Схеми і опис в’язання спицями пледа

Пледи пов’язані спицями — одні з найбільш затишних і приємних речей, які можна створити своїми руками. До того ж, подібний предмет побуту, який буде зігрівати в осінні або зимові вечори, може бути ще і неймовірно красивим. Можливо, початківці майстрині зараз подумають, що така розкіш як в’язаний спицями плед — це не для них, але не варто позбавляти себе і своїх близьких такої чудової речі з сумнівами в своїх силах. Потрібно лише вибрати підходящий з декількох варіантів в’язання нескладних у виконанні пледів і дерзати!

Схеми і опис в’язання спицями пледа

Вибір моделей пледів, як і візерунків, і способів їх в’язання, величезний. Варто також звернути увагу на те, в’яжеться чи тепле покривало для дорослих, чи все-таки для діток — адже це теж важливий критерій підбору пряжі і візерунків. Для самих маленьких пледи повинні в’язати згідно з визначеними правилами — про них ми обов’язково розповімо. Загалом, це ціле мистецтво — зв’язати хороший плед. Спробуємо ж у ньому розібратися і розглянути як найбільш легкі майстер-класи з в’язання спицями, так і більш складні варіанти в’язання пледів.

Майстер клас для початківців

Початківцям вязальщицам обов’язково потрібно розпочати з вивчення найбільш зрозумілих і простих варіантів в’язання пледів. Розглянемо майстер клас для початківців з в’язання пледа спицями.

Ця модель пледа чудово підійде для новонароджених або дорослих діток. Плед виходить приємним, ніжним і м’яким. А в’язати його спицями буде нескладно через взятого за основу способу в’язання: простий двосторонній узор з лицьових і виворітних петель, а також платочная в’язка для краю виробу.

  • Що знадобиться

Пряжа: «Світлана» виробництво «Семенівська пряжа», 250 м / 100 г, 50% шерсть, 50% акрил.
Витрата пряжі: 350 р.
Інструменти: кругові спиці №3, трикотажна голка.
Щільність в’язання: основна в’язка Пг = 2,25 петлі в 1 див., Пв = 3,2; платочная в’язка Пг = 2,14 петлі см, Пв = 4,3 ряду в 1 див.

  • Розраховуємо петлі

Для розрахунку кількості петель, яке потрібно набрати на спиці для в’язання пледа, необхідно визначити щільність в’язання основної і платочної в’язки. Дізнайтеся, як визначити щільність в’язання.

При розрахунку петель ми повинні враховувати бажаний розмір виробу і раппорт візерунка. Що стосується розміру, стандартний розмір дитячої пелюшки 80 х 80 див., будемо орієнтуватися на нього. Нам потрібно, щоб візерунок на пледі розташовувався симетрично. Тому, потрібно додати до цілим раппортам петлі для симетрії візерунка. Також потрібно врахувати ширину планок по краю пледа. Ми будемо в’язати планки шириною 2,5 см, це 7 петель (включаючи кромочную). Отже, основний в’язкої нам потрібно зв’язати 80 — 6 = 74 див. Один раппорт основного візерунка дорівнює 18 петель або 8 див. Для симетрії нам потрібно додати пів-раппорта, тобто 9 петель або 4 див. Виходить, що на цілі рапорт припадає 74 — 4 = 70 див. Визначимо кількість цілих раппортов: 70 : 8 = 8,75, округляємо до цілого, отримуємо 9 раппортов. Отже, кількість петель основний в’язки :

9 (кількість цілих раппортов) х 18(число петель в раппорте) + 9 (кількість петель для симетрії візерунка) +7 (кількість петель для однієї планки) х 2 = 185 петель.

Але ми знаємо, що щільність в’язання (Пг) обробної платочної в’язки менше, ніж основний. Значить, щоб планка по низу не була занадто вільним і не виглядала розтягнутої, нам потрібно зробити перерахунок петель.

Уточнимо підсумковий розмір пледа: 185 (кількість петель) х 2,25 (Пг основний в’язки) = 82 див.

Тепер визначимо, скільки петель потрібно набрати на спиці:

82 (розмір деталі) х 2,14 (Пг платочної в’язки) = 175 петель .

  • Основний візерунок

Двосторонній узор «клітка» з лицьових і виворітних петель з рельєфною фактурою. Рапорт узору: завширшки 18 петель, у довжину 24 ряду. Для в’язання зразка візерунка набирають на спиці число петель кратне 18 плюс 2 кромочні петлі.

Схема і опис:

— класична лицьова петля в особовому ряду, якщо в описі візерунка не вказано інше. У изнаночном ряду так позначається виворітна петля.

— класична виворітна петля в особовому ряду, якщо в тексті не зазначено інше. У изнаночном ряду так позначається лицьова петля.

1-ий, 3-ій, 9-ий, 11-ий ряд: * 9 особових, 9 виворітних *;

Всі виворітні (парні) ряди в’яжуть по малюнку;

5-ий, 7-ий ряд: * 3 лицьові, 3 виворітні *;

13-й, 15-й, 21-й, 23-й ряд: * 9 виворітних, 9 особових*;

17-й, 19-й ряд: * 3 виворітні, 3 лицьові *.

Візерунок повторюється з 1-го по 24 ряд.

  • Хід роботи

Набираємо на спиці основним способом 175 петель і в’яжемо 11 рядів платочної в’язкою. Крайку оформимо дещо інакше, ніж зазвичай: першу петлю в ряду знімати не будемо, а провяжем лицьовою за задню стінку.

Рис.1: Робоча нитка заводиться вниз і назад. Рис.2: Петля провязывается за задню стінку лицьовій

Останню петлю ряду в’яжемо як зазвичай, лицьовою петлею.

У цьому випадку край кромці буде більше розтягуватися. Враховуючи, що щільність в’язання по горизонталі (Пг) основний в’язки менше, ніж оздоблювальної, це дозволить планці розтягнутися і компенсувати різницю.

Якщо щільність в’язання основної і обробної в’язки значно різняться, рекомендуємо в’язати планку укороченими рядами.

В 11-му ряду зробимо прямі накіди для додавання петель. Додавання робимо рівномірно. Зв’яжемо 11 петель (включаючи кромочную), зробимо прямий накид, і далі робимо накіди через 18 петель (рапорт узору). Всього по довжині деталі вийде 10 накидов. У наступному ряду переходимо до основного візерунку. На початку і кінці ряду в’яжемо по 7 петель платочної в’язкою і далі основним візерунком. Накіди пров’язуємо за задню стінку, без ажуру, щоб додаток був непомітним.

Для того, щоб плед вийшов квадратним у висоту нам потрібно зв’язати 11 раппортов ( 264 ряду) основним візерунком. В останньому ряду зменшуємо 10 петель в тих самих місцях, де й додавали, пров’язуючи по дві петлі разом з нахилом вліво. Довязываем планку і закриваємо ряд класичним способом.

Виріб для новонародженого

Дуже важлива і відповідальна справа зв’язати плед спицями для новонародженого. Будь то подарунок родині близьких людей або самій собі до першого дня народження малюка, потрібно враховувати кілька важливих моментів при в’язанні першого теплого покривала в житті немовляти.

Вибираючи пряжу для в’язаних дитячих речей, варто звернути увагу на склад: краще підібрати пряжу, де присутня шерсть з частиною акрилу, або мериносова шерсть, або бебі-альпака з домішкою мікрофібри. Обов’язково переконайтеся, що нитки не колють шкіру, навіть якщо на етикетці написано, що пряжа призначається для в’язання дитячих речей.

Спробуємо зв’язати ще один нескладний у виконанні плед, який буде під силу зробити новачкові. А допоможуть зв’язати плед для новонародженого спицями схеми і докладний опис.

  • Плед спицями для новонароджених

Щільність в’язання: 14 петель * 21 ряд = 10*10 див.

Розмір: 89х96.5 див.

  • Що знадобиться

Пряжа: 4 мотка пряжі RedHeartSoftBabySteps (100% акрил, 142 р./234 м.).

Інструменти: кругові спиці 5.0 мм. довжиною понад 90 див.

  • Як в’язати плед

Як в’язати 2 осіб. разом вліво: праву спицю ввести в першу, потім у другу петлі на лівій спиці, пров’язати ці дві петлі разом лицьовою.

Як в’язати 2 осіб. разом вправо: праву спицю ввести в другу, потім у першу петлі на лівій спиці, пров’язати ці дві петлі разом лицьовою за передню стінку.

  • Основна робота

Набрати 121 петлю на спиці.

  • 1-й ряд (осіб. сторона): 8 осіб., (7 ізн., 7 осіб.) – 8 разів, 1 осіб.
  • 2-й ряд : 8 ізн., (7 осіб., 7 ізн.) – 8 разів, 1 ізн.
  • 3-й ряд: 4 осіб., накид, 2 разом осіб. вправо, 2 осіб., (3 ізн., накид, 2 разом ізн., 2 ізн., 3 осіб., накид, 2 разом осіб. вправо, 2 осіб.) – 8 разів, 1 осіб.
  • 4-й ряд: повторити 2-й ряд.
  • 5-й ряд: 2 осіб., 2 осіб. разом вправо, накид, 1 осіб., накид, 2 разом осіб, вправо, 1 осіб., (1 ізн., 2 разом ізн., накид, 1 ізн., накид, 2 разом ізн., 1 ізн., 1 осіб., 2 осіб. разом вправо, накид, 1 осіб., накид, 2 разом осіб. вправо, 1 осіб.) – 8 разів, 1 осіб.
  • 6-й ряд: повторити 2-й ряд.
  • 7-й ряд: 3 осіб., 2 осіб. разом вправо, накид, 3 осіб., (2 ізн., 2 разом ізн., накид, 3 ізн., 2 осіб., 2 осіб. разом, накид, 3 осіб.) – 8 разів, 1 осіб.
  • 8-й ряд: повторити 2-й ряд.
  • Повторювати 2-8 ряди – 18 разів.
  • Останній ряд: 8 осіб., (7 ізн., 7 осіб.) – 8 разів, 1 осіб.
  • Закрити петлі.

    • Схема і позначення:

    • Обробка пледа

    1-й ряд (осіб. сторона): *(підняти 6 петель як лицьові вздовж квадрата візерунка) – 19 разів, підняти 6 петель вздовж квадрата візерунка) – 16 разів, підняти 5 петель вздовж наступного квадрата візерунка, повторити від * = 430 петель на спицях.

    Поставити маркер.

    Почати в’язати по колу.

    2-й ряд: ізн. петлі.

    3-й ряд: 1 осіб., *в’язати 5 петель у слід. петлю, повернути, 5 ізн., зняти слід. петлю, повернути, 2 осіб. разом вправо, {(зняти крайню петлю з правої спиці на ліву, 1 осіб.) – 2 рази, 1 осіб., накинути попередню петлю правій спиці на останню провязанную} – 3 рази, (зняти крайню петлю з правої спиці на ліву, 1 осіб.) – 2 рази, 2 осіб. разом вправо, накинути попередню петлю правій спиці на останню провязанную, закрити 3 петлі, повторювати від *

    Закрити всі петлі. Сховати кінці ниток.

    Як зв’язати дитячий плед

    Загрузка...

    Діткам постарше буде цікавіше ховатися яскравим незвичайним пледом. Тому потрібно ґрунтуватися при виборі, в’яжеться чи плед для хлопчика чи для дівчинки. Ми пропонує виконати плед в цікавих колірних рішеннях і об’ємних рельєфних мотиви, який обов’язково сподобається дівчинці.

    У цій моделі пледа багато цікавих елементів, візерунків і мотивів — тому його захоплююче в’язати досвідченим майстриням. Коси, сітка, листочки, аранские плетіння — плед буде дуже насиченим різними малюнками. І хоча від такої речі не відмовилися б і дорослі, все-таки зв’яжемо плед дитячий спицями.

    • Що знадобиться

    Пряжа: 8 мотків пряжі Zealana Kiwi Lace Weight (40% мериносова вовна, 30% бавовна, 30 % шерсть опосума, 199м/40г);

    Інструменти: Кругові спиці №3,5; 2 допоміжні спиці; 6 маркерів.

    Щільність в’язання, послідовність візерунків: 27 п. і 30 р. = 10 х 10 см

    Дитячий плед спицями — схема, опис

    • Візерунки:

    Правий край: в’язати за схемою 1 з 1-го по 10-й р.

    Внутрішня частина: в’язати за схемою 2 з 1-го по 20-й р.

    Центральна частина: в’язати за схемою 3 з 1-го по 20-й р.

    Лівий край: в’язати за схемою 4 з 1-го по 10-й р.

    Сітка: в’язати на 8 п. по схемі 5:

    Кожен р.: 3 осіб., накид, 2 п. разом ізн., накид, 2 п. разом ізн., 1 осіб.

    • Формування складок

    Перша половина складки: на першу спицю перевести 10 п., на наступні спиці наступні 10 п. (5 ізн., 5 осіб.) Тримати всі три спиці з виворітного боку в’язання. Скласти спиці один навпроти одного, склавши для формування складки і пов’язати 3 п. разом осіб. Для виконання 3-х п. осіб. разом кінець правої спиці ввести в першу п. першої спиці, потім в першу п. другої спиці і в першу п. третьої спиці і пров’язати 3 п. осіб. разом Повторити ще 9 разів.

    Друга половина складки: перевести 10 п. на першу спиці і розташувати з лицьової сторони в’язання. Наступні 10 п. ( 5 осіб., 5 ізн.) на наступні спиці. Скласти спиці один навпроти одного, склавши для формування складки і пов’язати 3 п. разом осіб. Для виконання 3-х п. осіб. разом кінець правої спиці ввести в першу п. першої спиці, потім в першу п. другої спиці і в першу п. третьої спиці і пров’язати 3 п. осіб. разом Повторити ще 9 разів.

    7 п. перехрестити направо: 4 п. залишити на допом. спиці за роботою, 3 осіб., потім провязать з допом. спиці 1 п. ізн. і 3 п. осіб.

    7 п. перехрестити наліво: 4 п. залишити на допом. спиці перед роботою, 3 осіб., потім провязать з допом. спиці 1 п. ізн. і 3 п. осіб.

    • Опис в’язання

    На спиці набрати 547 п. і в’язати облямівку наступним чином:

    1-й р.: осіб.

    2-й р.: 1 осіб., 2 п. разом ізн. за задню стінку п., накид, 270 осіб., 2 п. разом осіб., в’язати останні 3 п. накид, 2 п. разом ізн., 1 осіб. = 546 п.

    3-й р.: 3 осіб., 15 ізн., 30 осіб., *30 ізн., 30 осіб.*, повторювати від * до *, в’язати останні 18 п. 15 ізн., 3 осіб.

    4-й р.: 1 осіб., 2 п. разом ізн. за задню полупетлю, накид, 15 осіб., 30 ізн., *30 осіб., 30 ізн.*, повторювати від * до *, в’язати останні 18 п. 15 осіб., накид, 2 п. разом ізн., 1 осіб.

    Повторювати останні 2 р. 9 разів = 22 р. крайки.

    • Виконання складок

    23-й р.: 3 осіб., зробити 9 складок, 3 осіб. = 186 п.

    24-й р.: 1 осіб., 2 п. разом ізн. за задню стінку п., накид, 17 осіб. (2 п. разом осіб., 16 осіб.) 8 разів, 2 п. разом осіб., 17 осіб., накид, 2 п. разом ізн., 1 осіб. = 177 п.

    25-й р.: осіб.

    26-й р.: 1 осіб., 2 п. разом ізн. за задню стінку п., накид, 14 осіб., помістити маркер, 33 осіб., помістити маркер, 8 осіб., помістити маркер, 61 осіб., помістити маркер, 8 осіб., помістити маркер, 33 осіб., помістити маркер, 14 осіб., накид, 2 п. разом ізн., 1 осіб.

    • Основна деталь і послідовність виконання візерунків

    1-й р.: 17 п. правого краю за схемою 1, помістити маркер з лівої спиці на праву, 33 п. внутрішньої частини за схемою 2, помістити маркер з лівої спиці на праву, 8 п. сітки, помістити маркер з лівої спиці на праву, 61 п. центральної частини за схемою 3, помістити маркер з лівої спиці на праву, 8 п. сітки, помістити маркер з лівої спиці на праву, 33 п. внутрішньої частини за схемою 2, помістити маркер з лівої спиці на праву, 17 п. лівого краю за схемою 4.

    Продовжувати в’язати за схемами до 438 р. (21 раз повторити 18 р. центральній і внутрішньої частини, 43 рази повторити 8 р. лівого і правого краю).

    439-й р .: виконати 9-й р. правого краю, помістити маркер з лівої спиці на праву, 1 ізн., 12 осіб.,7 п. перехрестити наліво, 12 осіб., 1 ізн., помістити маркер з лівої спиці на праву, 8 п. мітки, помістити маркер з лівої спиці на праву, 19-й р. центральній частині, помістити маркер з лівої спиці на праву, 8 п. сітки, помістити маркер з лівої спиці на праву, 1 ізн., 12 осіб., 7 п. перехрестити наліво, 12 осіб., 1 ізн., помістити маркер з лівої спиці на праву, 9-й р. лівого краю.

    440-й р.: закрити 4 п., 2 п. разом ізн. за задню стінку п., накид, в’язати осіб. до останніх 3-х п., накид, 2 п. разом ізн., 1 осіб. = 177 п.

    Оздоблення: замочити на кілька хвилин в теплій воді або випрати у відповідності з інструкцією до пряжі, м’яко віджати в чистому рушник для видалення зайвої вологи, розкласти, розтягнувши за відповідними розмірами до висихання.

    Плед з квадратів

    Стиль печворк з успіхом застосовується і у в’язанні спицями — для цього зшивають або пов’язують заздалегідь вив’язані мотиви з різними візерунками у єдиний виріб. Цей спосіб в’язання дуже популярний, тому обов’язково потрібно спробувати пов’язати плед з квадратів спицями. Зробити це нескладно.

    Варіантів в’язання пледа цього виду досить багато, як і дизайнерських рішень, якими можна його «оживити»: зробити традиційні квадратики всіх можливих кольорів, або ж підібрати лише кілька гармонійних відтінків пряжі для пледа. Деякі в’яжуть пледи з квадратів у однотонному варіанті, роблячи акцент лише на різноманітність візерунків сполучених мотивів. Самі квадратики можуть бути плоскими, а можуть бути прикрашені опуклими елементами, що також додасть чарівності печворку в готове виріб.

    Ми підібрали «просунутий» варіант в’язання пледа квадратами, щоб було цікаво і бувалим вязальщицам. На нього буде потрібно трохи більше часу і сил, але результат, безумовно, варта цього.

    • Що знадобиться

    Пряжа (100% бавовни; 120 м/50 г) – по 200 г гірчично-жовтий, світло-коричневою, кол. кориці і яскраво-рожевою, а також по 150 г світло-зеленою і цв. фуксії.

    Інструменти: панчішні спиці №4; кругові спиці №4 довжиною 60 см; гачок №3,5.

    • Плед спицями — схема і опис ходу роботи

    Розмір: 110 х 132 див.

    Візерунок «Квадрат з листям»

    Набрати на спиці 12 петель, розподілити петлі на 4 спиці (= 3 п. на кожній спиці), замкнути в кільце і в’язати за схемою 1. На ній дані непарні кругові ряди. У парних кругових рядах петлі провязивать по малюнку або як позначено, накіди також провязивать, як позначено.

    На схемі наведено 1 раппорт = ¼ квадрата, який пров’язати в загальній складності 4 рази (на 1 спиці постійно знаходиться 1 раппорт), при цьому виконати надбавки, як позначено. При необхідності перейти на кругові спиці.

    1-38 -й коло.р. виконати 1 раз, потім все 164 п. закрити лицьовими.

    Різнобарвний квадрат

    Набрати на спиці 8 петель, розподілити петлі на 4 спиці (= по 2 п. на кожній спиці), замкнути в кільце і в’язати за схемою 2.

    На схемі подані всі кругові ряди і 1 раппорт = ¼ квадрата, який пров’язати в загальній складності 4 рази (на 1 спиці постійно знаходиться 1 раппорт), при цьому виконати надбавки, як позначено. Колір нитки зазначено в тексті поруч з числом кругового ряду. При необхідності перейти на кругові спиці.

    1-40 -й коло.р. виконати 1 раз, потім закрити всі 164 п. ряду лицьовими ниткою останнього кольору.

    • Щільність в’язання

    41 п. х 36 коло.р. квадрата з «листям» = 22 х 11 см;
    41 п. х 40 коло.р. різнобарвного квадрата = 22 х 11 см;
    кожен квадрат – ок. 22 х 22 див.

    • План розкладки квадратів

    • Хід роботи

    Зв’язати 16 квадратів з «листям», з них по 3 квадрата яскраво-рожевих, гірчично-жовтих і цв. кориці, а також по 2 квадрата світло-зеленого і світло-коричневих.

    Зв’язати 15 різнокольорових квадратів відповідно до даних кольору нитки А–Е поруч з числом кругового ряду наступним чином:

    Квадрат В1 (2 деталі): А = світло-коричнева стрічка, В = нитка кол. фуксії, З = світло-зелена нитка, D = нитка кол. кориці, Е = гірчично-жовта нитка.

    Квадрат В2 (3 деталі): А = світло-зелена нитка, В = нитка кол. кориці, З = гірчично-жовта нитка, D = світло-коричнева нитка, Е = яскраво-рожева нитка.

    Квадрат В3 (3 деталі): А = яскраво-рожева стрічка, В = нитка кол. кориці, З = гірчично-жовта нитка, D = світло-зелена нитка, Е = світло-коричнева стрічка.

    Квадрат В4 (3 деталі): А = світло-коричнева стрічка, В = гірчично-жовта нитка, З = нитка кол. кориці, D = яскраво-рожева нитка, Е = нитка кол. фуксії.

    Квадрат В5 (4 деталі): А = нитка кол. фуксії, В = яскраво-рожева стрічка, З = світло-зелена нитка, D = гірчично-жовта нитка, Е = нитка кол. кориці.

    Квадрат В6 (2 деталі): А = гірчично-жовта нитка, В = світло-коричнева стрічка, З = світло-зелена нитка, D = нитка кол. фуксії, Е = нитка кол. кориці.

    • Збірка

    Квадрати розташувати за планом розкладки і зшити на виворітній стороні роботи.

    З товстої пряжі

    Мода на пледи з товстої пряжі не проходить ніколи, і якщо Ви ще не пробували в’язати дуже теплі і затишні пледики, то саме час зробити це прямо зараз! Якщо зв’язати плед спицями з товстої пряжі, гарантовано: в будинку з’явиться сама улюблена річ для кожного з членів сім’ї, адже відчуття тепла буде виходити навіть від одного тільки його виду! Плед з товстої пряжі виглядає легко і цікаво, притому, працює це навіть для самих немудрих орнаментів.

    • Що знадобиться

    Пряжа: 4 мотка пряжі RED HEART Comfort Chunky (100% акрил, 360 р./410 м.).

    Інструменти: кругові спиці 15.0 мм. довжиною 80 див.

    • Плед з товстої пряжі

    Розмір: 124 х 140 див.

    Щільність в’язання: 8 петель * 10 рядів = 10*10 див. ниткою в два складання візерунком.

    • Схема і опис візерунка

    Коса 3х3 вправо: на додаткову спицю зняти перші 3 петлі, розмістити їх разом з додатковою спицею за роботою, в’язати 3 особових з лівої спиці, потім в’язати 3 особових з додатковою спиці.

    Коса 3х3 вліво: на додаткову спицю зняти перші 3 петлі, розмістити їх разом з додатковою спицею перед роботою, в’язати 3 особових з лівої спиці, потім в’язати 3 особових з додатковою спиці.

    • Схема хід роботи

    Ниткою в два складання набрати 98 петель.

    1-й ряд (осіб. сторона): 12 осіб., 2 ізн., *6 осіб., 2 ізн., повторювати від * до останніх 12ті петель, 12 осіб.

    2-й і всі виворітні ряди (ізн. сторона): 6 осіб., 6 ізн., *2 осіб., 6 ізн., повторювати від * до останніх 6 петель, 6 осіб.

    3-й ряд: повторити 1-й ряд.

    5-й ряд: 6 осіб., коса 3*3 вправо, *2 ізн., 6 осіб., 2 ізн., коса 3*3 вправо, повторювати від * до останніх 6 петель, 6 осіб.

    7-й ряд: в’язати як 1-й ряд.

    9-й ряд: в’язати як 1-й ряд.

    11-й ряд: 12 осіб., *2 ізн., коса 3*3 вліво, 2 ізн., 6 осіб., повторювати від * до останніх 6 петель, 6 осіб.

    13-й ряд: в’язати як 1-й ряд.

    15-й ряд: в’язати як 1-й ряд.

    16-й ряд: в’язати як 2-й ряд.

    Повторювати для візерунка 5-16 ряди до висоти 140 див.

    Закінчити 9-й або 15-й ряд .

    Закрити всі петлі. Сховати кінці.

    Відео урок в’язання пледа з візерунком

    Як в’язати пледи різних видів і складнощів ми вже дізналися, але як виглядає сам процес поетапного виконання — зовсім інше питання, відповідь на яке можна знайти в докладних відео з майстер-класами з в’язання пледа. В даному випадку, мова йде про красивому пледі з кількома візерунками.

    Відео «як зв’язати спицями плед з візерунком»

    А ось так виглядає процес в’язання простого пледа з майстер-класу для новачків: