Безрукавка жіноча в’язана спицями — схеми і опис

Безрукавки дозволяють вдало комбінувати стилі одягу і «оживляти» образ жінки, створений на основі звичного казуального стилю: старенька блузка, обридла сорочка або кофточка — все це виглядає інакше, якщо правильно підібрати жилетку і розбавити нею образ. А ще безрукавки — ідеальне рішення для дому, офісу, вулиці в негоду, адже найважливіші частини тіла завжди надійно захищені від холоду та вітру.

Мода ніколи не стоїть на місці, однак в’язані спицями жіночі безрукавки ніколи не виходять з світових трендів. Тим прекраснішим, що до нового сезону без праці можна своїми руками зв’язати одну-дві жилетки в різних стилях і кольорах. Особливо здорово, коли обрана модель включає ряд цікавих візерунків, красивого орнаменту, незвичайну форму та крій — що називається, поза формату. Навіть у такому, здавалося б, одноманітності, як схеми в’язаних спицями безрукавок, дійсно є чому здивуватися і зацікавитися навіть досвідченим рукодільниця. До того ж, в цьому випадку вже точно можна побалувати себе цікавим дозвіллям.

Безрукавка жіноча в’язана спицями — схеми і опис

У багатьох жилетка жіноча в’язана спицями асоціюється із суворим, навіть нудним, стилем, однак у наш час така безрукавка дійсно рятує від нудьги і зневіри, нагоняемых день у день одноманітністю власного гардеробу. А вже що говорити про те, що в’язані жилети можуть зігрівати і додавати нотку затишку, якого так часто не вистачає в холодну пору року.

Красиві вязані спицями жіночі жилети та безрукавки можуть бути схожі на строгу класику жанру, а можуть бути прикрашені романтичними косами, аранами, квітковими мотивами, рельєфними орнаментами, гудзиками, горловинами або капюшонами, ажурними окантовками. Вони можуть бути вільними, а можуть бути приталеними. Можуть бути звичайної довжини, або наддовгими, і при цьому виглядати гармонійно. Спробуємо розглянути декілька варіантів в’язаних спицями жіночих жилетів, які будь-яка рукодільниця в змозі створити сама.

В’язання простої моделі для початківців

Почнемо з нескладної, але дуже цікавою безрукавки з красивим вільним кроєм, який буде добре дивитися в дуеті з різними видами одягу. Ця модель максимально легка у виконанні, але в ній є свої цікаві особливості. Навіть з першого погляду здасться, що вона досить складна для новачків, швидко розібратися допоможе цей урок в’язання для початківців простої жіночої безрукавки.

Розміри жилетки:

34/36 (38/40) 42/44.

Інструменти:

Пряжа 1: (75% вовни, 25% шовку; 200 м/100м) – 500 (500) 600 г сірої меланжевої;

Пряжа 2: (100% вовни; 260 м/100 г) – 100 г темно-сірої меланжевої;

Кругові спиці №7 довжиною 80 див.

Схеми та описи в’язання узорів

Основний візерунок

1-й р. (= осіб. р.): всі петлі провязивать лицьовими схрещеними.
2-й р. (= ізн. р.): всі петлі провязивать виворітними.
1-2-й ряди постійно повторювати.

Декоративні надбавки

В особових рядах з правого краю: кром., 1 осіб. схрещена, потім з протяжки вив’язати ще 1 осіб. скрещенную.
В особових рядах з лівого краю: ряд пров’язати до останніх двох петель, з протяжки вив’язати 1 осіб. скрещенную петлю, 1 осіб. схрещена, кром.

В виворітних рядах з правого краю: кром., 1 ізн., потім з протяжки вив’язати 1 ізн. скрещенную.
В особових рядах з лівого краю: ряд пров’язати до останніх двох петель, з протяжки вив’язати 1 ізн. скрещенную петлю, 1 виворітна, кром.

пров’язати 2 петлі лицьовій гладдю, обидві наступні петлі провязать разом лицьовій з нахилом вліво (1 петлю зняти, як лицьову, 1 лицьова, потім протягнути її через зняту петлю).
В кінці ряду: ряд пров’язати до останніх двох петельпетли від кінця перед кромочной провязать разом лицьовою, 2 петлі провязать лицьовій гладдю, кромочная.

Декоративні убавки

В особових рядах з правого краю: після кромочной пров’язати 2 петлі разом лицьовою з нахилом вліво (1 петлю зняти, як лицьову, 1 лицьова, потім протягнути її через зняту петлю).
В особових рядах з лівого краю: ряд пров’язати до останніх чотирьох петель, потім 2 п. пров’язати разом лицьовою, закінчити лицьовій скрещенной і кромочной.

Щільність в’язання

11,5 п. х 17 р. = 10 x 10 см, пов’язано основним візерунком подвійний ниткою.

Викрійка

Хід роботи

Спинка

Набрати сірою ниткою 62 (66) 72 петлі і в’язати основним узором, почавши з ізн. ряду.

Потім для бічних скосів виконати з обох сторін декоративні надбавки: в 4-му р. додати по 1 п., потім у кожному 4-му р. 2 х 1 п. і в кожному 2-му р .. 6 х 1 п. = 80 (84) 90 п.

Через 42 см = 71 р. від початку в’язання продовжити роботу, з’єднавши з однієї нитки обох пряж (= сірий і темно-сіру).

На висоті 48 см = 81 р. від початкового ряду почати з обох сторін декоративні убавки петель для плечових скосів: спочатку зменшити по 1 п., потім в кожному ряду ще 13 х 1 п. і ще 1 (2) 3 рази по 1 п. в кожному 2-му р = 50 (52) 56 п.

Продовжити в’язання основним візерунком, при цьому на висоті 17 (18) 19 см від початку більш темного ділянки темно-сіру нитка замінити сірої і далі в’язати подвійний сірою ниткою 5 см, після чого петлі закрити.

Перед

В’язати, як спинку, але на висоті 36 см = 61р. від нижнього краю деталі закрити з обох сторін для пройм з 11 п., потім у наступному 2-му р. ще 1 раз по 1 п. = 56 (60) 66 п.

Провязав наступні 4 р., для формування пройм виконати декоративні збільшення петель: спочатку додати з обох сторін по 1 п., потім в кожному ряду ще 11 разів за 1 п. = 80 (84) 90 п.

Одночасно на висоті 42 см = 71 р. від початку в’язання одну сіру нитка замінити темно-сірої і продовжити в’язання основним візерунком.

Через 48 см = 81 р. від нижнього краю виконати плечові скоси, як на спинці.

На висоті 17 (18) 19 см від початку більш темного ділянки темно-сіру нитка замінити сірої і далі в’язати подвійний сірою ниткою 5 см, після чого петлі закрити.

Збірка

Деталі наколоти на викрійку, зволожити і залишити до висихання.

Виконати бічні і плечові шви.

Край горловини і нижній край мимовільно закрутяться назовні, утворивши валик.

Модна модель для стильних жінок

Коли говорять про в’язаних спицями речі в контексті моди, мають на увазі вдале поєднання класики і нових віянь, говорячи про поєднання фактур, текстур, кольорів, рельєфів, ажуру і багато чого іншого. Жилетки нашого покоління — це незамінна річ, яка виглядає легко і грайливо, але при цьому в змозі зробити повсякденний образ як діловими, так і романтичним. Ось ця модна жіноча безрукавка спицями — справжній мастхев в гардеробі модниць.

Потрібно відзначити, що у виконанні вона складніше, ніж попередній варіант. Як саме її зв’язати розглянемо докладно прямо зараз.

Розмір жилетки:

36/38 (42/44) 48

Інструменти:

Пряжа (72% кід-мохеру, 21% нейлону, 7% люрексу; 167 м/25 м) — 100 (125) 150 г золотисто-коричневої для пулундера;

Спиці: №4,5; короткі кругові спиці №4,5;

Гачок: №4,5.

Схеми та описи в’язання узорів

Виворітна гладь

Лицьові ряди — виворітні петлі, виворітні ряди — лицьові петлі.

Ажурний візерунок на 20 петель

В’язати за схемою, на якій вказані лицьові і виворітні ряди. Петлі розподілити, як описано в інструкції. У висоту постійно повторювати 1-24-й р.

Щільність в’язання

20 п. х 28 р. = 10 х 10 см, пов’язано ажурним візерунком.

Викрійка

Хід роботи

Спинка

На спиці набрати 122 (132) 139 петель і зв’язати між кромочний 1 виворітний ряд лицьовими, далі петлі розподілити наступним чином: 1 кром. 0 (5) 0 п. виворітного гладі, * 20 п. ажурного візерунка, 13 (13) 9 п. виворітного гладі. Від * до * постійно повторювати, закінчити 20 п. ажурного візерунка, 1 (6) 1 п. виворітного гладі, 1 кром.

Для додання форми для розмірів 36/38 пров’язати в кожному 10-му р. між ажурними смугами разом виворітною 13 х 2 п. (для розмірів 42/44 пров’язати в кожному 10-му р. між ажурними смугами разом виворітною 13 х 2 п.) для розміру 48 в кожному 14-му р. зв’язати між ажурними смугами разом виворітною 9 х 2 п. = 83 (93) 103 п.

Через 58 см від початкового ряду закрити для горловини середні 25 (27) 29 п. і обидві сторони закінчити окремо, при цьому в кожному 2-му р. по краю горловини закрити 2 х 5 п.

Через 60 см від початкового ряду закрити залишилися плечові петлі.

Перед

В’язати, як спинку, але з більш глибокою горловиною.

Для цього через 48 см від початкового ряду закрити середні 15 (17) 19 п. і обидві сторони закінчити окремо, при цьому в кожному 2-му р. по краю горловини закрити 1 х 4 п., 1 х 3 п., 1 х 2 п. і 6 х 1 п.

Залишилися плечові петлі прямо закрити на висоті спинки.

Збірка

Деталі злегка зволожити, розтягнути згідно із зазначеними в викрійці розмірами і залишити до повного висихання.

Виконати плечові шви. Виконати бокові шви, при цьому для пройм залишити відкритими верхні 20 (21) 22 див.

По краю горловини набрати на кругові спиці 130 (134) 138 п. і пов’язати 1 коло.р. лицьовими і 1 коло.р. виворітними. Потім всі петлі закрити.

По краях пройм набрати на кругові спиці по 84 (88) 92 п. і пров’язати 1 коло.р. лицьовими і 1 коло.р. виворітними. Потім всі петлі закрити і по закінченні злегка відпарити всі шви.