Як в’язати шаль гачком — фото і відео уроки

Теплі в’язані хустки ніколи не виходять з моди, адже це не тільки корисні речі, але і красиві аксесуари, що доповнюють образ сучасної жінки. Звичайно, серед альтернатив є шарфи, палатнины, снуди, бактусы, але саме шалям властиві жіночність і чарівність. Шалі з задоволенням носять жінки, дівчата будь-якого віку, незалежно від уподобання в одязі. Особливо приємно, якщо така річ як шаль виконана своїми руками, а модель виробу передає індивідуальність характеру її власниці.

Що ж, з вибором вдалої моделі доведеться помучитися, адже схем в’язання різних по складності та красі шалей існує безліч. Однак результат однозначно виправдовує всі старання у процесі вибору та в’язання вироби, адже шаль багато років буде берегти і радувати красою свою володарку.

Як в’язати шаль гачком — фото і відео уроки

Сам процес в’язання шалі, як спицями, так і гачком, цілком під силу освоїти і початківцям рукодільниця. Головне — почати з нескладної моделі і строго слідувати схемі і опису процесу. У цій статті ми розглянемо декілька цікавих моделей в’язаних гачком шалей і детально розберемося в способах їх в’язання. Отже, що ж таке в’язання шалі гачком? Схеми і опис допоможуть в цьому розібратися.

Найпростіша модель

Одним з базових візерунків у в’язанні гачком вважається так званий Бабусин квадрат. Цей узор добре знайомий більшості, адже багато в’язаних речей, знайомих нам з дитинства, виконані в цьому стилі. Часто початківці в’язальниці працюють гачком пробують свої сили саме на цьому візерунку — в’яжуть красиві мотиви, невеликі серветки та багато іншого. А щоб було легше пристосуватися до в’язання великий шалі, варто почати зі знайомого візерунка. Як новачкові зв’язати шаль гачком? Схема і опис для початківців самої простої моделі підкажуть.

Розміри

150 см в ширину і 75 см у висоту.

Матеріали для роботи:

  • пряжа сумішева вовняна секційного фарбування (250 м/100 г) — 400 г;
  • гачок №4 і 5.

В’язання узорів

Бабушкін квадрат

Поперемінно 3 ст. з/н, 1 ст. п., при цьому кожен ряд почати з 4 ст. п. підйому замість 1-го ст. з/н і 1-й в. п.

Щільність в’язання

17 п. х 8,5 р. = 10 х 10 см, пов’язано сітчастим візерунком гачком №5.

Хід роботи:

1-й ряд: виконати ланцюжок з 5 в. п., в 1-ю в. п. зв’язати 1 в. п., 3 ст. з/н, 3 в. п., 3 ст. з/н, 1 ст. п. і 1 ст. з/н;

2-й ряд: 4 в. п., 3 ст. з/н під наступну в. п., 1 ст. п., під середню арку з в. п. 3 ст. з/н, 3 в. п. і 3 ст. з/н (= середина), 1 ст. п., 3 ст. з/н під в. п. після наступної групи з ст. з/н, 1 ст. п. і 1 ст. з/н в 4-ю ст. п. підйому;

3-й ряд: 4 в. п., * 3 ст. з/н під наступну в. п., 1 ст. п. *, повторити від * до * 1 разів, під середню арку з в. п. 3 ст. з/н, 3 в. п. і 3 ст. з/н, 1 ст. п., повторити від * до * 2 рази, 1 ст. з/н в 3-ю ст. п. підйому.

Постійно повторювати 3-й ряд, розширюючи сітчастий візерунок з обох сторін за аналогією, тобто постійно виконуючи раппорт від * до * на 1 раз більше.

Коли бічний край досягне довжини 110 см, а поздовжня сторона ширини 150 см, роботу закінчити.

Збірка

До скошених сторонам хустки прив’язати кисті. Для кожної кисті відрізати 4 нитки довжиною по 30 см і прив’язати їх під кожну в. п.

З красивим візерунком

Мохерові шалі здається, ніколи не вийдуть з моди. Їх легка повітряна текстура завжди виглядає свіжо і цікаво, особливо, якщо своїми руками зв’язати шаль гачком з візерунком. Незважаючи на гадану грайливість, такий хустку надійно зберігає в теплі шию і плечі. Любителям пухнастих ажурних аксесуарів дуже сподобається квіткова модель з мохеру. Розглянемо, як зв’язати ажурну мохеровую шаль гачком, схеми і опис в цьому допоможуть.

Розміри

85 див.

Матеріали для роботи:

  • пряжа (76% мохеру, 24% поліаміду; 235 м/ 25 м) — 150 г ліловою меланжевої;
  • гачок №3,5.

В’язання узорів

Основний візерунок за схемою:

Схема в’язання основного візерунка з 29 до останнього ряду.

Схема в’язання основного візерунка з 1 до 29 ряду.

Число петель початкового ряду кратно 24 + 5 + 1 ст. п. підйому. В’язати за схемою. Кожний ряд починати з петель перед раппортом, раппорт постійно повторювати, закінчити петлями після рапорту. Виконати 1-44-й р. 1 раз, потім повторити 45-54-й р. рапорту для зубчиків 3 рази, починаючи від стрілки.

Хід роботи:

Виконати початкову ланцюжок з 149 в. п. + 1 ст. п. підйому і в’язати основним узором, при цьому раппорт повторити 5 разів. Після завершення 44-го коло.р. зв’язати в цілому 18 зубчиків.

Незвичайна шаль гачком

Загрузка...

Досить складна, але дуже цікава модель шалі з помпонами і шишечками, пов’язана гачком з трьох теплих видів пряжі. Вона виглядає ошатно і грайливо одночасно. Тому підійде як жінкам, так і дівчаткам. Як же в’яжеться ця незвичайна шаль гачком — схема і опис допоможуть розібратися.

Розміри

110 х 110 див.

Матеріали для роботи:

  • пряжа 1 (70% мохеру, 30% шовку; 25 г/210 м) — 4 мотка чорної;
  • пряжа 2 (75 % мохеру, 25% шовку; 25 г/125 м) — 4 мотка чорної;
  • пряжа 3 (68% вовни альпака, 10% овечої вовни, 22% синтетичного волокна; 50 г/110 м) — 2 мотка чорної;
  • гачок №3, 4 і 5.

В’язання узорів

Візерунок «Шишечки»

В’язати 1 ст. б/н, потім 3 в. п. (= 1 ст. з/н), 5 незакінчених ст. с/н на одній петлі підстави = 6 п. на гачку. Зробити накид і протягнути нитку через всі 6 п. на гачку за один прийом, 1 ст. п. Скласти «шишечку» і виконати 1 соед. ст. в ту ж петлю, в яку був спочатку виконаний 1 ст. б/н.

Незакінчений ст. з/н.

Зробити накид, ввести гачок у соотв. петлю, зробити накид і витягнути нитку = 3 п. на гачку. Зробити накид і витягнути нитку через перші 2 петлі на гачку = незакінчений ст. з/н.

Помпончікі

3 в. п., виконати 3 незакінчених ст. з/н в 3-ю в. п. від гачка (= 4 п. на гачку), зробити накид і протягнути нитку через всі петлі на гачку за один прийом (= 1/2 помпончика), 3 в. п., 3 незакінчених ст. з/н в маленьку петлю біля основи 3 в. п. (= 4 петлі на гачку).

Зробити накид і протягнути нитку через всі 4 п. на гачку за один при — єм (= 1/2 помпончика).

Скласти 2 половинки разом і виконати 1 соед. ст. в ту петлю, на якій виконувалась перша половина помпончика.

Важливо: внутрішній (середній) квадрат в’язати гачком No 3 пряжею 1, облямівку з «шишечками» — гачком №4 в 2 нитки (= 1 нитки пряж 1 і 2, взяті разом), облямівку з помпонами — гачком №5 пряжею 3.

Хід роботи:

Почати від середини гачком №3 пряжею 1. Зв’язати 5 в. п. і замкнути в кільце соед. ст. в 1-ю в. п. В’язати по колу:

1-й ряд: * 5 в. п., 1 ст. б/н в кільце з в. п. *, повторити від * до * 3 рази, закінчити 1 соед. ст. в 1-ю петлю ряду = 4 ланцюжка.2-й ряд: 1 соед. ст. кожної з перших 3 в. п. першої ланцюжка, 5 в. п., 1 ст. б/н в ту ж ланцюжок = кутова ланцюжок, * 5 в. п., 1 ст. б/н за наступний ланцюжок, 5 в. п., 1 ст. б/н за ту ж ланцюжок*, повторити від * до * 2 рази, закінчити 5 в. п., 1 соед. ст. в основу першої кутовий ланцюжка.

3-44-й ряди: 1 соед. ст. кожної з перших 3 в. п. першої кутовий ланцюжка, * 5 в. п., 1 ст. б/н в ту ж ланцюжок *, повторювати від * до * до наступного кута.

Далі в’язати аналогічно і ряд закінчити 5 в. п., 1 соед. ст. в основу першої ланцюжка. В результаті з кожним рядом додається по 1 ланцюжку між кутами.

Нитку обрізати, кінець закріпити.

Облямівка з шишечками

В’язати в 2 нитки (= 1 нитки пряж 1 і 2, взяті разом) гачком №4 по колу.

45-й ряд: нитка прикріпити до кутової ланцюжку. * Зв’язати 3 ланцюжка за ту ж ланцюжок наступним чином: * 5 в. п., 1 ст. б/н за ту ж ланцюжок * (= 1 надбавка), повторити від * до * 2 рази.

Потім зв’язати * 5 в. п., пропустити 1 ланцюжок, 1 ст. б/н за наступний ланцюжок *, повторювати від * до * до наступної кутовий ланцюжка, за яку також виконати 3 ланцюжка.

По іншим трьом сторонам в’язати аналогічно, закінчити 1 соед. ст. в 1-ю п. ряду в основу 1-й кутовий ланцюжка.

46-й ряд: в цьому ряду в’язати «шишечки». Виконати 1 соед. ст. в кожну з 2 перших в. п. першої ланцюжка, 1 «гулька» в 3-ю в. п. (в середню петлю ланцюжка), *5 в. п., 1 «гулька» в середню петлю наступній ланцюжка *, повторювати від * до * до кінця ряду, закінчити: 5 в. п., 1 соед. ст. в петлю заснування першої «шишечки» ряду.

47-й ряд: цей ряд в’язати без «шишок» і з двома додатковими ланцюжками на кутах
з обох сторін від середньої кутової «шишечки». Виконати 5 в. п., пропустити 1 «шишечку» і виконати 1 ст. б/н за наступний ланцюжок, зв’язати одну додаткову ланцюжок за ту ж ланцюжок, пропустити «шишечку» (= середня кутова «гулька») і зв’язати 1 ст. б/н і одну додаткову ланцюжок за наступний ланцюжок.

Продовжити: * 5 в. п., 1 ст. б/н за наступний ланцюжок *, повторювати від * до * до наступного кута.

По трьом іншим сторонам зв’язати аналогічно, закінчити: 5 в. п., 1 соед. ст. в петлю підстави 5 в. п. початку ряду.

48-й ряд: ряд з «шишечками». Виконати 1 соед. ст. в кожну із перших 2 в. п. першої ланцюжка, 1 «гулька» в 3-ю в. п. (= середня петля ланцюжка), *5 в. п., 1 «гулька» в середню петлю наступній ланцюжка *, повторювати від * до * до кінця ряду, закінчити: 5 в. п., 1 соед. ст. в основу «шишечки» першої кутовий ланцюжка.

49-й ряд: ряд без «шишок». В’язати, як 47-й ряд з ланцюжками з 5 в. п., і виконати по одній додатковій ланцюжку з обох сторін від середньої кутової «шишечки».

50-54-й ряди: повторювати 48-й і 49-й ряди, але в 54-му ряду виконувати з 7 в. п. у ланцюжках.

55-й ряд: ряд без «шишок» і надбавок, з 7 в. п. у ланцюжках. Закінчити: 1 соед. ст. в 1-ю петлю ряду.

Нитку обрізати, кінець закріпити.

Облямівка з помпончиками

56-й ряд: в’язати пряжею 3 гачком №5.

Нитка прикріпити до кутової ланцюжку. Виконати *5 в. п. і в’язати за наступний ланцюжок: 1 ст. б/н, 1 помпончікі і 1 ст. б/н *, повторювати від * до * до кінця ряду, закінчити: 1 соед. ст. в 1-ю петлю ряду. Нитку обрізати, кінець закріпити.

Відео урок

Щоб в’язати було цікаво, можна вибрати більш складний об’ємний візерунок з лусочками. Допоможе зв’язати таку незвичайну шаль гачком відео майстер-клас.