Як плести коси спицями

Коси — завжди відмінна ідея для будь-якого виробу пов’язаного спицями: вони універсальні, адже підходять дітям, жінкам і чоловікам; їх різновидів існує величезна кількість — вибрати завжди є з чого; коси та джгути чудово виглядають на більшості моделей в’язаних спицями речей, будь то шапки, светри, шарфи, кардигани, снуди, рукавиці, кофти, сукні, дитячі, жилети, штанці і багато іншого.

Використовуючи схеми з описами в’язаних кос, майже завжди можна пов’язати не просто чергову річ, а унікальне у своєму роді авторське виріб, від якого буде в захваті не тільки майстриня, але і всі навколо.

Як плести коси спицями — схеми і опис візерунків

Потрібно відзначити, що тут є своя специфіка роботи, з якої обов’язково слід ознайомитися до початку в’язання. Отже, як в’язати спиці косами? Для цього обов’язково необхідні допоміжні спиці, які бувають різних розмірів. Підбирати їх товщину слід за простим принципом: допоміжні спиці повинні бути трохи менше, ніж робітники.

За яким принципом коси в’яжуться спицями? Під час роботи петлі постійно переміщаються. Кілька петель переводять на допоміжну спицю, залишаючи їх позаду або попереду роботи, після чого, відповідно до обраної схеми, деяка кількість петель провязывается, а потім вводяться в роботу відкладені раніше на допоміжну спицю петлі.

Щоб стало зрозуміло за яким принципом в’яжуться коси, розглянемо кілька варіантів роботи зі спицями в цьому стилі, в тому числі і для початківців рукодільниць.

Проста коса — майстер клас для початківців

Щоб розібратися в азах в’язання кос спицями, розглянемо самий нескладний варіант, що ідеально підходить новачкам. Цей МК з в’язання кос припускає, що допоміжні спиці замінюють на просту шпильку, що дуже зручно, якщо ви поки не обзавелися потрібними інструментами.

Як плести кіску спицями — майстер клас для початківців

Зробимо косу на 8 петель. Наберемо для зразка 14 петель (12 петель для коси і її «обрамлення» + 2 кромочні) і слідуємо схемою.

1-й ряд: 2 виворітні, 8 лицьових, 2 виворітних;

З 2-го по 4-й ряд в’яжемо, як виглядає в’язка – над лицьовими пров’язуємо лицьові, над виворітними – виворітні петлі (фото 1).

5-й ряд: 2 виворітні, 4 петлі перезняти, не пров’язуючи їх, на допоміжну спицю і залишити попереду роботи; пров’язати наступні 4 петлі лицьовими (на початку їх провязывания намагайтеся, щоб не було великої протяжки між петлями). Потім 4 петлі з допоміжної спиці переснимаем на ліву спицю і також пров’язуємо їх лицьовими. Вийшло, що петлі у нас як би схрестилися з нахилом у ліву сторону (фото 2 і 3).

З 6-го по 12-й ряд – в’яжемо по малюнку.

Далі в’яжемо повторюючи з 5-го ряду. В результаті виходить ось така коса (фото 4).

Тепер давайте розглянемо більш складні в’язані коси спицями — схеми з описом допоможуть у цьому нелегкому для новачків справі.

Гарний об’ємний візерунок

Об’ємна коса спицями зробить будь-яку річ особливою, і обов’язково додасть в образ трохи романтики. Достатньо всього одного об’ємного візерунка, як, наприклад, цієї чудової коси, і річ вже набуває унікальний вид.

У схемі вказані лицьові і виворітні ряди.Ширина мотиву 40 петель, у висоту повторюємо з 1-го по 32-й ряд.

Схема в’язання коси і позначення:

— виворітна (виворітна — в особових рядах, лицьова в виворітних)

— лицьова ( лицьова в особових рядах, виворітна — в виворітних).

— 4 петлі перехрестити наліво( 3-е петлі зняти на допом. спицю і залишить перед роботою, 1 петлю пров’язати виворітного, потім 3-й петлі з допом. спиці лицьовими).

— 4 петлі перехрестити направо (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 3-й петлі пров’язати лицьовими, потім 1 петлі з допом. спиці пров’язати виворітного).

— 5 петлі перехрестити направо (2 петлі зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 3-й петлі пров’язати лицьовими, потім 2 петлі з допом. спиці пров’язати виворітними).

— 5 петель перехрестити наліво( 3-е петлі зняти на допом. спицю і залишить перед роботою, 2-е петлі провязать виворітними, потім 3-й петлі з допом. спиці лицьовими).

— 5 петель перехрестити наліво ( 3 петлі зняти на допом. спицю і залишити перед роботою, пров’язати 2 петлі лицьовими, потім 3 петлі лицьовими з вспрм. спиці).

— 5 особових перехрестити направо (залишити 2 петлі на допом. спиці за роботою, пров’язати 3 лицьові, потім 2 петлі з допом. спиці лицьовими.

— 4 петлі перехрестити наліво( 2-е петлі зняти на допом. спицю і залишить перед роботою, 2 петлі пров’язати лицьовими, потім 2-е петлі з допом. спиці лицьовими).

— 4 петлі перехрестити направо (2 петлі зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім 2 петлі з допом. спиці пров’язати лицьовими).

— 4 петлі перехрестити наліво (зняти 2 петлі на допом. спицю і залишити перед роботою, 2-е наступні пров’язати виворітними, потім 2-е петлі зі вспомог. спиці лицьовими).

— 4 петлі перехрестити направо (2 петлі зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім 2 петлі з допом. спиці пров’язати виворітними).

— 5 петель перехрестити наліво (петлі зняти на допом. спицю і залишити перед роботою, пров’язати 3 петлі лицьовими, потім 2 петлі лицьовими з вспрм. спиці).

— 5 особових перехрестити направо (залишити 3 петлі на допом. спиці за роботою, пров’язати 2 лицьові, потім 3 петлі з допом. спиці лицьовими).

Візерунок для шапки

Загрузка...

Візерунок Коса для шапки — незмінна класика зимової моди. Для гармонійного комплекту коса часто в’яжеться також на шарфах або снудах, а також на рукавицях — це робить образ завершеним. Ну а для демісезонних і зимових шапочок стане в нагоді така нескладна схема в’язання коси спицями з описом.

Схема і позначення:

— виворітна петля.

— лицьова петля.

— зняти петлю з накидом.

— провязування двох петель разом лицьовою.

Коса для чоловічого светри

Образ чуттєвого чоловіка в холодну пору ідеально доповнюється теплим в’язаним светром з косами — доведено безліччю романтичних комедій! Тому саме час зв’язати дорогій людині гарну річ.

Ця коса спицями для чоловічого светри також в’яжеться за допомогою додаткової спиці.

Хід роботи:

На спиці набирають кількість петель, яке ділиться на 11, плюс 2 петлі для симетрії малюнка, плюс 2 кромочні петлі.

1,3,7,9 ряди: *2 виворітні, 9 особових *, 2 виворітні;

2 і всі парні ряди: 2 лицьові, * 9 виворітних, 2 лицьові*;

5 ряд: * 2 виворітні, 3,4,5 петлі знімають вперед на додаткову спицю, в’яжуть 6,7,8-ю петлі, потім 3,4,5-ю петлі лицьовими, 3 петлі лицьові *, 2 виворітні;

11 ряд: * 2 виворітні, 3 лицьові, 6,7,8 петлі знімають назад на додаткову спицю, провязывают 9,10,11-ю петлі, а потім 6,7,8-ю петлі з додатковою спиці лицьовими *, 2 виворітні.

Далі в’язання візерунка Коса повторюють з першого ряду, діючи згідно з наступною схемою.

Що вибрати для жіночого кардігана?

Коса для жіночого кардігана може виглядати по-різному: великої, дрібної, повторюваною, поєднаної з іншими косами або в єдиному екземплярі, але вона завжди буде надавати в’язаної спицями речі оригінальний вигляд.

Схема в’язання коси спицями та позначення:

— лицьова (лицьова — в особових рядах, виворітна — в виворітних).

— 10 петель перехрестити наліво( 5 петель зняти на допом. спицю і залишить перед роботою, 5 наступних петель пров’язати лицьовими, потім 5 петель з допом. спиці лицьовими).

— 10 петель перехрестити направо (5 петель зняти на допом. спицю і залишити за роботою, наступні 5 петель пров’язати лицьовими, потім 5 петель з допом. спиці пров’язати лицьовими).

У схемі вказані і лицьові і виворітні ряди. Особові (непарні ряди) читаємо справа наліво, виворітні (парні ряди) читаємо зліва направо.

Ширина коси — 20 петель. У висоту повторюємо з 1-го по 12 ряд. Кількість рядів у схемі у висоту можна збільшити, в залежності від необхідного візерунка.

В класичному варіанті, якщо ми переплітаємо коси 5X5, то між переплетеннями в’яжемо у висоту 10 рядів (включаючи лицьові і виворітні). Ось у цій моделі кількість рядів у схемі потрібно у висоту збільшити до 16 рядів.

Візерунок для рукавичок

Гарний настрій і тепло цієї зими створять рукавиці спицями з кіс, які можна зв’язати собі, сестрі, подрузі, мамі.

Цей варіант в’язання може виявитися важким для новачків, так як рукавиці потрібно в’язати з допомогою п’яти панчішних спиць.

Хід роботи:

Набираємо 52 петлі — по 13 петель на одну спицю. Гумку в’яжемо 2х2, приблизно 40 рядів. Слідуємо схемою і описом, щоб зрозуміти, як правильно в’язати коси на рукавицях.

Ввязываем палець на 10-му ряду. Збоку від маленьких кісок, до двох середніх петель додаємо – у другому рядку 3 рази. Потім у третьому рядку 3 рази. Коли стане 18 петель, перекинути їх на шпильку і продовжувати в’язати рукавичку. Палець можна пов’язати пізніше. В’яжеться він точно також як і сама рукавиця, тільки розміром поменше.

Далі слід подвійне в’язання, в першому ряду на спицях в’яжемо поперемінно одну лицьову петлю і дві разом лицьовими. У другому ряду лицьовими петлями, по дві петлі разом і так до кінця ряду. Всі залишилися петлі стягнути.

Схема і позначення:

Який візерунок підійде для дитячого пуловера?

Дитячий пуловер спицями теж можна прикрасити гарним мотивом з кос. Він доведеться дуже до речі для зимових виробів, додавши свою родзинку при створенні светри для дитини. Візьмемо за основу центральну косу.

У схемі, по якій ми будемо в’язати спицями косу, показані тільки лицьові ряди. В виворітних в’язати по малюнку. Ширина мотиву — 36 петель. У висоту повторюємо з 1-го по 20-й ряд.

Схема і пояснення:

— виворітна (виворітна — в особових рядах, лицьова в виворітних).

— лицьова (лицьова — в особових рядах, виворітна — в виворітних).

— 3 петлі перехрестити направо (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім петлю з допом. спиці пров’язати лицьовій).

— 3 петлі перехрестити наліво (2-е петлі зняти на допом. спицю і залишить перед роботою, 1 петлю пров’язати лицьовий, потім 2-е петлі з допом. спиці пров’язати лицьовими).

— 3 петлі перехрестити направо (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім петлю з допом. спиці пров’язати виворітного).

— 3 петлі перехрестити наліво (2-е петлі зняти на допом. спицю і залишити перед роботою, 1 петлю пров’язати виворітного, потім 2-е петлі з допом. спиці лицьовими).

— 4 петлі перехрестити наліво (2-е петлі зняти на допом. спицю і залишить перед роботою, 2 петлі пров’язати лицьовими, потім 2-е петлі з допом. спиці лицьовими).

— 4 петлі перехрестити направо (2 петлі зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім 2 петлі з допом. спиці пров’язати лицьовими).

— 4 петлі перехрестити наліво (зняти 2 петлі на допом. спицю і залишити перед роботою, 2-е наступні пров’язати виворітними, потім 2-е петлі зі вспомог. спиці лицьовими).

— 4 петлі перехрестити направо (2 петлі зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім 2 петлі з допом. спиці пров’язати виворітними).

— 2 петлі перехрестити наліво (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити перед роботою, 2-ю петлю пров’язати лицьовий, потім 1 петлю з допом. спиці пров’язати лицьовій).

Візерунок для пледа

Зв’язати плед спицями з кос — ось справжній виклик майстрині, адже ця робота займає багато часу і вимагає багато сил і терпіння, але результат буде радувати всю родину довгі роки! Що ж потрібно зробити, щоб зв’язати майбутній улюблений плед сімейства? Відповідь проста: простий візерунок з кос, який додасть затишок вязанному спицями плед.

Плетемо косу для пледа:

Об’ємна коса складається з 12 петель. Раппорт візерунка у висоту становить 8 рядів. Ряди з 1-го по 8-й формують візерунок. У кожному 4-му ряду відбувається перехрест петель коси по черзі.

Хід роботи:

1-й і 5-й ряди: *9 ізн. п., 12 осіб. п., 9 ізн. п. *, повторювати від * до *;

2 й і всі парні ряди: всі петлі в’язати по малюнку;

4-й ряд: * 9 ізн. п., 8 п. перехрестити наліво (4 п. залишити на допом. спиці перед роботою, 4 осіб. п., потім пров’язати лицьовими 4 п. з допом. спиці), 9 ізн. п. *, повторювати від * до *;

8-й ряд: * 9 ізн. п., 4 осіб. п., 8 п. перехрестити направо (4 п. залишити на допом. спиці за роботою, 4 осіб. п., потім пров’язати лицьовими 4 п. з допом. спиці), 9 ізн. п., *, повторювати від * до *.
Повторювати візерунок, починаючи з 1-го ряду, до потрібної висоти коси.

Відео урок

Якщо фото схем і виробів з косами пов’язаних спицями виявилися недостатньо зрозумілими, відео урок в’язання об’ємної коси спицями допоможе зрозуміти деякі важливі моменти.