Схема і опис в’язання манишки гачком для дітей

Кожна мама-майстриня може порадувати свою дитину новими в’язаними шапочками, шарфами або рукавицями, але можна також подарувати до початку сезону холодної погоди хлопчикові або дівчинці гарну, теплу і зручну манішку, виконану гачком в улюбленому кольорі дитини. Основна перевага манишок перед шарфами і снудами очевидне, але незаперечна — надійний захист шиї від вітру і морозу. Вони дуже щільно прилягають до тіла, і тримаються на шиї за рахунок своєї форми, що дуже важливо для діток.

Дитячі манишки не просто зігрівають горло і шию, вони також виглядають дуже мило, а щоб дитині сподобалось це в’язане виріб, краще зробити його на застібках або на ґудзиках. Тоді процедура надягання манишки стане легше і приємніше.

Схема і опис в’язання манишки гачком для дітей

Раніше ми вже говорили про те, як в’язати манишки спицями для дорослих і дітей , а тепер розглянемо докладніше варіанти в’язання дитячих манишок гачком. В’язати комірці гачком не складно, головне, дотримуватися рекомендацій та схем в’язання.

Однак перш ніж в’язати, слід нагадати про прості правила розрахунку петель для майбутньої манишки. Найчастіше прийнято брати в розрахунок наступну формулу: 1 см — 2-3 петлі. Однак це дуже неточні дані, оскільки велику роль в цьому питанні відіграє товщина пряжі, щільність візерунка, розмір гачка і манера в’язання рукодільниці. Тому варто для початку зв’язати зразок майбутнього виробу, наприклад, розміром в 10 див. Кількість петель входить в зразок і буде найнадійнішим показником. Багато також радять перед підрахунком пропрасувати зразок через марлю. Таким чином можна вберегти себе від помилок і розпуску в’язання, заощадивши тим самим час і нерви.

Як зв’язати просту модель для дитини

Спробуємо почати з простий, але красивої моделі манишки для малюків, зручною тим, що вона застібається на гудзики. Колір пряжі тут буде вирішальним у питанні в’язання вироби для хлопчика чи для дівчинки. Ця проста манишка гачком для дитини підійде на вік 1,5-2 роки. Зв’язати манішку гачком на інший вік можна просто перерасчитав кількість петель.

Матеріали для роботи:

  • пряжа Пехорка дитяча (200 м/50 г) – 1,5 мотка;
  • гудзики – 5 штук;
  • гачок №2.

Хід роботи з покроковими фотографіями:

Наберіть ланцюжок з повітряних петель (35 петель +1 для підйому). В’яжіть смужку стовпчиками без накиду на цю ширину (35 петель).

Важливо: щоб вийшов ефект гумки, нову петельку протягувати потрібно тільки за задню стінку попереднього ряду.

У результаті повинна вийти смужка. Згідно з цим наприклад, вийшло 60 рядів. Щоб не помилитися з розміром, в процесі в’язання слід приміряти смужку на шию дитини , складаючи її навпіл уздовж. Вийшло кільце не повинно щільно облягати шию, але і не повинно бути надто вільним.

Один край смужки обв’яжіть стовпчиками без накиду. Логічно, що вийде кількість петель, рівне кількості рядів смужки, що в даному випадку дорівнює 60 петель.

Далі потрібно в’язати за принципом реглана. За основу візьміть схему нижче, це класичний варіант реглана гачком. Важливо: на схемі – стовпчики з накидом, для нашої моделі потрібно в’язати стовпчиками без накиду, так само за задню стінку попереднього ряду. Однієї повітряної петлі, що утворює кут, мені здалося мало, я провязывала 3 повітряні петлі в кожному повороті полотна.

Розрахунок петель на плечі, перед і спинку простий: розділіть загальна кількість на 4, це і буде одна сторона (будь то спинка, плече або перед). В даному випадку 60 петель діляться на 4, виходить 15 петель. У передній частині на спинку забирається зайвих 3 петлі. Перед ділиться на 2 (адже манишка планується на гудзиках, відповідно – буде 2 полички).

У міру збільшення рядів, ширина кожної частини буде зростати.

А якщо скласти смужку комірця навпіл уздовж, як під час примірки, а іншу частину розкласти згідно отриманим кутах, то виріб вже почне нагадувати свій остаточний вигляд.

Далі провязывается 16 рядів реглана. Потрібний розмір зручно визначати, приміряючи заготовку на одяг дитини (краю вироби повинні майже збігатися з лініями плечей на кофтині).

В’яжіть полички переду на ту довжину, яка планується під гудзики. У нашому випадку довязывается по 14 рядів.

В процесі в’язання 15-го ряду з’єднайте обидві полички, розділивши їх трьома повітряними петлями. Таким чином, зрівнюється ширина переду і спинки (пам’ятаєте, ми «забрали» 3 петлі на спинку при розрахунку петель на боку реглана?). Утворився між поличками проміжок необхідний для зручності. Якщо полички будуть розташовуватися впритул один до одного — не буде місця для гудзиків.

Додайте ще кілька рядів — в даному випадку 8.

Ліва поличка

Обв’яжіть її по краю стовпчиками без накиду. Коли дійдете до коміра – обвязывайте одночасно обидві його половини. Верхня не буде стовбурчитися, заважати при носінні. Провяжите ще 3 ряди стовпчиками без накиду по цьому краю.

Важливо: вийшла смужка з 4-х рядів обв’язки ідеально закрила відстань між поличками. Для цієї мети служили ті 3 повітряні петлі, які поділяли праву і ліву поличку.

Права поличка

Обв’яжіть край стовпчиками без накиду. Другий ряд – так само стовпчики без накиду, з арками з повітряних петель на рівній відстані один від одного. Розмір арки залежить від обраних гудзиків, приміряйте. Третій ряд – стовпчики без накиду.

Обв’яжіть край виробу будь-яким варіантом облямівки, наприклад, найпростіші «віяла» з 4-х стовпчиків з накидом. Пришити гудзики. Манишка-комір готова!

Проста манишка для хлопчика

Вибираючи надійний захист для шиї активного малюка, самим правильним виходом із ситуації стане манишка гачком для хлопчика. Самий простий варіант можна пов’язати досить швидко навіть недосвідченій майстрині, а дитина буде радий новій вещичке, особливо, якщо вона буде пов’язана пряжею в його улюбленому кольорі.

Як вже говорилося вище, варто заздалегідь зв’язати зразок, щоб правильно розрахувати необхідну кількість петель для подальшої роботи. Визначившись з розміром майбутньої манишки, починаємо працювати зі своїми даними згідно з цим прикладом.

Матеріали для роботи:

  • пряжа, подбираемая під сезон;
  • гачок згідно пряжі.

Хід роботи:

Для початку в’язання необхідно набрати потрібну кількість повітряних петель. Важливо пам’ятати, що гумка розтягується, і щоб вона щільно прилягала до горла, краще звіритися з результатами, отриманими при вимірюванні зразка. При наборі враховуйте, що кінцеве число повітряних петель має бути кратно двом, так як воріт в’яжеться гумкою 2х2.

Схема гумки, пов’язаної гачком, являє собою чергування лицьових і виворітних рельєфних стовпчиків (рс). Для того, щоб вона вийшла більш м’якою та еластичною, можна додати між стовпчиками повітряну петлю.

Перший ряд провязывается стовпчиками без накиду (ст. бн), гачок вводиться в третю від нього петлю. Останній ст. з’єднується з першим, у разі, якщо ви вибрали варіант в’язки горловини «вкругову» (якщо ж вам більше до душі манишка на гудзиках, то закінчувати ряд потрібно двома повітряними петлями, потім перевертаєте виріб і починаєте наступний ряд). Далі буде описуватися спосіб в’язання «вкругову».

Другий і наступні ряди починаються з 2-х ст. п. підйому. Сам принцип провязывания рельєфних стовпчиків зводиться до наступного:

  • Гачок вводиться з лицьової сторони справа наліво в передню петлю попереднього ряду і провязывается рельєфний лицьовій (опуклий) стовпчик з накидом.
  • В задню петлю попереднього ряду вводиться гачок справа наліво і провязывается рельєфний виворітний (увігнутий) стовпчик з накидом.
  • Продовжуємо чергування лицьових і виворітних рс до кінця ряду.
  • В кінці з’єднуємо останній і перший ст-ки.
  • Провязав 2 ст. п, приступаємо до наступного ряду. Роботу виконуємо аналогічно перед. ряду, дотримуючись схематичного малюнка. Єдина відмінність в тому, що тепер гачок вводиться не в передню або задню петлю, а охоплює ніжку стовпчика.
  • Після того, як потрібна висота горловини досягнута, приступаємо до розширюється частини. Висота горловини залежить від ваших уподобань. Можна зробити низький воріт, тоді досить пров’язати 36-40 рядів. Для високого з підгин ворота знадобитися більша кількість рядів.

    Схема розширюється частини манишки представлена одним з найлегших способів. Додавання петель можна досягти шляхом провязывания гачком в кожній петлі по два стовпчики з двома накидами.

    Перший ряд починається з 4-х в. п. Далі робимо по два ст. з двома накидами в кожну петлю. Завершуємо ряд ст-ком з двома нак-ми.

    Другий ряд починається з 4-х повітр. пет. В наступну петлю провязывается ст. один з 2-ма нак-мі, в іншу два ст-ка з 2-ма нак-ми. Таким чином, чергуючи послідовність закінчити ряд ст. з 2-ма накидами.

    Третій ряд: 4-е повітр. пет., по одному ст-ку з нак-му у наступні дві петлі, потім в дві петлі з дваССН.

    Четвертий ряд: 4-е в. п, в наступні 3 п. по одному ст. з двома нак-мі, і два ст. з двома нак-ми в наступну.

    П’ятий ряд: 4-е в. п., 4 петлі по одному ст-ку з двома нак-мі, і потім два ст. з двома нак-ми в наступну петлю.

    Опис процесу в’язання вказує на те, що з кожним рядом збільшується кількість петель, в які провязывается один ст-до з двома нак-мі, і за ними слід лише один ст-до з двома нак-ми. Таким чином, необхідно пров’язати від 8-ми до 15-ти рядів. В залежності від того, наскільки виріб буде прикривати плечі.

    Починаючи з 8-го ряду, стовпчики можна не додавати, а зв’язати по 1 ст-ку з двома нак-ми в кп. Досягнувши потрібної довжини розширюється частини петлі закриваються. При цьому намагайтеся сильно їх не стягувати. Інакше краю вийдуть занадто тугими і зіпсують зовнішнє враження, а також не будуть рівно лежати на плечах.

    Ажурна модель для дівчинки

    Загрузка...

    Сподобається будь-якій дівчинці ажурна машинка з красивими хвилястими краями, яка чудово підійде під гольф, кофточку чи платтячко, додаючи до образу милий дитячий шарм. Манишка гачком для дівчинки в’яжеться швидко, а результат радує і дитини, і маму. У даному випадку, кількість петель розраховане на дівчинку двох років.

    Матеріали для роботи:

    • пряжа «Пехорка дитяча»;
    • кілька видів гачків від №1,5 до №2-3.

    Схема в’язання візерунка:

    Хід роботи з покроковими фотографіями:

    Найменшим з наявних у нас крючков (в даному випадку №1,5) набираємо ланцюжок з 130 повітряних петель з’єднуємо в кільце. Це приблизний розмір окружності голови 50-52 см середньостатистичної дитини від 2 — років.

    Робимо одну повітряну петлю для підйому і весь ряд в’яжемо стовпчиками з накидом.

    Далі набираємо 3 повітряні петлі для підйому, робимо накид і заводимо гачок під нижній стовпчик з накидом, витягуємо петлю і пров’язуємо. Виходить лицьовій рельєфний стовпчик.

    Тепер потрібно зв’язати виворітний рельєфний стовпчик. Для цього робимо накид і витягуємо петлю із зворотного боку.

    Чергую лицьові і виворітні рельєфні стовпчики, у нас повинен вийти ось такий ряд. Це так звана гумка гачком.

    Після того, як ми зв’яжемо 15 таких рядів, в’яжемо ще 15 рядів стовпчиками без накиду.

    Коли і ці 15 рядів будуть закінчені, саме час приступити до плечової частини манишки. Набираємо 3 повітряні петлі для підйому і весь ряд в’яжемо стовпчиками з накидом, додавши ще 10-15 стовпчиків для розширення вироби.

    Тепер приступимо до в’язання візерунка, який будемо в’язати за схемою нижче. Ось тут нам якраз і знадобляться гачки різної товщини.

    Починаємо візерунок тим гачком, яким в’язали горловину. Пров’язуємо 3 ряду і міняємо гачок на більш товстий. Знову в’яжемо 3 ряду і міняємо на гачок ще більшої товщини. І так до бажаної довжини виробу. Оптимальна довжина для манишки – трохи нижче плеча, інакше вона буде сковувати рухи рук.

    Відео для початківців

    В якості допомоги по в’язанню манишок гачком початківцям буде корисно подивитися відео майстер-класи від професіоналів. В даному випадку мова піде про в’язання для початківців — манишка гачком для дитини. Це відео наочно покаже процес в’язання манишки, яка підійде як для хлопчика так і для дівчинки.

    Відео урок в’язання гачком манишки