Перловий візерунок спицями: схема і опис

Гарний рябий візерунок, схожий на акуратно розкладений перли або рисові зернятка, — дуже популярний вибір серед різноманітних орнаментів для самих різних в’язаних спицями речей. Перлами з пряжі «посипають» светри, кардигани, шапки, снуди, наволочки для подушок, пальто і все, на що вистачить фантазії і здібностей майстринь.

Чим же є перловий візерунок? Акуратним «раєм для minimalists» — парадоксально ненудним в рельєфному одноманітності ліній орнаменту і дуже приємним для ока. Можливо, саме в цьому полягає секрет його популярності не тільки серед пересічних модниць, але й серед працьовитих рукодільниць.

Щоб навчитися розбиратися в тонкощах в’язання перлинного візерунка, розглянемо для початку всі його різновиди, а їх є кілька варіантів, після чого можна буде вибрати саме «свій» перловий візерунок, і приступити до роботи зі схемами і описами в’язання.

Перловий візерунок спицями: схема і опис

По суті, перловий візерунок — це різновид в’язки, чередующая лицьові і виворітні петлі. Перлове в’язання чудово поєднується з іншими візерунками, виконаними спицями,і при цьому не позбавлений шарму в самостійному вигляді.

Візерунок цей, що іменується також «рис», «мох» або «путанка» , відрізняється у своїх різновидах розмірами:

  • дрібний орнамент;
  • великий перловий візерунок;
  • зовсім дрібний «рис»;
  • подвійна перлова в’язка.

Візуальне відмінність полягає в щільності в’язання спицями та можливе просвіті між кожним елементом узору. Розглянемо кожен з них детальніше, грунтуючись на схемах і розгорнутих описів процесу в’язання спицями. Допоможуть нам в цьому фото і відео уроки з майстер класами з в’язання перлинного візерунка.

Дрібний

Один з найпоширеніших візерунків серед всіх різновидів перлинних — дрібний. Цей простий перловий візерунок спицями зв’язати нескладно, а результат обов’язково порадує як досвідчених в’язальниць, так і початківців. Допоможе зв’язати дрібний перловий візерунок спицями опис і нескладна схема.

Щоб виготовити невеликий зразок дрібного перлинного візерунка, потрібно зробити набір на спиці парного числа петельок.

  • 1 ряд: знімаємо 1-шу кромочную петельку. А далі в’яжемо таким чином: зробити петельку лицьову, потім – виворітну петлю. Так повторювати до завершення ряду. А кінцеву петельку в кожному ряді слід пров’язати виворітного. Завдяки цьому, край вашого виробу буде мати рівну структуру.
  • 2 ряд: Знімаємо 1-шу кромочную петлю. Виворітну петельку пров’язуємо під лицьовими, а під виворітними зробити лицьову. Таким чином пров’язати весь ряд до кінця.
  • 3 ряд: всі інші непарні ряди потрібно створювати за аналогією з першим рядочок, а всі парні рядки створюємо, як другий ряд.

Великий

Більш складним завданням стане зв’язати спицями великий перловий візерунок, однак і він досить швидко дається уважним і акуратним рукодільниця. Цей візерунок — улюблений орнамент для в’язання снудов, шарфів, шапок, кофт, до того ж, він універсальний при поєднаннях з іншими видами в’язання. Він виглядає об’ємно, а великі зерна привертають увагу і особливо ефектно виглядають в яскравих кольорах пряжі.

  • 1-й ряд: в’язати *1 осіб, 1 ізн., повторювати від *
  • 2-й ряд: в’язати лицьові над лицьовими і виворітні над виворітними.
  • 3-й ряд: в’язати: *1 ізн., 1 осіб., повторювати від *
  • 4-й ряд: в’язати лицьові над лицьовими і виворітні над виворітними.

Повторювати 1-4 ряди для великої перлинного візерунка.

Подвійний

Загрузка...

Ще один різновид в’язання спицями цього чудового орнаменту — подвійний перловий візерунок, званий також «подвійний рис». В результаті вийде перлова гумка з щільним візерунком, яка чудово зберігає форму. Подвійна перлова в’язка здійснюється згідно з наступною схемою і описом.

При цій в’язці лицьові і виворітні петлі змінюються в шаховому порядку через ряд. Для зразка набирають парне число петель. Зверніть увагу: на схемі вказані тільки непарні ряди.

  • 1 ряд: * 1 лицьова, 1 виворітна *;
  • 2 ряд і всі парні ряди: в’яжуть по малюнку, тобто в’яжуть петлі такими, які вони лежать на спиці;
  • 3 ряд: * 1 виворітна, 1 лицьова *.

Далі візерунок повторюється з першого ряду.

Візерунок рис

Перловий візерунок рис є двостороннім орнаментом, який складається з лицьових і виворітних петель. Найчастіше його обирають в якості фону для інших візерунків і поєднань більш складних ліній. Зі своєю роллю візерунок спицями «Рис» справляється чудово.

Рапорт узору по горизонталі 2 петлі, по вертикалі — 2 ряду. Для виконання зразка набирають на спиці парне число петель.

  • 1 ряд: * 1 лицьова, 1 виворітна *;
  • 2 ряд: * 1 виворітна, 1 лицьова *.

Далі візерунок повторюють з першого ряду.

Таким чином, лицьову петлю, що лежить на спиці, провязывают виворітного, а виворітну — лицьова.

Для снуда

По-справжньому гарною ідеєю буде вибрати для снуда візерунок перловий спицями. Він доповнить будь-який образ: від класичного — романтичного, до казуального — практичного, і буде однаково доречний при будь-якій зміні іміджу. Виглядає такий шарфик дуже красиво, а зв’язати його нескладно.

Щоб зв’язати снуд перловим візерунком, для початку потрібно набрати потрібну кількість петель і слідувати схемою і описом:

  • 1 ряд: 1 петля кромочная, потім починайте чергувати — лицьова, виворітна і так до кінця ряду
  • 2 ряд: 1 петля кромочная, потім чергуйте — виворітна, лицьова
  • 3 ряд: повторюється, як 1-ї, і так далі до кінця в’язки.

Можна зробити більш великий перловий візерунок (2х2 або 3х3), але в цьому випадку вам буде потрібно більше концентрації уваги, щоб не переплутати петлі. Важливо пам’ятати, що над виворітними петлями завжди повинні йти лицьові, а над лицьовими — виворітні.

Для шапки

Розглянемо також варіант в’язання шапочки. Вона підійде як дорослим, так і дітям. Отже, як в’язати перловий візерунок спицями для шапки — дізнаємося в докладному описі.

Шапочка з перловим візерунком і резинкою буде на обхват голови 46-48 (50-52) див.

Для роботи знадобиться: пряжа (100% вовни; 150 м/100 г) — 150 г гірчичного або оранжевого кольору; панчішні спиці №4,5 і 6.

Як в’яжемо гумку: поперемінно 1 лицьова, 1 виворітна.

Як в’яжемо великий перловий візерунок для шапки: поперемінно 1 лицьова, 1 виворітна. Після кожного 2-го кругового ряду візерунок зміщувати.

Щільність в’язання складе: 16 п. х 22 р. = 10 x 10 см, пов’язано великим перловим візерунком спицями №6.

Хід роботи: На спиці №4,5 ниткою гірчичного або оранжевого кольору набрати 70 (76) п. і замкнути в кільце.

Для планки в’язати 7 см гумкою, потім перейти на спиці № 6 і продовжити роботу великою перловим візерунком, при цьому в 1-му круговому ряду додати 1 п. = 71 (77) п.

Через 17 (19) см від планки всі петлі міцно стягнути робочою ниткою.

Відео урок

Складнощів у виконанні перлинного візерунка виникати не повинно, але новачкам завжди простіше діяти за прикладом більш досвідчених майстринь, а у цьому як не можна краще допомагають відео майстер класи з в’язання.

Відео «перловий візерунок спицями»