Гумка гачком — схеми і опис

Гумка пов’язана гачком — це не просто симпатичний рельєфний візерунок, а важлива частина виробу, що має певні функціональні особливості. Гумка є важливою складовою більшості моделей в’язаного одягу: светрів, шапок, спідниць, рукавиць, шкарпеток. Вона відповідає за еластичність деяких елементів виробу , при цьому щільна плетені структура дозволяє зберігати цю функцію довгий час. Більш того, гумки, виконані гачком, вважаються більш акуратними і пружними, ніж гумки пов’язані спицями.

Навіть у цього, на перший погляд, нескладного візерунка гачком є свої особливості в’язання, кожна з яких дозволяє досягти в результаті різного орнаменту на резинці. У свою чергу, кожен спосіб в’язання гумки гачком передбачає різну ступінь еластичності і рельєфності. Щоб це було легше розібратися початківцям майстриням, потрібно ознайомитися з технікою роботи і схемами в’язання.

Гумка гачком — схема і опис

Існує кілька способів того, як зв’язати гумку гачком. Деякі з них більш складні у виконанні, інші плетуться швидко і просто, все залежить від задумки в’язальниці, здібностей і бажання. Ось самі корисні варіанти в’язання гумки гачком:

  • Плетіння гумки за рахунок чергування опуклих і увігнутих стовпчиків з накидами;
  • Створення гумки за допомогою стовпчиків без накиду за задню полупетлю;
  • В’язання гачком гумки полустолбиками за задню полупетлю;
  • Плетіння стовпчиками з накидом за задню полупетлю;
  • В’язання гумки з’єднувальними стовпчиками.
  • Як видно, гачком можна зв’язати гумки стандартного виду 1×1, 2×2, також чергуючи виворітні і лицьові рельєфні стовпчики можна отримати гумки 1×2, 1×3, 3×3 та інші. Розглянемо способи в’язання деяких з них докладніше.

    Техніка в’язання і схема

    Вникнути в суть справи початківцям вязальщицам допоможе покрокова інструкція в’язання гумки гачком. Одна з найбільш простих у виконанні гумок вважається 1×1.

    Схема гумки гачком 1×1

    Набираємо парна кількість петель, вводимо гачок у 4-шу від гачка петлю ланцюжка і в’яжемо перший ряд звичайними стовпчиками з накидом.

    Рельєфним стовпчиків з накидом відповідають 2 повітряні петлі підйому. Тому в кінці 1-го ряду ми в’яжемо 2 в. п. п., перевертаємо зразок і приступаємо до в’язання 2-го ряду (фото 1, рис.1).

    Вводимо гачок з лицьової сторони справа наліво, під стовпчик з накидом попереднього ряду (рис.2) і в’яжемо рельєфний лицьовій (опуклий) стовпчик з накидом (рис.3), далі ми вводимо гачок з виворітного боку справа наліво, обхоплюючи ніжку стовпчика з накидом попереднього ряду (рис.4) і в’яжемо рельєфний виворітний (увігнутий) стовпчик з накидом (фото 2, рис.1).

    Фото 1: Виконання гумку 1×1 гачком

    Далі ми чергуємо в’язання лицьового і изнаночного рельєфних стовпчиків до кінця ряду (рис.2).

    В кінці 2-го ряду в’яжемо 2 ст. п. п, перевертаємо зразок і приступаємо до в’язання 3-го ряду (рис.3).

    3-й ряд в’яжемо аналогічно 2-ому, чергуючи рельєфний лицьовій (опуклий) стовпчик з накидом (рис.4) і рельєфний виворітний (увігнутий) стовпчик з накидом (рис.5) далі в’яжемо гумку аналогічно «за малюнком» (фото 3, рис.1). Гумка гачком готова (рис.2).

    Фото 2: Виконання гумку 1×1 гачком

    Фото 3: Виконання гумку 1×1 гачком

    Схема гумки гачком 2×2

    Таким чином працюють за схемою гумки з чергуванням 2 рельєфних особових і 2 рельєфних виворітних стовпчиків з накидом. Така гумка виходить щільною. Крім цього варіанта також є спосіб зв’язати гачком більш м’яку і гнучку гумку 2×2, якщо між рельєфними в’язати стовпчиками повітряні петлі згідно з наступною схемою:

    Відео урок для початківців

    Закріпити теорію в’язання гумки гачком, показану в фото-уроках і схемах, допоможе відео-заняття. Тепер, коли всі деталі вивчені, неодмінно варто спробувати зв’язати гачком один-два види гумок.

    Відео урок для початківців «в’язання гумки гачком»