Рукавички гачком — схема і опис

Рукавички — річ красива і корисна. Вони можуть не просто зігрівати, але і прикрашати, робити образ витонченішим, спокійним, або навпаки — яскравим, помітним. Особливо велика різноманітність моделей на всі пори року і випадки життя пропонують рукавички в’язані гачком, які створюють гідну конкуренцію моделям створеним спицями.

Саме за рахунок цього способу виконання рукавички можуть вийти як щільними і текстурними, так і найтоншими, ажурними. Звичайно, вирішальним фактором буде обрана вами пряжа — саме вона відповідає за тепло, товщину та ступінь ажурності вироби. Таке розмаїття можливостей в’язання дозволяє отримати однаково гарні рукавички для жінок і для дівчат, зручні та практичні рукавички для дітей, і теплі рукавички для чоловіків.

Рукавички гачком — схема і опис

Розглянемо докладніше найпоширеніші варіанти в’язання рукавичок гачком, в тому числі, спосіб в’язання виробів для початківців рукодільниць. Також дізнаємося, як в’язати гачком мітенки — рукавички без пальців, і докладно розберемо способи в’язання чоловічих, жіночих і дитячих рукавичок.

В’язання для початківців рукодільниць

В’язання рукавичок гачком передбачає можливість створення досить тонких, але щільних і теплих виробів. Спробуємо створити одне з таких, при цьому виконуючи нескладний однотипний візерунок.

В’язання рукавичок гачком для початківців починається з визначення вимірювань руки. Зробити це можна наступним чином: обвести долоню олівцем або ручкою на аркуші паперу. Тепер, у відповідності зі схемою, вимірюємо наступні показники:

A — ширину долоні біля основи пальців (приблизна ширина нашій рукавички); B — відстань від підстави долоні до згину великого пальця; C — відстань від підстави долоні до кінчика середнього пальця (довжина рукавички без манжета); D -відстань від підстави долоні до основи мізинця.

Матеріали для роботи:

  • тонка вовняна пряжа;
  • гачок №2,5.

Хід роботи

Набираємо ланцюжок повітряних петель дорівнює по довжині окружності зап’ястя + 1 см для вільного одягання рукавички. З’єднуємо ланцюжок в кільце з’єднувальним стовпчиком і для початку в’язання першого ряду робимо 3 повітряні петлі підйому.

Перший ряд в’яжемо ст. з/н і закінчуємо ряд сполучної петлею в останню петлю підйому. Далі для в’язання другого ряду зробіть 2 повітряні петлі підйому і в’яжіть візерунок гумки, чергуючи опуклий і увігнутий рельєфні стовпчики. Закінчите ряд також сполучної петлею. Наступні ряди гумки в’яжіть також як другий. Манжета рукавички пов’язана візерунком гумка на ваш розсуд може бути будь-якої ширини від 4 до 6 див.

Потім переходимо до в’язання основної частини рукавички. В’яжемо рукавичку полустолбиками круговими рядами по спіралі, тобто не робимо петлі підйому, тоді не буде видно шва початкових петель ряду.

Для себе намітьте бокові сторони рукавички, де буде розташовуватися великий палець, а де мізинець.

Зв’язавши 2-3 кругових ряду полустолбиками по бічній частині боку великого пальця починаємо робити додавання для розширення клина великого пальця. Для цього в наступних 5-7 рядах додавайте по одному полустолбику, вив’язуючи з однієї петлі два.

Коли по висоті в’язання дійде до основи великого пальця в останньому ряду, не довязав до краю 6-7 петель, набераем ланцюжок з 8-9 повітряних петель і кріпимо її в арку через 12-14 петель попереднього ряду. Таким чином, отримано отвір для великого пальця, який в’яжеться в останню чергу.

Далі в’яжіть круговими рядами основну частину рукавички до початку мізинця. Основну робочу нитку не обривайте, а довязав до боку великого пальця, витягніть велику петлю, щоб в’язання не розпускати.

Перед початком вив’язування пальців рукавички розрахуйте петлі для кожного пальця. Можна визначити їх, примірявши рукавичку і помітивши петлі на внутрішній і зовнішній стороні. Для вив’язування мізинця приєднайте нитка з боку долоні, зробіть 3-4 повітряні петлі і приєднайте арку до тильній стороні рукавички. Далі в’яжіть по колу полустолбики на висоту мізинця.

Ближче до кінчика робіть зменшення по двом сторонам пальця для звуження. Коли палець вывяжите на всю висоту закривайте петлі, вив’язуючи по колу стовпчики без накиду — один з двох петель. Коли отвір звузиться, обріжте нитку, закріпіть її, протягнувши через петлю кінчик. Залишився кінчик нитки всуньте голку і заштопайте залишилася дірочку, нитка заправте на вивороті.

Якщо ви розглянете свою руку, то побачите, що пальці розташовані на різній висоті перший мізинець, трохи вище вказівний, середній і безымяный на одному рівні. Тому після в’язання мізинця, поверніться до в’язання основної частини рукавички. Взявши в роботу залишену нитка, зв’яжіть один кругової ряд полустолбиками по внутрішній частині, арочке біля основи мізинця і зовнішній стороні рукавички. Тепер можна в’язати безіменний палець. Приєднайте нову нитку до внутрішньої частини, зв’яжіть ланцюжок з 4-х повітр. петельок і закріпіть арку на зовнішній стороні (фото 1).

В’яжіть полустолбики на висоту пальця, у верхній частині розширюйте його, роблячи зменшення по бічних сторонах. Закінчите в’язання також як на мізинці – робіть збавляння, пров’язуючи разом два стовпчики без накиду, поки отвір не звузиться до маленької дірочки.

Знову візьміть в роботу залишену нитка основної частини і провяжите один кругової ряд через арку безіменного пальця. Далі приєднайте нитка для в’язання середнього пальця. Якщо у підстави виходить великий отвір для пальця, то робіть зменшення по кутах, пров’язуючи два полустолбика разом (фото 2).

Вказівний палець в’яжіть залишеної ниткою від основної частини рукавички. Приєднайте нитка для в’язання великого пальця і в’яжіть вкруговую полустолбиками, роблячи збавляння спочатку по кутах, пров’язуючи по два полустолбика разом, поки отвір не буде дорівнює діаметру пальця. Далі в’яжіть його на висоту і розширюйте стовпчиками без накиду.

Рукавичка для іншої руки в’яжеться також, але в дзеркальному відображенні. Тильну частину можна прикрасити пов’язаним квіткою або вишивкою.

Модель без пальців

Дуже популярні в наш час рукавички без пальчиків, звані також мітенками, дозволяють керувати і користуватися телефоном швидко і без дискомфорту. До того ж, процес в’язання цієї моделі куди простіше, ніж в’язання простих рукавичок — адже тут не потрібно працювати з кожним пальчиком окремо. Різновидів митенок існує безліч, так як в’яжуть їх і до літнього сезону, і до зимового. Розглянемо докладніше, як зв’язати рукавички гачком без пальців, які виглядають дуже ефектно в осінню та зимову пору.

Матеріали для роботи:

  • пряжа «ADELIA Jessica» (67% вовна, 33% поліестер, 260 м/100 г);
  • гачок №3.

Хід роботи

Для початку потрібно набрати ланцюжок з повітряних петель такої довжини, щоб в неї, складену навпіл, легко проходили чотири пальці. В’язати митенку будемо зверху вниз – від пальців до зап’ястя. Замкнемо ланцюжок в кільце за допомогою з’єднувального стовпчика, провяжем дві повітряні петлі підйому і потім – три ряди стовпчиків без накиду (фото 1).

Далі переходимо на в’язку пишними стовпчиками. Пишний стовпчик – це три або більше «недовязанных» стовпчиків з накидом, провязанный в кінці в одну петлю. В даному випадку пишні стовпчики складаються саме з трьох «неповних» стовпчиків з накидом. Щоб виконати пишний стовпчик, зробимо накид, вводимо гачок у петлю попереднього ряду і витягнемо нитка. Провяжем нитку в петлю і накид (фото 2).

На гачку – дві петлі. Знову зробимо накид і знову «недовяжем» простий стовпчик з накидом (фото 1). На гачку – три петлі (фото 2). Повторимо все ще раз – на гачку виявилося чотири петлі (фото 3). Нарешті, пров’язуємо всі чотири петлі одночасно (фото 4). Пишний стовпчик готовий!

В’яжемо три низки пишних стовпчиків, потім три ряди стовпчиків без накиду, потім – ще два низки пишних стовпчиків. В принципі, чергування різних в’язок може бути будь – все залежить від смаку і бажання в’язальниці.

Ми підійшли до основи великого пальця. Зв’яжемо ланцюжок з п’ятнадцяти повітряних петель і прикріпимо її з допомогою з’єднувального стовпчика до основного в’язання через чотири петлі від початку ланцюжка. Приміряємо митенку – великий палець повинен вільно проходити в призначене для нього отвір. Якщо отвір менше або більше, ніж вам потрібно – змініть довжину ланцюжка (фото 1).

Продовжимо в’язання по колу стовпчиками без накиду – тільки ряд став довшим на п’ятнадцять (в даному випадку) петель. Тут зручніше в’язати по спіралі, без петель підйому (фото 2).

Провязав два ряди стовпчиками без накиду, починаємо робити збавляння. Найкраще робити їх так: рівномірно збавити в ряду чотири петлі – наступний ряд в’язати без убавленій – знову зменшити чотири петлі – знову пров’язати ряд без убавленій. Всього рядів з убавлениями вийшло чотири. Закінчивши збавляти, провяжем ще чотири-п’ять рядів без убавленій. Завершимо в’язання п’ятьма рядами рельєфних стовпчиків.

Залишилися деталі: верхню частину, як і отвір для великого пальця, можна оформити поруч «піко», провязав попередньо два-три ряди стовпчиків без накиду. Зв’яжемо другу митенку точно так само, як і першу. Пара рукавичок без пальців готова!

Майстер клас — як зв’язати чоловічі рукавички

В якості гарного подарунка дорогій людині можна пов’язати чоловічі рукавички гачком. Це не забере багато часу і сил, особливо, якщо працювати згідно майстер класу з в’язання рукавичок гачком. В даному випадку мова піде про красивих рукавичках, які чудово виглядатимуть в однотонній помірної колірній гамі, переважно чорні, сірі, темно-сині.

Для початку слід обвести контур чоловічої руки на папері, або виміряти його старі рукавички.

Матеріали для роботи:

  • тонка акрилова або напівшерстяна пряжа;
  • гачок №2-2,5.

Рукавички в’яжуться в поперечному напрямку від мізинця до великого пальця. Одна рукавичка складається з двох деталей: тильній — з чотирма зв’язаними пальцями і внутрішня з вив’язані п’ятим великим пальцем. Готові половинки рукавички зшиваємо, в ув’язненні, по низу зв’яжіть манжету гумкою з рельєфних стовпчиків.

Хід роботи

Початкову ланцюжок повітряних петель набирайте довжиною від початку манжети до кінчика мізинця за викройкою. Далі ряди в’яжіть стовпчиками без накиду на ширину мізинця. Кожен новий ряд стовпчиків починайте з однієї повітряної петлі підйому.

При в’язанні стовпчиків б/н в напрямку до пальців довяжите до основи безіменного пальця і набирайте ланцюжок повітряних петель довжиною до кінчика безіменного пальця.

Далі в’яжіть ряди ст. б/н на ширину безіменного пальця. Також вывяжите середній і вказівний палець. Тильна частина рукавички закінчується після вив’язування вказівного пальця.

Внутрішня половина рукавички в’яжеться точно також як тильна до середнього пальця. На початку в’язання вказівного пальця, в ряду стовпчиків в напрямку від манжети до пальців, довязав стовпчики до основи великого пальця, наберіть ланцюжок повітряних петель дорівнює подвійній довжині великого пальця. Ланцюжок замкніть в довгу петлю, продовживши в’язати стовпчики по ряду до підстави вказівного пальця, потім набирайте ланцюжок повітряних петель на довжину вказівного пальця.

Зв’яжіть кілька рядів стовпчиків без накиду, спочатку по ланцюжку вказівного пальця, по ряду кисті до петлі великого пальця, потім по ланцюжку великого пальця і далі до манжети. Повернувши роботу, в’яжіть стовпчики в зворотному напрямку поки не зв’яжіть смужки на ширину вказівного і великого пальців.

Складіть дві половинки рукавички, зовнішню і внутрішню разом. З’єднати їх можна провязав по контуру гачком ряд із з’єднувальних стовпчиків або просто зшити голкою, також зшийте бічні боку великого пальця. Зшиту рукавичку виверніть на іншу сторону, щоб шов був усередині.

По низу рукавички спочатку провяжите ряд стовпчиків з накидом, потім два ряди рельєфних стовпчиків, чергуючи опуклий і увігнутий. Другу рукавичку в’яжіть точно також, тільки при зшиванні, деталі розмістіть так, щоб великий палець розташовувався з іншого боку.

Як зв’язати ажурні рукавички для жінки

Загрузка...

Поповнити гардероб рукавичками — це завжди чудова ідея, адже саме вони зігрівають руки і надають завершеність жіночого образу в холодну пору року. Зробити це своїми руками під силу навіть рукодільниця без величезного досвіду, потрібно лише підібрати детальну схему в’язання з описом. Розглянемо як створити ажурні в’язані рукавички гачком з покроковими фотографіями.

Виробляємо виміру

Користуючись способом вимірювання руки зазначених на початку статті, визначаємося з розмірами майбутніх рукавичок. Тепер потрібно розрахувати необхідну кількість петель. Зазвичай, в описах в’язання рукавичок згадують, яку кількість петель міститься в зразку 10*10 див. Однак можна зробити простіше: зв’язати маленький зразок (10-15 петель, 4-5 рядів) і з’ясувати скільки елементів в цілих сантиметрах.

В даному випадку в 1 см знаходиться 3 стовпчики з накидом, тобто спочатку 3 повітряних петлі. Ширина рукавички 8 см, значить 8*3 = 24 (додається ще 1 петля для симетричності візерунка = 25).

Схема в’язання рукавичок

Рис. 1: Схема в’язання верхній частині правої рукавички; Рис. 2: Схема в’язання нижній частині правої рукавички.

Рис. 1: Схема в’язання великого пальця рукавички; Рис. 2: Схема в’язання манжета рукавички.

Хід роботи

Починаємо в’язати верхню частину рукавичку з правої руки. Набираємо ланцюжок з 25 повітряних петель + 3 повітряні петлі для переходу в наступний ряд. В’яжемо 2 ряди стовпчиками з одним накидом в кожну петлю (фото 1).

У третьому ряду в’яжемо 6 стовпчиків з накидом, потім починаємо в’язати візерунок: одну петлю пропускаємо, в наступну пров’язуємо «віяло» з 6 стовпчиків з накидом, пропускаємо одну, два стовпчики з накидом. Повторюємо елемент візерунка ще 2 рази і закінчуємо ряд стовпчиками з накидом (фото 2).

В’яжемо ще 8 рядів з візерунком, або стільки, скільки потрібно для вашого розміру руки — приміряйте, щоб знати напевно. У наступному ряду над крайніми «віялами» пров’язуємо тільки по 3 стовпчики з накидом, через одну петлю (фото 1).

В’яжемо ще один ряд з елементом узору по середині. Потім 2 ряди стовпчиками з одним накидом. На цьому етапі, довжина деталі повинна дорівнювати відстані від підстави долоні до основи мізинця (d).

Тепер потрібно розподілити кількість петель на кожен палець: 25 / 4 = 6 і одна петля в запасі (6 — на вказівний палець; 7 — середній; 6 — на безіменний; 6 — на мізинець).

В’яжемо 19 стовпчиків з накидом, так як мізинець розташований трохи нижче інших пальців — залишаємо для нього 6 петель.

Переходимо в наступний ряд і починаємо в’язати безіменний палець. В даному випадку — всього 10 рядів по 6 стовпчиків з накидом. Завершити «віялом» з 6 стовпчиків з накидом в петлю по середині ряду, нитка закріпити і відрізати. На цьому етапі важливо приміряти деталь до руки, щоб дізнатися потрібну довжину пальців.

Аналогічно в’яжемо середній палець. В даному випадку — всього 12 рядів по 7 стовпчиків з накидом. Завершити «віялом» з 6 стовпчиків з накидом в петлю по середині ряду, нитка закріпити і відрізати.

Вказівний палець в’яжемо так само, як безіменний.

В’яжемо мізинець. В цьому випадку — 7 рядів по 6 стовпчиків з накидом. Завершити «віялом» з 6 стовпчиків з накидом в петлю по середині ряду, нитка закріпити і відрізати. Верхня частина правої рукавички майже готова.

Обв’язуємо деталь по колу стовпчиками без накиду (по 2 стовпчика без накиду за кожен крайній стовпчик, верхівки пальців — по 1 стовпчику в кожну петлю і по 1 стовпчику в проміжках між пальцями для красивого повороту).

Тепер саме час перейти до в’язання нижній частині правої рукавички, у відповідності зі схемами, зазначеними вище.

Набираємо ланцюжок з 25 повітряних петель + 3 повітряні петлі для переходу в наступний ряд. Нижню частину рукавички в’яжемо стовпчиками з накидом. Пров’язуємо стільки рядів, щоб довжина деталі дорівнювала відстані від підстави долоні до згину великого пальця (в). В даному випадку — 10 рядів (фото 1).

У наступному ряду залишаємо місце для великого пальця. В’яжемо 2 стовпчики з накидом, пропускаємо 8 петель (або скільки вам потрібно, приміряємо) над ними пров’язуємо ланцюжок з такої ж кількості повітряних петель і продовжуємо в’язати стовпчиками з накидом. У наступному ряду в кожну петлю ланцюжка пров’язуємо по 1 стовпчику з накидом.

В’яжемо до основи мізинця. В цьому випадку — ще 3 ряди. В’яжемо мізинець. Потім в’яжемо ряд з 19 стовпчиків з накидом (фото 2). Потім в’яжемо інші пальці в послідовності: вказівний, середній, безіменний.

В’яжемо великий палець. Для цього закріплюємо нитку за сусідній стовпчик з місцем для великого пальця, в’яжемо 3 повітряні петлі. Потім, 8 стовпчиків з накидом в кожну петлю і ще один стовпчик з накидом за сусідній стовпчик. У наступному ряду зменшуємо один стовпчик, в наступному ряду ще один, до 8 стовпчиків (якщо підстава великого пальця широке, можна в’язати по 2 ряду не збавляючи стовпчики). В цьому випадку — всього 8 рядів. Завершити «віялом» з 6 стовпчиків з накидом в петлю по середині ряду, нитка закріпити і відрізати.

Аналогічно зв’язати другу половинку великого пальця. І обв’язати деталі стовпчиками без накиду.

Тепер, коли складові рукавички готові, їх потрібно з’єднати. Для цього потрібно скласти верхню і нижню деталі рукавички виворітними сторонами всередину і з’єднати з допомогою гачка або зшити разом голкою з ниткою.

Приступаємо до в’язання манжета. Для цього обв’язуємо рукавичку по колу візерунком за останньою схемою.

Рапорт узору: 2 стовпчики з накидом, 1 петлю пропускаємо, в наступну пров’язуємо «віяло» з 6 стовпчиків з накидом, одну петлю пропускаємо.

Ліву рукавичку в’яжемо симетрично правій. По ходу роботи обов’язково приміряйте деталі і робіть потрібні зміни.

Як в’язати дитячі рукавички

Ще одна цікава модель в’язаних рукавичок — тонкі ажурні. Вони підійдуть як для дівчаток. так і для дівчат. Красиві, легкі, ніжні — вони чудово підійдуть під гарне вбрання на свято, випускний або будь-яке інше торжество. Навчитися в’язати дитячі рукавички гачком допоможе докладний майстер-клас.

Матеріали для роботи:

  • бавовняні нитки №30-40;
  • гачок №1.

Хід роботи

Починаємо в’язання рукавичок з пальців. Для цього в початкове кільце пров’язуємо 8 ст б/н, стягаємо кільце, робимо сполучну петлю в перший стовпчик і починаємо вив’язувати арочками з 3-х повітр. петель по колу циліндри обв’язуючи вказівний і середній палець, приміряйте вывязываемые циліндри і робіть додавання арочок до основи пальця.

Готові циліндри на вказівний і середній палець з’єднайте, і обв’яжіть навколо 1-2 рядами основного візерунка.

Наступний циліндр на безіменний палець, так само приєднайте до боці середнього пальця і обв’яжіть навколо тепер уже 3 циліндра.

Потім черга за мізинцем, приєднавши циліндр мізинця, обвязывайте навколо долоню основним візерунком, не забудьте приміряти рукавичку під час обв’язки і якщо необхідно робіть зменшення арочок між пальцями з внутрішньої сторони долоні.

Довязав рукавичку до великого пальця, приєднайте пов’язаний циліндр і продовжуйте обв’язку, роблячи зменшення по одній арочки в кожному ряду з внутрішньої сторони долоні від місця приєднання.

Довязав до кінця долоні, перестаньте робити збавляння і в’яжіть по колу до необхідної довжини рукавички, потім обв’яжіть край красивою облямівкою по цій схемі:

Відео урок

Швидше освоїтися з технікою в’язання рукавичок гачком початківцям рукодільниця допоможе відео майстер клас. Це заощадить час і вбереже від можливих помилок новачків. На відео представлений варіант в’язання митенок-рукавиць — ще одного цікавого способу поєднання рукавичок, митенок і рукавичок.

Відео урок — як зв’язати рукавички гачком