Панчішне в’язання спицями: схема і опис

Панчішна в’язка є одним з найпростіших класичних способів в’язання спицями. Як і платочная в’язка , панчішна є основою в’язання — початківцям майстрам достатньо лише навчитися створювати лицьові і виворітні петлі, а також освоїти накіди.

Панчішна в’язка відома з давніх часів саме завдяки в’язання різних панчішних виробів. Однак у наші дні вона активно використовується при в’язанні куди більшого числа речей з пряжі. Готовий візерунок чудово виглядає як в самостійному вигляді, так і в якості фону для більш складних об’ємних елементів. Панчішна в’язка дозволяє в’язати спицями красиві светри, кардигани, шапки, шарфи, рукавички, жилетки і багато інші вироби.

Панчішна в’язання спицями: схема і опис

Відмінною особливістю панчішного в’язання є те, що воно є одностороннім , а саме — має лицьового і виворітного сторонами, що відрізняються малюнком. Ці сторони називаються лицьового і виворітного гладдю . Лицьова гладь складається з вертикальних петельних стовпчиків. Виворітна гладь — це горизонтальні дуги петель, що нагадують більш тонку і більш щільну платочную в’язку.

Як виглядає панчішна в’язка з лицьової і виворітної сторін.

Розібравшись з особливостями цього візерунка, розглянемо всі можливі способи в’язання петель для нього, а потім і безпосередньо схеми і опис для початківців з в’язання панчішної в’язки спицями.

Способи в’язання петель

Перш ніж почати в’язати цей візерунок, важливо розібратися в способах його в’язання і вибрати для себе найбільш підходящий.

Панчішна в’язка виходить завдяки чергуванню непарних особових і парних виворітних рядів. Однак робити як особових, так і виворітні петлі можна двома способами: класичними та «бабусиними».

  • Лицьові петлі класичним способом

Цей базовий метод передбачає захоплення петлі за передню сторону на лицьовій стороні.

  • Лицьові петлі некласичним способом

Це метод, званий також «бабусиним», коли для в’язання лицьовій гладі петля провязывается з захватом за задню стінку.

  • Виворітні петлі класичним способом

В даному випадку петлі захоплюються за задню стінку (див. фото вище схеми).

  • Виворітні петлі некласичним способом

При бабусиній способі для в’язання лицьовій гладі виворітні петлі захоплюються за задню сторону.

Майстер клас для початківців

Як же в’яжеться панчішна в’язка спицями і як її найлегше освоїти початківцям? Майстер клас в’язання панчішної в’язки спицями допоможе зрозуміти специфіку в’язання цього нескладного візерунка початківцям майстрам.

Покрокова схема в’язання панчішної в’язки:

Набираємо петлі на спицю і пров’язуємо перший (лицьового) ряд лицьовими петлями. Роботу повертаємо. Першу петлю знімаємо не пров’язуючи.

Другий (виворітний) ряд будемо в’язати виворітними петлями. Вводимо праву спицю в середину петлі на лівій спиці. Робоча нитка повинна бути розташована перед спицею (фото 1).

Правою спицею підхоплюємо робочу нитку і обвиває їй спицю, роблячи круговий рух за годинниковою стрілкою (фото 2).

Протягуємо робочу нитку через петлю зверху вниз, притримуючи нитку великим пальцем лівої руки (фото 3).

Витягуємо нову петлю (фото 4).

Стару петлю скидаємо з лівої спиці. Так продовжуємо до кінця ряду (фото 5).

Знову повертаємо роботу на лицьову сторону. Ми бачимо, що перша петля ряду — лицьова. Для утворення крайки «кіскою» її теж потрібно зняти, як ми знімали першу виворітну петлю, тільки потрібно зробити це по-іншому. Праву спицю вводимо зліва направо за передню стінку петлі (фото 6).

Регулюємо розмір кромок петель, підтягуючи робочу нитку. Потрібно домогтися того, щоб кромка була рівною і не дуже пухкої, але і не стягувала бічний край (фото 7).

Важливо: для освіти кромки у вигляді кіски, першу петлю ряду, якщо вона лицьова, знімаємо за передню снетку петлі не пров’язуючи.

Продовжуємо в’язати далі: особові (непарні) ряди лицьовими петлями, а виворітні (парні) — виворітними петлями. В результаті вийде полотно, пов’язане панчішної в’язкою, яка також відома як «лицьова гладь» або «джерсі». Характерна риса — відрізняється малюнок на лицьовій і зворотній сторонах (фото 8 і 9).

Відео урок

Загрузка...

Швидше освоїти процес в’язання початківцям майстриням допоможе відео-урок. Особливо корисно подивитися, як в’яжеться візерунок всіма способами, про які ми говорили раніше, адже так буде легше вибрати найбільш зручний варіант в’язання для себе.

Панчішна в’язання спицями — відео: