Розрахувати індекс маси тіла з урахуванням віку для жінок

Індекс маси тіла або body mass index (ВМІ) англ. – величина, що показує співвідношення ваги людини і його зростання для визначення відхилень від норми. Є безліч сайтів для схуднення, на яких онлайн калькулятор, безкоштовно допоможе визначити імт, достатньо лише вибрати в формі вага і зріст людини.

Є кілька інших способів розрахунку нормальної маси тіла, наприклад, за Броку (зростання тіла в сантиметрах відмінусувати 100) або за Дюкану (заснований на віці, полі, вазі, зростанні і рівні щоденної активності), їх форми і методи різні, але всі зводяться до контролю за своєю вагою і своєчасному виявленню відхилень.

Як порахувати індекс маси тіла

Як дізнатися свій індекс ІМТ? Для початку необхідно правильно зважити і виміряти зростання. Як правило, відразу після пробудження і відвідування туалетної кімнати наш вагу і зріст максимально наближений до реального.

Формула Адольфа Кетле, спеціаліста за статистикою і математика з Бельгії XIX століття проста: щоб зробити розрахунок ІМТ, потрібно знайти приватне від ваги людини (вимірюється в кілограмах) і квадрата його зростання (вимірюється в метрах). Приклад: дівчина з вагою 55 кг і ростом 165 см має індекс Кетле 55/1,65*1,65=20,2.
За рекомендаціями ВООЗ введена і використовується наступна інтерпретація з медичної точки зору показників ІМТ в залежності від значення:
менше 18 – недостатня (дефіцитна) маса тіла,
18,1 – 25 – нормальна маса тіла,
25,1 – 30 – надлишкова маса тіла,
30,1 і більше — різні ступені ожиріння.

Розрахунок індексу маси тіла (ІМТ) потрібен:
• Якщо визначена недостатня або надлишкова маса тіла, це може стати початком проблем зі здоров’ям.
• Показник надлишкової маси тіла послужить приводом для зміни режиму. Почніть правильно харчуватися, (збільшення обсягу білків і продуктів, які мають низький глікемічний індекс замість складних вуглеводів і жирів), підберіть фізичні вправи для схуднення.
• Якщо ІМТ визначив ожиріння, зверніться до лікаря, адже і невелике зменшення жирової маси і, як наслідок, індексу маси тіла поліпшить здоров’я.

Однак його не можна назвати універсальним – для людей спортивної статури (наприклад, спортсмен з великою масою м’язів) орієнтуватися на нього не варто.
Деякі дієтологи для більш точного визначення ваги, який був би ідеальний для пацієнта, враховують тип статури людини за зап’ястя (вимір окружності в сантиметрах самого тонкого місця на зап’ястя, обхват якого говорить про розмірі кістки).

Розрахувати індекс маси тіла для жінок

Нормальна вага для дівчат і жінок за вищенаведеною формулою ІМТ знаходиться в межах 19-24. З віком приблизна норма ваги, а також індекс, трохи зростає. Дефіцит маси (імт менше 18) у жінок іноді призводить до відсутності щомісячних кровотеч і, як наслідок, неможливість завагітніти. Якщо ж ІМТ жінок вище 25, слід самому звернути увагу на спосіб життя і звички.

Вага при вагітності — важливе питання, яке хвилює майбутніх мам. Розрахувати індекс ІМТ вагітної жінки також можливо за допомогою калькулятора. Збільшення ваги під час вагітності, так звана нормальна надбавка, в середньому становить 10-15 кг за умови, що відсутні набряки та інші ознаки патології вагітності. Збільшення ваги індивідуальна і залежить в першу чергу від ваги жінки до вагітності. Для даного контролю можна спиратися на індекс маси тіла.

Як порахувати індекс маси тіла для підлітків і дітей

Внаслідок різних пропорцій тіла і, як наслідок, різного співвідношення показників зросту і ваги, нормальний ІМТ у дітей набагато менший, ніж у дорослих — 15-18,5 в залежності від віку.
Для немовляти, дітей дошкільного віку і підлітків немає однієї універсальної формули, тому для визначення норми застосовують поняття «центильная таблиця».

Вимірюючи ріст і вага дітей різного віку, в тому числі до року, вчені будують центильные таблиці, за якими педіатри визначають нормальний розвиток дітей. Для мам новонароджених і немовлят завжди актуальне питання, чи Нормально розвивається дитина моя? Все я роблю як треба? Щоб заспокоїти себе, легко можна визначити норму зростання і ваги Вашої дитини або приросту Вашої ваги при вагітності в картинці таблиці або за допомогою Калькулятора ІМТ.

Як рахувати правильно для чоловіків

Загрузка...

При розрахунку норми ваги чоловіки краще орієнтуватися на ІМТ 25-27, адже згідно з дослідженням учених Ізраїлю, тривалість життя чоловіків саме з таким ІМТ максимальна.
ІМТ розраховую і для армії. Наприклад, для надання шестимісячної відстрочки від призову необхідно досягти показника ІМТ нижче 18,5 або 19,0 (залежить від віку призовника).