Красиві спідниці в’язані гачком — схеми і опис

Більшість дівчаток, дівчат і жінок дуже люблять носити спідниці в будь-який час року, але особливо актуально це, звичайно, в теплий період. Спідниці можуть бути виконані з самих різних матеріалів, бути найнеймовірніших форм і різних розмірів, але, що важливо, їх можна зробити власними руками за своєю задумом.

Один з безлічі можливих варіантів створення спідниці — зв’язати гачком. Процес в’язання — одне задоволення, а результат дуже порадує не тільки володарку штучки, але і всіх навколо, адже гарна спідничка підкреслить достоїнства і приховає недоліки фігури.

Спідниці виглядають в’язані гачком повітряно, фактурно і дуже цікаво. Вони можуть бути виконані різними візерунками і мотивами — від простеньких до ажурних і рельєфних. Розглянемо різні варіанти в’язання цих спідничок по порядку почавши з моделей для дівчаток, а потім вивчимо варіанти для жінок.

В’язана спідниця гачком для дівчинки

Дівчата обожнюють оригінальні речі, тому багатьом з них припадають до душі в’язані з особливим схемами дрібнички, на зразок суконь, кофтинок і спідничок. Дизайнери і звичайні шанувальники в’язання гачком придумали величезну кількість моделей в’язаних гачком спідниць, які здатні порадувати навіть найвибагливішу дитину, і які підійдуть як новачкам, так і профі: літні, утеплені, ажурні з рюшами — вибір великий. Для початку розберемо опис і схеми в’язання спідниці гачком для початківців майстринь.

Проста модель або майстер клас для початківців

Ось така цікава модель дитячої спіднички доведе початківцям вязальщицам, що вони можуть досягти хороших результатів у цьому ремеслі, а майстер клас з в’язання спідниці гачком для дівчинки допоможе зробити це правильно і швидко.

Розміри

110/116 (122/128) 140/146

Матеріали

 • пряжа (100% бавовни; 125 м/ 50 г) — 100 г темно-блакитний;
 • пряжа по 50 г світло-блакитний, оранжево-рожевою і рожевої;
 • пряжа 50 г різнобарвною принтованной;
 • гачок №4;
 • еластична тасьма шириною 2 см — 65 (70) 75 див.

В’яжемо візерунки згідно зі схемами і описами

Основний візерунок

В’язати круговими рядами ст. б/н і ст. з/н, при цьому кожен кругової ряд починати з 1 або 3 ст. п. підйому замість 1-го ст. б/н або ст. з/н і закінчувати 1 соед. ст. в саму верхню початкову в. п. Щоб подвоїти 1 петлю, пров’язати 2 п. на одній петлі підстави.

Зигзагоподібний візерунок

Число петель кратно 16. В’язати за схемою круговими рядами. Кожний ряд починати з 1 ст. п. підйому замість 1-й петлі і петлями перед раппортом, раппорт постійно повторювати, закінчувати петлями після рапорту і 1 соед. ст. в 1-ю п. 1-4-й коло.р. провязать 4 рази, потім постійно повторювати 5-й і 6-й коло.р. Для наочності під схемою наведено останній кругової ряд ст. з/н.

Послідовність кольорових смуг

* по 1 коло.р. темно-блакитний, принтованной, темно-блакитний, принтованной, рожевої, принтованной, світло-блакитний, принтованной, світло-блакитний, принтованной, рожево-помаранчевої, принтованной, рожево-помаранчевої і принтованной ниткою, від * повторювати.

Щільність в’язання

16 п. х 20 коло.р. = 10 x 10 см, пов’язано основним візерунком ст. б/н;
16 п. х 8 коло.р. = 10 x 10 см, пов’язано основним візерунком ст. з/н;
18 п. х 10 коло. р = 10 х 10 см, пов’язано зигзагоподібним візерунком.

Важливо: в’язати спідницю потрібно по напрямку зверху вниз єдиним полотном.

Викрійка

Хід роботи

Темно-блакитною ниткою набрати на спиці 86 (96) 109 в. п. і на 1 соед. ст. замкнути в кільце. Потім пров’язати для планки 4 см основним візерунком ст. б/н.

Далі 3 коло.р. в’язати ст. з/н, при цьому в кожному круговому ряду рівномірно подвоїти 14 (16) 17 п. = 128 (144) 160 ст. з/н.

Далі в’язати зигзагоподібним візерунком згідно послідовності кольорових смуг.

Через 24 см = 24 коло.р. (28 см = 28 коло.р.) 32 см = 32 коло.р. закінчити зигзагоподібний візерунок.

Збірка

Планку відвернути на половину ширини на виворітну сторону і пришити. Всунути еластичну тасьму.

В’язання річної ажурною спідниці з рюшами

Дуже підходящим подарунком може бути літня спідниця для дівчинки гачком. Ця модель дитячого спіднички прекрасно підходить під категорію «в’язання гачком для початківців». Така ажурна спідниця з рюшами для дівчинки проста у виконанні за рахунок головного візерунку, а виглядає грайливо і мило завдяки своїй структурі і кроєм.

Розміри

86/92 (98/104) 110/116

Матеріали

 • пряжа (96% бавовна, 4% поліестеру; 160 м/50 г) – 100 (150) 150 г білої і 50 г синьої;
 • гачок № 4 і 5.

В’яжемо візерунки

Стовпчик з накидом

В’язати круговими рядами, кожен коло.р. починати з 3 ст. п. підйому замість 1-го ст. з/н і закінчувати 1 соед. ст. у верхню ст. п. підйому.

Рюші

1-й коло.р. в’язати білою ниткою. Нитка приєднати до відповідного коло.р.: 1 в. п., * 3 петлі пропустити, 9 ст. з 2/н в наступну петлю, 3 петлі пропустити, 1ст. б/н в наступну петлю, від * постійно повторювати, 3 петлі пропустити, 9 ст. з 2/н в наступну петлю, 3 п. пропустити, 1 соед. ст. виконати початкову в. п. (= замкнути).
2-й коло.р. в’язати синьою ниткою. Нитка приєднати до відповідного коло.р.: 1 в. п., потім 1 п. в кожну п. попереднього коло.р. в’язати 1 ст. б/н, 1 соед. ст. виконати початкову в. п. (= замкнути).

Арки

* 1 соед. ст., 2 петлі пропустити, 5 ст. б/н виконати наступну петлю, 2 петлі пропустити, від * постійно повторювати, закінчити 1 соед. ст. у 1-й соед. ст.

Сердечко

Синьою ниткою зв’язати 1 початкову в. п.
1-й р.: 1 ст. п. підйому, 1 ст. б/н на в. п. попереднього р.
2-й р.: 1 ст. п. підйому, 3 ст. б/н в ст. б/н попереднього р.
3-й р.: 1 ст. п. підйому, 5 ст. б/н виконати в 3 ст. б/н попереднього р., при цьому в 1-ю та останню п. попереднього р. виконати 2 ст. б/н.
4-й р.: 1 в. п. повороту, 7 ст. б/н з 5 ст. б/н попереднього р., при цьому в 1-ю та останню петлю попереднього р. виконати 2 ст. б/н.
5-й р.: 1 ст. п. підйому, 3 ст. б/н, 1 соед. ст., 3 ст. б/н.
По закінченні обв’язати сердечко 1 коло.р. ст. б/н.

Щільність в’язання

18 ст. з/н х 10 р. = 10 х 10 см, пов’язано ст. з/н.

Важливо: в’яжеться спідниця одним полотном в напрямку зверху вниз.

Хід роботи

Білою ниткою виконати початкову ланцюжок з 104 (120) 136 в. п. і на 1 соед. ст. замкнути в кільце. В’язати ст. з/н, при цьому у 2-му і 3-му коло.р., а також в останніх 7 коло.р. петлі провязивать, вводячи гачок тільки за задню стінку петлі.

Через 24 (28) 32 см від початкового ряду роботу закінчити.

Збірка

Зв’язати рюші, як описано вище. Гачок вводити за передні стінки верхніх петель ст. з/н слід. рядів: 17, 20 і 23-го (21, 24 і 27-го), 25, 28 і 31-го.

Верхній край спідниці обв’язати синьою ниткою арками, при цьому край злегка пріпосадіть.

Зв’язати 2 сердечка, як описано вище.

Для шнура гачком № 5 зв’язати в 2 сині нитки ланцюжок з в. п. довжиною 110 (115) 120 див. Шнур пропустити, починаючи від середини переду, у 2-й коло.р. спідниці (над 2 і під 2 ст. з/н), на кінці шнура пришити по 1 сердечку.

Відео урок

Загрузка...

Значно полегшити процес в’язання допоможе детальне відео з процесом в’язання спідниці гачком. В даному випадку мова піде про роботу над гарною ажурною легкої спідничкою для дівчинки.

Відео урок в’язання спідниці гачком для дівчинки

Спідниці для жінок гачком зі схемами та описом

Дівчатам і жінкам теж є з чого вибрати серед безлічі цікавих моделей в’язаних гачком спідничок. Вони можуть виглядати як строго, так і грайливо, а варіації крою і колірних рішень допомагають регулярно вносити шарм притаманний різним стилям в повсякденний гардероб: міні, класичні, довгі, з клинами, спідниці-олівець, пляжні, спідниці-кльош, пишні або з оборками варіацій безліч. Розглянемо декілька цікавих моделей в’язання, які стануть в нагоді і серйозним леді, і милим дівчатам.

Коротка літня спідниця

Немає варіанту більш ідеального для спекотного сезону, ніж коротка літня спідниця гачком для жінки. Виріб виходить легким і повітряним, приємним тілу і дуже привабливим. Створити його буде досить просто і швидко. Чим не привід поповнити гардероб красивою спідничкою? Розглянемо любий варіант спідниці в смужку, схожою своїм забарвленням на сонечко, яка буде чудово виглядати на жінках та дівчатах.

Розміри

34/36 (38/40 – 42/44) 46/48

Матеріали

 • пряжа (100% овечої вовни; 120 м/50 г) — по 150 г рожевої, червоної та бежевою, по 100 г винно-червоним, кораловим і жовтою;
 • гачок №3,5 і 4;
 • еластична стрічка довжиною по обхвату талії і шириною 4 див

В’яжемо візерунки згідно зі схемами і описами

Стовпчик без накиду

Кожний ряд починати 1 ст. п. підйому.

Основний візерунок

В’язати за схемою. 1 раз пров’язати 1-й і 2-й коло.р., потім 16 разів повторити 2-й коло.р. Пров’язати 1 раз 19-21-й коло.р., потім повторити 20 разів 22-й круг.р. Далі 1 раз пров’язати 42-45-й коло.р.

Якщо значки з’єднуються внизу, стовпчики в’язати на одній петлі підстави.

Чергування смуг

8 коло.р. коралової ниткою,
2 коло.р. червоній,
8 коло.р. бежевою ниткою,
2 коло.р. винно-червоного,
8 коло.р. червоній,
10 коло.р. рожевою,
2 коло.р. бежевою,
2 коло.р. винно-червоного,
3 коло.р. червоною ниткою.
При зміні кольору нитки останню петлю колишнього кольору провязивать вже новим кольором.

Щільність в’язання

20 п. х 25 р. = 10 х 10 см, пов’язане (гачок №3,5) стовпчиками без накиду;
1-18-й коло.р. – 6 раппортов х 12 коло.р. = 10 х 10 см, пов’язано основним візерунком.

Важливо: спочатку зв’язати пояс рядами в прямому і зворотному напрямках поперек, потім в’язати спідницю круговими рядами у напрямку зверху вниз.

Викрійка

Хід роботи

Пояс

Жовтою ниткою гачком №3,5 виконати початкову ланцюжок з 18 в. п. + 1 ст. п. підйому і пров’язати 86 (94 – 102) 110 см = 216 (236 – 256) 276 р. ст. б/н. Пояс закінчити.

Виконати середній шов, для чого початковий ряд пришити до останнього ряду.

Пояс зложити вздовж навпіл, вкласти в нього еластичну стрічку і зшити поздовжні краю пояса.

Спідниця

Коралової ниткою гачком №3,5 в’язати основним узором в шов пояси і далі в’язати, чергуючи смуги. Для цього раппорт візерунка для в’язання гачком виконувати кожен 4-й р. пояса.

Від 19-го коло.р. візерунка продовжити в’язати гачком №4.

Для надбавок в 21-му коло.р. пропускати в кожному 5-му раппорте тільки 2 ст. з/н Спідницю закінчити.

Як зв’язати красиву довгу спідницю

Ще одним способом урізноманітнити образ стане в’язання довгої спідниці гачком для жінки. Особливо, якщо витримати її в модному зараз стилі, як, наприклад, етно. Купуючи такі стильні спіднички в магазинах, доводиться витрачати величезні суми грошей, а навчитися в’язати цю красу можна абсолютно безкоштовно. Розглянемо докладно, як в’яжеться довга спідниця гачком для жінок — схеми і опис нам в цьому допоможуть.

Розміри

36/38 (40/42–44/46) 48/50

Матеріали

 • пряжа (53% бавовни, 47% льону; 112 м/50 г) — 350 (350-400) 400 г бежевою і 100 г чорної;
 • гачок №3,5.

В’яжемо візерунки згідно зі схемами і описами

Основний візерунок

В’язати ст. з/н рядами в прямому і зворотному напрямку, при цьому кожен кругової ряду почати з 3 ст. п. підйому замість 1-го ст. з/н.

Візерунок бордюру

В’язати нитками двох кольорів согл. рахункової схемою. Кожна клітина відповідає 1 ст. з/н ниткою вказаного кольору.

Почати в позначеному A місці лічильної схеми, постійно повторювати 24 петлі раппорта і закінчити в позначеному A (B–C) D місці лічильної схеми.

Виконати 1-26-й ряди 1 раз. При в’язанні жаккарда невживану нитка просто простягати разом з роботою і обв’язувати.

Проста убавка

Ряд почати з 3 ст. п. підйому, пров’язати 2 ст. з/н разом, далі в’язати ст. з/н і за 3 петлі від кінця ряду пров’язати 2 ст. з/н разом і виконати 1 ст. з/н в останній ст. з/н.

Подвійна убавка

Ряд почати з 3 ст. п. підйому, пров’язати 3 ст. з/н разом, далі в’язати ст. з/н і за 4 петлі від кінця ряду пров’язати 3 ст. з/н разом і виконати 1 ст. з/н в останній ст. з/н.

Щільність в’язання

19 п. х 10 р. = 10 x 10 см

Викрійка

Хід роботи

Для спідниці зв’язати переднє і заднє полотнище знизу вгору і потім зшити.

Заднє полотнище

Для заднього полотнища спідниці бежевою ниткою виконати ланцюжок з 89 (98-107) 115 в. п. + 3 ст. п. підйому і в’язати основним узором ст. з/н рядами в прямому і зворотному напрямку.

На висоті 14 см = 14 рядів в’язати бордюр нитками двох кольорів согл. рахункової схемою.

Потім продовжити роботу бежевою ниткою основним візерунком ст. з/н рядами в прямому і зворотному напрямку.

При цьому, починаючи з висоти 41 см = 41 ряд (42 см = 42 ряду – 43 см = 43 ряду) 44 см = 44 ряду від початкового ряду почати виконувати убавки: в 41-му ряду з обох сторін виконати 1 просту (просту – просту) подвійну убавку, 45-го і 47-му рядах з обох сторін виконати 1 просту (просту – подвійну) подвійну убавку, у 49-му ряду з обох сторін виконати 1 просту (1 подвійну – 1 подвійну) 1 подвійну убавку, у 51, 53 і 55-м рядах з обох сторін виконати для всіх розмірів 1 подвійну убавку. В результаті число петель скоротиться до 69 (75-81) 87 п.

На висоті 57 см = 57 рядів (58 см = 58 рядів – 59 см = 59 рядів) 60 см = 60 рядів закінчити роботу.

Переднє полотнище

Переднє полотнище в’язати аналогічно.

Збірка

Виконати бокові шви, залишивши у верхньому шві верхні 20 см відкритими.

Для бахроми з картону вирізати квадрат розміром 15 x 15 см і обмотати його бежевою ниткою. Потім розрізати нитки з одного боку. За 2 нитки разом вплести в нижній край по 1 пучку в ст. з/н.

Для зав’язки на талії виконати ланцюжок з в. п. довжиною 144 (150-156) 162 див. Ланцюжок на відстані 1 см від верхнього краю втягати в кожен 3-й ст. з/н Почати і закінчити на середині переднього полотнища.

Відео урок

Ще один цікавий варіант в’язання гачком жіночої спідниці можна подивитися в детальному майстер-класі. Відео допоможе швидше зорієнтуватися початківцям вязальщицам, а для професіоналів це стане гідним викликом самим собі.

Відеоурок «жіноча спідниця гачком»