Схеми і опис в’язання гачком болеро для жінки

Болеро пов’язане гачком — дуже ніжний аксесуар, який кожному, навіть самому звичайному повсякденному поряд, додає нотку жіночності та ніжності. Його ажурні квіткові мотиви прикрасять саме просте платтячко, додадуть особливий шарм непоказному топу, свитерку чи кофтині — тому так важливо поповнити гардероб болеро, яке може знадобитися в самий несподіваний момент.

Звичайно, завжди є можливість придбати вподобану модель в магазині або в інтернеті, але куди приємніше створити річ своїми руками, до того ж, не рахуючи витрат на інструменти, це буде абсолютно безкоштовно.

Схеми і опис в’язання гачком болеро для жінки

Це необхідне доповнення можна зв’язати за своєю задумом, враховуючи власні потреби і смакові пристрасті — потрібно лише скористатися відповідними схемами і описами роботи над болеро. Таку накидку на плечі під силу зв’язати навіть новачкам у в’язанні гачком, а бувалі рукодільниці завжди можуть вибрати більш складні варіанти в’язання болеро.

Для початку, краще визначитися з сезоном, для якого ваша модель болеро буде призначена. Якщо мова йде про літо, то варто вибирати лляну або бавовняну пряжу, а ось утеплений варіант болеро на холодну пору року краще в’язати з вовни. Після цього можна вибрати схему і приступати до роботи.

Проста модель для початківців рукодільниць

В цій рубриці мова піде про простої моделі болеро на літо без рукавів — мінімум в’язання і гарний результат. Ще один великий плюс для в’язальниць з невеликим досвідом — болеро в’яжеться стовпчиками з 1 накидом. Такий ажурний жакетик допоможе пов’язати урок в’язання гачком болеро для початківців.

Розмір

42

Матеріали

  • тонка пряжа 60 г — (200 м до 50 гр);
  • гачок №3.

Хід роботи

На гачок №3 набираємо 35 петлі. 3 з них підуть на підйом, над іншими будемо в’язати 1-ий ряд болеро.

В 1-му ряду вводимо гачок у 32 петлю (4 петлю від гачка) і пров’язуємо стовпчик з 1 накидом. Теж саме робимо з попередньою петлею. Потім набираємо на гачок 2 повітряні петлі, пропускаємо 2 петлі 1-го ряду, у наступні 3 повітряні петлі пров’язуємо 3 стовпчика з 1 накидом. У нас вийшов раппорт. Повторюємо цей крок до кінця ряду (має вийти 5 повторень).

На початку 2-го ряду набираємо 5 повітряних петель. В’яжемо 3 стовпчика, простягаючи гачок під арку між 2 стовпчиками попереднього ряду.

Набираємо 2 повітряні петлі, в наступну арку пров’язуємо 3 стовпчика. В’яжемо так, повторюючи раппорт, до кінця останньої петлі ряду (4 повтору). Набираємо 2 повітряні петлі, 1 стовпчик в останню петлю.

3-й ряд: набираємо 3 петлі в’яжемо 2 стовпчика в арку. Раппорт: 2 повітряні петлі, 3 стовпчики в арку. Пров’язуємо раппорт до кінця ряду. Має вийти 6 повторень.

В 4-му ряду повторюємо в’язання по 2 ряду, у 5 — по 3. В’яжемо прямокутник 34 на 12, чергую в’язання 2 і 3 ряди.

Формуємо лямку: набираємо 107 петель. Ланцюжок опускаємо вниз і з’єднуємо з нижнім кутом з’єднувальним стовпчиком. Пров’язуємо низ болеро полустолбиком, щоб перейти до ін. кут. Набираємо 107 петель і також з’єднуємо їх з нижнім кутом полустолбиком. Вийшов прямокутник з 2 лямками.

Обв’язуємо лямки і нижню частину болеро,рухаючись справа наліво: набираємо 5 повітряних петель, пров’язуємо 3 стовпчика в арку, 2 петлі, 3 стовпчики в арку — 2 петлі/3 стовпчика повторюємо до кінця ряду. На лямках після 3 стовпчиків набираємо 2 петлі, пропускаємо 2 петлі і знову в’яжемо 3 стовпчика. Закінчуємо ряд полустолбиком, простягаючи гачок в 1-шу повітряну петлю початку ряду.

Останній ряд, обв’язка болеро: набираємо 3 повітряні петлі пров’язуємо 2 стовпчика в арку попереднього ряду; *3 петлі і 3 стовпчика в ту арку. 2 петлі і 1 стовпчик в наступну арку з петель* — повторюємо раппорт від * до кінця ряду.

Закінчити ряд полсутолбиком в 1 петлю початку ряду. Нитка обрізає, протягуємо в останню петлю і затягуємо. Якщо ви хочете, щоб лямки вийшли більш широкими, то продовжуйте повторювати останній ряд до потрібної ширини.

Як зв’язати красиве болеро з мотивів

При бажанні, можна пов’язати красиве болеро з окремих ажурних мотивів самої різної форми і розмірів. Спробуємо зв’язати гачком болеро з мотивів круглої форми з річним квітковим малюнком, який сподобається носити на собі будь-якій жінці. Для цього знадобиться наступна схема роботи.

Розмір

38/40

Матеріали

  • пряжа (97% бавовна, 3% металізованого поліестера, ок. 85 м/50 г) — 300 г рожево-помаранчевої;
  • гачок №5.

В’яжемо за схемою візерунки

Основний візерунок

Щільність в’язання

1 мотив = 13 х 13 див.

Викрійка

Хід роботи

Мотиви в’язати окремо, в останньому ряді кожен наступний мотив приєднується до попереднього мотиву ст. б/н в арку з в. п.

В’язати згідно схеми в’язання.

Для приєднання рукавів і бортів в’язати, відповідно, половину мотиву.

Мотиви А і В в’язати повністю, вони розділені тільки на кресленні.

Збірка

Деталі злегка зволожити, розтягнути згідно схеми в’язання і залишити до повного висихання.
Всі краю обв’язати ст. б/н і арками з в. п. (див. креслення з’єднання квіткових мотивів).

Вводити гачок в глибокі арки з допомогою 1 ст. з/н, щоб згладити край.

Майстер клас з в’язання ажурного болеро

Загрузка...

Саме по собі болеро пов’язане гачком — дуже гарна річ, а якщо поєднати роботу гачком і роботу спицями — у результаті вийде неймовірно красиве виріб. Звичайно, такої речі доведеться приділити більше уваги, витратити на неї більше часу і сил, однак робота буде винагороджена народженням самої улюбленої речі в гардеробі жінки. Отже, розглянемо ближче як зв’язати ажурне гачком болеро для жінок — схеми і опис в цьому допоможуть.

Розмір

36 (38/40) 42

Матеріали

  • пряжа (100% бавовни; 120 м/50 г) — 300 (350) 400 г кол. цикламена;
  • спиці №3,5;
  • гачок №3;
  • пристосування для в’язання шнура.

В’яжемо за схемою візерунки

Плетений фон зі зміщенням

В’язати за схемою A. Виконати 1 раз 1-4-й ряди, потім постійно повторювати 3-й і 4-й ряди.

Основний візерунок

1-й ряд: ст. з/н.

2-й ряд: * 1 ст. з/н, 2 ст. п. (пропустити 2 п. попереднього ряду) *, від * до * (= філе) постійно повторювати, закінчити 1 ст. з/н.

3-й і 4-й ряди: плести, як 2-й ряд, ввести гачок у ст. з/н відповідно.

5-й ряд: лише ст. з/н.

Мережива

В’яжемо за схемою B.

Пелюстка

На спиці №3,5 набрати 5 петель і в’язати лицьовій гладдю (= лицьові ряди – лицьові петлі, виворітні ряди – виворітні петлі). Виконати 5 разів в кожному особовому ряду з обох сторін від середньої петлі 1 накид.

Потім ще 2 рази в кожному особовому ряду з обох сторін від середньої петлі 1 накид, але одночасно з обох сторін по краю зменшити 2 x по 1 п. поряд з кромочной.

Далі зменшувати в кожному особовому ряду з обох сторін, поки не залишиться тільки 5 п.

Продовжити роботу наступним чином: кромочная, 1 петлю зняти, як лицьову, 2 петлі провязать разом лицьовій і протягнути її через зняту петлю, кромочная. У изнаночном ряду петлі провязать виворітними.

Потім 3 петлі провязать разом і протягнути нитку через останню петлю.

Маленький квітка

1-й кругової ряд: в кільце з нитки виконати 1 в. п. і 6 ст. б/н, 1 соед. ст. у в. п.

2-й кругової ряд: * 5 в. п., 1 ст. б/н *, від * до * постійно повторювати, 5 в. п., 1 соед. ст. в 1-ю в. п. кругового ряду (= 6 пелюсток).

Щільність в’язання

24 в. п. (= 2 раппорта) х 8 рядів = 10 х 10 див.

Викрійка

Хід роботи

Спинка

Гачком №3 виконати ланцюжок з 103 (115) 127 в. п. і зв’язати 1 раз 1-5-й ряди основного візерунка.

Продовжити роботу плетеним фоном зі зміщенням.

Через 16 (18,5) 21 см від початкового ряду зменшити для пройм з обох сторін 1 x 6 п. і в кожному наступному ряду з обох сторін зменшити ще 6 x по 1 п. = 79 (91) 103 п.

Через 36 (38,5) 41 см від початкового ряду закінчити роботу.

Ліва поличка

Гачком №3 виконати ланцюжок з 49 (55) 61 в. п. В’язати согл. послідовності візерунків, як на спинці.

Через 16 (18,5) 21 см від початкового ряду зменшити для пройми по правому краю роботи 1 x 6 п. і в кожному наступному ряду ще 6 x 1 п. = 37 (43) 49 п.

Через 25 (27,5) 30 см від початкового ряду зменшити для горловини по лівому краю роботи 12 п. і в кожному наступному ряду зменшити 4 x 3 п. = 13 (19) 25 п.

Через 36 (38,5) 41 см від початкового ряду закінчити роботу.

Права поличка

Гачком №3 виконати ланцюжок з 49 (55) 61 в. п. В’язати согл. послідовності візерунків, як на спинці.

Через 16 (18,5) 21 см від початкового ряду зменшити для пройми по правому краю роботи 1 x 6 п. і в кожному наступному ряду ще 6 x 1 п. = 37 (43) 49 п.

Через 25 (27,5) 30 см від початкового ряду зменшити для горловини по лівому краю роботи 12 п. і в кожному наступному ряду зменшити 4 x 3 п. = 13 (19) 25 п.

Через 36 (38,5) 41 см від початкового ряду закінчити роботу.

Рукава

Гачком №3 виконати для кожного рукава ланцюжок з 67 в. п. і в’язати согл. послідовності візерунків, як на спинці.

Для бічного скосу рукава додати через 18 см від початкового ряду з обох сторін у кожному 3-му рядку 5 x 1 п. (через 10 см від початкового ряду в кожному 3-му рядку 7 x 1 п.) в кожному 3-му ряду від початкового ряду 10 x 1 п. = 77 (81) 87 п. Додані петлі включати у візерунок.

Через 45 см від початкового ряду зменшити для оката рукава з обох сторін по 6 п. і в кожному ряду з обох сторін 6 x 3 п. і 6 x 2 п. (8 x 3 п. і 4 x 2 п.) 10 x 3 п. і 2 x 2 п. = 5 (5) 7 п.

Через 60 см від початкового ряду закінчити роботу. 2-й рукав в’язати аналогічно.

Збірка

Виконати плечові шви. Вшити рукава. Виконати бокові шви і шви рукавів.

Борти поличок і край горловини обв’язати 1 ст. б/н і потім виконати мережива согл. схемою B.

Спицями №3,5 виконати 30 пелюсток і довільно пришити у вигляді квіток з 5 пелюстками.

За допомогою пристосування для в’язання шнурів виготовити 5 порожнистих шнурів і пришити, як на фото.

Гачком №3 виконати 14 маленьких квіток і пришити, як на фото.

Відео урок для новачків

Дуже полегшить процес знайомства з в’язанням гачком болеро для жінок відео майстер-клас від професіонала. Наочна демонстрація допоможе уникнути новачкові помилок, і значно прискорить процес в’язання.

Відео «як зв’язати жінці гачком болеро»