Фото і відео уроки в’язання стовпчиків гачком

В’язання гачком — це цілий світ рукоділля зі своїми правилами і характерними рисами, увійшовши в який вже неможливо повернутися назад. Це ремесло нагороджує майстринь красивими і оригінальними речами, варто лише навчитися його основ — в’язання стовпчиків.

Для того, щоб надалі почувати себе впевнено, новачкам треба вивчити способи в’язання гачком найпростіших елементів, завдяки яким стає можливим створення полотен будь-якої складності з різними візерунками.

Майстер клас для початківців з в’язання стовпчиків гачком

Будь-який візерунок створений гачком, від самого простого до пишного і ажурного, створюється при суміщенні повітряних петель і декількох видів стовпчиків. Якщо навчитися в’язати їх досконало, можна сміливо приступати до в’язання гачком речей будь-якої складності.

Які існують основні види в’язаних стовпчиків гачком?

  • Стовпчики без накиду;
  • Стовпчики з накидом;
  • Полустолбики;
  • Стовпчики з двома накидами;
  • Рельєфні стовпчики;
  • Пишні стовпчики.

Без накиду

Цей вид вважається одним з найбільш використовуваних способів в’язання стовпчиків — а значить базовим навиком, необхідним всім майстриням. Спосіб в’язання гачком стовпчиків без накиду дозволяє отримати щільне полотно з невисоких стовпчиків, не відрізняється високою еластичністю.

Ця техніка в’язання пропонує кілька варіантів вив’язування петель: за передню стінку петлі, за задню стінку і за обидві стінки. В залежності від цього буде відрізнятися і візерунок на полотні. Найчастіше в’язання стовпчиків без накиду передбачає провязування за обидві стінки петлі (інакше кажучи, за обидві полупетли верхній кіски) — саме цей варіант часто передбачається у всіх схемах в’язання. Розглянемо як в’язати стовпчик без накиду гачком на прикладі покрокової схеми:

В’яжемо ланцюжок з 20 повітряних петель плюс 1 петля підйому. Перший стовпчик в’яжемо в другу від гачка повітряну петлю. Вводимо гачок під дві стінки петлі, підхоплюємо нитку і протягуємо її через петлю: на гачку утворилося дві петлі (фото 1). Тепер знову підхоплюємо нитку і протягуємо її через обидві петлі. На гачку залишається одна петля. Ми зв’язали стовпчик без накиду (фото 2).

Далі в’яжемо перший ряд стовпчиків, але підхоплюємо повітряну петлю за передню стінку — початковий ряд так зручніше в’язати (фото 3). Перевертаємо роботу, в’яжемо одну петлю підйому, а потім ряд стовпчиків, підхоплюючи петлі за обидві стінки.

Для того, щоб край полотна вийшов рівним, важливо правильно робити першу і останню петлі ряду. Нерідко, особливо якщо в’яжуть тонкими нитками, пропускають першу петлю ряду і стовпчики наступного ряду в’яжуть відразу в другу петлю, або забувають пров’язати останню петлю рада. Будьте уважні і, поки вчіться, вважайте стовпчики. У вас завжди повинно виходити 20 стовпчиків (повітряні петлі підйому в це число не входять) (фото 4).

Що стосується двох інших способів в’язання стовпчиків без накиду , робиться це наступним чином:

  • За передню стінку — так звані стовпчики за передню полупетлю в’яжуться, якщо вводити гачок за першу від вас половинку верхній кіски. В результаті залишилися вільними далекі полупетли лягають у рівну тонку смужку на вивороті полотна.

  • За задню стінку — стовпчики за дальню (задню) полупетлю в’яжуться, якщо гачок при в’язанні вводити за другу від вас полупетлю верхній кіски. У такого полотна рельєфні увігнуті і опуклі ряди.

Рис.1: Підхоплення передньої стінки петлі. Рис.2: підхоплення задньої стінки петлі.

У будь-якому з обраних способів набору стовпчиків без накиду перший стовпчик в ряді завжди в’яжуть за обидві стінки петлі, щоб край вийшов рівним і досить щільним.

Напівстовпчик

В’язання полустолбиками або з’єднувальними стовпчиками не так поширене, так як полотно з цих петель виходить дуже щільним і твердим. Полустолбики виходять дуже низькими. Найчастіше ними з’єднують фрагменти мереживного шиття, переходять від одного до іншого ряду при в’язанні по колу, також ними закріплюють і обробляють краї полотна на заключному етапі в’язання.

Існує два способи в’язання полустолбиком:

  • напівстовпчик гачком з накидом — званий також міцний стовпчик;
  • напівстовпчик без накиду — то є з’єднувальний.

Розглянемо для початку, як в’язати гачком напівстовпчик з накидом.

Почнемо з в’язання ланцюжка повітряних петель. Кількість повітряних петель має бути одно числу полустолбиков з накидом плюс 2 петлі для підйому. Коли ланцюжок буде готова (фото 1), робимо накид на гачок (фото 2),

вводимо гачок у третю від гачка петлю ланцюжка (полустолбику з накидом відповідають 2 петлі підйому), захоплюємо нитку (фото 1) і витягуємо нову петлю (тепер на гачку у нас три петлі) (фото 2),

знову захоплюємо нитку (фото 1) і пров’язуємо 3 петлі на гачку в один прийом. Вийшов напівстовпчик з накидом (фото 2).

Продовжуємо в’язати ряд полустолбиков з накидом. В кінці ряду в’яжемо 2 повітряні петлі підйому (ці петлі є першим полустолбиком наступного ряду), перевертаємо наш виріб і продовжуємо в’язання (фото 1). Ось так виглядає готовий напівстовпчик з накидом (фото 2).

Тепер дізнаємося як в’язати гачком напівстовпчик без накиду або з’єднувальний стовпчик .

В’язати полустолбики починаючи з ланцюжка повітряних петель складно, тому наберіть 20 повітряних петель плюс 1 петля підйому і провяжите кілька рядів стовпчиками без накиду за обидві стінки петлі. Далі з’єднаємо кілька рядів з’єднувальних стовпчиків.

Петля підйому в даному випадку не потрібно. Тому, провязав ряд стовпчиків без накиду перевертаємо роботу і відразу в’яжемо напівстовпчик в першу петлю. Вводимо гачок під обидві стінки петлі, підхоплюємо нитку і протягуємо її через петлю і потім відразу ж в ту петлю, що знаходиться на гачку.

Напівстовпчик в’яжеться в один прийом — і так до кінця ряду. Перевертаємо роботу, в’яжемо наступний ряд аналогічно. Щоб в’язати було легше, не затягуйте петлі, робіть їх досить широкими, особливо це стосується першої і останньої петель ряду.

З накидом

Загрузка...

Стовпчик з накидом вважається одним з найбільш частоіспользуемих елементів серед усіх видів стовпчиків. В’язати його виходить досить швидко, а сам стовпчик виходить в два рази вище, ніж стовпчик без накиду.

Отже, розглянемо покрокову інструкцію як в’язати стовпчик з накидом гачком.

В’яжемо ланцюжок з повітряних петель. Кількість повітряних петель має бути одно числу стовпчиків з накидом плюс 3 петлі для підйому. Коли наша ланцюжок готова, робимо накид на гачок (фото 1), вводимо гачок у четверту від гачка петлю ланцюжка (стовпчику з накидом відповідають 3 петлі підйому), захоплюємо нитку (фото 2) і витягуємо нову петлю на гачку у нас тепер 3 петлі (фото 3) захоплюємо нитку (фото 4) і пров’язуємо 3 петлі на гачку попарно в 2 прийоми, тобто спочатку пров’язуємо 2 петлі (на гачку у нас залишиться 2 петлі) (фото 5) потім знову захоплюємо нитку (фото 6) і пров’язуємо ще 2 петлі. Так у нас вийшов стовпчик з накидом (фото 7) . Продовжуємо в’язати ряд стовпчиків з накидом (фото 8). В кінці ряду зв’яжемо 3 повітряні петлі підйому (вони будуть першим стовпчиком для наступного ряду), перевернемо наш виріб і продовжимо в’язання (фото 9).

З двома накидами

Стовпчик з двома накидами гачком дозволяє досягти дуже високої петлі. Такий вид стовпчиків використовується для отримання ажурних вільних полотен.

Після ланцюжка повітряних петель, число яких повинно дорівнювати числу стовпчиків з двома накидами плюс 4 петлі для підйому, робимо два накиду на гачок (фото 1), вводимо гачок у п’яту від гачка петлю ланцюжка (стовпчика з двома накидами відповідають 4 петлі підйому), захоплюємо нитку (фото 2) і витягуємо нову петлю на гачку у нас тепер 4 петлі (фото 3). Захоплюємо нитку (фото 4) і пров’язуємо 4 петлі на гачку попарно в 3 прийому, т. е. спочатку пров’язуємо 2 петлі (на гачку у нас залишиться 3 петлі) (фото 5) знову захоплюємо нитку (фото 6).

і пров’язуємо ще 2 петлі (на гачку у нас залишиться 2 петлі) (фото 7), знову захоплюємо нитку (фото 8) і пров’язуємо 2 залишилися петлі. Ми зв’язали стовпчик з 2 накидами (фото 9). Продовжуємо в’язати ряд стовпчиків з двома накидами (фото 10). В кінці ряду зв’яжемо 4 повітряні петлі підйому, перевернемо наш виріб і продовжимо в’язання.

Рельєфний

Дуже гарний вигляд в’язаних стовпчиків, які дозволяють домогтися опуклої текстури полотна — рельєфний стовпчик з накидом гачком. Подібними стовпчиками вывязывают орнаменти та візерунки. І хоча рельєфний стовпчик нагадує у виконанні простий стовпчик з накидом, він володіє своїми характерними особливостями. Він відрізняється способом кріплення до стовпчиків попереднього ряду: рельєфний стовпчик провязывается не за петлі попереднього ряду, гачок вводять під самі стовпчики . Крім цього, важливо пам’ятати, що рельєфні стовпчики починають в’язати тільки після того, як зроблять щонайменше один ряд стовпчиків з накидами або простим стовпчиком.

Існує два різновиди рельєфних стовпчиків:

  • рельєфні лицьові стовпчики, що знаходяться перед роботою — «опуклі»;
  • рельєфні виворітні, що знаходяться за роботою — «увігнуті».

Чим вони відрізняються і як їх в’язати гачком — розглянемо покрокові способи в’язання в фото-уроках.

Опуклі рельєфні стовпчики

В’яжемо два ряди простих стовпчиків з накидом. Потім робимо накид на гачок (фото 1), вводимо гачок з лицьової сторони справа наліво, під стовпчик з накидом попереднього ряду (фото 2), захоплюємо нитку (фото 3), і витягуємо нову петлю (на гачку буде три петлі) (фото 4), далі в’яжемо як звичайний стовпчик з накидом, пров’язуючи петлі попарно, в два прийоми, тобто захоплюємо нитку і пров’язуємо дві петлі, знову захоплюємо нитку і пров’язуємо дві петлі (фото 5). При способі провязывания стовпчика з накидом «перед роботою» такий стовпчик називають рельєфним лицьовим або «опуклим».

Увігнуті рельєфні стовпчики

Робимо накид (фото 1), далі ми вводимо гачок з виворітного боку справа наліво (фото 2), обхопивши ніжку стовпчика з накидом попереднього ряду (фото 3), захоплюємо нитку (фото 4) і витягуємо нову петлю (фото 5). Петлі пров’язуємо попарно, в два прийоми, як при в’язанні звичайного стовпчика з накидом, тобто захоплюємо нитку і пров’язуємо 2 петлі, знову захоплюємо нитку і пров’язуємо 2 петлі (фото 6). При способі провязывания стовпчика з накидом «за роботою» такий стовпчик називають рельєфним виворітнім або увігнутим». Аналогічно плетуть рельєфні стовпчики без накиду, рельєфні полустолбики з накидом і ін.

Пишний

Початківцям рукодільниця обов’язково потрібно навчитися в’язати пишний стовпчик гачком. Цей вид стовпчиків дозволяє домогтися надзвичайно красивого ажурного рельєфного візерунка, який відомий також як «диміти». Крім того, фінальний варіант схожий на візерунок «шишечки». Пишні стовпчики в’яжуться полустолбиками з накидом, і чим більше полустолбиков пов’язано з накидом в одну петлю, тим пишніше стовпчик. В’язати пишні стовпчики випливає з легкої і м’якої пряжі, якою піде на цей візерунок набагато більше, ніж на інші види стовпчиків.

Згідно з нашою схемою набираємо ланцюжок з повітряних петель, робимо накид (фото 1), вводимо гачок у 6 від гачка петлю ланцюжка і витягуємо довгу петлю (на гачку зараз 3 петлі) (фото 2), знову робимо накид (фото 3), вводимо гачок в ту ж петлю підстави, захоплюємо нитку і витягуємо ще одну довгу петлю (на гачку у нас 5 петель) (фото 4), знову робимо накид (фото 5), вводимо гачок в ту ж петлю підстави, захоплюємо нитку і знову витягуємо ще одну довгу петлю (на гачку зараз 7 петель) (фото 6). Далі ми захоплюємо нитку (фото 7) і пров’язуємо всі петлі на гачку за один прийом (фото 8). Вийшов пишний стовпчик. Далі зв’яжіть 2 в. п. (за схемою) і в’яжіть пишні стовпчики аналогічно (фото 9).

Пишні стовпчики з закритою вершиною

Рис.1 — пишні стовпчики з відкритою вершиною. Рис.2 — пишні стовпчики з закритою вершиною.

Іноді пишні стовпчики в’яжуть із закритою вершиною. В’яжуться вони аналогічно, тільки закінчують їх у 2 прийоми: в’яжемо ті ж полустолбики з накидом, витягаючи довгі петлі, потім захоплюємо нитку (фото 1) і пров’язуємо всі петлі, крім першої робочої петлі (на гачку залишається 2 петлі) (фото 2), знову захоплюємо нитку і пров’язуємо дві петлі (фото 3), потім в’яжемо 2 в. п. і в’яжемо пишні стовпчики аналогічно (фото 4).

Відео урок

Закріпити майстер-клас з в’язання стовпчиків гачком новачкам допоможуть відео-уроки.

Відео «в’язання стовпчиків гачком»