Схема в’язання азіатського колоска спицями

Азіатський колосок — модне віяння останніх років, до цих пір вражає не тільки модниць і новачків у в’язанні спицями, але і досвідчених майстринь. Чому всім так подобається цей вид великої в’язаній коси? Насамперед — фактурністю , тобто незвичайними для в’язаних речей обсягами візерунка, які роблять безліч моделей простих речей такими особливими.

Варто тільки подивитися, як виглядають в’язані кардигани, светри, кофти, шапки або шарфи, прикрашені азіатським колоском, і будь почитательнице в’язання обов’язково захочеться спробувати створити таку річ своїми руками.

Застосування азіатського колоска в різних моделях одягу.

Варіації використання азіатського колоска в модній індустрії.

До того ж, азіатський колосок володіє своїми особливостями в’язання, тому кінцевий результат виглядає так незвично і оригінально. Розглянемо докладніше спосіб в’язання цього популярного візерунка і застосуємо його схеми на різних моделях одягу.

Схема в’язання азіатського колоска спицями

Дуже популярний кардиган, званий також «Шиншила», виконаний спицями в техніці азіатського колоска. Характерна риса — градієнтний колірний перехід в пряжі.

Легкість і об’ємність азіатського колоска здаються чимось позамежним з першого погляду. Але є вникнути в суть методу в’язання цього візерунка, то стане зрозуміло, як працює ця «магія»: під час в’язання петлі набираються по довжині, а не по ширині виробу . Це пояснюється тим, що в’язання цього візерунка виконується по вертикальній, а не по горизонтальній лінії. Щоб спосіб в’язання був зрозумілий навіть початківцям вязальщицам, розглянемо докладний опис процесу виконання азіатського колоска.

Майстер-клас для початківців

Цей нескладний майстер клас з в’язання азіатського колоска допоможе розібратися з азами навіть тим, у кого невеликий досвід у роботі зі спицями.

Для початку потрібно підготувати пряжу (одного або декількох кольорів) і великі спиці. Краще для в’язання азіатського колоска використовувати кругові спиці.

Азіатський колосок спицями — схема в’язання і опис:

Для раппорта у складальному рядку набирається число петель яке відповідає протяжності основного полотна майбутнього виробу. Кількість петель має бути кратним шести (сюди входять і кромочні петлі).

  • Перший ряд складається з шести лицьових петель. Далі робота зупиняється і в’язання перевертається;
  • Другий ряд складається з шести петель виворітнім в’язанням. Таким чином провяжите лише дані 6 петельок включно до десятого ряду;
  • В одинадцятому провязываются ці шість петель плюс ще три лицьові. Після цього в’язання «Азіатський колосок» знову повертається;
  • Дванадцятий ряд складається з шести виворітних петель, потім в’язання повертається. Після цього в’яжеться десять рядів на даних шести петельках.
    Згідно схеми в’яжіть по десять рядів на кожних шести петельках. При цьому беруться три з провязанных заздалегідь і ще три з наступних, які перебувають на спиці з лівого боку. Продовжуйте так до закінчення ряду.
  • Наступними йдуть ще два лицьового і виворітного гладдю.
  • На заключному етапі схема дій повторюється, з урахуванням того, що починати в’язання необхідно на виворітній стороні полотна, використовуючи виворітні петлі. Робиться це для того, щоб поміняти напрям.
  • Відео урок

    Ось як виглядає процес в’язання класичного азіатського колоска з характерними отворами в полотні. В’язати такий візерунок спицями нудно, так як маніпуляції з поворачиванием в’язання потрібно проводити регулярно. Звичайно, спочатку може здатися, що це дуже складно — працювати з таким незвичайним орнаментом. Проте результат вартий цих зусиль — адже колосок може стати родзинкою Вашої майбутньої речі.

    Відео: азіатський колосок спицями

    Кофта популярним візерунком «Азіатський колосок»

    Загрузка...

    Виконана в класичному стилі кофтинка-накидка дуже незвично виглядає завдяки узору «азіатський колосок».

    Інструменти для в’язання кардігана «Азіатський колосок»:

    • Пряжа Monte кремового кольору — сім мотків;
    • Спиці №5.

    Використовувані техніки в’язання:

    • Лицьова гладь;
    • Виворітна гладь.

    Схема в’язання спицями кофти популярним візерунком «азіатський колосок» та хід роботи:

  • Набрати 85 петель. Зв’язати 14 рядів, поперемінно пров’язуючи 2 виворітного ряду і 2 ряду лицьовій гладдю.
  • З нижнього краю полотна (поділ) зв’язати 60 петель лицьовими і повернути роботу.
  • Зв’язати 12 рядів з перших 4 петель, постійно повертаючи роботу.
  • Потім, так само зв’язати 12 рядів з наступної групи петель. Таким чином завершити ряд.
  • Зв’язати з усіх 85 петель 4 ряди лицьовій гладі (кокетка: в’яжеться з 25 верхніх петель. Їх слід в’язати поперемінно пров’язуючи 2 виворітного ряду і 2 ряду лицьовій гладдю. Для формування вирізу горловини в кожному 3-му ряду слід не довязивать останні 5 петель).
  • В’язати, чергуючи опуклі частини полотна з 4 рядами лицьовій гладі (в частині кокетки чергувати 2 виворітного ряду і 2 ряду лицьовій гладі).
  • Виконавши 5 опуклих рядів, відкласти 44 петлі. На іншу спицю набрати 52 петлі, з’єднати з рештою петлями і продовжити в’язати опуклими мотивами.
  • Зв’язавши 10 рядів опуклих мотивів, закрити ці 52 петлі, повернути відстрочені петлі і продовжити в’язання спинки до тих пір поки не утвориться 12 опуклих рядів.
  • Знову відкласти петлі, набрати додаткові петлі для другого рукава і зв’язати, як описано вище.
  • Зв’язавши рукав, продовжити в’язання другий передній полички. Після необхідної кількості опуклих рядів зв’язати 14 рядів, поперемінно пров’язуючи 2 ряди лицьовій і 2 ряду виворітного гладдю (для утворення вирізу горловини в кожному 3-му ряду слід не довязивать верхні 5 петель кокетки). У 10-му рядку у верхній частині кокетки виконати отвір для гудзики: провязать перші 4 петлі, зробити 1 накид і зменшити на 1 петлю. Пров’язати з 9 петель і виконати ще 1 отвір.
  • Як зв’язати модний кардиган?

    Кардиган спицями візерунком азіатський колосок — справжній хіт серед модниць ось вже декількох прохолодних сезонів поспіль. Іноді виконаний у цій техніці в’язання кардиган називають « Шиншила «, так як візуально малюнок візерунка нагадує хвилі на шубах з вовни цих звірків. Ефектність візерунка кардігана зазвичай доповнюється яскравим пряжею кількох кольорів, а особливо красивим вважається градієнтний перехід в декількох відтінках .

    Такий яскравий і повітряний елемент гардеробу не тільки зігріває, але і піднімає настрій, адже він кардинально змінює зовнішній вигляд своєї щасливої власниці, додаючи до її образу нотку гламурного шику, не зайвого в сірі прохолодні дні. Крім того, що в результаті виходить гарна річ, в процесі в’язання теж є своя принадність. Адже ця краса буде пов’язано Вашими руками! Початківцям рукодільниця не потрібно сумніватися в своїх силах, пам’ятайте: немає нічого неможливого, якщо є схема в’язання.

    Інструменти для в’язання кардігана «Азіатський колосок»:

    • Товста об’ємна пряжа 1,5 — 2 кг (підійде Ангора Реал, Голд або Рам);
    • Спиці №5,5 або 6 (переважно кругові, але можна і прямі).

    Візерунок кардігана:

    В’язати необхідно згідно схеми візерунка азіатського колоска (див. початок статті). Мотив буде складатися з двох «зерен»: перший дивиться вниз, другий йде вгору. Між зернами провязивать по 4 ряди лицьовій гладдю.
    Для маленьких розмірів рекомендується колосок 6/12 (6 петель на 12 рядів), для середніх розмірів: 8/14, для великих — 8/16. Для колосків 8/14(16) набір петель кратний 4, підхоплюємо не по 3, по 4 петлі. Першу петлю знімаємо як кромочную.

    Викрійка:

    В’язання йде по вертикалі: від коміра через тушку до другого коміру. Всього буде потрібно зв’язати 9 повних колосків для тушки, в’язати які можна як цільним полотном, так і окремими частинами (після зшивання вони не дадуть виробу занадто витягатися вниз). Також по 2 колоска для рукавів.

    В’яжемо зразок і вираховуємо кількість петель для набору.
    Середні дані: комір — 27 колосків -112 петель (на нашому прикладі — 28 — 122 петлі)
    поличка/спинка — 24 колоска — 100 петель (25 — 104 петлі)
    пройма — 17 колосків — 72 петлі (18 — 76 петель)
    рукав — зовнішній — 20 колосків — 84 петлі, внутрішній — 14 колосків — 60 петель.
    Комір наприкінці зшивається навпіл. Можна його в’язати окремо від тушки, потім пришити, склавши вдвічі.

    Градієнт:

    Для такого кардігана пропонується наступний набір петель: половина петель набираємо нижнім кольором, другу половину — верхнім. Добре виглядає градієнт з двох відтінків одного кольору, тоді в’язати можна половину (або трохи менше/більше) колосків одним кольором, а решта — іншим, не перемішуючи нитки між собою.
    Найпростіший спосіб в’язання градієнта — робити протяжки по вивороту.

    Без протяжек можна в’язати наступним чином: дов’язати 14 рядів колоска (8/14) і замість останніх 8 петель пов’язати лише 4 з них, потім непотрібну більше нитка відкласти і в’язати залишилися 4 петлі тільки двома нитками (можна в 3 складання).
    Потім добрати для нового колоска ще 4 петлі, при цьому підхопити нитку з попереднього ряду (відкладену раніше). В роботі знову 3 нитки, при цьому зроблений перехід.

    Коли всі колоски будуть пов’язані, можна надвязать лицьовій гладдю «прогнутую» серединку колосків лінії плеча і рукави.
    Потім залишається зшити бічні і плечові шви, вшити рукав і кардиган готовий.

    Важливо: за зразком не завжди можна правильно визначити кількість петель (так як під власною вагою полотно тягнеться вниз і розрахувати це розтягнення важко).

    Покроковий приклад ходу роботи:

    Для цього прикладу потрібна: бобинная пряжа в 9 додавань (1600/100); спиці №6.

    Починається в’язання колоска зверху, тому в’яжемо верхнім кольором (у кого градієнт). Дійшовши до кінця — в’яжемо 4 ряди лицьовій гладі, потім в’язання йде знизу вгору (по виворітній стороні).

    Готова тушка сильно витягнулася: 62 см в 90 див. Отже, і обсяг кос втрачається, значить треба колоски підтягнути додаткової ниткою. Вага тушки склав 700 гр.

    Після цього зшиваються плечові шви, середина коміра, комір пришивається до спинки. Потім набираються петлі для рукавів і в’яжуться далі згідно з розрахунками.