Мітенки гачком — схеми з описом для початківців

Мітенки вязані гачком — гарний аксесуар, який може бути як теплим, так і виконувати декоративні функції, особливо, коли мова йде про повітряних ажурних рукавички без пальчиків. Створювати їх за допомогою гачка досить просто, особливо, якщо підібрати нескладні схеми з описами для початківців, як ті, які представлені нижче.

Ці рукавички без пальчиків можна подарувати дівчаткам, хлопчикам, жінкам і чоловікам — стилів і моделей митенок існує величезна безліч, і багато хто з них володіє своїм індивідуальним шармом, який передається тим, хто її одягає. Саме тому багато новачків хочуть навчитися в’язати мітенки своїми руками, адже так можна порадувати не тільки себе — цікавою роботою, але й оточуючих — красивою і зручною річчю.

Цікавий і той факт, що мітенки в’яжуться гачком на всі випадки життя — починаючи з повсякденного казуального стилю, і закінчуючи весільним. Варіантів різноманітних схем існує безліч. Розберемо докладніше ті з них, які під силу буде зв’язати і початківцям рукодільниця.

Як в’язати мітенки гачком — схеми з описом для початківців

Розглянемо кілька варіантів в’язання митенок гачком, які за допомогою схем і описів осилять всі початківці шанувальники в’язання. Почнемо з найбільш легких моделей і перейдемо до нескладних видів митенок з індивідуальним стилем.

Найпростіша модель

Для виконання роботи стане в нагоді детальний майстер клас на тему «Мітенки для початківців гачком». Тут представлена нескладна модель митенок для діток, пов’язана одними з найпростіших візерунків створюваних гачком — полустолбиками, повітряними петлями і стовпчиками без накиду. Залежно від вибраного кольору пряжі, ця модель митенок прекрасно підійде як хлопчику, так і дівчинці.

Розміри митенок:

На 5 років (обхват руки — 15 см, висота мітенки — 12 см).

Матеріали для роботи:

  • пряжа Джинс від Ярн Арт, 20-25 г;
  • гачок — № 2,5.

Знімаємо мірки з руки

З’ясовуємо, який обхват руки у майбутнього володаря митенок, і визначаємося з бажаної висотою вироби.

1 — обхват руки; 2 — висота мітенки.

Так як вибраний узор досить еластичний, значення обхвату мітенки можна відняти 1 див. Завдяки цьому виріб буде більш щільно прилягати до руки.

Основний візерунок

Стовпчики без накиду за задню полупетлю. В’яжемо їх за схемою.

В’язання візерунка митенок буде проводитися в поперечному напрямку. Наша мета — зв’язати прямокутник з шириною одного боку, рівній висоті мітенки. Довжина другої сторони прямокутника дорівнює: обхват руки мінус 1 див.

В’яжемо митенку гачком за схемою:

Хід роботи:

Набрати ланцюжок з 30 вп + 1 вп підйому. Важливо не набирати ланцюжок туго. Потім слід в’язати на потрібну висоту ряди сбн за задню полупетлю. В даному випадку мова піде про 32 рядах.

Потім складаємо в’язання навпіл і зшиваємо 11 петель тамбурним швом, 8 петель пров’язуємо тільки по одній стороні — це отвір для пальчика, потім знову зшиваємо 11 петель.

Тамбурний шов гачком.

Складаємо готовий прямокутник навпіл. Зшиваємо 11 петель тамбурним швом. 8 петель в’яжемо полустолбиками без накиду з однієї частини. Потім зшиваємо» залишилися 11 петель тамбурним швом.

Тепер довязываем пальчики (див. схему в’язання митенок гачком) за схемою. Палець в’яжеться наступним чином: три кругових ряду, пов’язаних звичайними сбн.

Прості мітенки для новачків готові до використання за призначенням! До таким красивим рукавичок без пальців чудово підійде шапочка, шарф або снуд створений цим же візерунком.

Як зв’язати ажурні мітенки

Такі мітенки виконують швидше декоративну функцію, але в комплекті з іншою річчю, пов’язаної гачком в тому ж стилі, виглядають дуже ефектно. Отже, як же пов’язати ажурні мітенки гачком, які підійдуть без винятку всім жінкам і дівчатам.

Розміри митенок:

34/36 (38/40) 42/44

Матеріали для роботи:

  • пряжа (75% бавовни, 20% віскоза, 5% люрексу; 90 м/50 г) – 100 г рубіново-червоною;
  • гачок №5,5;
  • для митенок розміру 34/36 додатково гачок № 4,5.

В’яжемо мереживний візерунок за схемою:

Кількість набраних петель кратно 10 + 1 петля.

В’язати за схемою. Почати петлями перед раппортом, постійно повторювати раппорт, закінчити петлями після рапорту.

У висоту 1 раз виконати 1-6-й ряди, потім постійно повторювати 3-6-й ряди.

Щільність в’язання

15 п. х 7,25 р. = 10 х 10 див.

Хід роботи:

Гачком №4,5 (5,5) 5,5 виконати ланцюжок з 41 в. п. + 1 ст. п. підйому і в’язати мереживний візерунок. Через 19,5 см від набірного ряду деталь закінчити 1 ст. б/н. Виконати шов.

Майстер клас з в’язання митенок для дівчинки

Загрузка...

В’язання митенок для дівчинки гачком — це суцільне задоволення, адже часто робота не вимагає знання виконання складних візерунків, тут можна створити настрій за допомогою нескладних декоративних прийомів, на кшталт мордочок тварин чи персонажів мультфільмів, простих малюнків або навіть поєднання нестандартних колірних рішень. В даному випадку мова піде про милих яскравих митенках з мордочкою сови.

Розміри митенок:

На дівчинку 7 років.

Матеріали для роботи:

  • пряжа Yarn Art будь-якого кольору;
  • гачок за розміром пряжі;
  • 2 чорних гудзички для очей.

Хід роботи з покроковими фотографіями:

В’яжемо ланцюжок з 40 повітряних петель. Замикаємо її в кільце. Потім в’яжемо гумку для митенок з совами, для чого продовжуємо в’язання по колу. У першому ряді в кожну петлю ланцюжка пров’язуємо по одному стовпчику з накидом.

У наступному ряду в’яжемо по черзі один опуклий рельєфний стовпчик з накидом і один рельєфний увігнутий стовпчик з накидом. Пров’язуємо два таких ряду. Гумка готова, і виглядає вона ось так:

Наступні 12 рядів в’яжемо полустолбиками з накидом. Для формування отвори для великого пальця 13 ряд пров’язуємо полустолбиками з накидом, залишивши останні 7 петель не провязанными.

Розгортаємо в’язання і в’яжемо полустолбиками без накиду до кінця ряду. Продовжуємо в’язання, провязав 7 повітряних петель, замикаємо їх у початок наступного ряду. Розгортаємо в’язання і знову в’яжемо по колу 5 рядів полустолбиками з накидом.

Залишився останній ряд, який складається з чергуються між собою рельєфних увігнутих і опуклих стовпчиків з накидом. Другу в’яжемо аналогічно першій, лише отвір для пальця в’яжемо з іншого боку.

Щоб мітенки для дівчинки стали більш привабливими, їх можна прикрасити малюнком сови. Спочатку зв’яжемо оченята. Для цього в кільце амігурумі пров’язуємо 6 стовпчиків без накиду.

У другому ряду здійснюємо надбавку з стовпчиків без накиду в кожну петлю (12 п.). У третьому рядку додаємо в кожну петлю полустолбики з накидом (24 п.) Петлю закріплюємо, відрізаємо нитку. Нам необхідно зв’язати чотири таких очка.

На очі пришиваємо гудзики, після чого потайним швом пришиваємо їх на дитячі мітенки. Вишиваємо червоною ниткою носик і пір’я. Робимо з обрізків різнобарвною нитки пензлики для вушок. Смішні мітенки для дівчинки готові!

Покрокове опис в’язання вироби для чоловіка

Чоловіки часто вибирають лаконічний і навіть мінімалістичний стиль, який буде підходити на всі випадки життя. Це стосується і вибору утеплення для рук. Відмінним і універсальним варіантом для будь-якого чоловіка стануть мітенки пов’язані простими візерунками з досить товстої пряжі. Розглянемо ближче, як зв’язати мітенки для чоловіка гачком, при цьому використовуючи дуже нескладні візерунки — стовпчики з накидом. Покрокове опис в’язання митенок гачком в цьому допоможе навіть початківцям рукодільниця.

Матеріали для роботи:

  • напівшерстяна пряжа вагою в 100 г;
  • пряжа чорна 20 г для обв’язки;
  • гачок під розмір пряжі.

Вимірюємо перед роботою обхват чоловічої руки в самому широкому місці, або вимірюємо його старі рукавички.

Хід роботи з покроковими фотографіями:

Почнемо в’язання мітенки з верхньої частини виробу. Набираємо ланцюжок повітряних петель довжиною рівною вимірюванням обхвату кисті руки. В даному випадку обхват вийшов 20 см, що склало 37 повітряних петель.

Зв’яжіть стовпчиками з накидом 9 рядів, починаючи кожен ряд з трьох повітряних петель і закінчуючи з’єднувальним стовпчиком. У 5-му ряду рівномірно додайте 2 петлі, щоб у місці долоні мітенки були трохи вільніше. Кількість рядів може бути більшим або меншим, це залежить від довжини пальців.

У 10-му ряду залиште отвір для великого пальця. Для цього складіть митенку навпіл, посередині зауважте 6 стовпчиків з накидом, які слід пропустити, і зв’яжіть 5 повітряних петель, як показано на фотографії.

Виконайте ще 4 ряди стовпчиками з накидом. Чергуючи лицьові і виворітні рельєфні стовпчики, зв’яжіть гумку потрібної довжини. В даному випадку вийшло 6 рядів. Великий палець — це чотири ряди стовпчиків з накидом.

У фіналі обв’язуємо верх митенок і великі пальці «рачьим кроком». Чоловічі рукавиці готові.

Вязані мітенки для жінки

Ще один різновид митенок — теплі в’язані гачком мітенки для жінок з великим об’ємним узором. Є в них і елемент ажурності, однак щільна структура не дає рукам змерзнути в холодну пору року, а відсутність в’язаних пальчиків дозволяє виконувати життєво важливі функції, без особливих зусиль і дискомфорту. Ну а яскравий колір пряжі обов’язково буде піднімати настрій, навіть в негоду.

Розміри митенок:

7/8

Матеріали для роботи:

  • пряжа (54% вовни альпака, 24% поліамід, 22% вовни; 199 м/25 г) – 75 г яскраво-рожевою;
  • гачок №4,5.

В’яжемо візерунки

«Шишечки» в’яжемо за схемою:

В’язати круговими рядами на числі петель кратному 3 согл. схемою.

Почати з петель перед раппортом, раппорт постійно повторювати, закінчити петлями після рапорту. 1-4-й р. виконати 1 раз.

В’яжемо схрещені ст. з/н

В’язати, як візерунок «Шишечки», але 5-7-й р. виконати 1 раз, потім постійно повторювати 6-й і 7-й р.

Щільність в’язання:

17 п. х 10 р. = 10 х 10 см (у середньому).

Хід роботи

В’яжемо праву митенку. Виконати початкову ланцюжок з 39 в. п., замкнути в кільце за допомогою 1 соед. ст. і зв’язати 6 коло.р. візерунком «Шишечки», при цьому після 4-го кола.р. ще 1 раз повторити 3-й і 4-й коло.р. схеми.

Потім в’язати схрещеними ст. з/н.

Через 6 см від початку виконання схрещених ст. з/н пропустити 7 п. для отвори для великого пальця і зв’язати замість них 7 в. п.

В наступному коло.р. обв’язати ці в. п. схрещеними ст. з/н.

Через наступні 4 см від отвору для великого пальця пров’язати 2 коло.р. візерунком «Шишечки» і закінчити роботу. Ліву митенку слід в’язати аналогічно правій.

Збірка

Отвір для великого пальця обв’язати по краю схрещеними ст. з/н, при цьому в 1-му коло.р. 5 разів повторити раппорт.

Через 4 коло.р. від початку великого пальця зв’язати ще 1 коло.р. «рачьим кроком» (= ст. б/н в напрямку зліва направо) і закінчити роботу.

Відео для початківців рукодільниць

Новачкам в будь-якій справі складно зорієнтуватися з першого разу в рекомендаціях по роботі, так як деяких деталей вони не можуть знати по недосвідченості. Це стосується, в тому числі, і в’язання гачком. У цьому випадку швидше і якісніше працювати допомагають практичні відео-уроки з майстер-класів для початківців.

Відео «як зв’язати красиві мітенки гачком»: