Пальто в’язане спицями — схеми і опис

Прихильницею якого стилю ви б не були, в’язана спицями пальто завжди буде прекрасною ідеєю, адже безліч моделей цього теплого предмета гардероба дозволяє дотримуватися як класичного стилю, так і додати в образ романтики і чуттєвості, а вже як любить цей вид одягу повсякденний стиль кежуал!

В’язана спицями пальто може бути, в прямому сенсі, на будь-який смак і колір. Це означає тільки одне: навчитися в’язати пальто спицями — must do цього сезону. А виконувати пальто власними руками — це дуже цікава робота, що вимагає уважності і самовіддачі.

З цим завданням допоможе впоратися наша стаття, в якій ми докладно розглянемо декілька цікавих і простих варіантів в’язання пальто спицями з покроковим розбором схем і описами. Ми дізнаємося, як в’язати красиві і нескладні моделі пальто не тільки для дівчат і жінок, але і для дівчаток.

Пальто в’язане спицями — схеми і опис

Перш ніж в’язати це тепле виріб з пряжі спицями, варто визначитися з основним напрямком стилю майбутнього пальто, текстурою, малюнком, квітами. Варіантів, запропонованих різними журналами з в’язання та інтернетом, існує неймовірне безліч, але щоб пальто подобалося і його дійсно хотілося носити, потрібно заздалегідь продумати, з чим його можна буде надіти, чи буде вдалим його крій для вашого типу фігури, для якого часу року він призначений і з якої пряжі його в’язати.

Майбутнє пальто може бути виконано у вигляді жакети, кардигани, жакети, пальто з капюшоном, може бути коротким або довгим, виконаним простий в’язкої або поєднувати в собі відразу кілька цікавих і складних візерунків. Розглянемо різні варіанти верхнього одягу, а схема в’язання пальто спицями допоможе визначити, наскільки цей предмет одягу підійде саме вам або дитині для якого ви задумали в’язати тепле виріб.

Модна модель для жінки

Може здатися, що зв’язати пальто спицями для жінки без великого досвіду в’язання завдання практично нездійсненне, але це зовсім не так. Потрібно лише підібрати нескладну модель з простим одноманітним малюнком, і все обов’язково вийде, головне — слідувати інструкції і схеми.

Розміри

36/38 (40/42) 44

Інструменти

  • пряжа (55% альпака, 35% бавовни; 10% овечої вовни; 110 м/50 г) — 550 (600) 650 г світло-блакитний;
  • спиці №6;
  • гачок №5.

В’яжемо візерунки за схемами

Патентний візерунок

Число петель має бути непарною = 1-й ряд: зняти 1 петлю з 1 накидом, як при изнаночном в’язанні, 1 лицьова петля, від * постійно повторювати, закінчити: зняти 1 петлю з 1 накидом, як при изнаночном в’язанні.

2-й і 4-й ряди: * 1 петлі провязать разом з накидом попереднього ряду лицьовою, 1 петлю зняти з 1 накидом, як при изнаночном в’язанні, від * постійно повторювати, закінчити: 1 петлі провязать разом з накидом попереднього ряду лицьового.

3-й ряд: * 1 петлю зняти з 1 накидом, як при изнаночном в’язанні, 1 петлю з накидом попереднього ряду провязать разом лицьовою, від * постійно повторювати, закінчити: 1 петлю з 1 накидом зняти, як при изнаночном в’язанні.

У висоту 1 раз пров’язати 1-4-й ряди, потім постійно повторювати 3-й і 4-й ряди.

Щільність в’язання

11,5 п. х 31 р. = 10 х 10 див. Простежити за тим, щоб на патентному візерунку були видні тільки петлі кожного 2-го ряду.

Викрійка

Хід роботи

Спинка

Набрати 69 (73) 77 петель і в’язати патентним візерунком.

Для скосів плечей через 72,5 см = 224 ряду від набірного ряду з обох сторін закрити 1 х 3 п., потім закрити в кожному 2-му ряду 10 х 2 п. (2 х 3 п. і 8 х 2 п.) 4 х 3 п. і 6 х 2 п.

Одночасно для вирізу горловини через 78 см = 242 ряду від набірного ряду закрити середні 13 п. і обидві сторони закінчити роздільно.

Для заокруглення вирізу по внутрішньому краю закрити в кожному наступному 2-му ряду 1 х 3 п.

Через 79,5 см = 246 рядів від набірного ряду закрити залишилися 2 п. плеча з кожної сторони.

Ліва і права поличка

Набрати 37 (39) 41 п. і в’язати патентним візерунком.

Скіс плеча по правому краю виконати, як на спинці.

Одночасно для вирізу горловини через 75,5 см = 234 ряду від набірного ряду по лівому робочого краю закрити 1 х 5 п., потім закрити в кожному 2-му ряду 2 х 2 п. і 3 х 1 п.

Праву поличку в’язати симетрично ліворуч.

Рукава

Набрати 21 (25) 29 п. і в’язати патентним візерунком.

Одночасно для скосів від набірного ряду з обох сторін згідно малюнку додати в кожному 14-му рядку 9 х 1 п. = 39 (43) 47 п.

Через 45 см = 140 рядів від набірного ряду закрити всі петлі.

Збірка

Виконати плечові шви. Виріз горловини обв’язати гачком 1 ст. б/н. Вшити рукава, виконати бокові шви і шви рукавів.

Дитяче пальто з капюшоном для дівчинки

Не тільки дорослим можна насолоджуватися красивою ручною роботою, адже можна створити і красиве пальто дитяче спицями. Порадувати дівчаток і хлопчиків такими речами нескладно, адже зв’язати пальто для діток куди швидше, при цьому занурення в цікавий процес роботи ніхто в цій справі не відміняв. Розглянемо в цій статті ближче варіант виконання пальто спицями для дівчинки, з капюшоном.

Розміри

Довжина готового жакета 38 см, ОГ=59 див. Підійде на три роки.

Інструменти

  • пряжа: teddy’s Wool Golf, 100% акрил;
  • спиці З. 5, 4, 5;
  • 3 декоративних гудзики;
  • 3 пари прозорих кнопок.

Візерунки

  • платочная гладь;
  • гумка 1×1;
  • гумка 2х2;
  • коса з 9 п (див. схему 1);
  • «італійський набір».

Щільність в’язання

10х10 см платочної гладі = 16 п. на р. 28

Схеми в’язання

В’яжемо спинку і полички

Спинка і обидві полички в’яжуться єдиним полотном до пройм. На спиці 4 набрати італійським набором 145 петель, при цьому замість звичайних 4-х р. порожнистої різники пров’язати тільки 2. Після цього перейти на спиці 5 і в’язати платочної гладдю, поки довжина полотна не досягне 19 див.

В наступному особовому ряді виконати 4 зустрічні складки за схемою 2. Виворітний ряд пров’язати лицьовими, затягуючи тугіше петлі складом.

З наступного ряду в’язати гумку 1×1, починаючи і закінчуючи або. п. не рахуючи кромок. Всією 8 рядів.

Після цього знову в’язати платочної гладдю, при цьому розташувавши над кожною складкою косу (схема 1) таким чином:

Кромочная, 5 осіб, додати петлю з протяжки, 9 петель коси, додати петлю з протяжки, 17лиц., додати петлю з протяжки, 9 петель коси, додати петлю з протяжки, 15 осіб, додати петлю з протяжки,9 петель коси, додати петлю з протяжки, 17 осіб., додати петлю з протяжки. 9 петель коси, додати петлю з протяжки, 5 осіб., кромочная. Разом на спицях 105 п.

Петлі, додані до і після кожної коси, робити так, щоб з лицьової сторони вони були виворітними.

В’язати таким чином 5 см (14 р).

Після цього поділити полотно на три частини, при цьому закривши для пройм по 10 петель. На кожну поличку повинно залишитися по 17 п. Далі можна в’язати одночасно від трьох клубків або закінчити кожну частину окремо.

Від верхнього краю гумки і до плеча пров’язати 17 див., при цьому закривши для вирізу з внутрішнього краю кожної полички 1×3 п., 1×2 п. і 1×1 п. Закрити для плеча по 11 петель, пересняв решта петлі на додаткову спицю або нитку контрастного кольору.

Рукава

На спиці 4 набрати 36 петель і в’язати 7см гумкою 2×2. Продовжити спиць №5 платочную гладь, додавши в кожному 6-му ряду 4 рази по 1 п. по краях.

На відстані 9 см від гумки в’язати:

Кромочная 15 осіб, додати петлю з протяжки, 9 петель коси, додати петлю з протяжки, 16 осіб, кромочная.

На висоті 23 см від гумки закрити 1 раз на 3 п., 2 рази по 2 п. і на загальній висоті рукава 36 см закрити залишилися петлі.

Другий рукав в’язати аналогічно.

Капюшон

Перезняти петлі горловини на спиці 5 і в’язати платочної гладдю. додаючи по обидві сторони центральної петлі 4 рази 1п. Далі в’язати прямо. На висоті 23см скласти полотно навпіл і закрити петлі за допомогою третьої спиці.

Збірка

Виконати плечові шви, зшити рукави і втачать їх в пройми.

По краю першої полички, капюшона та другої полички набрати петлі спицями 3.5 і в’язати 4 см гумкою 2к2. Потім петлі планки закрити за допомогою голки, регулюючи щільність краю. Пришити декоративні гудзики і на їх рівні зсередини прозорі кнопки.

Жіноче виріб з товстої пряжі

Загрузка...

Немає речі більш приємною і красивою в період осінніх та весняних холодів, ніж пальто з щільної пряжі пов’язане своїми руками. І зовсім не обов’язково, що воно буде «грубим», цілком можливо зробити його повітряним і ніжним, особливо, за допомогою великих спиць різних розмірів. Розглянемо ближче таке в’язане пальто спицями з товстої пряжі зі схемами та описом. Воно виконано з меланжевої пряжі з бахромою.

Розміри

36/38 (40/42) 44/46

Інструменти

  • пряжа (38% натуральної вовни, 33% поліакріл, 29% поліамід; 175 м/150 г) — 750 (900) 1050 р біло-сірої секційного фарбування;
  • кругові спиці №8 і 12;
  • перламутрові ґудзики (діаметр 34 мм).

В’яжемо візерунки за схемами

Патентний край на три петлі

Лицьові ряди: на початку ряду пров’язати 3 петлі лицьовими, при цьому нитка після провязывания 1-й петлі затягнути, в кінці ряду зняти 3 петлі, як виворітні, нитка за роботою.

Виворітні ряди: на початку ряду пров’язати 3 петлі виворітними, при цьому нитка після провязывания 1-й петлі затягнути, в кінці ряду зняти 3 петлі, як виворітні, нитка перед роботою.

Основний візерунок

Непарне число петель.

Лицьові ряди спицями №8: всі петлі провязивать виворітними.

Виворітні ряди спицями №12: поперемінно 1 лицьова, 1 виворітна, закінчити 1 лицьова.

Щільність в’язання

10 п. х 15 р. = 10 x 10 см; візерунок 1 – 3 п. = 1,5 см, пов’язано основним візерунком.

Важливо: спинку і полички до пройм в’язати єдиним полотном на чергуються кругових спицях рядами в прямому і зворотному напрямку. Потім деталі закінчити роздільно.

Викрійка

Хід роботи

Спинка та полочки

На спиці №8 набрати 121 (129) 137 петель хрестоподібним набором і між патентними краями в’язати основним узором.

Важливо

Між патентними краями зовнішні по 31 (33) 35 п. утворюють полички, середні 53 (57) 61 п. — спинку.

Через 21,5 см = 32 ряду від початкового ряду виконати в правій поличці 1 пару отворів для гудзиків. Для цього в особовому ряду після патентного краю пров’язати 2 петлі, потім 2 петлі провязать разом лицьовій і зробити 1 накид, пров’язати 10 петель, 2 петлі провязать разом лицьовій і зробити 1 накид. Накіди в изнаночном ряду пров’язати согл. узору.

Другу пару отворів для гудзиків виконати через 13,5 см = 20 рядів аналогічно.

Для лацкана через 40 см = 60 рядів від початкового ряду додати з обох сторін після і перед патентним краєм відповідно 1 лицьову скрещенную з поперечної нитки та включити в узор. Цю надбавку повторити ще 19 разів у кожному 2-му ряду.

Через 56 см = 84 ряду (53,5 см = 80 рядів) 50,5 см = 76 рядів від початкового ряду, тобто після 12 (10) 8-ї надбавки для лацкана, на спицях в цілому 145 (149) 153 петлі. Потім закінчити деталі окремо.

Верхня частина правої полички з рукавом

На перших 46 петлях продовжити роботу согл. узору, що залишилися петлі залишити і по правому краю продовжити виконувати надбавки для лацкана.

Одночасно в 1-му ряду від поділу роботи набрати для цельновязаного рукава по лівому краю 38 нових петель, з них перші 35 п. включити в основний візерунок, 3 п. провязивать патентним краєм. Після останньої надбавки для лацкана загальне число петель досягне 92 (94) 96 п.

Для розрізу лацкана через 66,5 см = 100 рядів від початкового ряду закрити 13 петель в техніці полого шнура (i-cord) наступним чином: * 2 петлі візерунка 1 пров’язати лицьовими, 3-ю петлю пров’язати з наступної петлі разом лицьовою з нахилом вліво (1 петлю зняти, як лицьову, 1 лицьова, потім протягнути її через зняту петлю), 3 петлі патентного краю знову повернути на ліву спицю, від * повторити ще 9 разів, потім закрити 3 петлі патентного краю, як лицьові.

В кінці наступного изнаночного ряду набрати 13 нових петель і продовжити роботу патентним краєм согл. узору.

Через 76 см = 114 рядів від початкового ряду продовжити роботу тільки на петлях патентного краю і перших 34 (35) 36 петлях для задньої частини коміра согл. узору, останні 52 (53) 54 п. + 3 п. патентного краю залишити для лінії плеча/рукава.

Через 9,5 см = 14 рядів (10,5 см = 16 рядів) 12 см = 18 рядів від початку в’язання коміра залишити петлі.

Верхня частина лівої полички з рукавом

В’язати так само, як верхню частину правої полички, але в дзеркальному відображенні і без отворів для гудзиків, для розрізу лацкана в 100-му ряду від початкового ряду (= виворітний ряд) закрити 13 п. наступним чином: * 2 петлі пареного краю пров’язати виворітними, 3-ю петлю пров’язати з наступною разом виворітною петлею, 3 петлі патентного краю повернути на ліву спицю, від * повторити ще 9 разів, потім закрити 3 петлі патентного краю, як лицьові. Ці 13 петель знову набрати в наступному особовому ряду.

Верхня частина спинки з рукавами

Набрати на спиці з початкового ряду передній частині правого рукава 38 петель, потім провязать 53 (57) 61 п. спинки і набрати з початкового ряду передній частині лівого рукава 38 петель = 129 (133) 137 п.

Продовжити роботу согл. узору з патентним краєм з обох сторін, при цьому почати з 1 изнаночного ряду.

Через 76 см = 114 рядів від початкового ряду залишити петлі, при цьому середні 19 (21) 23 п. утворюють горловину, зовнішні 52 (53) 54 п. + по 3 п. патентного краю — лінію плеча/рукава.

Збірка

Для виконання плечових швів і швів рукавів спинку і полички скласти лицьовими сторонами всередину, залишені петлі плеча/рукави при цьому розташовуються паралельно на окремих спицях. Почати з правого краю: провязать 55 (56) 57 x 2 п. (1 п. з кожної спиці) разом лицьовій і закрити, для горловини спинки закрити такі 19 (21) 23 п. окремо, потім знову пров’язати 55 (56) 57 x 2 п. разом лицьовій і закрити.

Залишені петлі коміра з’єднати трикотажним швом і вшити комір в горловину. Пришити гудзики на ліву поличку.

Відео урок

Хорошою ідеєю буде переглянути кілька майстер-класів від професійних в’язальниць безпосередньо перед початком роботи над пальто, адже в цій справі є свої секрети, якими діляться умільці зі всього світу в своїх відео-уроках. Цей нескладний крок значно полегшить хід роботи і прискорить появу готового виробу, виконаного за власним задумом.

Відео урок «як зв’язати пальто спицями»