Арани спицями — схеми з описом

Аранское в’язання — ще один спосіб в’язки, який прийшов до нас з холодної півночі. Його подарували світу ірландські рибалки, і ось вже багато десятиліть поспіль ці візерунки не виходять з моди. Арани легко розпізнати за химерним кельтським візерунки, які складаються в коси. Вони популярні як серед колекцій одягу для жінок, так і для чоловіків. Арани в’яжуть на шапках, шарфах, светрах, кардіганах, а кілька останніх років дівчата носять арани в холодну пору року навіть у вигляді манікюрного візерунка. Але повернемося до аранскому в’язання.

Арани спицями — схеми з описом

Кельтський малюнок, який ми хочемо зв’язати, утворюється завдяки переплетенню кос і схрещування петель. Різновидів аран існує незліченна безліч. Спробуємо ж розібрати в цій статті детальніше в’язання аран спицями — схеми з описом у цьому нам допоможуть.

Прості візерунки

Молодим рукодільниця під силу зв’язати красивий пуловер з простим орнаментом аран. Такий предмет одягу стане атмосферних і універсальним доповненням до образу в холодну пору року, і буде ідеально виглядати з спідницями, брюками, джинсами, пальто або шкіряною курткою.

Єдина проблема в питанні в’язання аран спицями полягає тільки в муках вибору найкрасивішого орнаменту. Ми полегшимо завдання, вибравши для вас декілька, і показавши, як зв’язати прості арани спицями.

В’язані візерунки спицями: схеми і опис

Коса

У схемі вказані і лицьові і виворітні ряди. Лицьові, тобто непарні ряди, читаємо справа наліво, виворітні — парні читаємо зліва направо.

Ширина нашій коси — 12 петель. У висоту повторюємо з 1 по 8 ряд.

Схема і позначення:

Візерункова коса

Схема арана з візерунковою косою читається по тим же правилам, що й схема проста коси. Ширина візерунка 9 петель, у висоту повторюємо з 1-го по 6-ий ряд.

Кельтський ромб

Гарний аран, схема в’язання якого трохи складніше двох попередніх. Однак він стане прекрасним акцентом на теплому джемпері або шарфі.

Ширина візерунка з ромба 36 петель. У схемі наведені тільки лицьові ряди, в виворітних в’язати по малюнку. Повторювати з 1-го по 38 ряд.

Красиві ажурні

Прикрасити жіночі і чоловічі светри можна і більш складними візерунками. Ажурні арани спицями надають моделям светрів особливий казковий стиль. До того ж, більш досвідчених господиням ажурні арани буде куди цікавіше в’язати. Приступимо до вивчення техніки в’язання більш хитромудрих орнаментів.

Ажурні коси

У схемі зазначені є лицьові і виворітні ряди. Рапорт узору: 26 петлі в ширину і 36 рядів у висоту.

Позначення:

— Виворітна (в особових рядах виворітного, в виворітних рядах — лицевої).

— Лицьова (в особових рядах — лицьова, в виворітних — виворітна).

— Дві лицьові провязать разом лицьовій з нахилом вправо (спицю ввести в 2-ю петлю і 1-ю петлю, починаючи з другої і пров’язати разом).

— Дві лицьові провязать разом з нахилом вліво (першу петлю зняти як при особовому в’язанні, 2-ю петлю пров’язати лицьовій і протягнути через неї зняту петлю).

— Накид.

— 4 петлі перехрестити наліво (2-е петлі зняти на допом. спицю і залишить перед роботою, 2 петлі пров’язати лицьовими, потім 2-е петлі з допом. спиці лицьовими).

— 4 петлі перехрестити направо (2-е петлі зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім 2-е петлі з допом. спиці пров’язати лицьовими).

— 3 петлі перехрестити направо (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім петлю з допом. спиці пров’язати виворітного).

— 3 петлі перехрестити наліво (2-е петлі зняти на допом. спицю і залишить перед роботою, 1 петлю пров’язати виворітного, потім 2-е петлі з допом. спиці лицьовими).

— 3 петлі перехрестити направо (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім петлю з допом. спиці пров’язати лицьовій).

— 3 петлі перехрестити наліво (2-е петлі зняти на допом. спицю і залишить перед роботою, 1 петлю пров’язати лицьовий, потім 2-е петлі з допом. спиці лицьовими).

Ажурні ромбики

Починати в’язати спицями ромбики потрібно з петель перед раппортом, повторювати петлі раппорта необхідну кількість разів, закінчувати петлями після рапорту.
Висота раппорта — з 1 по 15 ряд. У схемі не вказані кромочні петлі.

Позначення:

— Виворітна петля.

— Накид.

— 2 разом лицьовою за передню стінку.

— Протяжка — дві лицьові провязать разом з нахилом вліво ( першу петлю зняти як при особовому в’язанні, другу петлю пров’язати лицьовій і протягнути через неї зняту петлю).

— Зняти 2 петлі не пров’язуючи, 1 лицьова, протягнути через лицьову зняті петлі.

Східна коса

У схемі вказані лицьові і виворітні ряди. Ширина коси — 35 петель, у висоту повторюємо з 1-го по 44 ряд.

Позначення:

— Виворітна (в особових рядах виворітного, в виворітних рядах — лицевої).

— Лицьова (в особових рядах — лицьова, в виворітних — виворітна).

— Дві лицьові провязать разом лицьовій з нахилом вправо (спицю ввести в 2-ю петлю і 1-ю петлю, починаючи з другої і пров’язати їх разом.)

— Дві лицьові провязать разом з нахилом вліво (першу петлю зняти як при особовому в’язанні, 2-ю петлю пров’язати лицьовій і протягнути через неї зняту петлю).

— Накид.

— Передня схрещена. В виворітних рядах в’язати як виворітну скрещенную.

— 4 петлі разом з нахилом вправо.

— 4 петлі разом з нахилом вліво.

— 6 петель перехрестити наліво (3 петлі залишити на допом. спиці перед роботою, пров’язати з 3 петлі лицьовими, потім 3 петлі з допом. спиці лицьовими).

— 6 петель перехрестити направо (3 петлі залишити на допом. спиці за роботою, пров’язати з 3 петлі лицьовими, потім 3 петлі з допом. спиці лицьовими).

— 5 петель перехрестити наліво (3 петлі зняти на допом. спицю і залишити перед роботою, пров’язати 2 петлі лицьовими, потім 3 петлі лицьовими з допом. спиці).

— 5 особових перехрестити направо (залишити 2 петлі на допом. спиці за роботою, пров’язати 3 лицьові, потім 2 петлі з допом. спиці лицьовими.

— 6 петель перехрестити наліво (3 петлі залишити на допом. спиці перед роботою, пров’язати з 3 петлі виворітними, потім 3 петлі з допом. спиці пров’язати так: 1 осіб. схрещена, 1 виворітна, 1 лицьова схрещена).

— 6 петель перехрестити направо (3 петлі залишити на допом. спиці за роботою, пров’язати з 3 петлі провязать так: 1 осіб. схрещена, 1 виворітна, 1 лицьова схрещена , потім 3 петлі з допом. спиці виворітними).

— 6 петель перехрестити направо (3 петлі залишити на допом. спиці за роботою, пров’язати з 3 петлі пров’язати лицьовими, потім 3 петлі з допом. спиці пров’язати так: 1 осіб. схрещена, 1 виворітна, 1 лицьова схрещена).

— 6 петель перехрестити наліво (3 петлі залишити на вспомаг. спиці перед роботою, пров’язати з 3 петлі провязать так: 1 осіб. схрещена, 1 виворітна, 1 лицьова схрещена, потім 3 петлі з допом. спиці пров’язати лицьовими).

— 5 особових перехрестити направо (залишити 2 петлі на допом. спиці за роботою, пров’язати 3 лицьові, потім 2 петлі з допом. спиці пров’язати так: 1 осіб. схрещена, 1 виворітна).

— 5 петель перехрестити наліво ( 3 петлі зняти на допом. спицю і залишити перед роботою, наступні 2 петлі провязать так: 1 виворітна, 1 осіб. схрещена, потім 3 петлі лицьовими з допом. спиці).

Для светри

Загрузка...

Ці казкові візерунки напевно викликають бажання стати власницею красивого светри з аранами. Переплетення на в’язаному джемпері піднімуть настрій у люту пору і обов’язково привернуть загальну увагу, адже светр з аранами ніколи не виходить з моди. Тому обов’язково варто навчитися в’язати светри для арани спицями з описом і схемами.

Ірландська в’язка

Схема візерунка:

  • Раппорт: 24 петлі + 2 кромок.
  • В виворітних рядах в’язати по візерунку.
  • У висоту раппорт повторювати з 1 по 16 ряд.

Осінні коси

У схемі вказані і лицьові і виворітні ряди. Раппорт візерунка 22 петлі в ширину і 40 рядів у висоту.

— лицьова (в особових рядах -лицьова, в виворітних виворітна).

— накид.

— Дві лицьові провязать разом лицьовій з нахилом вправо (спицю ввести в 2-ю петлю і 1-ю петлю, починаючи з другої і пров’язати разом).

— Дві лицьові провязать разом з нахилом вліво (першу петлю зняти як при особовому в’язанні, 2-ю петлю пров’язати лицьовій і протягнути через неї зняту петлю).

— 3 петлі провязать разом лицьовій з нахилом вліво (першу петлю зняти не пров’язуючи, 2 наступні провязать разом за передні стінки, і простягнути отриману через зняту петлю).

— 4 петлі перехрестити наліво(2 петлі зняти на допом. спицю і залишить перед роботою, 2 петлі пров’язати лицьовими, потім 2 петлі з допом. спиці лицьовими).

— 4 петлі перехрестити направо (2 петлі зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім 2 петлі з допом. спиці пров’язати лицьовими).

— 4 петлі перехрестити наліво (зняти 2 петлі на допом. спицю і залишити перед роботою, 2-е наступні пров’язати виворітними, потім 2-е петлі з допом. спиці лицьовими).

— 4 петлі перехрестити направо (2 петлі зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім 2 петлі з допом. спиці пров’язати виворітними).

— 5 петель перехрестити направо (3 петлі зняти на допом. спицю і залишити ЗА роботою, пров’язати 2 лицьові петлі з лівої спиці, потім з допоміжної спиці в’яжемо: 1 ізн., 2 лицьові).

— 5 петель перехрестити направо (3 петлі зняти на допом. спицю і залишити ЗА роботою, пров’язати 2 лицьові петлі з лівої спиці, потім з допоміжної спиці в’яжемо 3 лицьові).

Новорічний настрій

Мотив візерунка складається з 19 петель в ширину і 16 рядів у висоту, у схемі наведені тільки лицьові ряди, в виворітних рядах потрібно в’язати по малюнку.

Виняток становить 16 виворітний ряд, він виділений рожевим кольором в схемі.

— лицьова.

— виворітна.

— гулька ( з 1-ї петлі вив’язати: 1 лицьова, 1 накид, 1 лицьова, перевенуть, пров’язати 3 лицьові, повернути, 3 виворітні, 2 тільки що пов’язані петлі пропустити одноврененно над останньою).

— дві лицьові провязать разом лицьовій з нахилом вправо (Спицю ввести в 2-ю петлю і 1-ю петлю, починаючи з другої і пров’язати разом).

— дві лицьові провязать разом з нахилом вліво (Першу петлю зняти як при особовому в’язанні, 2-ю петлю пров’язати лицьовій і протягнути через неї зняту петлю).

— накид.

-3 петлі перехрестити направо (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім петлю з допом. спиці пров’язати лицьовій).

— 3 петлі перехрестити наліво( 2-е петлі зняти на допом. спицю і залишить перед роботою, 1 петлю пров’язати лицьовий, потім 2-е петлі з допом. спиці лицьовими).

— перехрестити 5 лицьових петель направо ( з петлі зняти на допом. спицю і залишити за роботою, пров’язати 2 лицьові петлі, з допом. спиці перенести на ліву останню петлю, пров’язати її лицьовій, потім 2 петлі з допом. спиці пров’язати лицьовими).

Для шапки

Шапка з аранами — зігріваючий прикраса, яке чудово підходить жінкам, чоловікам і дітям. Орнаменти для шапок можуть бути самими різними — від простих до хитромудрих. Спробуємо розглянути декілька схем в’язання аран для шапок.

Шапка з вушками

Схема в’язання шапки з вушками:

Позначення:

— 3 петлі вм лицьового.

— лицьова.

— 2 петлі вм лицьовій з нахилом вліво.

— 2 петлі вм лицьовій з нахилом вправо.

— виворітна.

— накид. Щоб не було дірок, його зробили схрещені.

Шапочка з аранами

Для візерунка візьмемо 3 рапорту в ширину, і до фінальних убавленій у висоту.

У схемі вказані і лицьові і виворітні ряди. Особові читаємо зліва направо, виворітні -справа наліво. Раппорт візерунка 10 петель, висота з 1-го по 40 ряд.

Збавляння петель починаються з 31 ряду, потім можна робити зашморгу, на розсуд.

Схема:

Позначення:

— ні петлі.

— виворітна (виворітна — в особових рядах, лицьова в виворітних).

— лицьова (лицьова — в особових рядах, виворітна — в виворітних).

— 2 петлі перехрестити наліво (1 петлю зняти на допом.спицю і залишити перед роботою, 2-ю петлю пров’язати виворітного, потім 1 петлю з допом. спиці пров’язати лицьовій).

— 2 петлі перехрестити направо (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-ю петлю пров’язати лицьовий , потім 1 петлю з допом. спиці пров’язати виворітного).

— 3 петлі перехрестити направо (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-е петлі пров’язати лицьовими, потім петлю з допом. спиці пров’язати виворітного).

— 3 петлі перехрестити наліво( 2-е петлі зняти на допом. спицю і залишить перед роботою, 1 петлю пров’язати виворітного, потім 2-е петлі з допом. спиці лицьовими).

— 6 петель перехрестити направо (3 петлі залишити на вспомаг. спиці за роботою, пров’язати з 3 петлі лицьовими, потім 3 петлі з допом. спиці лицьовими).

— 4 петлі перехрестити направо ( 2 петлі зняти на допом. спицю і залишити за роботою, наступні 2 петлі пров’язати лицьовими, потім петлі з допом. спиці пров’язати наступним чином : 1 лицьова, 1 виворітна).

— 4 петлі перехрестити наліво ( 2 петлі зняти на допом. спицю і залишити перед роботою, наступні 2 петлі в’язати так: 1 виворітна, 1 лицьова, потім петлі з допом. спиці пров’язати лицьовими).

— 4 петлі перехрестити направо ( 2 петлі зняти на допом. спицю і залишити за роботою, наступні 2 петлі пров’язати лицьовими, потім петлі з допом. спиці пров’язати наступним чином : 2 разом виворітною) з 4-х петель отримуємо 3. ( це перші убавки в шапці).

— 4 петлі перехрестити наліво ( 2 петлі зняти на допом. спицю і залишити перед роботою, наступні 2 петлі в’язати так: 2 разом виворітної, потім петлі з допом. спиці пров’язати лицьовими) з 4-х петель отримуємо 3. (це перші убавки в шапці).

— 2 разом виворітною.

— дві лицьові провязать разом лицьовою.

Візерункове шапочка

Раппорт завширшки 4 петлі. Висота мотиву з 5-го по 18 ряд. У схемі вказані лицьові і виворітні ряди.

З 18 низки лицьові петлі краще в’язати лицьовій скрещенной в особових ряду і виворітного скрещенной — в виворітних рядах.

Схема:

Позначення схеми:

— виворітна (виворітна — в особових рядах, лицьова в виворітних).

— лицьова (лицьова — в особових рядах, виворітна — в виворітних).

— 2 петлі перехрестити направо (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-ю петлю пров’язати лицьовий, потім 1 петлю з допом. спиці пров’язати лицьовій).

— 2 петлі перехрестити наліво (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити перед роботою, 2-ю петлю пров’язати лицьовий, потім 1 петлю з допом. спиці пров’язати лицьового.

— 2 петлі перехрестити наліво (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити перед роботою, 2-ю петлю пров’язати виворітного, потім 1 петлю з допом. спиці пров’язати лицьовій).

— 2 петлі перехрестити направо (1 петлю зняти на допом. спицю і залишити за роботою, 2-ю петлю пров’язати лицьовий , потім 1 петлю з допом. спиці пров’язати виворітного).