3ae722ad9697b2ef2 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Двоколірний жакардовий візерунок з похилих петель

42ef5a5a7199f779823527159d613ffb Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Опис візерунка:

Раппорт 3 петлі + 1 петля для рівноваги + 2 кромочних

  • 1-й ряд: (нитка А) лицьові петлі.
  • 2-й ряд: (нитка В) * 2 виворітні, 1 петлю зняти — нитка перед роботою, * 1 виворітна.
  • 3-й ряд: (нитка) 1 лицьова, * перевести 1 петлю на допоміжну спицю перед роботою, 2 лицьові, пров’язати лицьовій петлі з допоміжної спиці*
  • 4-й ряд: (нитка А) 1 виворітна, * 1 петлю зняти — нитка перед роботою, 2 виворітні, *
  • 5-й ряд: (нитка А) * перевести 2 петлі на допоміжну спицю за роботою, 1 лицьова, пров’язати лицьовими петлі з допоміжної спиці* 1 лицьова.
  • 6-й ряд: повторити з другого ряду.

Малюнок для дітей

Жакардові візерунки спицями для дітей також багаті різноманітністю малюнків. Це можуть бути як прості мультяшні картинки, вишиті на свитерках, шапочках, рукавицях, шкарпетках, так і тематичні візерунки на всі випадки життя.

Ялинки ажурні

4548741a062e2a971fc1a9f5e01d3d0f Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Рапорт узору 12 петель. Потрібно повторювати візерунок за схемою з 1-го по 20-й ряди. В виворітних рядах петлі в’язати по візерунку полотна, накіди виворітними. Дві петлі разом лицьовою в’язати з нахилом вправо. Узор добре виглядає і в темних і світлих тонах.

В’яжемо спицями згідно зі схемою:

963a24a98db849fec0875d2158c23508 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Жакардовий візерунок «лисеня»

af88ff996787c81bd9f162fab628bd5f Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Щоб зв’язати один або кілька візерунків лисеняти на 32 петлі, потрібно:

В’язати лицьовій гладдю по рахункової схемою від окремих кубиків. На представленій схемі наводяться тільки лицьові ряди. В виворітних рядах в’язати згідно узору. При зміні кольору постійно перехрещувати нитки на виворітній стороні. Це потрібно для того, щоб не утворилося отворів.

Діяти згідно зі схемою:

1e2a6d22fd30dfa7c88058d6a12008de Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Ледачі жакардові візерунки

Ще один різновид нескладних жакардових візерунків — ледачі. Найчастіше це найпростіший повторюваний орнамент. Багато ледачі візерунки в’яжуться за принципом: кожні два ряди одного кольору, після чого клубок змінюється. Сам візерунок народжується після витягування петель з інших рядів. Ось деякі ледачі жакардові візерунки для в’язання спицями зі схемами.

Ледачі смуги жаккарда

b4ee3eec0514b456e65cc7ba346e7e29 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

У схемі вказані лицьові і виворітні ряди. Буквами позначаються кольору нитки.
У висоту раппорт повторювати з 1 по 22 ряд. Раппорт завширшки 2 петлі + 1 петля до рапорту + 1 петля після рапорту + 2 кромочні.

3aba3e9db56634c4d9615eeafb231750 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Пояснення до в’язання спицями ледачого жакардового візерунка:

Кожний ряд в’яжеться ниткою основного кольору, при цьому петля, відповідна нитки іншого кольору, не провязывается, а знімається, робоча нитка залишається за петлями. В плетених на спицях «ледачих» узорах кожна петля, кожен ряд перераховані в строгому порядку. Провязав вказане число рядів, повертаються до першого і всі операції повторюються.

В схемах вказані тільки лицьові ряди, т. к. виворітні у всіх узорах цього типу в’яжуться по одному правилу: петлі, провязанные наявності в попередньому непарному ряду, в’яжуть виворітними тим же кольором, а петлі, зняті в попередньому ряду, знову знімають не пров’язуючи, причому робоча нитка повинна йти поверх петель.

Літерами А і Б навпаки перших рядів схеми позначений колір нитки, якими в’яжеться два парних ряду: лицьовий і виворітний. Наприклад, 1-й і 2-й ряди в’яжуться ниткою кольору, при цьому петля, що позначає колір Б, знімається, нитка по лицьовій стороні залишається за роботою, по виворітній — перед роботою. Далі кольору нитки чергуються через кожні два парних ряду.

Схеми починаються з вив’язування візерунка, тому два початкових ряду потрібно зв’язати ниткою кольору Б. При бажанні в малюнку можуть брати участь не два, а більше кольорів пряжі, але принцип чергування кольорів залишається незмінним.

Ледачі жакардові соти

a29a19b7cd9eef4449f0dbc1f12bf834 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Для в’язання цього візерунка використовується пряжа двох кольорів. Кожні два ряди в’яжуться одним кольором згідно з наступною схемою із описом:

1f55bbcabdff02285404f65164ff5579 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Візерунки для светри

Светр з жакардовим візерунком — зимовий хіт на всі часи, адже такі речі ніколи не виходять з моди. Джемпера зі сніжинками, оленями, ялинками і різноманітними геометричними фігурами у багатьох вже міцно асоціюються саме з новорічними святами, нарівні з «Іронією долі», шампанським і запахом мандарина. Пропонуємо декілька варіантів схем з описами в’язання светрів з жакардовим візерунком.

Класичний светр з оленями

9072a5d0a20f8eabe529809bebbf8aa5 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Розміри светри: 42, 44, 46, 48 і 50.

Для светри підійде: пряжа Sisu (вовна 80%, нейлон 20%). Витрата пряжі для кожного з розмірів: 350, 400, 400, 450 і 450 гр світлого відтінку і 100 гр темного. Необхідні кругові спиці номер 2 та 3,5.

Щільність в’язання становить двадцять сім петель – десять сантиметрів.

В’яжемо жакардовий малюнок згідно з наступною докладною схемою:

32552b0af4db65db1edd51cfae996cd6 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Першими здійснюється в’язання переду і спини. На початковому етапі потрібно набрати на кругові спиці під другим номером певну кількість петельок зі світлої пряжі, відповідно 220, 244, 264, 288 та 308. Далі в’яжеться гумка два на два низкою з двох двох лицьових і виворітних елементів перших трьох розмірів – 6 см, для двох – 7 см).

Після цього, вам доведеться змінити спиці на третій номер і в’язати на основі осіб. гладі. Зв’язавши сорок один сантиметр, петельки поділяються на дві частини для переду і спини (на 100, 112, 122, 134 та 144 ланки). Серед цих петель вам потрібно закрити за десять для пройми. Тепер їх можна на час залишити.

Для створення рукавів светри з оленями, схема дій така: здійсните набір такої кількості петельок зі світлої пряжі (спиці №2): 52, 56, 60, 60 64. Потім йде круговий в’язання гумки два на два, довжиною 6 см для розмірів 42, 44 і 46 і 7 см – 48 і 50. Наступний етап – це перехід на спиці під третім номером. У першому ряду необхідно додати 5, 5, 9, 7 петельок = 57, 61, 65, 69 та 71 петель. Далі йде лицьова гладь.

Щоб розширити рукав додається рівномірне число ланок, а саме 28 для всіх розмірів крім останнього п’ятдесятого, в даному випадку їх число складе 32 шт. Потім йде поповнення по одній петельці у всіх десятих рядах по обидва боки від першої. Через 47, 47, 48, 48 і 48 см на спицях: 85, 89, 93, 97 і 103 петлиці. Далі, перша ланка по п’яте з кожної зі сторін від нього (разом одинадцять) закривається для пройми. У залишку, відповідно: 74, 78, 82, 86, 92 ланки (вони відкладаються).

Подальшим етапом у в’язанні светри з оленями буде створення кокетки за допомогою колових спиць з номером три, куди поміщаються відстрочені ланки (= 348, 380, 408, 440, 472). Провяжите відрізок «А» згідно схеми. Дійшовши до п’ятого ряду варто здійснити рівномірне зменшення елементів: 28, 28, 24, 24 та 24 = 320, 352, 384, 416 448.

Тепер за схемою в’яжеться сегмент «В». Зверніть увагу, стрілочка вказує потрібний розмір. Зменшення ланок відбувається, як вказує схема (це необхідно, щоб звузити светр). Після того, як ви довяжете до певної позначки, введіть в роботу додаткову спицю. На даний інструмент знімаються серединні двадцять дві петлиці по переду і по спині. Ті ланки, які залишилися, провязываются як лицьові і виворітні ряди до моменту закінчення сегменту «В» на схемі.

Закінчивши в’язання сегменту «В» на інструментах у вас повинно утворитися наступне число ланок: 172, 184, 196, 212 і 228, з урахуванням петель з додаткових спиць. Далі йде в’язання відрізка «З». По його закінченню, приступайте до рівномірного зменшення: 52, 56, 60, 64, 68. Тепер можна переходити на спиці під другим номером.

Останнім у в’язанні светри з оленями йде в’язання ворота на основі гумки два на два: 16, 16, 17, 18 та 18 див. Заключний етап полягає в закритті всіх петельок і вшивання рукавів в пройми.

Милий светр спицями з оленем для дитини

5d0d861cfbae277b823bee6268064121 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

Розміри: 2/4/6/8-10/12 років.

Для в’язання спицями светри з жакардовим візерунком потрібно: 3/3/4/4/5 мотків бірюзовою Piscine, 1/1/1/1/2 мотка кремовою Sable пряжі Phil Frenesie (37% бавовни, 26% вовни, 15% поліаміду, 12% мохеру, 130 м/50 г). 1/1/1/2/2 мотка темно-сірої Touareg пряжі Partner 3,5 (50% поліамід, 25% акрилу, 25% вовни; 50 г/125 м). Спиці № 3,5 і № 4.

Гумка: поперемінно 1 осіб., 1 ізн.

Лицьова гладь: осіб. р. — п. осіб., ізн. р. — ізн. п.

Жакардовий візерунок: в’язати осіб. гладдю по рахункової схемою. При зміні кольору перехрещувати нитки на виворітній стороні, щоб не виникало отворів.

Щільність в’язання

Лицьова гладь, нитка Phil Frenesie, спиці № 4: 19 п. і 28 р. = 10 х 10 див.

Жакардовий візерунок, спиці № 4: 41 п. і 30 р. = 20 х 10 див.

Опис в’язання пуловера згідно з наступними схемами:

0ec96f491307d8cebfbf476391637c6c Схеми вязання жакардових візерунків спицями

e053b62482f170acb822410d766d6127 Схеми вязання жакардових візерунків спицями

 

Спинка: на спиці № 3,5 ниткою Piscine набрати 60/66/72/78/88 п. і пов’язати 2 см (= 6 р.) гумкою. Перейти на спиці № 4 і в’язати осіб. гладдю, додавши 1 п. = 61/67/73/79/89 п. Через 20,5/22,5/24,5/28/31,5 см (= 58/64/68/78/88 р.) від гумки для пройм закрити з обох сторін 1 х 2 п., потім у кожному 2-му р .. 1 х 2 п. і 2 х 1 п. = 49/55/61/67/77 п.

Через 32,5/36,5/40,5/45,5/51,5 см (= 92/102/114/128/144 р.) від гумки для скосів плечей закрити з обох сторін 1 x 3 п./1 х 3 п./1 х 4 п./1 х 4 п./1 х 5 п. і в кожному 2-му р .. 3 х 3 п./1 х 3 п., 2 х 4 п./З х 4 п./1 х 4 п., 2 х 5 п./1 х 5 п., 2 х 6 п. Одночасно для вирізу горловини закрити середні 9/9/9/11/11 п. і в’язати далі роздільно, закриваючи по краях вирізу в кожному 2-му р .. 2 х 4 п./1 х 5 п., 1 х 4 п./2 х 5 п./2 х 5 п./1 х 6 п., 1 х 5 п.

Перед: на спиці № 3,5 ниткою Piscine набрати 60/66/72/78/88 п. і пов’язати 2 см (= 6 р.) гумкою. Перейти на спиці № 4 і в’язати жакардовим візерунком по відповідній схемі, рівномірно додавши в 1-му р. 5/5/5/7/Е п. = 65/71/77/85/97 п. Через 20,5/22,5/24,5/28/31,5 см (= 62/68/74/84/94 р.) від гумки для пройм закрити з обох сторін 1 х 2 п., потім у кожному 2-му р .. 1 х 2 п. 2 х 1 п. = 53/59/65/73/85 п.

Через 29,5/33,5/36,5/41,5/46,5 см (= 88/100/110/124/140 р.) від гумки для вирізу горловини закрити середні 9/9/9/11/11 п. і в’язати далі роздільно, закриваючи по краях вирізу в кожному 2-му р .. 1 х 3 п., 2 х 2 п., 2 х 1 п./2 х 3 п., 1 х 2 п., 2 х 1 п./1 х 4 п., 1 х 3 п., 1 х 2 п., 2 х 1 п./1 х 4 п., 1 х 3 п., 1 х 2 п., 2 х 1 п./1 х 4 п., 1 x 3 п., 2 x 2 п., 1 x 1 п.

Рукава: на спиці № 3,5 ниткою Piscine набрати 36/38/40/44/46 п. і пов’язати 2,5 см (= 8 р.) гумкою. Перейти на спиці № 4 і в’язати осіб. гладдю, додавши 1 п. = 37/39/41/45/47 п. Додати з обох сторін у кожному 12-му р. 2 х 1 п., в кожному 10-му р. 2 х 1 п./через 10 р. 1 х 1 п., в кожному 8-му р. 6 х 1 п./в кожному 8-му р. 6 х 1 п., в кожному 6-му р. 4 х 1 п./в кожному 8-му р. 11 х 1 п./в кожному 8-му р. 7 х 1 п., в кожному 6-му р. 8 х 1 п. = 45/53/61/67/77 п.

Через 19/23,5/28/34/39,5 см (= 54/66/78/94/110 р.) від гумки для оката рукава закрити з обох сторін 1 х 3 п./1 х 4 п./1 х 4 п./1 х 4 п./1 х 5 п., потім у кожному 2-му р .. 2 х 2 п., 2 х 1 п., 2 х 2 п., 1 х 3 п./1 х 3 п., 1 х 2 п., 2 х 1 п., 1 х 2 п., 1 х 3 п., 1 х 4 п./2 х 3 п., 2 х 2 п., 2 х 3 п., 1 х 4 п./1 х 4 п., 2 х 3 п., 1 х 2 п., 1 х 3 п., 2 х 4 п./2 х 4 п., 2 х 3 п., 2 х 4 п., 1 х 5 п. Через 25/29,5/34/40/45,5 см (= 70/82/94/110/126 р.) від гумки закрити решту 13 п.

Планка вирізу горловини: на спиці № 3,5 ниткою Piscine набрати 70/74/80/84/90 п., зв’язати 2 см (= 6 р.) гумкою, 1 осіб. р. п. осіб. і кілька рядів осіб. гладдю контрастною ниткою. Відпрасуйте ці ряди і розпустити їх при складанні до основної нитки.

Збірка: виконати плечові шви, бічні шви і шви рукавів. Втачать рукава. Пришити планку до вирізу кеттельным швом з зовнішньої сторони.

Відео урок

Щоб допомогти новачкам зв’язати жакардовий візерунок спицями, можна скористатися допомогою професійних в’язальниць, які детально показують кожну маніпуляцію спиць з нитками. Ось такий норвезький мотив буде чудово виглядати на жіночого, чоловічого та дитячого одягу. Особливо зручно, що цей жакардовий візерунок в’яжеться по колу, і виходить без протяжек.

Відео: як пов’язати красивий жакардовий візерунок спицями