Як в’язати шишечки гачком

Перебуваєте в пошуках візерунка, яким можна прикрасити безліч в’язаних гачком речей, надавши їм обсягу і красивою рельєфною текстури? Набридли нудні візерунки на в’язаному полотні? Тоді найбільш правильним рішенням буде прикрасити шапки, шарфи, светри, пінетки, снуди, кардигани або спідниці візерунком шишечки.

Як в’язати шишечки гачком

Цей об’ємний елемент в’язання в залежності від обраної схеми може бути як щільним, так і ажурним. Готова річ може повністю складатися з шишечок, а може бути доповненням до більш рівному полотну або спокійного узору. Різноманітність способів в’язання шишечок гачком дозволяє підбирати їх для найрізноманітніших виробів, і при цьому завжди в’язати особливі речі. Розглянемо кілька варіантів того, як можна пов’язати візерунок шишечки гачком.

Схема і опис

Сам по собі елемент шишечки складається з незакінчених стовпчиків з одним або більше накидами. Він виконується з однієї петлі підстави і збирається гачком також однією петлею в загальну вершину. Рельєф шишечки буде залежати від кількості числа стовпчиків в елементі. Візерунок з таких шишечок буде виглядати по-різному в залежності від величини одного елемента, а також від частоти його повторення на полотні.

Як же співвідносяться шишечки гачком, і чим відрізняються схеми в’язання цих елементів? Розглянемо кілька способів в’язання шишечок.

  • Візерунок шишечки гачком: схема і опис для початківців

Для найпростішого прикладу підійде гулька з трьох стовпчиків з накидом із загальною вершиною і загальною точкою вколювання. В’язати будемо згідно з наступною схемою:

Хід роботи:

В’яжемо ланцюжок з повітряних петель, робимо накид, вводимо гачок у 6 від гачка петлю ланцюжка (фото 1) захоплюємо нитку і витягуємо нову петлю (фото 2). Потім захоплюємо нитку і пров’язуємо 2 петлі, у нас вийшов недовязанный стовпчик з накидом (фото 3), далі робимо накид (фото 4).

Вводимо гачок в петлю підстави, захоплюємо нитку і витягуємо нову петлю (фото 1), потім захоплюємо нитку і пров’язуємо 2 петлі, у нас вийшов другий недовязанный стовпчик з накидом (фото 2). Знову робимо накид (фото 3), вводимо гачок в ту ж петлю підстави і витягуємо нову петлю (фото 4).

Захоплюємо нитку і пров’язуємо 2 петлі, у нас вийшов третій недовязанный стовпчик з накидом (фото 1). Далі нам потрібно ці 3 недовязанных стовпчика з накидом провязать разом, для цього ми захоплюємо нитку (фото 2). Пров’язуємо всі 4 петлі на гачку за один прийом (фото 3). В результаті будуть виходити ось такі шишечки (фото 4).

  • Візерунок «шишечки» або «горішки»

Гарний об’ємний візерунок буде хороший для пледів і дитячий ковдр. В’яжеться він з пишного стовпчика, а рапорт узору 4 петлі + 2. В’язати візерунок потрібно згідно з наступною схемою:

Пишний стовпчик: *зробити накид, ввести гачок у арку під повітр.п., зробити накид, протягнути нитку через петлю. Повторити * ще 5 разів, далі зробити накид на гачок і протягнути його через всі петлі на гачку.

1 ряд: пропустити 2 повітр.п. і в’язати 1 ст. б/н у слід. петлю, *1 повітр.п., 1 ст. б/н у слід. 3 повітр.п., повторювати від *, закінчити ряд — 1 л.п., пропустити 1 повітр.п., по 2 ст. б/н у послід. 2 повітр.п., повернути в’язання.

2 ряд: 3 л.п., *1 пшный стовпчик у слід. арку з повітр.п., 2 повітр.п., 1 опуклий ст. б/н в ст. б/н на один ряд нижче, 2 повітр.п., повторювати від *, 1 пишний ст. у слід. повітр.п., 2 повітр.п., 1 ст. б/н у 2-ю повітр.п., повернути в’язання.

3 ряд: 1 повітр.п., *2 ст. б/н у слід. акру з 2-х повітр.п., 1 повітр.п., повторювати від *, 2 ст. б/н в арку з 3-х повітр.п., повернути в’язання.

4 ряд: 3 л.п., *1 опуклий ст. б/н в пишний ст. нижнього ряду, 2 повітр.п., 1 пишний ст. в арку з повітр.п., 2 повітр.п., повторювати від *, закінчити 1 опуклим ст. б/н в пишний ст., 2 повітр.п., 1 ст. б/н у послід. ст. /н попереднього вир. ряду, повернути в’язання.

5 ряд: в’язати як 3 ряд.

6 ряд: 3 л.п., *1 пишний ст. в повітр.п., 2 повітр.п., 1 опуклий ст. б/н в пишний ст. попереднього вир. ряду, 2 повітр.п., повторювати від *, закінчити — 1 пишний ст., 2 повітр.п., 1 ст. б/н у послід. ст. б/н попереднього вир. ряду, повернути в’язання.

Далі повторювати 3-6 ряди на необхідну довжину.

  • Рідкісні шишечки

Ще один цікавий візерунок з шишечок, який можна застосовувати як для декоративного плоских простих щільний. Так, при в’язанні гачком можна створювати цілі малюнки з таких об’ємних шишечок. Потрібно відзначити, що у в’язання цих шишечок є своя невелика особливість. В’язати таке прикрашення виробу потрібно за наступною схемою:

Гулька гачком виконується на недовязанном стовпчику з накидом: в’яжемо стовпчик з накидом не до кінця, а лише до половини, так, щоб на гачку залишилося дві петлі.

Робимо накид і вводимо гачок під цей самий недовязанный стовпчик. Захоплюємо робочу нитку і витягуємо петлю на гачку 4 петлі.

Повторюємо цю операцію ** ще три рази. *Накид, витягли петлю*… В результаті на гачку 10 петель.

Захоплюємо робочу нитку і протягуємо її через всі десять петель на гачку за один прийом. Ніяких петель для закріплення. Далі в’яжемо наступний стовпчик по малюнку.

Цей прийом називається гулька гачком пов’язана навколо стовпчика з накидом.

Тепер спробуємо пов’язати візерунок з шишечками спираючись на наведену вище схему.

В’яжемо ланцюжок з 16 ВП +3 ВП для підйому.

1 ряд — 5 ССН, елемент гулька:

В’яжемо ССН — накид, ввести гачок у петлю ланцюжка і витягнути робочу нитку — на гачку три петлі, захопити робочу нитку і протягнути її через дві петлі на гачку.

А далі, робимо накид і вводимо гачок вже під цей самий недовязанный стовпчик і звідти витягуємо петлю…

Потім знову накид і знову гачок під цей стовпчик — витягуємо петлю.

Повторимо цю операцію всього 4 рази — на гачку 10 петель, які потрібно закрити за один прийом (накиньте нитку на гачок і протягніть її відразу через 10 петель).

Ось і вийшла у нас перша гулька гачком пов’язана навколо стовпчика.

Далі, 7 ССН і знову гулька, 2 ССН.

2 ряд і всі парні ряди — 2 ВП для підйому, СБН.

3 ряд — 3 ВП для піднесення, 3 ССН, гулька, 7 ССН, гулька, 4 ССН.

5 ряд — 3 ВП для підйому, 1 ССН, гулька, 7 ССН, гулька, 6 ССН.

7 ряд — 3-ий.

9 ряд — як 1-ий.

Якщо потрібно, то далі повторюємо з 3-го ряду.

Відео урок

Швидше навчитися в’язати шишечки початківцям допоможе відео майстер-клас від професійної в’язальниці. Як видно з відео, такий візерунок можна робити швидко і без напружених підрахунків.

Візерунок шишечки гачком — відео: