Як зробити браслет з гумок

Такий популярний вид рукоділля як плетіння браслетів з маленьких пластикових гумок не втрачає актуальності багато років поспіль. Причина популярності цього мистецтва полягає в простоті і різнобарвному чаром переплетень. Плести райдужні браслети, фенечки, іграшки та фігурки дозволено діткам вже з 8-ми років, але часто цей вид хендмейду припадає до душі і дорослим рукодільники, причому, як жінкам, так і чоловікам.

Способів плетіння прикрас з гумок існує безліч, розглянемо їх усі в цій статті на прикладі в’язання найпопулярніших моделей браслетів, починаючи з найпростіших і закінчуючи незвичайними візерунками. Також на прикладі докладних фото — та відео-уроків дізнаємося, як сплести найцікавіші моделі браслетів з гумок, навіть якщо досвіду в цьому мистецтві зовсім мало.

Як зробити браслет з гумок

Існує кілька способів створення браслетів з гумок, кожен з яких пропонує різні можливості, в залежності від рівня підготовки рукодільниці і бажаного результату.

Плести браслети з гумок можна за допомогою:

  • пальців;
  • спеціальної рогатки;
  • райдужного верстата;
  • простий вилки;
  • гачка;
  • олівців/паличок для суші.

Специфіка в’язання на тих чи інших предметах розрізняється незначно, тому варто почати з вивчення азів в’язання з гумок, і поступово набивати руку для більш складних візерунків. Допоможуть розібратися в цьому виді рукоділля поетапні уроки плетіння браслетів з гумок, представлені нижче.

Необхідний набір для рукоділля

Найчастіше в художніх магазинах, кіосках та салонах, дитячих відділах і спеціалізованих бутіках з товарами для творчості можна придбати спеціальний набір для в’язання з гумок, який називається Rainbow Loom або ж Loom Bands. Найчастіше набір для в’язання браслетів з гумок включає різнокольорові або одноколірні резиночки, райдужний верстат і рогатку для плетіння, гачок для в’язання з гумок і сполучну кліпсу для браслетиків. Все це обов’язково стане в нагоді при створенні красивих аксесуарів.

Найпростіші і легкі ідеї для початківців

Серед десятків запропонованих схем на різних сайтах слід приділити увагу найбільш простим і легким браслетів з гумок, адже саме вони так популярні серед початківців в’язальниць в цьому стилі. Сюди входить плетіння браслетів на пальцях і робота з рогаткою.

Приміром, на пальцях можна з легкістю і дивовижною швидкістю освоїти таку модель браслета з гумок, як Риб’ячий хвіст. Тоді як в’язати цю модель на рогатці буде интересннее і швидше. Інший популярний вид браслетів серед новачків — Луска дракона. Це досить універсальний шаблон, який можна в’язати за допомогою всіх інструментів для роботи з гумками. Вибір за вами!

Риб’ячий хвіст

Загрузка...

На перших порах знайомства з мистецтвом плетіння з гумок зазвичай працюють саме з візерунком Риб’ячий хвіст. Він досить легкий у виконанні, до того ж, не вимагає залучення додаткових інструментів. Знадобляться лише резиночки, сполучна кліпса і працьовиті руки в’язальниці. Розглянемо докладніше, як плести браслет Риб’ячий хвіст з гумок найпростішим способом.

Матеріали для роботи:

  • одноколірні резиночки — 50 шт.;
  • сполучна кліпса;
  • руки.

Хід роботи:

Перша резиночка надівається на вказівний і середній пальці вісімкою. Далі дві гумки надіваються не перекручуючи.

Нижня гумки знімається з обох пальців окремо за кожний край, після чого вона утворює як би подвійну петлю, як показано на фотографіях.

Потім на пальці надівається ще одна — четверта за рахунком — гумка, також, без перекручень (ця модель браслета передбачає перекручення тільки першої гумки у всій роботі). Потім з пальців знімається тепер вже сама нижня гумка таким же чином, як і попередня нижня. Це і є основна робота над браслетом: додати по одній гумці, і освіта подвійної петлі самої останньої гумкою в ряду.

Ці дії повторюються до необхідної довжини. У фіналі кінці вироби закріплюються S-подібної кліпсою-застібкою.

Луска дракона

Браслет Луска дракона з гумок також дуже популярний серед початківців в’язальниць. Виглядає він цікаво, особливо, за рахунок своєї ажурної структури і значної ширини. У залежності від вибору способу в’язання та кількості стовпчиків, на яких в’яжеться браслет, Луска дракона буде володіти властивою їй шириною і ажурністю. Розглянемо спосіб в’язання цього браслета з гумок за допомогою двох звичайних вилок.

Хід роботи:

Беремо в руку зубцями до себе дві звичайні вилки, і в самій середині ніжок перев’язуємо їх скотчем або тими ж резиночками. Важливо, щоб вони не рухалися в сторони і не розпадалися.

На кожній вилці по чотири зубці, а значить, перед нами чотири пари зубчиків 1-2, 3-4, 5-6, 7-8. Перший рядок треба перекрутити вісімками: на кожну пару зубчиків треба надіти перстень, перекрутивши її вісімкою, як показано на фото.

Для наступного рядка знадобиться тільки три колечка того ж кольору, на цей раз перекручувати їх вже не потрібно, просто надягаємо на зубці, з’єднуючи їх попарно 2-3, 4-5, 6-7.

Одягаючи кожне нове колечко наступного ряду, потрібно знімати петлі попереднього ряду, щоб вони перекривали нові резинки. Знімаючи петельки першого ряду, треба залишити їх на першому і останньому зубчике, так як на них ми не одягали нові кільця.

Таким чином, щоб отримати яскраві браслети з гумок без верстата Луска дракона, досить дотримуватися простого алгоритму: чергувати ряди, з’єднуючи попарно 1-2, 3-4, 5-6, 7-8 і для наступного ряду 2-3, 4-5, 6-7. Створюючи новий рядок, не забувати скидати петлі попереднього. При цьому дві виделки повинні у вас формувати лінію, не накладатися один на одного, щоб виріб вийшов акуратним.

Кожного кольору можна зробити 4-5 рядків, щоб сіточка виглядала яскраво і красиво, можна чергувати тільки два кольори або зробити браслетик райдужним.

Регулювати потрібну довжину браслета потрібно по ходу роботи. При цьому необхідно враховувати, що гумки в цьому плетиві дуже добре розтягуються, і треба весь час контролювати процес, щоб готова фенечка не спадала з зап’ястя.

Дуже важливий момент в процесі створення браслета з гумок — це фінальне з’єднання, адже від цього буде залежати, то, не распутаются петлі. Останній рядок сіточки буде відрізнятися від інших: необхідно на одну виделку на всі її зубчики одягнути одну резиночку, перекручуючи її кілька разів, як це показано на фото майстер-класу. Нижні петельки знімаємо, також чинимо і з другої виделкою. Тепер на кожній залишився тільки одна лінія, треба скинути з 1 зубки на 2, 4 – на 3. На що залишилися петлі зачепити застібки.

Техніки в’язання поетапно

Поетапні уроки плетіння браслетів з гумок під силу освоїти і дітям і дорослим, а результат не змусить себе довго чекати, і обов’язково порадує рукодільників і їх близьких. З численних способів в’язання браслетів можна вибрати самий нескладний та зручний, і в’язати цікаві аксесуари, які неможливо купити ніде.

Техніка в’язання браслета з гумок хоч і відрізняється в залежності від обраного способу плетіння, але суть залишається однією: переплетення гумок на двох і більше стовпчиках дозволяє отримати найбільш незвичайні форми і візерунки.

Інструкція в’язання на рогатці

Рогатка — відмінний інструмент для в’язання браслетів з гумок. Він компактний, легкий, але при цьому дозволяє в’язати красиві і складні вироби. З її допомогою можна без особливих зусиль зв’язати такі популярні моделі браслетів, як Французька коса, Тротуар, Колосок, Фузіллі, і багато інших. Розглянемо докладніше, як плести браслети з гумок на рогатці на прикладі популярної моделі «Серце ангела» .

Матеріали для роботи:

  • 30 гумок одного кольору і 60 шт. іншого (основного кольору має бути в два рази більше);
  • рогатка для плетіння браслетів;
  • гачок пластмасовий;
  • S-подібна кліпса.

Хід роботи:

Беремо гумку другорядного кольору, в даному випадку білого, і починаємо плетіння: перекручуємо її і одягаємо на рогатку, як показано на фотографії. У всьому браслеті перекручувати необхідно тільки першу резиночку.

Другий гумкою слід рожева.

Гачком слід одягти білу гумку зліва і акуратно скинути на середину рожевої гумки.

Тепер рожеву гумку з правого стовпця і перекидаємо на лівий стовпець.

Потім слід надіти рожеву гумку на рогатку.

Скидаємо білу гумку з правого стовпчика нагору так, щоб вона зачепила верхню рожеву.

Далі потрібно підчепити верхню рожеву гумку на лівій частині рогатки і перенести її на правий стовпчик.

Додаємо зверху білу гумку, не перекручуючи.

Скидаємо верхні рожеві резиночки в середину рогатки на білу гумку.

Це – початок плетіння браслета Серце ангела з гумок. Наступні етапи потрібно повторювати до тих пір, поки браслет не стане потрібної довжини. Робите цей етап, а підійшовши до його кінця, починайте знову.

Далі починається основний етап плетіння браслета.

Зверху надягаємо ще одну гумку рожевого кольору.

Підчіплюємо нижню рожеву гумку зліва і переносимо її наверх, перекидаючи в середину рогатки.

Верхню рожеву гумку праворуч переносимо вліво.

Нанизуємо ще одну рожеву гумку.

Нижню рожеву гумку праворуч переносимо наверх.

Верхню гумку зліва переносимо на праву частину рогатки.

Зверху надягаємо білу гумку.

Знімаємо з обох стовпчиків рогатки верхні рожеві резиночки і переносимо їх у середину так, щоб вони лягли на білу гумку.

Тепер уважно: гачок заводимо під рожеву гумку, яка знаходиться на середині стовпчика, і далі подцепляем гачком білу нижню гумку. Протягаємо її наверх і відправляємо в середину рогатки. Те ж саме повторюємо з іншого боку.

Тепер знову переходимо до початку етапу і продовжуємо акуратно плести, поки браслет не буде потрібної довжини.

Після того, як браслет був доплетен, перенесіть рожеві гумки в середину так, щоб на рогатці залишилися тільки білі. Обидві білі гумки переносимо на один стовпчик рогатки і закріплюємо на них кліпсу. Потім інший кінець застібки потрібно скріпити з початком браслета.

Як плести на пальцях

Плести на пальцях браслети з гумок також дуже цікаво, проте краще вибирати нескладні моделі, які плетуться швидко. Як використовувати це вміння і як зробити браслет з гумок на пальцях — розповімо прямо зараз на прикладі відомої моделі подвійного плетіння браслета — Подвійна косичка.

Хід роботи:

Перекручуємо вісімкою гумку і одягаємо її на вказівний і середній пальці. Таким же чином ще одну надягаємо на середній і безіменний.

Починаємо плетіння в такій техніці: зверху надягаємо ще дві гумки на ті ж пальці і в тій же послідовності. Тільки цього разу ми їх не перекручуємо.

Знімаємо бічні петельки з перекручених перших гумок.

На середньому пальці у вас повинна залишатися подвійна петелька з перших гумок. Її ми також знімаємо.

Ось такий результат у вас вийде. Це перша готова петля.

Далі ми починаємо плести подвійний браслет, як показано на схемі вище, роблячи з маленьких гумок петельки і знімаючи їх.

В самому кінці робимо вузлик, щоб зафіксувати. Знімаємо праву і ліву петлі на середній палець. Їх ми відокремлюємо за подвійну петельку, що була на середньому пальці. А потім знімаємо подвійну петлю, затягуючи вузлик. Фіксуємо гачком.

Спосіб в’язання на вилці

Плетіння браслетів на вилках — дуже оригінальний і бюджетний спосіб подарувати собі і близьким красивий яскравий аксесуар. Розглянемо нескладну схему того, як плести браслети з гумок на вилці, і радувати всіх незвичайними подарунками. Мова піде про широкому браслеті з щільним плетінням.

Матеріали для роботи:

  • резиночки двох кольорів;
  • вилка;
  • зубочистка.

Хід роботи:

Надягаємо складену вдаое бузкову гумку на середні зубчики вилки і перекручуємо її вісімкою. Наступні дві гумки теж скручуємо вісімкою і одягаємо на два зубці зліва і справа.

Далі за допомогою зубочистки захоплюємо нижні петельки з середніх зубців, заводимо їх вгору і відпускаємо.

Тепер надягаємо гумки справа і зліва без перекручень. Піднімаємо нижні петлі вгору.

Всі маніпуляції повторюємо в такій послідовності: 1 гумка в центрі і 2 по краях. Кожного кольору по два ряди, після чого міняємо на інший.

Плетемо подібним чином, поки не наберемо потрібну довжину. Завершуємо браслет так: знімаємо з крайніх зубців петлі на середні, а з нижніх – наверх. На середні зубці надягаємо останню гумку і знімаємо всі петлі.

В кінці закріпляємо краю S-подібним гачком. Щільний браслет з гумок на вилці готовий.

Плетіння на верстаті

Найпопулярнішим видом створення прикрас в цьому стилі є плетіння браслета з гумок на верстаті. Саме це пристосування дозволяє створювати найбільш складні візерунки і велику широку в’язку. При цьому у майстрів є можливість задіяти цілий ряд додаткових елементів так званого райдужного верстата. Розглянемо цей цікавий спосіб плетіння браслетів на прикладі моделі Зірочка .

Матеріали для роботи:

  • різнокольорові гумки, в тому числі контрастних кольорів;
  • верстат;
  • гачок;
  • S-подібна кліпса.

Хід роботи:

Розташуйте верстат на рівній поверхні перед собою так, щоб стрілки і U-образні штирі були направлені від вас.

Спочатку розміщуємо чорний каркас майбутнього браслета. Чорну гумку надіньте по діагоналі на перші кілочки центрального і лівого ряду.

Другу чорну гумку надіньте зверху на перший штир і на другий штирі лівого ряду.

Продовжуйте аналогічно, поки не досягнете передостаннього кілочка ряду.

Гумку від передостаннього штиря протягніть по діагоналі до останнього штиря центрального ряду верстата.

Тепер треба повернутися до передньої частини верстата і зробити аналогічні дії з правим рядом. Після цього всі чорні гумки слід опустити до низу кілочок.

Тепер займемося заповненням каркаса браслета з гумок в стилі «зірочка». Виберіть 6 гумок одного кольору. Першу гумку надіньте на другий штир центрального ряду і на другий же штир правого ряду. Точно також, від другого кілочка середнього ряду надіньте ще 5 гумок за годинниковою стрілкою, утворюючи «зірочку». Опустіть гумки до низу штирьков.

Другу «зірочку» браслета потрібно починати набирати від четвертого кілочка центрального ряду верстата. Всі шість гумок іншого кольору розміщують аналогічно першій «зірочці».

Подібним же чином виготовте ще 4 «зірочки», не забуваючи опускати гумки до нижньої частини кілочок.

Після цього на перший кілочок середнього ряду і центральний кілочок кожної зірки надіньте гумку чорного кольору, складену навпіл.

Тепер дуже важливий момент — сплетіння браслета. Верстат треба розташувати так, щоб стрілки на верстаті «дивилися» на вас. Після цього в середньому ряду у першому штырьке гачком зачепите кольорову гумку, спробуйте виштовхнути її вгору і надіньте на другий штир середнього ряду (він же центр зірочки). Таким чином на кілку виявиться дві петлі однієї гумки.

Точно також чинимо з іншими елементами зірочки. При цьому гачком слід чіпляти петлю з центру зірочки на кілочок, рухаючись проти годинникової стрілки по колу. Аналогічно робимо і з іншими зірками на верстаті. Будьте обережні, щоб не звільнити петлю і тим самим не порушити плетіння.

Потім слід зайнятися сплетінням каркаса браслета. Починаємо з першого кілочка центрального ряду. Гачком зацепляем край гумки, які зачеплений між першим кілочком середнього ряду і першим кілочком лівого ряду. Протягуємо його вгору і одягаємо на перший кілочок лівого ряду так, щоб обидва краї гумки опинилися на одному штырьке.

Продовжуйте сплітати подібним чином лівий ряд, роблячи зупинку на останньому кілку середнього ряду.

Аналогічно сплетіть праву сторону каркасу браслета.

На останньому кілку середнього ряду гачком зачепите всі гумки, через які потім потрібно протягнути нову чорну гумку. Обидва краї гумки надягають на гачок.

Після цього з верстата потрібно акуратно зняти браслет. Гачок з петлею тримаємо в руці.

Для подовження браслета на порожній верстат надягаємо 5 чорних гумок.

Потім гачком потрібно підчепити край гумки з першого штирька на другий, а з другого – на третій і так далі.

Тепер першу петлю подовження потрібно з’єднати з петлею браслета, яка знаходиться на гачку.

У завершенні кінці браслета з’єднують застібкою.

Відео урок з плетіння Французької коси

Як навчитися плести красивий браслет Французька коса з гумок? Подивитися майстер-клас по виготовленню цього красивого аксесуара! Плести цей пишний браслет, так схожий на жіночу зачіску, можна за допомогою всіх можливих інструментів: пальців, верстата, рогатки, двох стовпчиків у вигляді олівців, і навіть виделки. Схема в’язання Французької коси з гумок зовсім нескладна, її може без особливих зусиль повторити навіть той, хто ніколи раніше не плів виробів подібного роду. Розглянемо спосіб в’язання на райдужному верстаті.

Відео-ідеї для просунутих

Щоб займатися плетінням браслетів не набридло, треба постійно шукати нові ідеї для натхнення і цікаві схеми роботи. У цьому допоможе наша стаття з поетапними відео-інструкціями по створенню гарних і незвичайних браслетів.

Красивий візерунок з об’ємними квітами:

Цікава 3D плетіння:

Великий малюнок кіскою:

Візерунки з сердечками:

Найтонший ажурний мотив з метеликами: