Рукавиці спицями схеми і опис

Рукавиці завжди були найбільш практичними і зручними для холодної зими. Сьогодні в магазинах величезний вибір рукавиць для всієї родини, але набагато приємніше носити речі, які були створені з любов’ю своїми руками.

Навчившись в’язати, можна створювати цілі комплекти: шапка, шарф, рукавиці. Вони будуть красиво гармоніювати один з одним, якщо виконати їх в одному стилі з однаковим візерунком.

Пропоную перейти безпосередньо до обговорення теми: «як зв’язати рукавиці спицями — покрокова інструкція».

Як в’язати рукавиці спицями (для початківців покроково)

Для того, щоб навчитися в’язати красиві стильні рукавички, необхідно навчитися в’язати найпростіші, на основі яких ви зможете створювати самі оригінальні моделі для всієї родини.

Рукавиці без шва — майстер клас з докладним описом (фото)

Найцікавіше, що з даною моделлю впорається навіть ледачий. Вони можуть бути однотонні, але автор пропонує додати для різноманітності кілька червоних смуг.

Для роботи нам знадобиться вовняна нитка (70 г), 5 панчішних спиць №3.

У автора щільність в’язання =1,7 петель в 1 див. Далі необхідно виміряти обхват кисті, але ми будемо в’язати для руки, обхват кисті якої дорівнює 20 див.

В’яжеться виріб зверху вниз на п’яти спицях, в результаті чого воно вийдуть без шва. Розрахунок кількості петель: 20 x 1,7 = 34 петлі. Розподіляємо на 4 спиці 34 петельки. Пропоную округлити і набрати 36 петель, так у нас вийде по 9.

Для полегшення пояснення дамо кожній спиці порядковий номер. Замикаючи коло, чотири петлі 1-ої спиці в’яжемо разом з кінцем пряжі, що залишилися на 4-ій спиці від набору петель, щоб коло по краю щільніше зімкнувся.

Почнемо з правого деталі. Будемо вважати, що на 1-ой і 2-ой спицях — петлі нижньої частини рукавиці, а на 3-ій і 4-ий — верхній. Роботу починаємо з гумки, яку в’яжемо 1×1 (1 лицьова, 1 виворітна). Висота гумки або манжети 7 див.

Далі переходимо до в’язання основної частини рукавиці: в’яжемо по колу лицьовими петлями до основи великого пальця 5 — 7 см в залежності від розміру.

Великий палець буде в’язати на 1-їй спиці, для лівої — на 2-ой. Для цього пров’язуємо на 1-й спиці першу петлю ниткою основного кольору . Всі інші петлі, крім останньої, в’яжемо лицьовими кольоровою ниткою. Потім повертаємо петлі, пов’язані кольоровою ниткою, на 1-шу спицю і ще раз пров’язуємо основною ниткою. Отримуємо кольоровий штришок. Це і буде надалі отвір для великого пальця. Далі просто пров’язуємо до мізинця (приблизно 8 см).

Потім приступаємо до убавке петель на миску рукавиці. На 1-ій та 3-ій спицях на початку перші дві петлі пров’язуємо разом лицьовій другим способом (за задні стінки), попередньо перевернувши 1-шу петлю. На 2-ій і 4-ій спицях в’яжемо дві петлі разом в кінці спиці лицьовій першим способом (за передні стінки). Так виробляємо убавку петель через коло, поки на кожній спиці не виявиться половинне кількість петель (в нашому випадку, коли кількість петель на кожній спиці непарне, через коло зменшуємо меншу частину — 4 петлі), потім зменшуємо петлі в кожному колі (5 петель). При цьому на 1-ій та 3-ій спицях, в тих рядах, де завіси не зменшуємо перші петлі також перевертываем і пров’язуємо першим способом. Коли на кожній спиці виявиться по 2 петлі, петлі затягуємо і закріплюємо на виворітній стороні.

Тепер приступаємо до вив’язування великого пальця. Для цього обережно витягуємо кольорову нитку з отвору великого пальця. Потім вводимо дві спиці в звільнилися петлі, отримуємо на нижній спиці 7 петель, на верхній 6. Починаємо в’язати палець, розподіляючи петлі на 4 спиці: на першу 4 петлі, на другу-3 і витягаємо одну петлю з бокового краю отвору, на 3-ій і 4-ій спиці також буде по 4 петлі (3+1 з бічного краю отвору). Щоб було зручніше, кінець робочої нитки можна опустити в отвір (на виворітну сторону виробу).

Продовжуємо в’язати палець по колу до середини нігтя, а потім починаємо збавляти петлі так само, як і при в’язанні миска рукавиці: на 1-ій та 3-ій спицях на початку, на 2-ій і 4-ій спицях в кінці, але зменшення робимо в кожному ряду. Коли на кожній спиці залишиться по 1-й петлі, петлі стягуємо і закріплюємо на виворітній стороні.

Ліва рукавичка в’яжеться аналогічно правій, але в дзеркальному відображенні: отвір для пальця вывязываем на 2-ой спиці.

Покрокова інструкція в’язання на двох спицях

Такі довгі рукавички в’яжуться і на двох спицях. Окремо можна зв’язати дві деталі з подальшим з’єднанням половинок, але ми розглянемо варіант, де доведеться зробити всього один непомітний шов (так буде правильно і візуально гарніше).

Необхідно: пряжа, спиці, шпилька звичайна і для в’язання, сантиметрова стрічка, гачок, голка.

Почнемо з правого деталі.

Вимірюємо обхват зап’ястя, довжину долоні і великого пальця. Необхідно також виміряти щільність в’язання, провязав небагато. Вимірюємо скільки петель припадає на 1 див. В мене обхват 20см, у 1см — 2 петлі. Потрібно 40п-4= набір 36п+2 кромочні.

Починаємо знизу з гумки 2х2 (2 лицьові, 2 виворітні). Вийшло приблизно 10 см (15 рядів).

Далі переходимо на основне полотно, де ви можете вибрати спиці меншого діаметру. У другому ряду, рівномірно додаємо 4 петлі. Далі в’яжемо просто 7 рядів до основи великого пальця. Можна приміряти і при необхідності пов’язати більшеменше.

Пальчик в рукавичці розташована не збоку, а як би не багато ближче до долоні, тому для правої рукавички в’яжемо наступним чином.

  • А. — кромочная, 2п. по малюнку пров’язуємо і знімаємо на звичайну швейну шпильку.
  • Б. — Для пальця береться 6-7 петель. В залежності від повноти. Пров’язуємо 7 петель по малюнку, а все решта знімаємо на шпильку.
  • Ст. — на робочої спиці у нас залишаються тільки 7 петель великого пальця.

В’яжемо у висоту основним малюнком, без кромок!!!довжину пальця множимо на 2. У мене палець 6см*2= у висоту 12см. Вийшло 21 ряд. ПЕРШУ І ОСТАННЮ ПРОВ’ЯЗУЄМО ПО МАЛЮНКУ!!! Повертаємо на спицю петлі з великою шпильки.

Пров’язуємо до кінця ряду по малюнку. Далі в’яжемо по малюнку потрібну кількість см. До місця де закінчиться мізинчик. У мене 16 особових рядів. Приміряємо і перевіряємо розмір.

Ділимо всі петлі на 2. Одну частину знімаємо на шпильку.

Приступаємо до скорочення.

Кромочная, 1п. по малюнку, 2п. разом, далі по малюнку коли на спиці залишиться 4п. пров’язуємо 2 разом, 1 по малюнку і останню, як кромочную виворітного.

Виворітний ряд в’яжемо по малюнку. У мене не спиці 20 петель. В’яжу так, кромочная,1лицевая, 2 разом, 12 лицьових, 2 разом, 1лицевая, 1изнаночна.Підсумок 20 петель. Скорочуємо так в кожному особовому ряду поки на спиці не залишиться 6-8 петель. 7.

Закриваємо петлі і проробляємо ту ж процедуру з другою половиною. Для того, щоб правильно закінчити, просто провязывайте дві петлі разом, перекладаючи провязанную на основну спицю.

Далі робимо завершальну роботу. Зашиваємо пальчик і саму рукавичку.

З даних уроків можна зробити висновок, що не таке вже складне в’язання спицями. В’язання рукавиць вимагає базових знань і трохи вільного часу.

Рукавиці спицями з візерунком (схеми і опис)

Загрузка...

Навчившись в’язати найпростіші моделі, можна розбавити їх гарними візерунками, давши волю фантазії. У статті «Візерунки і схеми в’язання спицями (опис)» ви знайдете їх у великій кількості.

А тепер пропоную перейти на більш складні рукавиці спицями (схеми і опис допоможуть вам розібратися в цій нелегкій справі).

Як зв’язати гарні рукавички з косами для жінок

Рукавиці з косами спицями схеми і опис для аматорів класики.

Косичка буде головною прикрасою. Ми вибрали просту косу, але якщо ви не боїтеся труднощів, можете вибрати більш складний і оригінальний варіант.

Пряжа — акрил (можна з ангори), приблизно, 70 р.; панчішні спиці №3,5.

Візерунок «гумка»: 2 осіб., 2 ізн.

В’язка візерунка «коси»: 8 петель перехрестити наліво (залишити 4 петлі на допоміжній спиці перед роботою, 4 осіб. і пров’язати петлі з допоміжної спиці).

8 петель перехрестити направо (залишити 4 петлі на допоміжній спиці за роботою, 4 осіб. і пров’язати петлі з допоміжної спиці).

Набрати 48 п. і розподілити їх на панчішні спиці, виходить на кожній спиці по 12 петель. В’язати візерунком гумка 3,5 см (якщо вам мало гумки, в’яжіть більше см).

Потім приступаємо до в’язання основного візерунка. Для зручності в’язання візерунка «коси» я переношу петлі з 1 і 2-й спиць на одну спицю. Тобто петлі у мене розподілені на 3 спиці (а не на 4 спиці), на першій спиці 24 петлі основного візерунка, а на 2 і 3-й спицях з боку долоні по 12 петель.

Отже, перший ряд після гумки починається зі спиці на якій 24 петлі, починаємо в’язати основний візерунок.

1-6 ряд: 1 осіб., 2 ізн, 8 осіб., 2 ізн., 8 осіб., 2 ізн., 1 осіб., петлі на 2-х спицях з боку долоні в’яжемо осіб.

7-й ряд: 1 осіб., 2 ізн., 8 петель перехрестити наліво, 2 ізн., 8 петель перехрестити направо, 2 ізн., 1 осіб., петлі на 2-х спицях з боку долоні в’яжемо осіб. Повторюємо ряди 1-7 протягом всієї роботи.

На висоті 10 см від початку в’язання (у вас обов’язково має бути 10 см, руки і пальці у всіх різні), формуємо отвір для великого пальця. Почнемо з лівої рукавички. На спиці з боку долоні (3-я спиця) в’яжемо 4 осіб., 6 п. знімаємо на шпильку, набираємо на спицю 6 п. (щоб їх, як і раніше залишилося 12), 2 осіб.

Отвір для великого пальця правої рукавички в’яжемо симетрично, тобто на другий спиці з боку долоні: 2 осіб., 6 п. знімаємо на шпильку, набираємо на спицю 6 п., 4 осіб.

Формування миска здійснюємо після того, як буде закритий мізинець на руці.

Для закругленого миска провяжите на кожній спиці по дві середні петлі разом осіб.

Зменшуйте петлі в кожному ряду, поки на спицях не залишиться всього по 1 п. (всього 4). Після цього відірвіть нитку клубка і всуньте її в голку. Підхопите голкою всі 4 п., стягніть і закріпіть з вивороту рукавиці.

Після того, як будуть пов’язані дві рукавички приступаємо до в’язання великого пальця. Для цього, знімаємо на спицю 6 п. з шпильки, набираємо 6 п. на паралельному ряду і набираємо по 4 п. на двох бічних рядах. Разом вийшло 20 п., розподіляємо їх на 4 спиці (по 5 п. на спицю).

І в’яжемо кругові ряди осіб. до необхідної довжини пальця. Формуємо мисок пальця аналогічно формуванню миска рукавиці.

Готово!

В’язання спицями рукавиць для дітей

Дітки дуже люблять, коли мама своїми руками створює, наприклад, красиві лисички чи ведмедика, які можна одягнути на ручки і йти грати в сніжки.

В’язані дитячі рукавиці з совами

Для дитини немає нічого цікавіше рукавичок з малюнком. Такі речі він носить з великим задоволенням, тому пропоную порадувати дитя чудовими совами.

Матеріали та інструменти:

1 моток;
панчішні спиці № 1,5;
додаткова спиця або спеціальна зняття петель;
голка для пряжі;
чотири намистинки;
нитки і голка для пришивання бусинок.
Рукавиці в’яжуться в дві нитки.

Отже, набираємо 32 петлі, розподіляємо їх на 4 спиці (по 8 на кожній).
1 — 10 ряди: гумка 1 осіб. х 1 ізн.
11 ряд: осіб.
12 ряд: осіб.; додати з протяжек по 2 осіб. на кожній спиці
13 — 18 ряди: осіб.
19 ряд: починаємо вив’язувати «сову» на 12 петлях третьої і четвертої спиць. Перша спиця — осіб.; друга спиця — осіб.; третя спиця — 4 осіб., 6 ізн.; четверта спиця — 6 ізн., 4 осіб.
20 ряд: так само, як 19-й.

21 ряд: перша спиця — осіб.; друга спиця — 2 осіб., зняти на шпильку 6 петель для отвори великого пальця, набрати 6 додаткових петель, 2 осіб; третя спиця — 4 осіб., 2 ізн., 4 осіб.; четверта спиця — 4 осіб., 2 ізн., 4 осіб.

22, 23 ряди: перша спиця — осіб.; друга спиця — осіб.; третя спиця — 4 осіб., 2 ізн., 4 осіб.; четверта спиця — 4 осіб., 2 ізн., 4 осіб.

24 ряд: перша спиця — осіб.; друга спиця — осіб.; третя спиця — 4 осіб., 2 ізн., 2 петлі зняти на дод. спицю за роботою, пров’язати наступні дві петлі осіб., потім петлі на дод. спице — осіб.; четверта спиця — дві петлі зняти на дод. спицю перед роботою, пров’язати наступні дві осіб., потім петлі на дод. спице — осіб., 2 ізн., 4 осіб.

25 — 31 ряди: перша спиця — осіб., друга спиця — осіб., третя спиця — 4 осіб., 2 ізн., 4 осіб.; четверта спиця — 4 осіб., 2 ізн., 4 осіб.
32 ряд: так само, як 24-й

33 — 35 ряди: перша спиця — осіб.; друга спиця — осіб.; третя спиця — 4 осіб., 2 ізн., 4 осіб.; четверта спиця — 4 осіб., 2 ізн., 4 осіб.

36 ряд: так само, як 24-й і 32-й.

37 ряд: перша спиця — осіб.; друга спиця — осіб.; третя спиця — 4 осіб., 2 ізн., 2 осіб., 2 ізн.; четверта спиця — 2 ізн., 2 осіб., 2 ізн., 4 осіб.

38 — 41 ряди: перша спиця — осіб.; друга спиця — осіб.; третя спиця — 4 осіб., 6 ізн.; четверта спиця — 6 ізн., 4 осіб.

39 ряд: починаємо зменшувати. Перша спиця — пров’язати перші 2 петлі разом осіб. за задню стінку; друга спиця — пров’язати останні 2 петлі осіб. за передню стінку; третя спиця — пров’язати перші 2 петлі разом осіб. за задню стінку; четверта спиця — пров’язати останні 2 петлі осіб. за передню стінку. Решта петлі в’язати по візерунку (осіб. і ізн.)

Коли на спицях залишиться всього 8 петель — стягаємо їх голкою.Для великого пальця переносимо зняті на шпильку 6 петель на спицю, набираємо з країв на три спиці 2+6+2 петлі.


В’яжемо 12 рядів по колу. Потім переносимо всі петлі на дві спиці і починаємо зменшувати: на кожній спиці перші 2 петлі пров’язуємо разом за задню стінку, останні 2 — за передню. Другу рукавицю в’яжемо так само — тільки отвір для великого пальця залишаємо не на другий спиці, а на першій.

Пришиваємо намистинки-очі і радіємо прекрасною новинці для зими.

Ідеї зі снегирями (вишивкою)

Маючи під рукою прості рукавиці, можна прикрасити їх оригінальною вишивкою, яка буде шикарно виглядати в дитячому комплектике.


Відео уроки від кращих майстрів

Ютуб сьогодні став справжнім скарбом, де можна знайти величезну кількість навчальних відео. Наприклад, в блогах Світлани Берсановой відеоурок можна подивитися безкоштовно. І таких хороших автором не мало. Ви зможете знайти наставника душі і отримувати коштовні знання абсолютно безкоштовно.

Оригінальні мишки або білі їжачки для малюків

Як в’язати мітенки

Теплі ажурні для дівчини (подвійні з мохеру)

Частина 1

Частина 2

Цікаві двоколірні міньйони для хлопчика 7-8 років

Жакардові вироби (відеоуроки)

Жаккард із зимовою тематикою — класика, яка буде актуально завжди, тому пропоную перейти до найскладніших варіантів, які вимагають максимум часу і уваги до деталей.

Оригінальне в’язання з орнаментом (норвезькі візерунки)

Для дівчаток з оленями

Якщо ви хочете навчитися в’язати складний, але дуже оригінальний візерунок «олені», даний урок з докладним описом вам допоможе.

Чоловічі рукавиці з аранами для маленьких чоловіків

Якщо ви засвоїте всі запропоновані нами уроки, ви зможете фантазувати і створювати вироби будь-якої складності: жіночі рукавички без пальців, з відкидним верхом, з помилковим малюнком, з товстої пряжі і вишивкою. Удачі вам в ваших починаннях. Пробуйте, експериментуйте і балуйте своїх домашніх приємними в’язками.