Іграшки з фетру — викрійки й шаблони

Іграшки з фетру — справжній порятунок для творчих батьків, які не хочуть витрачати кошти на дитячі вироби з пластику і матеріалу невизначеного походження. Але економія не єдиний плюс цих яскравих і милих дрібничок з повсті.

Величезним плюсом фетрових виробів для дітей є можливість створення розвиваючих і навчальних іграшок для самих маленьких — наприклад, сенсорних і тактильних мішечків або яскравих фетрових книг з елементами, які цікаво чіпати і розглядати малюкам. Можна також зробити підвісну карусель на дитяче ліжечко з симпатичним звіриною або милими небесними тілами, начебто сонечок і звезочек — їх люблять і діти, і дорослі.

Для малюків постарше можна шити не тільки звірів, лялечок, персонажів мультфільмів і казок, але і об’ємні цифри з літерами. Чудовою ідеєю буде створення нескладних великих яскравих пазлів. Це дозволить навчатися в ігровій формі. Хорошою ідеєю буде зробити для дитини пальчиковий театр або розбірну іграшку з декількох елементів, на зразок дерева з фруктами або їжака з яблуками на спинці, які кріпляться на шнурки, стрічки або кнопки.

Більш того, виробами з фетру без праці можна прикрасити новорічну ялинку або святковий куточок у будинку на будь-яке інше торжество. Вийдуть незвичайні іграшки, що відображають індивідуальність вашої родини, вашого будинку.

З часом, дитину можна залучати до створення цих іграшок — це допоможе прищепити любов до декоративно-прикладного мистецтва. Незалежно від мети, красиві іграшки вийдуть у всіх без винятку, а допоможуть у цьому цікаві трафарети і схеми.

Як зробити красиву іграшку з фетру своїми руками?

Іграшки з фетру під силу зробити навіть рукодільниця без великого досвіду, потрібно лише підібрати шаблони і викрійки середньої складності — і робота піде сама собою. Кольори, форми, заготовки ескізів майбутньої речі можна підбирати відповідно з інтересами дитини, або ж навпаки — створити незвичайну іграшку, щоб привернути увагу малюка і розширити його кругозір.

Прості м’які іграшки — майстер клас для початківців

У цій рубриці ми дізнаємося, як зробити перші іграшки з фетру своїми руками з викройками для початківців. Зробимо кілька милих звірів з яскравих фетрових тканин. Майстер клас по створенню іграшки з фетру своїми руками в цьому допоможе.

 • Малюк-лисеня

Такою милою лис сподобається будь-якому непосиді, і обов’язково стане улюбленою іграшкою. А виконувати його буде дуже цікаво кожному дорослому, особливо за умови, що в цьому допоможе покроковий майстер-клас.

Матеріали:

 • Шаблон;
 • Фетр: помаранчевий, білий, чорний;
 • Синтепух;
 • Тканинній і стирає маркери;
 • Паличка для набивання;
 • Лінійка, ножиці, голка, нитки в колір фетру, клей для тканини;
 • Рум’яна/художня пастель для щік;
 • Атласна стрічка для банта.
 • Шаблони для роботи:

  Хід роботи:

  Етап 1

  Вирізаємо всі потрібні елементи згідно з шаблоном. Повторювані елементи повинні бути симетричними. Приклеюємо клеєм всі дрібні деталі з фетру до великих, або приметаем їх контрастною ниткою. Важливо, щоб всі повторювані елементи були на однаковій відстані від країв великих деталей. Це необхідно для того, щоб іграшка виглядала акуратно.

  Етап 2

  Починаємо пришивати дрібні деталі одинарною білою ниткою, виконуючи вертикальні стібки.

  Потім можна починати з’єднувати між собою передні і задні деталі іграшки, почавши з вушок. Голкою з одинарною ниткою рудого кольору починаємо робити стібки (перший — з внутрішньої сторони назовні), заводячи гру назад, і вводячи в те ж місце, що і в перший раз, виконавши таким чином акуратну петельку навколо двох елементів майбутнього вуха іграшки. Голка заводиться в петлю, після чого затягується.

  Тепер робимо наступний стібок на рівній відстані від краю тканини, отримавши ще одну петлю. У неї ми знову заводимо голку, затягуємо нитка, отримуючи таким чином обметочний шов. Прошиваємо цим швом всі вушко, а останній шов потрібно ввести в перший. Щоб початківцям майстрам було легше розібратися, краще подивитися покрокові фотографії.

  З другим вушком проробляємо ті ж маніпуляції, після чого готові вуха приметаем до передньої частини голови майбутнього лисеняти з фетру.

  Етап 3

  Малюємо на білій мордочці очі і рот. Починаємо з внутрішньої сторони подвійною чорною ниткою акуратно вишивати оченята, переходячи на лицьову. Перший стібок робиться таким чином, щоб голка повернулася в початок, після чого стібок затягується. Всі наступні стібки проводиться таким же чином, головне, щоб утворює петля була завжди зверху — над ниткою з голкою. Наприкінці можна зробити вію. Другий око і ротик вишивається по тому ж принципу. Вже на цьому етапі можна намалювати лисенку щічки.

  Етап 4

  Час зшивати великі деталі голови. Спочатку краще змітати контрастною ниткою передню і задню частини голови іграшки. Після цього можна приступати до обшивки обметочным швом. Як і раніше — нам знадобиться помаранчева одинарна нитка. Коли шви дійдуть до вушка, необхідно ввести голку з ниткою на зворотний бік таким чином, щоб відстань до краю і з лицьового, і з зворотного боку було однаковим (голка повинна пройти через вухо всередині).

  Вводимо голку прямо в вушко — у місце прямо над точкою, звідки вийшла голка з ниткою. Спереду голка в підсумку також вийде у вушку прямо над споконвічним місцем. В утворюється петельку вводимо голку і затягуємо. Вийде ось такий шов, який повинен виглядати як обметочний. Обшиваємо всю мордочку, залишивши місце для набивання.

  Етап 5

  Саме час набивати верхню частину милою іграшки з фетру. У цій справі стане в нагоді паличка для суші, олівець або спеціальне пристосування. Набивати голову іграшки потрібно рівномірно, не надто щільно, надавши м’який обсяг.

  Етап 6

  Наступним етапом буде створення хвостика. Для початку необхідно одинарної чорною ниткою пришити чорну пензлик до кінця хвостика, при цьому не прошиваючи боку кінця хвоста, а лише пришиваючи «зигзаг». Після цього передню і задню частини хвостика пришивають один до одного вже знайомим обметочным швом помаранчевої ниткою.

  Місце чорного кінчика прошивається з внутрішньої сторони, так як чорний наконечник потрібно буде вже поверх прошити чорною ниткою, діючи тим же способом, що і при обшивці всій решті іграшки з фетру. Протилежний кінець хвостика залишається відкритим — він потрібен для набивання синтепухом. Після того, як хвіст рівномірно набитий підкладкою, його пришивають до деталей тулуба контрастною ниткою.

  Етап 7

  Потім задню та передню частини тулуба пришивають один до одного обметочным швом, залишаючи місце шиї відкритим. Рівномірно розподіляємо синтепух по тулубу, після чого отвір зашивають обметочным швом.

  Етап 8

  Тепер, коли дві основні деталі іграшки з фетру повністю готові, їх потрібно зшити між собою. Щоб пришити їх один до одного акуратно і красиво, можна рівнятися по западині на грудці лисички — прямо над нею і повинні розташовуватися носик і ротик звірка.

  Тепер голкою з подвійною ниткою оранжевого кольору починаємо зшивати частини. Спочатку необхідно вставити голку в нижню частину голови, 3-4 мм від краю, як на фото, приблизно на рівні середини ока. Потім голка пропускається через край тулуба — на такій же відстані — у результаті вийде потайний шов. Необхідно прошивати голову з тулубом до протилежного кінця шиї, міцно затягуючи шви. Таким чином прошивається передня лицьова частина.

  Щоб надійно скріпити обидві частини, потрібно ще раз прошити їх, однак більш акуратним способом. Тепер, коли голка знаходиться на протилежному краю шиї, необхідно прошити задню частину голови. Однак спочатку треба проткнути тулуб з лицьової сторони, а вже після цього вивести голку із задньої частини голови. Прошиваємо і далі по цій схемі таким чином, щоб ниток взагалі не було видно (див. фото). Лисеня з фетру готовий!

  • Весела сова

  Дуже популярними іграшками з фетру є милі казкові сови — робити їх нескладно, а в процесі можна навіть поміняти деякі елементи вироби на свій розсуд і смак. Результат порадує не тільки дітей, але і дорослих. Спробуємо зробити м’яку іграшку з фетру, яка буде прикрашена квітковим мотивом з невеликих шматочків тканини.

  Матеріали:

 • Шаблон;
 • Фетр: рожевий, коричневий, сірий;
 • Шматочок кольорової тканини для животика і крилець;
 • Наповнювач, начебто синтепону;
 • Ножиці, шпильки, голка, нитки.
 • Шаблони для роботи:

  Хід роботи:

  Етап 1

  Вирізаємо паперові елементи викрійки з роздрукованого шаблону. Прикріплюємо їх шпильками до фетровому матеріалу і вирізаємо по формі, після чого прибираємо шпильки.

  Рада! Використовуйте для зшивання деталей ручний шов «уперед голкою», роблячи однакові акуратні стібки і пропуски.

  Пришиваємо кольорову тканину на заготовки фетру для майбутніх крил вперед голкою. Вузлик можна заховати між тканиною і фетром. А щоб тканина в процесі створення іграшки трималася на одному місці, її краще закріпити шпилькою.

  Етап 2

  Щоб сова вийшла за задумом, потрібно розмістити деталі згідно шаблону. На майбутнє тіло сови кріпимо шпильками сірі овали вічко, після чого пришиваємо. Відстань між очима і від країв тільця повинне бути дорівнює 0,5 див. Після цього допрацьовуємо очі — пришиваємо по дві інші деталі.

  Також нашиваємо на вушка два коричневих трикутника.

  Прикріплюємо сові кольоровий животик, зверху пришиваємо дзьоб і лапки. Задня частина тіла сови повинна поповнитися хвостиком, згідно шаблону.

  Рада! Дітки, які захочуть допомагати у виготовленні іграшки, можуть приклеїти деталі різнобарвного матеріалу, після чого рукодільниця вже зможе пришити їх гарними рівними стежками.

  Етап 3

  Передня і задня частини тіла прикладаються одна до одної. Між ними, згідно зі схемою, вставляють готові крильця, все це закріплюють шпильками. Починаємо зшивати іграшку від нижньої частини правого крила, проходячи по колу до нижньої частини лівого крила. Місце, що залишилося використовують для набивання.

  Набиваємо іграшку синтепоном, але не до відмови! Важливо, щоб малюнок і шви не спотворювалися в кінці роботи. Отвір зашивають, шпильки з крил виймають. Іграшка з фетру готова. Щоб уникнути труднощів у процесі, можна подивитися поетапні фото.

  • Свинка Пеппа на магнітах

  Багато діти дуже люблять персонажа з однойменного мультфільму, тому можна порадувати малюків мініатюрою свинки з фетру. Всередину, при бажанні, можна вставити магнітики, а можна ігнорувати цей пункт, і створити просту іграшку — вона не зашкодить навіть самим маленьким.

  Матеріали:

 • Шаблон;
 • Фетр: червоний, світло-рожевий, темно-рожевий, чорний, білий;
 • Дві бусинки;
 • Наповнювач: синтепон або холофайбер;
 • Ножиці, шпильки, голка, нитки;
 • Олівець або зникаючий маркер;
 • Неодимові магніти — за бажанням.
 • Шаблони для роботи:

  Хід роботи:

  Етап 1

  Потрібно роздрукувати шаблон, вирізати викрійку всіх частин майбутньої іграшки з фетру. Переносимо контур паперових моделей на матеріал за допомогою олівця або фломастера, вирізаємо частини з фетру.

  Етап 2

  Вирізаємо кишеньки для магнітів і пришиваємо їх до внутрішньої сторони задньої частини тулуба і голови свинки, вставляємо туди магніти по 1 см і зашиваємо отвори.

  Етап 3

  Пришиваємо до мордочці носик, яскраво-рожеву щічку, оченята, а потім ниткою відзначаємо ротик іграшки.

  Складаємо обидві частини тулуба разом, в середину ставимо ніжки, хвіст, руки, зшиваємо їх разом, залишивши отвір в районі шиї. Туди відправляємо невелику кількість синтепону, після чого зашиваємо отвір.

  Потім нашиваємо внахлест на голову сукню, залишивши невеликий отвір для синтепону. Набивши і її, зашиваємо останнє отвір. Іграшка з фетру готова! Завдяки покроковим фото, процес створення Пеппы піде значно швидше.

  Викрійки й шаблони новорічних іграшок

  Прекрасною ідеєю буде створити іграшки з фетру на ялинку, адже результатом стануть об’ємні яскраві вироби, від яких у захваті будуть і дорослі і діти. Олені, ялинки, цукерки та гірлянди — всім цим можна буде прикрасити головне свято в році, завдяки тонкому войлочному матеріалу і невеликим зусиллям. Більш того, багато новорічні прикраси з фетру цілком під силу зробити швидко і добре навіть початківцям шанувальників цього мистецтва. Розглянемо, як зробити новорічні іграшки з фетру своїми руками — викрійки і фотографії в цьому допоможуть.

  • Новорічний оленя

  Милі іграшки-звірята на ялинці або в маленькій ручці — це завжди вдала ідея. Тому можна з любов’ю зшити красивого оленя, і тим самим порадувати себе і близьких. Зробити це нескладно — потрібно лише слідувати схемі, і все обов’язково вийде.

  Матеріали:

 • Шаблон;
 • Фетр: коричневий, червоний;
 • Наповнювач: синтепух або холофайбер;
 • Пуговка або бусинка для носа, а також намистинки для очей;
 • Паличка для набивання;
 • Ножиці, голка, нитки в колір фетру, клей для тканини;
 • Самоисчезающий маркер;
 • Атласна або репсова стрічка для банта;
 • Стрічка-підвіска.
 • Шаблон для роботи:

  Хід роботи:

  Вирізаємо з паперу роздрукований шаблон, прикладаємо його на тканину, прикріплюємо шпильками і переводимо рисунок на аркуш фетру за допомогою маркера. Повторюємо процедуру для другої половини майбутньої іграшки.

  Пришиваємо на передню частину «розпізнавальний знак» — декоративну річ, начебто сердечка, сніжинки, бантика — чого завгодно.

  Зшиваємо разом обидві деталі іграшки простим петельним швом. Коли шиття дійде до шиї, відразу можна вшити стрічку-підвіску і святкову стрічку на шию.

  Коли залишиться зашити животик, набиваємо спочатку іграшку наповнювачем, рівномірно розподіляючи його. Потім зшиваємо отвір. На місце хвостики можна пришити кумедний помпон.

  Залишилося оформити мордочку: пришити гудзик-ніс і намистинки-очі.

  • Різдвяні зірки

  З простого матеріалу самої пересічної форми можна отримати оригінальний виріб з певним настроєм. Спробуємо зробити це, виконавши кілька святкових зірочок, які перетворять навіть найскромнішу маленьку ялинку.

  Матеріали:

 • Шаблон;
 • Фетр будь-яких кольорів, що підходять під стиль ялинки;
 • Намистини, бісер;
 • Наповнювач: синтепон, синтепух або холофайбер;
 • Ножиці, шпильки, голка, нитки;
 • Олівець.
 • Хід роботи:

  Етап 1

  Малюємо на папері зірку розміром 8 см поперек. Вирізаємо цей простий шаблон зірки з паперу. Шаблон обводять олівцем або маркером на фетре. Важливо, щоб усі зірки були однаковими. Зірочки вирізаються з матеріалу і з’єднуються по дві штуки шпилькою.

  Етап 2

  Зшиваємо дві частини зірки в одне ціле, залишаючи трохи місця для набивання. Наповнюємо її рівномірно, після чого зашиваємо останнє отвір.

  Етап 3

  Пришиваємо бісер зірочкам. Для зручності можна зробити це до того, як зшиваються обидві частини зірки — за бажанням.

  Етап 4

  Втягає в один з кінців зірки вовняну нитку, за яку можна підвісити готовий виріб з фетру на ялинку. Найпростіша і дуже мила новорічна іграшка з фетру готова.

  • Гірлянда-косичка

  Ще одна красива і нескладна «іграшка» з фетру, яка виразно змінить в кращу сторону настрій всіх мешканців будинку — двоколірна гірлянда-косичка. Така прикраса робити легко, а головне — не потрібно витрачати час на наповнення іграшки і зшивання по краях

  Матеріали:

 • Фетр будь-яких святкових квітів;
 • Ножиці, канцелярський ніж;
 • Голка, нитки, шпильки;
 • Олівець.
 • Хід роботи:

  Вирізаємо з двох аркушів фетру різного кольору смуги однакового розміру (довжина 25 см, ширина — за бажанням). Скріплюємо між собою по дві різнокольорові смужки шпильками зверху і знизу.

  Потім в середині здвоєною смужки робиться два надрізи канцелярським ножем (як на фото). Після цього робимо візерунок «косичку»: у верхній розріз протягуємо найближчий до неї кінець здвоєною смужки, а потім смужка протягується в другу проріз.

  Тепер можна зробити з декількох готових «кісок» гірлянду, пошивши їх між собою. А можна залишити в короткому вигляді, розвісивши по дому.

  Розвиваючі для дітей

  Загрузка...

  Розвиваючі іграшки з фетру — дуже популярний напрямок, так як шити самостійно подібні вироби під силу і початківцям майстрам і рукодільниця, а варіантів подібних іграшок існує безліч — на різні віку та інтереси дітей. Допоможуть зробити розвиваючі і повчальні іграшки з фетру викрійки.

  Розвиваючі іграшки з фетру своїми руками робляться за таким же принципом, що і інші види виробів з фетру. Ось кілька фото-ідей з корисними развивашками.

  • Фетрові пазли «У світі тварин»

  Яскраві пазли з двох складових з симпатичними мордочками звіряток обов’язково залучать дитину. Таким чином можна буде в ігровій формі почати навчати малюка. Розглянемо докладніше, як зробити таку розвиваючу гру з фетру своїми руками.

  Матеріали:

 • Шаблони;
 • Жорсткий фетр різних кольорів для основи і фігурок;
 • Намистини для вічко;
 • Клей;
 • Ножиці, шпильки, голка, нитки муліне, лінійка;
 • Олівець або самоисчезающий маркер.
 • Шаблон для роботи:

  Хід роботи:

  Етап 1

  На аркуші паперу відзначаємо квадрати 12×12 см за допомогою лінійки і олівця. У результаті повинно вийти 10 квадратиків. Потім роздруковуємо викрійки тварин, вирізаємо їх на папері.

  Етап 2

  Обводимо викрійки тварин, заздалегідь прикріплених до матеріалу шпилькою, на фетре яскравих кольорів. Мордочки і лапки робляться в двох примірниках, другий примірник буде «віддзеркалювати» перший. Вирізаємо всі обведені деталі ножицями або канцелярським ножем. Таким чином виходить готова основа для творчої роботи.

  Етап 3

  Наші викрійки з прямокутниками можна перетворити в викрійки пазлів, намалювавши посередині подобу «замку». Тепер можна вирізати одну з фігурних половин і прикласти до прямокутника, обвести і вирізати. Робимо те ж саме з іншим яскравим прямокутником, який призначається для задньої частини пазла.

  Етап 4

  Після цього вибираємо одну із заготовок звірків, прикладаємо до передньої здвоєною частини майбутнього пазла, вибираємо найбільш підходяще місце для тваринки. Пришиваємо верхню частину до однієї з передніх половинок пазла простими стібками. Важливо попередньо зробити відступ від краю заднього фону пазла, залишивши місце під з’єднувальні стібки між основами.

  Етап 5

  Тепер половинка пазла з твариною перевертається, щоб по його контуру відрізати потрібну половинку звірка. Прикладаємо частина тулуба до нижньої основі пазла і пришиваємо його у відповідності з краями контурів. На цьому етапі тварині потрібно пришити світлі деталі мордочки і тіла, які відрізають за тим же принципом, що і тіло.

  Етап 6

  Зшиваємо передню і задню частини пазла звичайними стібками, сховавши вузлик між деталями. Пришиваємо звірку носик і лапки, приклеюємо вічка або пришиваємо бісер. За цим же принципом працюємо з усіма іншими пазлами.

  Результатом роботи стануть милі іграшки-головоломки, які обов’язково порадують і захоплять діток.

  • Гра «підбери тваринкам одяг»

  Чудова гра для малюків, яка вчить забарвленням тварин, а ще вона допоможе по-творчо поглянути на великий світ маленькими оченятами. Робити її простіше простого: гра не вимагає великих навичок або мистецької освіти — тут чим простіше, тим краще. Така іграшка з фетру підійде малюкам старше рочки.

  Хід роботи:

  Етап 1

  Необхідно взяти шість одноколірних листів фетру однакового розміру, попередньо намалювати на папері 6 найпростіших фігур тварин, вирізати їх і перевести олівцем на ферт. Потім потрібно вирізати ці овали і примітивні образи тварин канцелярським ножем.

  Етап 2

  Далі слід вирізати з яскравих фетрових аркушів кілька трикутників, овалів і гуртків для вушок і голів наших майбутніх тварин. Очі можна купити в спеціальних магазинах, а можна також вирізати кружечки або намистинки. Все це потрібно приклеїти до великих аркушах фетру, або пришийте вручну (для маленьких дітей краще вибирати варіант пришийте вручну, адже вони тягнуть все до рота).

  Етап 3

  Тепер потрібно подбати про виготовлення «шубок» для нашого домашнього зоопарку. Тут краще скористатися яскравими цікавими кольорами фетру, щоб залучати ними увагу малюка. Попрацювати доведеться тільки над чотирма шубками: зебри, корови, риби і жирафа. Вирізаємо невигадливі смуги або цятки для наших шубок і пришиваємо їх до фонових листами фетру.

  Ось ще один простий майстер-клас з виготовлення іграшки з фетру — на цей раз курчати. Завдяки відео початківцям рукодільниця буде легше навчитися цьому захоплюючому прикладного мистецтва.