Італійський набір петель спицями — фото і відео уроки

Італійський спосіб набору петель спицями чудово підходить для манжет і нижніх планок в гумку, які зберігають свою еластичність після багатьох прань і частого носіння в’язаного виробу. Чудово зберігати форму — не єдине якість виробу, пов’язаного цим способом набору петель. Результат італійського набору спицями дуже красивий, його часто плутають з ідеальною на вигляд машинною в’язкою.

Візерунок при італійському наборі петель на спицях виходить рівним і еластичним. Професіонали пропонують кілька способів такої в’язки, які чудово підійдуть як новачкам, так і досвідченим вязальщицам, яким точно не доведеться нудьгувати в процесі.

Італійський набір петель спицями — майстер клас

В чому особливість італійського способу набору петель на спицях? Перш за все, є кілька способів в’язання петель італійським набором, які дозволяють отримати різні варіанти візерунків, і при цьому пропонують різну ступінь складності роботи:

  • Італійський набір петель з допоміжної ниткою;
  • Італійський набір петель без допоміжної нитки.

В’язання петель з допоміжної ниткою вважається більш складним і цікавим — тут у справу йдуть три спиці, і додаткова нитка (або нитка-гумка) контрастного кольору, тоді як в’язати італійським набором без допоміжної нитки швидше і зручніше знадобиться лише одна спиця і одна нитка. Вибір за вами.

Якщо вибирати в’язання італійським способом як з, так і без додаткової нитки, можна отримати закруглений акуратний еластичний край, який часто в’яжуть у вигляді гумки 1×1, подвійний гумки і гумки 2×2.

Важливе правило, якого варто дотримуватися при італійському способі набору петель спицями: перші п’ять рядів слід в’язати спицями на полномера тонше, ніж основне полотно гумки.

З еластичний краєм

Італійський спосіб набору петель на спицях дійсно ідеальний для еластичних країв манжета, горловини або низу в’язаних виробів, начебто светрів, штанів, шапок. Він надовго зберігає первинну форму і зручний при круговій в’язці.

Розглянемо спосіб, який допомагає отримати найбільш пружний край — італійський спосіб набору петель з допоміжної ниткою . Можна назвати кінцевий результат гумкою 1×1.

Для цього способу готуємо пряжу основного кольору і допоміжну нитку контрастного кольору. Будемо в’язати петлі на двох спицях.

Хід роботи:

Контрастною ниткою набираємо на спиці половину від потрібної кількості петель. Більше ця нитка не знадобиться, тому її можна обрізати, щоб не заважав подальшій роботі. Далі ми будемо в’язати ниткою основного кольору.

Перший ряд пров’язати лицьовими петлями. Кромочную петлю також пров’язати, знімати її не потрібно. Це стосується виключно першого ряду. Надалі кромочні петлі знімаються, як звичайно, не пров’язуючи.

Другий ряд — виворітні петлі.

Третій ряд — лицьові петлі.

В’язання повернути для роботи над четвертим поруч . Кромочную зняти. Наступна петля виворітна. Потім підняти петлю з протяжки 1-го ряду, надіти її на ліву спицю і пров’язати лицьового. Наступна петля — знову виворітна (вона вже є на спиці). Знову підняти петлю з протяжки 1-го ряду і пров’язати її лицьовій. І так далі.

Таким чином, потрібно чергувати: виворітні петлі провязивать з виворітних, а особові — з протяжек. Піднімати петлі зручно за допомогою гачка або додаткової спиці.

Кількість петель збільшиться вдвічі і досягне необхідного розрахункового кількості. Так виглядає в’язання в кінці четвертого ряду.

П’ятий ряд в’язати так, як лежать петлі, тобто виворітні провязивать виворітними, а особові — лицьовими. Сформована гумка 1х1.

В’язати гумкою 1х1 наступні ряди до отримання бажаної висоти.

Допоміжну нитку розпустити і витягнути з в’язання . Вона більше не потрібна.

Гарний хрестоподібний

Хрестоподібний набір петель спицями чудово підійде для обробки краю в’язаного виробу. Більш щільний край виконаний хрестоподібними петельками прекрасно оформляє річ. Цей спосіб, що іменується також «Болгарським зачином», вимагає особливого набору петель.

Схема в’язання і хід роботи:

Для виконання цього набору петель нитка, що йде від клубка, складаємо втричі, при цьому довжина потрійний нитки повинна бути більше приблизно у три рази, ніж ширина деталі. Нитка кладемо на пальці лівої руки, потрійна нитку від клубка звисає з великого пальця, а нитку, що йде від клубка — з вказівного. Складені разом спиці вводимо в петлю, як показано на фотографії 1.

Притискаємо нитки вказівним пальцем правої руки до спиць і утворимо першу петлю, захоплюючи потрійну нитка з зовнішньої сторони великого пальця лівої руки (фото 2 і 3).

Другу петлю утворимо, захоплюючи потрійну нитка з внутрішньої сторони великого пальця лівої руки. Для цього положення потрійний петлі на великому пальці лівої руки потрібно змінити: скинути нитку і тут же підхопити з протилежного боку пальця (фото 4).

Набираючи петлі поперемінно з зовнішньої і з внутрішньої сторони великого пальця лівої руки (саме тому спосіб називається хрестоподібним), отримуємо ряд петель, які розташовуються на спицях парами. Хрестоподібний набірний ряд з лицьової сторони зображений на фото 5.

Потім кожну петлю пари в’яжуть лицьовій або зворотній залежно від узору, яким буде виконано виріб.

Для гумки 2х2

Загрузка...

Італійський набір петель спицями для гумки 2х2 починають в’язати як гумку 1×1, доповнюючи пізніше кількома важливими маніпуляціями.

Для цього набору петель потрібно 1 пара спиць з номером, яким буде в’язатися гумка. Сформуйте першу петлю на спиці. Розташуйте робочу нитку на вказівному пальці, а кінець нитки на великому пальці лівої руки. Спиця з петлею розташовується посередині.

Хід роботи:

Заведіть спицю під нитку на великому пальці, і потім захопіть з-під неї нитку, на вказівному пальці. Простягніть спицю рухом до себе, на спиці утворилася петля, що нагадує собою лицьову петлю.
Відведіть спицю рухом від себе і вниз під нитка, що йде до вказівного пальця і захопіть з-під неї нитку, що йде до великого пальця. Утворилася петля, що нагадує собою виворітну.

Повторіть кроки 2 і 3, поки не наберете потрібну кількість петель. Передостання набрана петля повинна виглядати, як виворітна. Для закріплення набраних петель, останню петлю набирайте, як при звичайному наборі. Для гумки 1х1 набирайте парна кількість петель, гумки для 2х2 набирайте кількість петель, кратне 4 плюс 2 кромочні.

Перший ряд в’яжемо порожнистої гумкою. Кромочную знімаємо, а наступну петлю пров’язуємо лицьовою за задню стінку. Наступну за нею виворітну петлю знімаємо, не пров’язуючи, робоча нитка проходить перед роботою. Повторюємо до кінця ряду. Остання, кромочная петля провязывается лицьовій за передню стінку.

В’яжемо другий ряд порожнистої гумки. При цьому лицьові в’яжуться за передню стінку, а виворітні знімаються, не пров’язуючи, нитка перед роботою.

Далі в’яжемо гумку тим же номером спиць. Для гумки 1х1 в’яжемо, як дивляться петлі: над лицьовими — лицьові петлі, над виворітними — виворітні петлі.

Для гумки 2х2 перший ряд в’яжемо наступним чином. Після кромочной пров’язуємо першу лицьову петлю.

Наступну виворітну петлю і наступну за нею лицьову петлю міняємо місцями. І потім пров’язуємо лицьову петлю лицьовою.

Далі в’яжемо 2 стоять поруч виворітні петлі. А потім в’яжемо 1 лицьову петлю лицьовою.

Повторюємо кроки 9 і 10 до кінця ряду. В кінці ряду в’яжемо 2 виворітні і кромочную.

Щоб опис в’язання італійського набору петель спицями було зрозуміліше, відео-уроці нижче цей спосіб в’язання показаний більш наочно.

Відео урок для початківців

Полегшити розуміння виконання спицями петель італійським способом допомагає безліч відео з майстер класами з в’язання. Наприклад, цей спосіб в’язання стане набагато ясніше, якщо подивитися такий відео урок.

Відео «італійський набір петель спицями»: