Шкарпетки гачком для початківців з покроковим описом

Сьогодні пропоную обговорити дуже важливу тему «Як в’язати шкарпетки гачком». Шкарпетки такі більше підходять для холодної пори року, тому вибирати будемо товсту пряжу. Але якщо ви рукодільниця зі стажем, можна спробувати складну ажурну модель, на яку піде дуже багато часу.

Як зв’язати гачком шкарпетки (схеми покроково в картинках)

Як швидко навчитися в’язати шкарпетки гачком дитині або дорослому, якщо ти ще новачок? Спеціально для вас ми зібрали самі прості і цікаві уроки кращих майстрів мережі. Починаючи з самого простого пропонуємо переходити до більш складним, радуючи своїх домашніх теплими затишними обновками.

Домашні жіночі вовняні капці на дорослу ногу (мк для жінок)

В’язання даної моделі займе мінімум часу, а якщо ви будете правильно дотримуватися всіх рекомендацій, в подальшому зможете перейти до більш складних виробів.

Розмір 37-38
Пряжа — «Село» Троїцька, колір натуральний (1508), 100% шерсть, 170 м / 100 р.,
Витрата пряжі на 100 м
Гачок № 3,5
Щільність в’язання основної в’язки (стовпчики без накиду) Пг = 1,54 петлі в 1 см, Пв = 1,8 ряду в 1 см
Обхват ноги (Він) 23 см
Опис роботи:
Починаємо в’язати тапочки від миска. Робимо ковзну петлю, в’яжемо в неї 6 стовпчиків без накиду, включаючи 1 повітряну петлю підйому, далі в’яжемо коло, підкоряючись головному правилу в’язання кола: число стовпчиків, що додається в кожному ряду, повинно дорівнювати числу стовпців у першому ряду, у нашому випадку — 6. Роботу на початку нового ряду повертаємо.
Якщо в’язати без повороту роботи, то візерунок на миску і решти тапочок буде відрізнятися за зовнішнім виглядом. В’яжемо до тих пір, поки довжина окружності не стане рівною обхвату ноги. Розрахуємо кількість стовпчиків. Воно буде одно міркою обхвату ноги, помножене на щільність в’язання по горизонталі: Він x Пг = 23 x 1,54 = 35,42.
Округлимо, отримаємо 36 стовпчиків. Тобто потрібно в’язати по колу з прибавками до тих пір, поки не отримаємо 36 петель (стовпчиків). Враховуючи правило кола, для отримання 36 стовпчиків потрібно зв’язати 6 рядів. Цілком можливо, що за вашим розрахунком в останньому рядку потрібно буде зробити менше надбавок — в цьому немає нічого страшного, просто розподіліть потрібну кількість надбавок рівномірно по колу.
Далі продовжуємо в’язати по спіралі вже без надбавок. В’яжемо бажану довжину миска, в даному випадку трохи нижче кісточки великого пальця, що склало 7 см або 14 рядів. Середню частину тапочки в’яжемо прямим полотном. На середню частину доведеться 2/3 з 36 стовпчиків, тобто 24 стовпчика. Продовжуємо в’язати середню частину.
Тапочку зробимо коротше ступні приблизно на 2 див, щоб вона щільніше сиділа на нозі. На цьому етапі можна приутюжить середню частину тапочки, так як полотно, пов’язане стовпчиками без накиду має властивість скручуватися. Так виріб у готовому вигляді буде виглядати акуратніше. Втім, цього можна й не робити: тапочка буде сидіти на нозі добре і без цього.

Тепер починаємо формувати п’яту. Для цього ділимо петлі на три частини. Кількість петель середньої частини дорівнює 1/3 від 24 петель — виходить 8 петель (стовпчиків). Якщо у вас в залишку вийшла 1 петля — додайте її до середньої частини, якщо 2 петлі — по одній до бічних частинах. Формувати п’яту будемо укороченими рядами. Починаємо вив’язувати п’яту з виворітного боку.
Пров’язуємо 8 стовпчиків без накиду першої частини, потім — 7 стовпчиків без накиду середньої, 8-ий стовпчик середньої частини пропускаємо, а в першу петлю третьої частини в’яжемо з’єднувальний стовпчик. П’ята виходить акуратніше, якщо по лицьовій стороні останній, з’єднувальний стовпчик робити як зазвичай, вводячи гачок у петлю спереду, а з виворітної — вводячи гачок у петлю ззаду. Роботу повертаємо на лицьову сторону.

Перший стовпчик в скороченому ряду в’яжемо без петлі підйому в першу від гачка петлю. Знову пров’язуємо 7 петель середньої частини стовпчиками без накиду, а в першу петлю бічній частині в’яжемо з’єднувальний стовпчик, при цьому вводимо гачок у петлю спереду.

Продовжуємо правильно вив’язувати п’яту аналогічним чином, приєднуючи петлі з бічних частин. Закінчуємо в’язати п’яту лицьовим поруч. В результаті вийде ось така акуратна п’ятах. Тепер обв’язуємо край тапочки (крім п’яти) стовпчиками без накиду, злегка стягуючи край для кращої посадки тапочки по нозі. Потім в’яжемо по краю ряд сполучних стовпчиків, включаючи вже п’яту. Обрізаємо нитку і ховаємо її кінець. Тапочка готова. Другу в’яжемо так само.
У нашому прикладі обробка зроблена з мотивів в стилі «печворк», а в кінці край додатково обв’язаний двома рядами з’єднувальних стовпчиків синьою пряжею. Мотиви приєднуються до капці в процесі обв’язування краю.

Ідеї для чоловіків

Загрузка...

Чоловічі шкарпетки для коханого — найлегший спосіб.

Розмір 42

Матеріали:
1. Звичайна тонка вовняна пряжа для шкарпеток (в два складання)
2. Гачок 2.5 мм
3. Години 3 на кожен носок

Носок будемо в’язати від миска. Носок пов’язаний підлозі-стовпчиками!
Набрати 4 в. п., замкнути в кільце… далі за схемою.

Останній ряд миска = 52 петлі. Далі продовжуємо в’язати по колу підлозі-стовпчиками, додавши в першому ряду після миска 2 петлі = 54 петлі. 20 рядів по 54 петлі в кожному круговому ряду. Шов розташовується на підошві.

Для п’яти розділіть петлі по-полам. В’яжемо на 27 петлях підошви. Для цього від шва відійдіть назад з’єднувальними стовпчиками 13 петель.

Нижня частина п’яти являє собою трикутник. Продовжуємо працювати підлозі-стовпчиками.
В’яжіть трикутник на 27 петлях, збавляючи в кожному ряду з обох сторін по одній петлі (пров’язати 2 напів-стовпчика разом), до тих пір поки на гачку не залишиться 1 петля.

Тепер будемо виконувати клин підйому і задню частину п’яти разом. Для цього наберіть по краю трикутника з кожної сторони по 21 петлі, на передній частині, яку ми не чіпали, повинно вийти 28 петель = разом перший кругової ряд (у мене він виконаний бежевими нитками) 70 петель.

Вид збоку. Зверніть увагу, що трикутник — це дно п’яти, а не вся п’ятка. Для формування клина підйому робіть убавку з обох сторін від верхньої частини носка. Убавка = 3 підлозі-стовпчика провязанных разом.

Зменшуйте до тих пір поки у ряду не залишиться 46 петель. Всього 10 кругових рядів.

Тепер гумка. В’яжіть за схемою:
1 ряд: стовпчики з накидом в кожну петлю
2 ряд: 2 ст. п. підйому, *лицьовій рельєфний стовпчик з накидом, 1 простий стовпчик з накидом*, повторити від * до * до кінця ряду.
3-16 ряди: 2 ст. п. підйому, *лицьовій рельєфний стовпчик рельєфний стовпчик попереднього ряду, стовпчик з накидом у стовпчик з накидом попереднього ряду*, повторити від * до * до кінця ряду.

Готово!

В’язані дитячі моделі (фото)

Дитячі ніжки завжди повинні бути в теплі, тому жінки люблять радувати малюків смішними виробами з улюбленими персонажами.

Прості пінеток для дитини

Пряжа: «Суфле», Семенівська пряжа, акрил 100 %, 292 м / 100 р.
Витрата пряжі 25 р.
Інструменти: гачок № 2,5.
Розмір: довжина підошви 12 див.
Пінетки-тапочки пов’язані стовпчиками без накиду. Підошва овальної форми. Дивіться детальний майстер-клас з в’язання підошви і ви зможете зв’язати підошву потрібного вам розміру з вашої пряжі.
Довжина підошви 12 см. Ширина 6 див. початку в’яжемо ланцюжок повітряних петель довжиною 7 см або 13 петель, плюс 1 повітряна петля підйому. Зв’язавши підошву за схемою, отримуємо по периметру підошви 56 петель.

Бічна частина
Верх пінеток в’яжемо стовпчиками без накиду поворотними рядами. 1-ий ряд в’яжемо виворітними (за роботою) рельєфними стовпчиками без накиду для освіти ранта. Для підйому в’яжемо одну повітряну петлю.
Замикаємо ряд з’єднувальним стовпчиком, повертаємо роботу і в’яжемо наступний ряд. Далі продовжуємо в’язати стовпчиками без накиду ще 7 рядів. Всього бічна частина виходить 8 рядів. Висота бічної частини може бути від 2 до 3 див. В нашому випадку — 3 див.
Мисок
Мисок в’яжемо укороченими рядами. Знаходимо центр підошви спереду: 13 петель середній частині, плюс 7 петель передній — 21-я петля від початку ряду буде серединою пінетки спереду. Можна просто перегнути пинетку посередині.
Від центру відзначаємо по 5 петель вліво і вправо. Визначаємо кількість петель, необхідне для в’язання миска. Ширина миска дорівнює ширині підошви або трохи менше. У нашому випадку це 11 петель (стовпчиків). На фото центр миска позначено рожевим маркером, а крайні петлі миска — блакитними маркерами.

9-ий ряд: 15 петель бічної частини і 10 петель миска в’яжемо стовпчиками без накиду, петлю пропускаємо, 1 з’єднувальний стовпчик;
10 ряд: 10 петель миска в’яжемо стовпчиками без накиду, петлю пропускаємо, з’єднувальний стовпчик.
Увага! Перша петля в ряді виходить щільною, не пропустіть її.

Далі в’яжемо ще 8 рядів так само, як і 10-й ряд. Всього виходить 10 рядів. Мисок займає приблизно половину пінетки по довжині. У 19-му ряду продовжуємо в’язати пинетку по колу і замикаємо ряд. Петлі в цьому ряду не убваляем. Верх пінетки обв’язуємо Рачьим кроком. Другу пинетку в’яжемо так само, як і першу. Ми прикрасили пінетки бантиком, пов’язаних гачком. Ви можете прикрасити пінетки по своєму смаку.

Відео уроки «Шкарпетки гачком для початківців» (гачком)

Відеоурок з докладним описом допомагає детально розібрати весь процес в’язання. Завдяки точним розрахунками і цінних коментарям майстра, учень в змозі осилити навіть саму складну модель.

Красиві ажурні шкарпетки — майстер клас

Ажурні вироби виглядають по-особливому красиво, але вимагають більше терпіння. Починаючи від гумки обв’язати їх можна найтоншої ниткою, створивши найтонше мереживо (добре виглядають короткі і високі фасони).

Чобітки-тапочки з мотивів

Шкарпетки-кеди для чоловіків

Жіночий варіант

В’язання шкарпеток для новонароджених дітей

Ніжки новонародженого повинні бути в теплі, тому пропоную універсальні чоловічі моделі для самих маленьких.

Чобітки крокодильчики для малюків (поэтпно)

Дитячі кросівки-тапочки для хлопчика

Домашній варіант на повстяній підошві

Цікаві тапочки-міньйони